Jump to content

Strona Główna  |  Ogłoszenia  |  Lista Fanfików  |  Fanpage  |  Feedback
BiP

Seria "Mass Effect"

Recommended Posts

Wkrótce pojawi się kolejna odsłona serii, która ma wprowadzić kilka nowości. Ja przyznam, że w trzecią część nie grałem, ale pierwszą przeszedłem kilka razy, a drugą minimum raz. Moim zdaniem seria jest dość nie równa. Jedynka posiadała więcej z RPG, natomiast w drugiej części zrezygnowano z tego prawie całkowicie, co moim zdaniem było błędem. W drugiej części poprawili nieco grafikę, misje były zdecydowanie bardziej dynamiczniejsze od tych z jedynki, jednak te (moim zdaniem) niepotrzebne statystyki po każdej misji psuły klimat gry. Fabuła z drugiej części, jak dla mnie była bardziej epicka od tej z poprzedniej części, podobno w trzeciej części było jeszcze lepiej. A co wy myślicie o tej serii?

Share this post


Link to post
Share on other sites
Guest

Cóż, pierwszej części nie widziałam ani nie grałam :<

Szczerze jedna z lepszych gier z świetnie wykreowanym uniwersum. No i kosmici są przedstawieni najbliżej odpowiadając mojemu wyobrażeniu. No i nie spoilerując, koniec trójki jest po prostu genialny ale boli ;-;

Grafika odpowiadająca do czasów w których została wydana dana część. Kolejna zaletą jest to,że pomimo długości nie jest nużąca, a fabuła nie męczy.

 

Polecam 2 i 3 jeśli ktoś się nie styknął.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Pierwsza część była znakomita. Mogłem sobie stworzyć snajpera, dobierać amunicję etc. Druga część to kompletne rozczarowanie. Uproszczenia, fatalna polska wersja językowa. W trójkę nie grałem. Druga część za bardzo mnie zniechęciła. Andromeda też raczej nie wyląduje na mojej półce. Chociaż kto wie? Może się za nią wymienię? Po Mirror's Edge Catalyst mam jednak pewne obawy. 

Share this post


Link to post
Share on other sites

Pierwsza część znakomita, choć początkowo toporna i wolna. Jednakże najmilej z całej dotychczasowej trylogii wspominam dwójkę oraz komplet DLC fabularnych do niej. A co do polskiej wersji cóż... ja pokombinowałem tak, że mam oryginalne głosy i polskie napisy. bo w sumie wymagało to edycji jednego pliczku :v. Według mnie dwójka ma najlepszą fabułę i grywalność właśnie przez to, że zrobili ją dynamiczniejszą. Z trójki najlepiej zapamiętałem DLC Cytadela, które było nie dość, że fajnym pożegnaniem z postaciami, to jeszcze na dodatek było to całkiem interesującym DLC. A co do najnowszej części, czyli Andromedy.... cóż zobaczymy, bo póki co mój hype'ometer lekko drgnął więc może kupię.

Edited by Sosna

Share this post


Link to post
Share on other sites

@Sosna Miałeś wersję PC. Na konsoli nie można pozwolić sobie na takie luksusy. Chociaż w przypadku PS4 w wielu grach można zmienić język gry, zmieniając język konsoli oraz kraj na UK. Swoją drogą mam nadzieję, że ta "sztuczka" zadziała w South Parku - chcą dać z dubbingiem. Już ja widzę tą cenzurę, która zabije jeden z uroków South Parku :burned:

Share this post


Link to post
Share on other sites

O ile bardzo podobała mi się pierwsza, drugi i trzecia część o tyle o Andromedzie mogę powiedzieć tylko tyle, że się rozczarowałem.

Andromeda pomimo ogromnego hejtu jest świetną grą - Jednak moim zdaniem ma z Mass Effectem tylko jedną wspólną rzecz - Tytuł.

Rasy kosmitów - Są. Statki - Są. Akcja - Jest. Rozbudowany Gameplay - Jest.

Nie ma jednak starych postaci, które napędzały serię. Nie mogę tego odżałować Bioware.

Wkurza mnie też inna rzecz - Cena. Przykładowo Mass Effect 3 Deluxe kosztuje koło 59 zł na Origin, zawiera kilka DLC. Jednak koszt pozostałych DLC to... 185 zł! Jest to dość duży biorąc pod uwagę to, że dodatki są trzykrotnie droższe od gry.

Przecież z dwójką jest to samo - Tyle, że koszt DLC to już tylko 135 zł (W przeliczeniu na Bioware Points - Za które owe DLC można kupić).

Podsumowując - Grałem w Andromedę w wersji "trial", póki co nie zamierzam kupować jej na stałe. Nie uważam jej także za godnego następce trójki.

Trochę zrobiłem odkop, jednak musiałem się na ten temat wypowiedzieć :D

Share this post


Link to post
Share on other sites

Ja mam wersję próbną, która umożliwia mi 6h gry, jednak ta gra tak mnie znużyła, że nawet nie mogłem wytrzymać przy niej tych 6h.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now

×
×
  • Create New...