Skocz do zawartości

PS3 vs xBox360


Linds

Recommended Posts

Możliwe, że poruszam drażliwy temat, ale co mi tam. Sprawdźmy, co częściej występuje tu na forum. Posiadacze PS3, czy xBoxa360? Przy okazji zapraszam do dyskusji, którą konsolę osobiście uważacie za lepszą i dlaczego. Uprzedzam przy tym, żeby nie było tu żadnych walk fanboyów! Sam osobiście jestem posiadaczem PS3, wersja 60GB PAL. Uważam za nieco lepszą od rywalki jeśli chodzi o możliwości graficzne i internet, który jest darmowy, no i za exclusivy. Jednakże obiektywnie stwierdzam, że moim zdaniem xBox360 jednak dostaje często gry w lepszej wersji graficznej, gdyż łatwiej się na nią tworzy gry niż na PS3 i ma tych gier jednak więcej. Kto wie, żeby nie ich płatny internet i pad, który dla mnie za bardzo wygodny nie jest, może byłbym teraz w obozie Microsoftu.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Żadna konsola nie jest lepsza, obie są dobre. Obie konsole maja wady i zalety. Mimo iż nie mam żadnej z konsol, grałem na obydwu a na PS3 mam możliwość grać w każdej chwili :P Gdybym mial jednak wybierać, to pewnie wybrałbym X Pudło, o niebo wygodniejszy pad ergo wiecej frajdy z gry.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Miałem kiedyś X360, a teraz mam PS3. Obie mi się podobają. Spory o to, która konsola jest lepsza są bez sensu. Ja zmieniłem X360 na PS3 bo gry na PS3 mi bardziej odpowiadają, chociaż i tak prawie w ogóle na niej nie gram :P

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W CDA kiedyś pojawiła się bardzo fajna recka z podtytułami: Tańszy i dobry XBox360 Droższe i lepsze ps3 Taka prawda, ps3 jest po prostu wyżej zaawansowane technologicznie. Przy czym polityka obu firm diametralnie się różni. Np. Ps3 zaproponowało ostanio magic booka z rozszerzoną rzeczywistością... a XBox... używanie Kinecta jako mikrofonu... Chociaż muszę przyznac, że w Halo bym pograł. No ale God Of War, Killzone, Heavy Rain i LBP mi to wynagradzają ^^

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wole X360 może i live gold nie jest darmowe,ale jakościowo nie ma żadnych zastrzeżeń,jeśli chodzi o pada to Xpudełkowy lepszy,wygodniejszy mimo że baterie dosyć szybko się rozładowują.Grafika jest lepsza na X360 przez trudne programowanie na konsoli Sony ps3 ratują tylko exclusivy które wypuszcza całkiem niezłe no i ten darmowy multi.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jestem posiadaczem PS3 i... ...dużo bardziej wolę PC, które jednak nie zajmuje tyle miejsca na biurku. Denerwuje mnie trochę to, że muszę wybierać czy chcę w danej chwili grać na konsoli czy komputerze. Żeby być graczem konsolowym, trzeba nim zacząć być dużo wcześniej. PS3 jest lepsze pod względem darmowego multi, no ale x-klocek ma wygodniejszy pad, no i bardziej uniwersalny (można go podpiąć do PC). Wolę kupić nowe, dobre podzespoły do PC, niż się przejmować że wspieram zatrzymywanie się grafiki w grach w miejscu :) Gdy M$ albo Sony wypuści konsolę z wymiennymi podzespołami, ta konsola będzie niezaprzeczalnie lepsza od konkurencji.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

O ja posiadam xbox360 Elite . :twilight2: A co do tego które lepsze, to jestem za PS3 ponieważ no szybsze, nie zawiesza się ( nie mam zepsutej konsoli ), jest darmowy Multiplayer do gier i ogólnie szybsze bo nowsze . Po za tym takie fajne gry jak Rock Band 3 to tam są naprawdę mega a wiecie dlaczego ? Dlatego, że tam macie do pobrania mnóstwo piosenek z MLP od lyokofreaks . On tworzy te piosenki do RB3 na PS i do Frets on Fire . :pinkie2:

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja mam XboX360 tylko go nie używam kupiłem za grosze dokładnie z 100zł ( konsola i pad ale bez kabli i dysku twardego[tego z boku]) i to dawno i go kupiłem dla gear of war ale stary dobry PC najlepszy :) XboX - Jak dla mnie wygodniejszy w obsłudze PS3 - Nie mam :P

