Skocz do zawartości

Equestria istnieje, a ja się do niej dostałem.


Broch

Recommended Posts

Nie odbierzcie tego jako rodzaj "hejtu", bo nie jest to celem mojej wypowiedzi. Otóż temat zaczyna mocno odbiegać od tego, co pierwotnie miało się w nim znaleźć, i zaczyna przypominać bardziej coś w rodzaju "Pochwal się swoim kucykowym snem". Generalnie to, co roi się  w naszej podświadomości, nie ma w dużej mierze (na szczęście?) odzwierciedlenia w rzeczywistości. Pewnie, każdy z nas prowadząc swój żywot, porównany kiedyś do rolki papieru toaletowego, ma nadzieję, że gdzieś tam istnieje jakaś Equestria, do której dane mu będzie się dostać... 

Spoiler

 

... albo stworzy swoją własną teorię na temat świata kucy, podobnie jak BlackGryph0n: (w wolnym przekładzie z j. angielskiego)"Equestria to naprawdę Ziemia w odległej przyszłości. Po wojnie nuklearnej i zagładzie rasy ludzkiej, w wyniku ewolucji lub mutacji wynikłych z promieniowania, kucyki zdominowały planetę. A magia to tak naprawdę pozostałość zaawansowanej technologii stworzonej przez człowieka... Albo to po prostu serial o gadających koniach" :rdblink:.

 

 

Edytowano przez szeregowy Joker
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Paaaaanie, co pan tu ze zwykłymi świadomymi snami wyskakujesz. xD

Mieliśmy tu już psychopatów, którym śniło się, że Celestia robi im loda, innych, który zapładniali tulpy i potem chcieli brać z nimi ślub i inni, którzy bawili się w schizofreników. A ponad tym wszystkim jeden gość, któremu się ubzdurało, że jest imperatorem. Także ten, tego, te forume potrzebuje czegoś lepszego, jeśli chcesz stać się sławny jak dwie małe panie lekkich obyczajów, które chwaliły się przygodą w Niggabusie. :v 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie chcę być wredny, ale czy ostatnio nie jadłeś grzybów? Jeśli tak, to czy aby na pewno były jadalne (podgrzybek, opieniek, borowik, kurka...) :P 

 

A tak na serio. We śnie nasz mózg może być niezłym trollem. Może się nam przyśnić wszystko to, co widzieliśmy: gdziekolwiek, w jakiejkolwiek formie (nie koniecznie "realu"). Bardzo często są to mieszanki kilku rzeczy lub po prostu jedna rzecz. Zanim pojawiło się kolorowe TV, ludzie mieli "czarno-białe" sny! Od pewnego czasu wieczorem gram tylko ze słuchawkami na uszach. Dlaczego? Ponieważ gdy jakiś czas temu grałem w FPSa usłyszałem ojca mówiącego przez sen: "k#a strzelają, do bunkra!" xD 

 

PS. Moje sny są zazwyczaj niezłą mieszanką wszystkiego z niczym. Pewnie dlatego, że uwielbiam mashupy :P Aha, na to co się nam przyśni, ma wpływ to, co oglądaliśmy/robiliśmy przed położeniem się spać. Odradzam horrory, "filozofowanie"... ot relaks i (na 99%) zdrowy sen gwarantowany. 

Edytowano przez Triste Cordis
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ej gościu, tak strasznie Ci zazdroszczę! :D Pomimo usilnych starań niestety nigdy nie przyśniło mi się nic takiego :( A nawet jeśli, to rano nic nie pamiętałem. Możesz powiedzieć, co robiłeś tego dnia, co robiłeś przed snem, bo słyszałem, że to ma znaczenie. Zwłaszcza intensywne myślenie o tym, o czym chcesz przyśnić. Masz jakieś koneksje z Luną? Błagam się, skontaktuje mnie z nią :D Co do głównego założenia, tak, wierzę w istnienie Equestrii!

Edytowano przez SebastianRichCountryOwner
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Niby fajnie i spoko, jednak jak każda dobra rzecz na tym świecie świadome sny mają ten sam problem co większość oc'ków - są zbyt idealne.

Z czasem zaczynasz odczuwać potrzebę spędzania tam jak największej  ilości czasu. Najpewniej skończy się wykluczeniem z zwykłego świata. 

Poza tym nie możesz wierzyć w swoje sny, bo większość z nich to nasycone twymi potrzebami złudy ostaniach wydarzeń z twojego życia 

Mówiąc w prost, fajny sen wszyscy się cieszymy, ale nie wchodź w to za bardzo...

Edytowano przez Obremon
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Okej, przyznaje się. 

Głównym założeniem tego tematu miała być otwarta dyskusja na temat tego, jak nasz umysł potrafi potężnie pracować. Przez trzy dni, potrafiłem utworzyć w swojej głowie sen, w którym jawnie biorę udział. Nie był on przeze mnie zbyt kontrolowany, ale i tak potrafiłem robić w nim fajne rzeczy. Oczywiście wiem że Equestria istnieje tylko na ekranie TV, ale czy to nie jest fascynujące, że nasze umysły potrafią w idealny sposób odwzorować nasze pragnienia i oszukać nasze pozostałe zmysły?

Co jak co, ale nie polecam śnić tego typów snów,  są zbyt męczące, a ja czuję się jakbym miał zaraz paść na pysk. 

Uprzedzając pytania, trzeciego dnia poszedłem do zamku księżniczki Celestii i opowiedziałem jej najmroczniejszą historie jaka mi przyszła do głowy. Kucyki nie zabardzo lubią krew...

A jeśli chodzi o to, jakim cudem wywołałem te sny, cóż... moja moc psychiczna po zjedzeniu tony lodów przed snem jest owiele wyższa niż zwykłego śmiertelnika :D

  • +1 2
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

19 godzin temu Mate$_92 napisał:

No i jest! Mówiłem, że będzie o tym piosenka :D

Dzygi robi naprawdę niezłe bity! Nie jest cała o tamtym śnie, ale pierwsza zwrotka mocno do niego nawiązuje...

Pzdr!:D

 

 

Nawet bardzo mocno :)

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jak już jesteśmy w temacie snów to ostatnio śniło mi się, że jestem RD i latam po lokacji Icecrown z World of Warcraft :rdblink: Co prawda moje zdolności lotnicze nijak się miały do tej prawdziwej ale nie narzekam bo całkiem fajnie się latało :D

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

13 minuty temu Maniek116 napisał:

Jak już jesteśmy w temacie snów to ostatnio śniło mi się, że jestem RD i latam po lokacji Icecrown z World of Warcraft :rdblink: Co prawda moje zdolności lotnicze nijak się miały do tej prawdziwej ale nie narzekam bo całkiem fajnie się latało :D

Ja dzisiaj pamiętam ze snu tylko tyle, że był tam portal jakiś, ale nie wiem czy do Equestrii i był tam Popek Monster xD Ale co on tam robił i gdzie ten portal prowadził, to nie pamiętam, a już tym bardziej skąd on się tam wziął xDPrzed snem próbowałem sobie wyobrazić Twilight, a wcześniej oglądałem jakieś durne filmiki z Popkiem na YT... Dzisiaj spróbuję jeszcze raz, ale mam nadzieję, że nie wyjdzie z tego jakiś durny mix :D

Edytowano przez Mate$_92
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

×
×
  • Utwórz nowe...