Skocz do zawartości

Anime


Vanadiss

Recommended Posts

  • Odpowiedzi 298
  • Created
  • Ostatnia odpowiedź

Top Posters In This Topic

  • 4 weeks later...

Ostatnio objawił się we mnie pewien głód na dobre anime. Może ktoś polecić jakieś dobre anime w klimatach Higurashi No Naku Koro Ni lub Mirai Nikki? I ewentualnie coś podobnego do Tasogare Otome x Amnesia (dramat, horror i lekki romans w jednym, acz szansa na to jest niezwykle mała...)

Link do komentarza

Elfen Lied też oglądałem i czytałem mangę do tego, tylko zapomniałem o tym wspomnieć. Na upartego mógłby być jeszcze Berserk zaliczony do tej kategorii(acz z dużo większym naciskiem na temat wojny). Ale właśnie o taką psychodelie mi chodzi! Najlepiej coś z charakterem Yandere(jak Lucy czy Yuno) czy podobnym. A więc, jakieś inne propozycje? Dobrze by było więcej niż jedną, bo znając życie to są jedno lub dwusezonowce i szybko zlecą. PS. czy tu na pewno można mówić o lekkiej? nie wszyscy ludzie mają tak pokręcone poczucie humoru jak ja czy ty :D

Link do komentarza

yandere... To mi się od razu kojarzy ze School Days.. Potiem że mi się nie podobało, ale niektórzy to wysoko oceniają (umm, powiem że dobrze tak skuuurczybykowi. Kto oglądał ten będzie wiedział ocb). Możesz też spróbować Umineko no naku koro ni, chyba tych samych twórców co higurashi, podobnie podzielone na historyjki z tego co pamiętam, nie oglądałem całego bo odpadłem po kilku odcinkach. Najlepsze w tym anime to chyba były pierwsze 10s openingu ;p Ciężko znaleźć coś co jest podobne do Higurashi i jest przy tym naprawdę dobre.. Niczego takiego nie kojarzę, ale może Tobie się spodobają te dwa.

Link do komentarza
yandere... To mi się od razu kojarzy ze School Days.. Potiem że mi się nie podobało' date=' ale niektórzy to wysoko oceniają (umm, powiem że dobrze tak skuuurczybykowi. Kto oglądał ten będzie wiedział ocb). [/quote']

School Days widziałem, grałem także(czy może powinno być oglądałem?) w visual novel, będące pierwowzorem. Bohater irytujący, a z czasem aż chce mu się przywalić(jak można tak przedmiotowo traktować kobiety?! rozumiem, że można się nie dogadywać, ale żeby robić to co on...) Ogólnie to szału nie ma, a wątek Yandere pojawia się dość późno i jest najwyżej średni. Wciąż mnie zadziwia czemu ludzie jako przykład wzorcowy Yandere dają Kotonohę, a nie np. Lucy(Elfen Lied) czy Yuno(Mirai Nikki)? Przy nich to ona jest najwyżej "autystyczną" licealistką...(kto widział je wszystkie w akcji ten wie jakiego one miały diabła w głowie :crazy: )

Link do komentarza
  • 2 weeks later...

A mnie spodobała się aminka Sengoku Basara XD Japonia, okres sengoku- samurajowie i walki o władzę oraz... latający ludzie jako pionki i gwiezdne wojny w jednym. Urzekł mnie Masamune Dake - jednooki smok (dokugan ryuu) i jego koń z kierownicą i wydechem ^^

Link do komentarza

hahaha aż przypomina się Fushigi Yuugi - tajemnica przeszłości Miyaka - Tamahome to tu masz coś podobnego tylko Yukimura - Oyakata-sama XD A jeszcze zabawniej jest jak ten mu przyłoży i leciiiii 45 sekund... dłużej nie mogłam powstrzymać śmiechu

Link do komentarza
  • 2 months later...
  • 1 month later...

Moja lista anime nie jest długa, ale i tak uważam, że najlepszym z najlepszych anime jest Code Geass. Świetna fabuła, kreska całkiem dobra (choć ja akurat takiej nie lubie :gummy3: ) i wyśmienite postacie. Nie można się od niego po prostu oderwać! Z każdą chwilą coraz trudniej przewidzieć co stanie się w następnym odcinku. Zakończenie drugiego sezony naprawdę wzruszające

umierający Lelouch, który tak na serio to jest nieśmiertelny xD

Drugim z najlepszych anime jak dla mnie jest Angel Beats. Po obejrzeniu człowiek naprawdę zastanawia się nad sensem życia i śmierci. Te wszystkie wzruszające momenty

Zniknięcie Iwasawy, zniknięcie Yui i jeszcze zakończenie, którym wszyscy po kolei znikają

:

w dodatku jeszcze piękna kreska, piękna muzyka i niepowtarzalna fabuła <3

W mojej liście ulubionych, najukochańszych anime znajduje się jeszcze:

-Code Geass R2

-Clannad

-AIR

-NANA

I to tyle moich kochanych, najulubieńszych  anime :desu:

Link do komentarza

Discord Server

Partnerzy

  • For Glorious Equestria
  • Bronies Polska
  • Bronies na DeviantArcie
  • Klub Konesera Polskiego Fanfika
  • Kącik lektorski Bronies Corner
  • Lailyren Arts
×
×
  • Utwórz nowe...