Jump to content

Strona Główna  |  Ogłoszenia  |  Lista Fanfików  |  Fanpage  |  Feedback
Bester

Wspomnienia Korektora [one-shot] [random]

Recommended Posts

oehMlUf.png

Dzisiaj coś na szybko, krótki, bo około osiem stron, tekst, który wypada zadedykować wszystkim którzy zajmują się korektą naszych opowiadań. Korektorzy, to oni są bohaterami tego małego ficzura, biedacy którzy użerają się po nocach z milionem przecinków, z błędami ortograficznymi, złą formą zdania, błędnymi odmianami, literówkami i o zgrozo... stawiają czoła autokorekcie naszych edytorów tekstu. Oto Ci, którym nie straszne są "ó, ch, rz, ż", myśliniki, półpauzy, pauzy i dywizy (czymkolwiek one są). Wirtuozi wyrazów bliskoznacznych, którzy do śniadania przeglądają sobie synonimy codziennie używanych słów. Herosi staropolszczyzny, przymiotników, przypadków i czego tam jeszcze.

Dobra, dość wychwalania! Zapraszam do czytania!

Wspomnienia Korektora, czyli czemu jadę na oddział zamknięty

• Upvote 1
  • Thanks 3

LUBIĘ LIZAĆ SER NA PIZZY!

Piękne i prawdziwe. Aż mi się przypomniały lata, gdy sam robiłem za korektora. 

Oczywiście, nie byłoby to opowiadanie Bestera, gdyby nie było w nim błędów – zarówno technicznych, jak i interpunkcyjnych. Jak kiedyś go tłukłem za niedobór przecinków, tak teraz jest ich nadmiar.

Techniczna strona nie jest najgorsza, ale te wysepki tworzone przez autoakapit enterowy są bardziej jak powszechne.

Przykład:

Spoiler

brave_2019-11-19_21-57-02.png

To powinno być bardziej zgrabnie zbite, a nie rozstrzelone niczym zbrodniarz wojenny.

Czekam na więcej opowiadań tego typu. Banan na mordę sam wychodzi.

Polecam tego MLPPowicza.

• Upvote 1

Zatem Bester stworzył taką małą laurkę, która ma w prześmiewczy sposób pokazać najgorsze, co tylko może spotkać korektora fandomowych opowiadań. Przesłanie płynie z tego proste, że pracę korektora należy szanować... Ja tam ich szanuję tak bardzo, że nie korzystam z ich usług. :rainderp: Chociaż tak naprawdę gdyby nie fakt, że z reguły przy fanfikach Bestera pojawia się krótka notka "Korekta: Altharias", to bym pewnie zapomniał, że korektorzy istnieją. Aczkolwiek w sumie to bardzo dobrze, że istnieją, bo prereadując opowiadania ww. użyszkodnika mogę sobie ułatwić sprawę mówiąc "większości błędów nie ruszałem, żeby Twój korektor miał co robić".:ivXRI:

A tak na serio to jest to krótki fanficzek, wpisujący się idealnie w gatunek "głupie i śmieszne", służy do jednorazowego poprawienia sobie humoru i zapomnienia następnego dnia, że coś takiego w ogóle się czytało - w tej roli "Wspomnienia..." sprawdzają się idealnie. No, chyba że kogoś nie bawią "głupie i śmieszne" żarty, to lepiej niech nie czyta. Najlepiej do lektury siadać późnymi wieczorami bądź pod wpływem % - tego drugiego nie sprawdzałem, koledzy mi tak mówili. :D

• Upvote 1

Bardzo dobry tekst, spodobał mi się :3
I HURR DURR z 2 błędy co najmniej znalazłem co ci korektorzy tak się opierdalają!
Oczywiście żarcik, sam jestem korektorem i identyfikuję się z tym dziełem w 100%

11/10 

• Upvote 2

Przeczytałem fika w pracy i pora na komentarz. Naprawdę fajne i zabawne dzieło. Uśmiałem się przy tym zacnie, choć faktycznie zapewne jest w tym sporo prawdy. 

Polecam i pozdrawiam.

• Upvote 1