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

XBox już miałby problemy, bo nowe gry jeśli nie chcą chodzić na konsoli, to się je po prostu obcina czyt. zmniejszenie zasięgu widzenia, ilości przeciwników itp. Kolejnym problemem konsol jest to, iż większość gier jest robione pod nie, a później są portowane patrz słynny problem z optymalizacją GTA IV, gdy jednak optymalizacja jest dobra, to potrafią na PC z rozpędu wrzucić słabe tekstury, często brak AA, oraz modele. Ja jestem fanem PC, jednak martwi mnie fakt, iż nie zagram w wiele gier, które zostały wypuszczone tylko na konsole. Na emulator też nie ma co liczyć w ciągu najbliższych 5 lat, a jeśli wyjdzie to szybkość działania przez długi okres czasu będzie tragiczna.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja darzę firmę Sony dużym zaufaniem, ponieważ moja PS2 Slim wytrzymała już ok. 9 lat i dopiero w tym roku postanowiłem wymienić laser, ponieważ gry nie chodziły zbyt szybko i grzał się. Co do Xbox'ów kolega mojego taty oddawał kilka razy w ciągu roku do gwarancji (nie mam pewności czy był to 360, ale raczej tak). A jeśli chodzi o te nowsze, to oglądałem testy PS3, PC, Xbox i xbox wypadł lepiej z grafiką (lepsza głębia czerni wg. mnie). Ale xbox ma jedną wielką wadę, Internet nie jest darmowy. U góry DDR napisał o emulatorach, uważam, że to strata czasu i zero przyjemności z gry. PS: Jak ktoś nie wierzy, że tyle trzyma ps2 to zdjęcie mogę dać, gdzieś powinna być data produkcji. @edit nie wiem dokładnie, czy to się nazywa głębia czerni, ale sami sprawdźcie na testach na yt .

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Co by nie mówić o PS2, to była żywotną bestią :D umm. głębia czerni to jest kwestia ustawień ekranu xBox 360 podobno lubi się sypać (słynny RROD). czasem pomagało wypięcie przewodów i wpięcie od nowa, ale zwykle serwis i płać :/ Emulatory są bardzo dobre np. PSX, jednak ich ulepszanie trwa znaczną chwilę przez co nie opłaca się na nie czekać, bo wyjdzie next gen, a aktualne stanieją. PC ZAWSZE będzie mało lepszą grafikę od konsol. Dlaczego ? Konsole przeznaczone są na minimum 5 lat. Obecne posiadają układy graficzne na poziomie GeForce serii 8000 lub 9000. Podobno PS3 ma ten swój wydajny procesor, jednak nic on nie da przy słabej wydajności renderowania grafiki. Nie pamiętam jaką on miał wydajność, ale wydaje mi się że 1 seria Intel Core I7 powinna je kłaść. Kolejną sprawą jest internet w XBOX, jakim prawem płacimy dodatkowo za coś, co sami dostarczamy ? Ale rozumiem multi, bo servery do gier trzeba z czegoś utrzymać. oo jescze jedna sprawa. Ceny gier... z tym już całkiem powariowali. Niektóre tytuły na konsolach potrafią kosztować nawet 100zł więcej. Ale co tam, mogą sobie pozwolić, w końcu mało kto ma konsolkę przerobioną.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jestem posiadaczem PS3 i...

...dużo bardziej wolę PC, które jednak nie zajmuje tyle miejsca na biurku.

Lol wut? No chyba nie. Chyba, że laptop, to się zgodzę.

Wolę kupić nowe, dobre podzespoły do PC, niż się przejmować że wspieram zatrzymywanie się grafiki w grach w miejscu :)

Gdy M$ albo Sony wypuści konsolę z wymiennymi podzespołami, ta konsola będzie niezaprzeczalnie lepsza od konkurencji.

Właśnie mnie ta cała sprawa wymiany podzespołów przekonała do konsoli, a odrzuciła od komputerów. Wymiana podzespołów to dobre dla kogoś, kto co chwile chce wydawać kupę kasy i kogoś, kto się zna na komputerach, informatyce itd. Ja to nie znam się na tym, a dla świętego spokoju wolę mieć jeden sprzęt, na którym każda gra mi pójdzie. Na komputerze to mnie wkurzało, jak miałem dziwne błędy, bo komputer za słaby się okazywał. Kupowało się lepszy komputer, a i tak okazywał się za słaby.

