Skocz do zawartości

This is not hunt! This is pest control! [Oneshot][Violence][Wiedźma][Spin-off][Random][JF!-JI!-J!]


Dolar84

Recommended Posts

Dawno nic nie publikowałem.... ciekawe czy jeszcze pamiętam jak to się robi...

 

A tak na poważnie to przedstawiam Wam krótki fanfik, który popełniłem na jednej z działowych konkursów - dokładnie ten na spin-off do Wiedźmy. Nie jest to nic wybitnego, ponieważ zasadniczo od pojawienia się pomysłu do zakończenia pisania minęło zaledwie kilka godzin. Ale pisało się fajnie i miałem z tym niezłą zabawę. W każdym razie zapraszam Was do lektury i naturalnie jak zwykle, liczę, iż komuś zachce się zostawić po przeczytaniu komentarz :D

 

This is not hunt! This is pest control!

[Oneshot][Violence][Wiedźma][Spin-off][Random][JF!-JI!-J!]

 

 

Do następnej publikacji (fanfika/rozdziału fanfika/rozdziału tłumaczenia)!

  • +1 4
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

11 godzin temu, Salto napisał:

Jestem fanem "Powiedz jak mnie zabijesz", więc trochę brakuje mi jakiegoś zaskakującego zakończenia, ale nie zmienia to faktu, że czytało się bardzo przyjemnie.

 

Szczerze mówiąc nie mam pojęcia czym jest "Powiedz jak mnie zabijesz", więc siłą rzeczy się tym nie inspirowałem. A co do zakończenia - potrzebne było cameo Chromii :D

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Póki co to jedyny przeczytany przeze mnie z konkursowych spin offów Wiedźmy. Opowiadanie bardzo mi się spodobało, chociaż uważam, że to nie jest random, raczej komedia. Humor może i nie jest najwyższych lotów, ale działa, bo się ubawiłam. Ban i Hammer oraz nasze gówniane monstrum - <3. Samej Silmarilii (ciekawe skąd to imię... autor jest fanem Pierścienia Mroku, prawda :trollface:?) nie da się nie lubić. W sumie łatwo mi przyszło się w nią w dużym stopniu utożsamić.

 

Mamy tu fanfik lekki, przyjemny oraz dowcipny. A do tego sprawnie napisany i podoba mi się poprowadzenie fabuły w tej objętości. Polecam.

  • +1 1
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

4 minuty temu, Starlight Sparkle napisał:

Do czego można by się przyczepić to jedynie do tego, że aż rzuca Ci w twarz jednym słowem... Wiedźmin.

 

Cóż, jako że było to pisane na konkurs "Wiedźmy" i jako spin-off do tegoż opowiadania, to klimat wiedźmiński raczej musiał się w nim znaleźć. Jego brak mógłby zostać uznany za... poważną wadę :D

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Przynajmniej poważną wadę :squee: To jest największa zaleta tego opowiadania, gdyż uwielbiam klimaty wiedźmina... ale co jeszcze było tam ciekawego to przedstawienie miasta. Nie wiem, czy czytałeś serię Conana, ale również początek fanfika mi się z nim skojarzył co oczywiście również zalicza się na plus. :yay:

  • +1 1
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Fanfika przeczytałam jeszcze, gdy był tylko w temacie konkursowym, wypadałoby go więc jakoś skomentować. Opowiadanie jest krótkie i zabawne, napisane z pomysłem. Podoba mi się główna bohaterka, nie będąca kolejną wariacją na temat małomównego, ponurego wiedźmina/wiedźmy. Także spotykane przez nią postaci zostały w fajny sposób wykreowane, imiona gwardzistów pięknie wpisują się w lekki klimat fika. Podobają mi się także dialogi oraz styl, jakim opowiadanie zostało napisane. Jak wspomniała Cahan, humor momentami nie jest (delikatnie rzecz ujmując) zbyt wyrafinowany, jednak o dziwo w tym przypadku mi to nie przeszkadza. Liczę, że jeszcze uda nam się spotkać kiedyś z Silmarilią i ciekawymi, choć może mniej woniejącymi potworami.

  • +1 1
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Chcesz dodać odpowiedź ? Zaloguj się lub zarejestruj nowe konto.

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to bardzo łatwy proces!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się
×
×
  • Utwórz nowe...