Skocz do zawartości

Anime


Vanadiss

Recommended Posts

Z tym "paczeniem" to tak specjalnie?

Lucky Star! Jeśli Ci nie przeszkadza, że np. cały odcinek może być o tym jak się je rogale czy modli w świątyni, to czemu nie? Zrobiłem sobie kanapki, włączyłem pierwszy odcinek i jakoś poszło. Bardzo lubię główną bohaterkę, Konata jest po prostu wspaniała. Te anime jest w sumie... o niczym. Jest jakiś tak humor, to w sumie takie nic, ale z czasem oglądanie staje się dużą przyjemnością.

Jak chcesz coś, co nazwiesz parodią, to polecam Excel Saga :rainderp:

Dołączona grafika

Tak beznadziejny tytuł, że aż śmieszny. Nawet bardzo, jeśli ma się za dużo głupot w głowie. Więc mi podeszło...

Ale skoro zaczynasz, to ogólnie polecam jakieś stare tytuły. Może Berserk? Chociaż nie, ten to się prosi o czytanie mangi po Anime, więc na początek nie przypasuje (chyba). Na start gorąco polecam Vision of Escaflowne!

Link do komentarza
  • Odpowiedzi 298
  • Created
  • Ostatnia odpowiedź

Top Posters In This Topic

Naruto: Shippūden*, ナルト 疾風伝* lub w europie Naruto Shippuuden*. Anime DMC jest bardzo słabe, nie polecam. A może jakieś poważniejsze tytuły niż te, które wymieniłeś? Polecam Claymore. A z tych mniej poważnych, ale i tak bardziej od podanych: Tenjou Tenge. Śmiech załatwia Love Hina, ale nie powiem Ci za dużo o tym tytule bo oglądałem to z 6 lat temu i nie pamiętam za dużo, a jeśli już - harem uśmiechu.

Link do komentarza

Katanagatari, wydane bodajże w 2011 roku, 12 odcinków po 1h, już zakończone. Świetne anime, fantasy, trochę akcji, romans i dramacik. Novelka twórcy Bake/Nise monogatari, ekranizowało też te same studio. Kreska jest dosyć... nietypowa, ale jak się przyzwyczaisz, to całkiem ładna :D

Link do komentarza

No dobra czas na jednego z największych otaku w Zgolu XD

To wszytsko mam na swoim dysku 1 TB.

Dołączona grafika

Oglądałam jeszcze więcej ale nie sposób tego zliczyć, niektóre serie są starsze ode mnie.

A teraz co mogę polecić :

Air Gear Ova

Baccano!

Basilisk

Bartender

Black Lagoon

Berserk

Cowboy Beebop

FMA: Brotherhood

Ga-Rei-Zero

Gungrave

Iria

Kuroshitsuji

Last Exile

Outlaw Star

R.O.D. Ova

Trigun the Movie

Tokio Babylon

Myślę że tyle na razie starczy...chyba.

Link do komentarza

Mój exp też wynosi grubo ponad te 100 tytułów. Zgol? Jesteś z Zgorzelca? Nie jestem Otaku, ja tylko oglądam Anime (oglądałem* w przypadku Dram), uczyłem się podstawowego Japońskiego (szczególnie Hiragany), czytałem dużo Mang, rysowałem je przez ponad 6 lat (po czym wyrzucałem do kosza, bo mi się nie podobały), i takie tam... dużo można wymieniać :ming: Jak to nikt jeszcze nie polecał ostatnio Hellsinga? Tytuł obowiązkowy dla każdego, kto lubi Anime. Mogę też jeszcze polecić z nowszych (czy już starszych? chyba się starzeję...) Higurashi No Naku Koro Ni - pod warunkiem, że lubicie sobie robić papkę z mózgu.

Link do komentarza

Emronn nie kłamie, bo to nie jest fajne. Hellsing jest obowiązkowy dla osób, które się uważają za takich wielkich Otaku - szczególnie wtedy. Czemu? Choćby ze względu na to, że jest ikoną swego gatunku w animacji japońskiej. Tym bardziej, że czytać o czymś i wystawić na podstawie tego sobie opinię danego tytułu jest błędne. Może w ten sposób: Polecam, nie zmuszając do niczego. Skoro widziałeś tyle tytułów, to ponad połowa musiała być nie warta uwagi zgodnie z opisami innych... jednak zobaczyłeś. Czemu przepuszczasz więc Hellsinga? Daj mu szansę, może nie pożałujesz.

Link do komentarza

Pierwszy raz z hellsingiem spotkałam się oglądając Vive niemiecką po 22 i natrafiłam na odcinek w którym to Alukard ucina kolesiowi głowę i żłopie sobie jego krew. Potem unikałam tego tytułu bo myślałam że jest straszny... cóż 14 lat w tedy miałam. Ale w końcu wzięłam się na odwagę by obejrzeć serię TV .... szczerze trochę mnie znudziła i już tłumaczę czemu. Hellsing jest fajny i ciekawy ale tylko wersja mangowa. Anime zrobili na podstawie 3 pierwszych tomów dlatego po 5 odcinkach fabuła całkowicie odbiega od pomysłu autora. Są nudne, pozbawione fabuły, nawet czerwień ma nie ten odcień, a ten inkognito to po prostu krzyk rozpaczy. Co innego manga, odrobina groteskowego humoru, ciężka kreska, mocna dbałość o szczegóły i krew po sufit. Tam po prostu jest piekna jadka w stylu Alucarda, szaleństwo w czystej postaci wampirów, inkwizycja watykańska i 13 oddział Iscariote (nie wiem czy czy dobrze pisze wiec jak coś Clock wybacz) i oczywiście ogranizacja która musi to wszystko posprzątać czyli Hellsing -Integra, Seras i Alukardzik XD Seria mangi podtrzymywana wciąż na dobrym poziomie od początku do końca serii. Jak chcesz oglądać anime to tylko OVA - one są na podstawie mangii

Link do komentarza

Można i tak, przyznam Ci rację. Mangę można standardowo dopaść w sieci, a także kupić za normalną cenę - ok. 15zł za tom, których jest 12 - jeśli dobrze pamiętam. Incognito był z nosa wyciągnięty, to też prawda, ale wolę o tej postaci nie mówić, bo jeśli ktoś się jednak zdecyduje to obejrzeć - nie chcę spoilować.

