Skocz do zawartości

Kontrola przez Cloudfire?


Verlax

Recommended Posts

Chciałbym się spytać dlaczego tak się dzieje i dlaczego napisanie jakiegokolwiek większego posta jest niemożliwe, ponieważ zamiast publikować go następuje "sprawdzenie czy nie robisz DDoSa" a potem wyrzuca cię na stronę główną bez jego publikacji (oczywiście kasując przy tym cały post).

 

Innymi słowy, jeśli masz pecha i akurat gdy piszesz gigantycznego posta ze zdjęciami i wszystkim innym masz gwarancje, że go nie opublikujesz a Cloudfire przy "odświeżeniu" wykasuje wszystko w diabły.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Najwyraźniej zabezpieczenia anty-ddos'owe(cloudflar'a) uważają, że możesz być potęcjalnym zagrożeniem dla strony przyczyną może być(według moich spotrzeżeń):

Duży ping, podejrzane IP(dziwna lokalizacja), częste wchodzenie na strone(otwieranie wielu zakładek z mlppolska na raz) itp.

 

@EDIT - Więc polecam Ci przy próbie publikacji kopiowanie całego tekstu  :fluttershy4:

Edytowano przez poszkoleps
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kopiowanie nie jest zbytnio możliwe, gdyż mam cały czas odnośniki ze zdjęciami, których nie ma jak skopiować w tym wypadku, chyba, że pisałbym ręcznie zamiast wciskać skróty. Miałem otwartą jedną kartę z przeglądarką. Dla mnie to wygląda po prostu jakby to było zepsute, bo teraz też widzę, że "odświeża" w trakcie pisania nawet krótkich postów, wystarczy po prostu odejść na chwilę od komputera, wrócić i już można być pewien, że to nie podziała.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dla mnie to wygląda po prostu jakby to było zepsute, bo teraz też widzę, że "odświeża" w trakcie pisania nawet krótkich postów, wystarczy po prostu odejść na chwilę od komputera, wrócić i już można być pewien, że to nie podziała.

To są tylko moje domysły, mi np. dzisiaj wyświetliło się to 3 razy tylko po wejściu na stronę główną  :fluttershy6:

 

@EDIT Kbl45zu.png

Edytowano przez poszkoleps
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja też to uważam za drażniące, gdyż kończy mi się urlop od forum i mam wiele zaległości, więc wiele kart mam otwartych i wiele rzeczy piszę i jak zaczynam jakieś gry jako MG, czy to inne sprawy, to nie chciałbym mieć skasowanych moich wstępniaków, czy postów. Mam nadzieję, że da się z hostingiem jakoś ten problem rozwiązać, bo na dłuższą metę, to jest bardzo irytujące.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Siper poinformował na SB, że doszło do prawdopodobnego ataku DDoS na nasze forum. Wszystko ma być dokładnie sprawdzone po Vistulianie, więc raczej trochę poczekamy na bardziej szczegółowe informacje.

 

Jeżeli tak, to niech ci co zrobili atak się boją  :fluttershy6: - Jak nie policji, to nas(użytkowników forum).

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tak jak MyHell napisał, od zaufanego źródła dowiedziałem się o planowanym ataku DDoS na forum. Jako, że wolę dmuchać na zimne to włączyłem tryb zagrożenia i stąd to 5-sekundowe opóźnienie przy wchodzeniu na forum.

 


jak nie policji,

Policja gówno może zrobić w przypadku DDoSa.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tak jak MyHell napisał, od zaufanego źródła dowiedziałem się o planowanym ataku DDoS na forum.

Po co ktoś by miał atakować forum? No dobra, wiem że chodziło o zwyczajne dokopanie, ale nie ogarniam kto miałby za tym stać, ani tym bardziej co chce tym osiągnąć O.o

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Po co ktoś by miał atakować forum? No dobra, wiem że chodziło o zwyczajne dokopanie, ale nie ogarniam kto miałby za tym stać, ani tym bardziej co chce tym osiągnąć O.o

Hmm... mam dwie teorie, albo ktoś ma podobne forum i chce pozbyć się konkurencji, albo jakiś człowiek, który NAPRAWDĘ nie lubi fandomu  :stare:

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

albo ktoś ma podobne forum

Ale MLPPolska jest bezkonkurencyjnym forum w fandomie. Niby kto ma się z nami mierzyć? Pony Utopia? Biura Adaptacyjne? Ponland? Inne fora są martwe, albo ledwo żyją, bądź są bardzo małe i nastawione na jeden temat jak fallout-equestria.pl. Dlatego obstawiam to drugie, albo jakiegoś śmieszka z fandomu, który myśli, że będzie zabawnie jak zaatakuje forum

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ale MLPPolska jest bezkonkurencyjnym forum w fandomie. Niby kto ma się z nami mierzyć? Pony Utopia? Biura Adaptacyjne? Ponland? Inne fora są martwe, albo ledwo żyją, bądź są bardzo małe i nastawione na jeden temat jak fallout-equestria.pl. Dlatego obstawiam to drugie, albo jakiegoś śmieszka z fandomu, który myśli, że będzie zabawnie jak zaatakuje forum

 

Jak się dowiem kto to, to wyślę moje drona  :pinkiep:

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Trochę to upierdliwe (korzystam akurat z wersji mobilnej i przy każdym wejściu na forum muszę włączać/wyłączać JavaScript, żeby zabezpieczenie mnie puściło), ale OK, lepiej dmuchać na zimne.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Trochę to upierdliwe (korzystam akurat z wersji mobilnej i przy każdym wejściu na forum muszę włączać/wyłączać JavaScript, żeby zabezpieczenie mnie puściło), ale OK, lepiej dmuchać na zimne.

Poczekamy wszystko się wyjaśni  :yay:

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Weź Skaju napraw bo dzisiaj nie mogłam tematu z ankietą zrobić bo mi ciągle forum wywalało i nagle puf i tyle roboty zmarnowane :")

Ledwo jedną rzecz udało mi sie zrobić ale pisałam to chyba 3 razy bo za każdym razem historia się powtarzała. Na początki myślałam że to tylko u mnie pojawił się taki problem, ale z tego co widzę nie jestem jedyna.

No cóż trzeba czekać aż wszystko się wyjaśni.. Eh >w<

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Po co ktoś by miał atakować forum? No dobra, wiem że chodziło o zwyczajne dokopanie, ale nie ogarniam kto miałby za tym stać, ani tym bardziej co chce tym osiągnąć O.o

1. Po co? - dla jaj

2. Kto - pseudo-hakerzy (nie zdziwię się jeśli to mentalne gimbusy)

3. Co osiągnąć - szacun + 10 u kumpli

Swoją drogą tych kilka sekund mi nie przeszkadza, a poza tym -  :awesomeface:   :soa1:

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach


Swoją drogą tych kilka sekund mi nie przeszkadza

Ciekawe czy nadal Ci to nie będzie przeszkadzać jak piszesz odpowiedź na 2, może ja na dwie strony nie pisuje, ale i tak wnerwia jak wylewam swoje myśli i  przy próbie publikacji... "Checking your browser, before accessing mlppolska.pl" ... 

:stare:. Najlepiej jest wtedy gdy zapomnę skopiować mojej odpowiedzi...

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

×
×
  • Utwórz nowe...