A, że wspieram zatrzymywanie się rozwoju grafiki? Rany, grafika teraz jest rozwinięta na przyzwoitym poziomie i jestem przeciwko dalszemu rozwijaniu jej. Czemu? Z prostej przyczyny - fotorealistyczna grafika to dla mnie bardziej zagrożenie, może zwiększyć problem gości, którzy mylą rzeczywistość z grą i dokonują zbrodni (np. zamordowanie taksówkarza przez Tajlandczyka, bo myślał, że to GTA, czy rzucenie się z nożem na swoją własną matkę chcąc sprawdzić, czy zabijanie kogoś wygląda tak samo jak w Maxie Paynie - przykład z Rybnika).

Temat rzeka. Mnie przy PS3 trzyma lojalność, no i z tego co wiem ta konsola jest technicznie lepsza (lepsze parametry) co się okaże dopiero gdy gry będą miały taka grafikę, że xbox będzie miał problemy.

Już się okazało. Przecież seria Uncharted trzyma najwyższą klasę jeśli chodzi o grafikę. Nie bez powodu ta seria otrzymuje masę nagród w branży, chociażby tytuł Game of the Year.

xBox 360 podobno lubi się sypać (słynny RROD). czasem pomagało wypięcie przewodów i wpięcie od nowa, ale zwykle serwis i płać :/

Tak, poza tym ponoć ban ze strony Microsoftu oznacza też zablokowanie save'ów, że nawet samemu nie da się dalej grać.

Kolejną sprawą jest internet w XBOX, jakim prawem płacimy dodatkowo za coś, co sami dostarczamy ? Ale rozumiem multi, bo servery do gier trzeba z czegoś utrzymać.

Dlatego konsola jest dużo tańsza od PS3, bo Microsoft sobie reperuje budżet przy multi. No, bo skoro ludzie są skłonni płacić sporo gotówki za granie w Warcrafta na PC, to czemu nie mieliby płacić i w tym wypadku?

oo jescze jedna sprawa. Ceny gier... z tym już całkiem powariowali. Niektóre tytuły na konsolach potrafią kosztować nawet 100zł więcej. Ale co tam, mogą sobie pozwolić, w końcu mało kto ma konsolkę przerobioną.

Niektóre? Średnia gra kosztuje ponad 100 zł. Normą są ceny 140-180 zł, a nowe gry potrafią kosztować 200 zł albo nawet 220 zł (Empik). Jedynie albo mega słabe gry, albo te, które się bardzo dobrze sprzedają (tzw. seria Platinum) schodzą pod granicę 100 zł.

A to się nie bierze znikąd. Po pierwsze branża stara się nas przymusić do kupowania on-line, bo to pozwala na eliminację problemu piractwa i pożyczania gier w dużym stopniu. Firmy są łase na nasze pieniądze. Poza tym do ceny dolicz koszty produkcji pudełek, płyt, instrukcji, koszty wyprodukowania gry w tym opłacenie pracowników i na koniec koszty logistyczne. No i na koniec sklep, który sprzedaje grę dowala cegiełkę od siebie.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Posiadam PS3 i jestem zadowolony. Xboxa bym nie chciał ze względu płatnego konta na multi ( Gra za grubo ponad 100 zł i jeszcze płacić za multi... ). Dodatkowo blueray, nie trzeba kupować dodatkowego odtwarzacza. Ale za to ten Kinect jest nawet ciekawą rzeczą, więc myślę że xbox bardziej nada się na jakieś imprezy