A może tak z innej beczki? Odstawmy wampiry czy psychopatów.

Polecam też bardzo Ookami to Koushinryou, które ogólnie jest bardziej znane jako Spice and Wolf. Oglądałem tylko pierwszą serię, gdy wychodziło, ale mogę ją polecić każdemu, kto lubi coś... pięknego i spokojnego.

Proponuję zajrzeć do recenzji na Tanuki.

By ładnie się w główce kojarzyło, podrzucam tę oto słodycz:

Dołączona grafika

Link do komentarza

Spice and wolf taaaak.... polecił mi to kiedyś mój znajomy. Przyznam szczerze że to jedyny fajny tytuł jaki mi polecił ^^" Spokojna historia powoli się rozwijająca trochę melancholijna jak Haibane Renmei, oglądałam to z przyjemnością, ale gdyby nie napisy dodane po polsku nie bardzo bym rozumiała o co tam chodzi. Muzyczka przyjemna, grafika ciekawa, manga również. Choć nadal nie wiem czemu ten "Wilk" wygląda jak lis, ale mniejsza z tym. Miłe oderwanie od ciągłych bijatyk i serii Shonen. Mam pierwszą i drugą serię ściągniętą ale coś nie mam czasu by drugą obejrzeć XD. Mogłabym rzec że to jedna z tych serii które warto obejrzeć od początku do końca z niewielkimi przerwami - czyli taki maraton ^^ trzeba wczuć się w fabułę i kroczyć razem z bohaterami. Haibane Renmei jest bardzo do tego podobne, spokojna i przyjemna historia o "aniołach" zamkniętych w mieście otoczonym murem. Nie pamiętają nic ze swojej przeszłości, nie wiedzą czemu tu są, po co i dlaczego akurat one. Jest w tym tytule ukryta głęboka fabuła, jeśli ktoś zrozumie znaczenie "snów" pojmie czym naprawdę jest stowarzyszenie popielatych skrzydeł. - polecam gorąco, ale ostrzegam że fani akcji mogli by przy tym zasnąć :P

Link do komentarza

Chrono - jedno z najlepszych zakończeń w anime jakie znam. Ciężko tu cokolwiek powiedzieć żeby nie spoilerować na lewo i prawo, więc rzucę tylko, że takie zakończenia bardzo lubię, są one czasami "najlepszym naturalnym rozwiązaniem" które bardzo przypada mi do serca. Podobne zakończenie ma Basilisk który też bardzo ale to bardzo polecam :D

Link do komentarza

JAAAAAAA Spice And Wolf!!!! jedno z moich ulubionych Anime :D Od tego tytułu zacząłem ubóstwiać "uszatki" :D A wracając do Hellsinga i wyborów anime. Ja wybieram anime najczęściej na podstawi krótkiego opisu fabuły, obrazków (żeby ocenić grafikę) oraz filmików itp. Ta, jak została nazwana "ikona" w żadnej sferze nie przypadła mi do gustu! Nie mam zamiaru go oglądać i dziwi mnie fanatyzm niektórych ludzi na jego temat. Aha i to co mi mówiono na temat Hellsinga miało być formą zachęcenia mnie do tego tytułu... niestety pogorszyło to tylko sprawę :P

Link do komentarza

Majorze - z tego co wiem wy wojskowi macie zwykle sprawdzone informacje, prowadzicie rozpoznanie przed akcją a notabene w bezmyślne walki się nie wdajecie, prawda? Zatem uwierz mi waść na słowo - jeśli zachęcano cię do Hellsing TV to nie dziwię się twojej reakcji. Lecz my o Hellsing OVA prawimy a tam rzecz ma się inaczej. Nie jest to seria byle jaka, warta przynajmniej minimum uwagi. Mam propozycję. Obejrzyj pierwsze ova. Obejrzyj pierwszy odcinek TV. To niewiele czasu. Porównaj. Jeśli dalej twa niechęć się nie zmieni, zrozumiem ją i nie będę już wspominał tego tytułu przy tobie^^ Jeno proszę o tą jedną monetę zaufania którą mógłbyś mi ewentualnie poświęcić.

Link do komentarza

Pocieszę że CG nie widziałem i nie planuję xD A co do OVA - na chwile obecną jest ich dziewięć - 10-ta, ostatnia ma wyjść w grudniu. A i specjalnie dla ciebie drobna uwaga - pewnie zauważysz pewne niedociągnięcia w niektórych elementach uzbrojenia - to efekt zamierzony autora a nie przypadkowa pomyłka.

Link do komentarza

Discord Server

Partnerzy

  • For Glorious Equestria
  • Bronies Polska
  • Bronies na DeviantArcie
  • Klub Konesera Polskiego Fanfika
  • Kącik lektorski Bronies Corner
  • Lailyren Arts
×
×
  • Utwórz nowe...