Sign in to follow this  
Malvagio

Odwiedziny [Oneshot][Sad][Slice of Life][Dark]

Recommended Posts

Param-param-pam-pam. Średnie to fanfary, ale cóż. Jubileusz! Wychodzi na to, że mam przyjemność zaprezentować wszystkim zainteresowanym swój 30 opublikowany na forum fik! No, powiedzmy, bo nie licząc drabbli i jednego bodajże fika konkursowego, któremu nie zrobiłem tematu. Właściwie sam nie wiem, dlaczego. Ale mniejsza, jest jubileusz, woo-hoo!

Tytuł: Odwiedziny

Tagi: [Oneshot], [Sad], [Slice of Life], [Dark]

Obrazek okładkowy:

1709592__safe_artist-colon-plainoasis_ga

Pre-reading&korekta: Bodzio

Link: https://docs.google.com/document/d/10PUOK0_9gP6ah-cugmKbZ7lrhk5jRz0YF91_qkNl81M/edit

Opis: Tajemniczy ogród, tajemniczy goście.

Życzę miłej lektury.

• Upvote 2

„Odwiedziny” to fanfik krótki, ale warty przeczytania. Zgodnie z tagami momentami atmosfera jest w nim dosyć ciężka, autor sprawnie oddaje smutek czy strach bohaterek. W opowiadaniu mamy do czynienia z sekretem, który choć co prawda częściowo zostaje ujawniony, to wciąż pozostawia szerokie pole do interpretacji. Jest to ciekawy zabieg autora, który choć zostawia pewne wskazówki, niczego nie wyjaśnia do końca. Polecam tego fika, szczególnie miłośnikom poważniejszych tagów oraz mrocznych tajemnic.

P. S. Dla pełnego odbioru radzę przeczytać dwa razy – dopiero wtedy opowiadanie odkrywa przed nami pełnię mocy, a niektóre zdania nabierają nowego sensu.

Edited by Rarity
  • Upvote 1

Przeczytane.

Wrażenie po pierwszej części opowiadania? "Katedra" Bagińskiego. Ten przytłaczający klimat, mrok i tylko marsz naprzód. Coraz dalej w zatracenie. Krótko mówiąc byłem zachwycony - uwielbiam takie klimaty. Następnie pojawiły się (w sumie ku mojemu zdziwieniu) dialogi. Interakcje. Co więcej - dane nam było ujrzeć cel wędrówki. W pierwszej chwili obawiałem się, że wprowadzenie kolejnej postaci i ogólnie zrezygnowanie z formy czystego opisu zepsuje mi odbiór tekstu, ale na szczęście tutaj wspomniane obawy okazały się nieuzasadnione. Do samego końca udało się utrzymać ciężką, przytłaczającą atmosferę.

Podsumowując - typowy poziom Malvagio. 10/10, takich fanfików chciałbym widzieć więcej.

• Upvote 1

Na wstępie, gratuluję 30 publikacji :) 

Przejdźmy jednak do sedna.

Opowiadanie bardzo mi się podobało, zarówno pod względem klimatu, jak i wydarzeń. Jest tutaj; moim zdaniem; idealna równowaga pomiędzy podanymi informacjami, a tymi sugerowanymi, co sprawia, że można sporo zakładać lub domyślać się: kto, co i dlaczego; ale ostatecznie niczego nie można być do końca pewnym, i to mi się właśnie podoba. Pozostawiło ono u mnie pewien niedosyt, ale w pozytywnym tego słowa znaczeniu.

Klimatycznie również wszystko jak najlepiej. Tajemniczo, mroczno i smutno. Cóż więcej dodać? Lepiej nic, żeby nic nie zdradzać.

Jak najbardziej zachęcam do "sięgnięcia" i przeczytania tego opowiadania. Zajmie to chwilkę, ale naprawdę nie będzie to chwilka zmarnowana.

Pozdrawiam :giggle:

• Upvote 1

Hej, dzięki za komentarze! Pomyślałem sobie, że na taki mały jubileusz miło byłoby wrócić do absolutnych korzeni i napisać naprawdę niewielkiego, ale gęstego fika - skoro Wam się podobało (co mnie cieszy), uznaję, że postanowienie udało się zrealizować. Yay!

@Dolar84 a wiesz, w sumie sam się zastanawiałem przy pisaniu, jak zostaną odebrane te dialogi; tym bardziej, że tak docelowo chciałem stworzyć coś zbliżonego do "Jednego dnia" (z Gradobicia, temat "ostatni jednorożec), choć odchylone w kierunku "darkowym", a tam pojawiła się tylko jedna wypowiedź na sam koniec. Uznałem jednak, że są niezbędne i widzę, się nie przejechałem. That's good.

Chyba niewiele więcej mógłbym dodać, więc podzielę się jeszcze muzyką przygrywającą mi przy pisaniu; jeden utwór towarzyszył mi już zresztą przy innym fiku.

Spoiler

Spoiler

Edited by Malvagio