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No właśnie. Kinect... To moim zdaniem jest jedyna rzecz przemawiająca za Xboxem. Technologia Sony polega na machaniu świecącym czymś przed ekranem, co jest dość śmieszne biorąc pod uwagę np. uwielbiane przez wielu gry taneczne. Tutaj ogromny plus dla MS za dobre rozpoznawanie ruchów ciała. Dla mnie z gier tylko na Xboxa najlepsza jest Forza, która, no cóż wygląda ciekawiej i lepiej od odpowiednika na PS3 - Gran Turismo.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Posiadam starego, białego X360 Elite 60GB i jestem bardzo zadowolony. Fakt, szarak ponoć często się sypie i trzeba dopłacać za internet, ale to tak naprawdę nie jest taki wielki problem. Konto Gold dostaniemy za 100zł na rok. Taki wydatek nie jest wcale duży biorąc pod uwagę czas jaki w zamian otrzymujemy. Smutna prawda jednak, że za MS Points dużo trzeba dopłacić, by dostać pełną grę... przykładem jest Fable 3. Przeszliśmy grę, ale żeby mieć dokładne zakończenie to musimy kupić DLC za punkty co jest dla mnie śmieszne. Chociaż z drugiej strony grę można kupić za małe pieniążki. A gry można kupić za 20-100zł na allegro. Wystarczy, że poczekamy rok od czasu premiery i o tytule się uspokoi. Inna sprawa, jeśli nie możemy wytrzymać i wręcz musimy mieć dany tytuł (w moim przypadku tak było z AC: Revelations)... wtedy musimy być gotowi wydać nawet do 200zł. Pady szybko wcale nie padają, a nawet jeśli - nie potrzebujemy drogich baterii. W Carrefourze kupuję jakiś pakiet baterii (gdzie jest ich 12) za 5zł. Obliczyłem, że dwie baterie to ok. 20h grania. Czyli ile mamy za 5zł? Ponad 120h grania. W porównaniu do PS3 pad jest dla mnie dużo wygodniejszy. Mam prawo tak sądzić z tego względu, że posiadam też PS2 którego męczyłem do niedawna od premiery samej konsoli (Stary FAT, w którym tylko raz musiałem wyczyścić laser). X360 też nie ma sensu przerabiać - tak samo innej konsoli. Co to za przyjemność zmieniać gry jak rękawiczki, bo mamy do nich dostęp? Raz na miesiąc kupię jedną grę do 50zł na allegro i z tego względu że płaciłem mam motywację przejść calusieńką grę (Nie tyle co samo przejście, ale i wbicie wszystkich możliwych osiągnięć). Co do słynnego RROD... 3RROD raz naprawiłem samodzielnie, ale konsola i tak pożyła tylko dzień dłużej (nie moja, tylko kumpla który kupił ją za 200zł na allegro... ahh, tu trzeba uważać z konsolami bo zbyt często sprzedają jednorazówki). Jeśli się go boimy, kupujemy wersję Slim w której już nie ma tego problemu. Czemu wybieram X360? Pad jest dla mnie o niebo wygodniejszy - szczególnie ze względu na ułożenie analogów, które w PS2 przez te wszystkie lata niesamowicie mnie gnębiło. Mam też dwie konsole PSX w wersji FAT kupione wieki temu dla Tekkena 2 (Oryginał i wręcz obecnie artefakt-unikat). Do bijatyk - fakt, PS lepiej się sprawdza, bo analogi w X360 wtedy po prostu przeszkadzają a sam krzyżak nie jest ciekawy tak jak u konkurenta. Pad jednak dla mnie jest najważniejszy, bo to on odpowiada za główną przyjemność przechodzenia gier (zależy też od tytułu). Mogę żałować jedynie tytułów, w które na X360 nie pogram - God of War, Shadow of the Colossus HD (Pierwotna wersja na PS2 była po prostu jedną z najwspanialszych gier swego czasu w jakie grałem!). Ale z pewnością gracze PS3 też mają kilka tytułów, w które nie będą miały okazji pograć... Co by nie wybrać, to i tak na swój sposób będziesz szczęśliwy i czegoś żałował. A Kinect to jedna z najgorszych rzeczy, jakie mnie męczyły. Nie różni się zbyt bardzo od starego EyeToy z PS2, źle odczytuje ruchy i nie jest warty ceny. Sprawdza się jednak jako bajer w niektórych grach, np. w Skyrim fajnie jest krzyknąć "FUS-RO-DAH!" i patrzeć jak dany obiekt w grze przed Tobą frunie :D Te poczucie... potęgi. Do takich bajerów to owszem, jak najbardziej polecam.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No cóż, prawda jest taka, że gdyby chcieć pograć we wszystkie dobre gry należałoby mieć mocny PC, oraz po jednej konsoli każdego typu :D Ehh gdyby nie brak niektórych gier wiele osób nawet nie rozważałoby zakupu pudełeczka do gier.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Puchalke, tak leciutko odbiegne od tematu - wierzę, że dalej masz ps2 :)

Ja mam jeszcze PsOne ile to lat? 14? :)

Mój PSone jest tak samo stary i dalej działa. Nie wiem ile jeszcze X360 pociągnie, ale tak naprawdę nie ma prawa równać się z legendarnością stabilności Sony. Do teraz przyjemnie wspominam takie tytuły jak na przykład seria Digimon World...

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

×
×
  • Utwórz nowe...