Skocz do zawartości

FOL czy POZ?


Saper9

FOL czy POZ  

10 użytkowników zagłosowało

  1. 1. FOL czy POZ

    • FOL
      40
    • POZ
      94


Recommended Posts

Pierdziulę, ci wolą chodzić i zabierać wszystkim napotkanym to co dla nich najlepszę, zamiast bronić swojej rasy.


Kiedyś byłem po stronie POZ, ale po przeczytaniu „The Last Of US:Take Earth Back” zrozumiałem, że Celestia to zwykła tyranka, bestia która chce jedynie zagłady ludzkości

Link do komentarza

Chcą sponyfikować nas?! Nie doczekanie ich!!! Jak tylko znajdę tę szabelkę po praprapraprapradziadku, to bobu tym %*#$##%#@! czworonogom dam!

A teraz na poważnie. Do znudzenia będę popierać rozjemców. No bo po co mordować kucyki? A po kiego grzyba zmuszać ludzi do ponyfikacji? Jak będą chcieli, to się zmienią (ich wybór i strata).

Jednak gdybym miał wybrać między stronami, wybiorę ludzi. Czemu miałbym porzucać własną tożsamość, rezygnować z dorobku naszego rodzaju (wiem trochę pysznie)? Mam stracić swoją wolę i świadomość, żeby żyć pod berłem kilku alicornów? Przecież tamten ustrój jest pokolorowanym absolutyzmem! A co by było, gdybym był poniżany przez inne kucyki, ze względu na pochodzenie? Nie byłbym tak perfekcyjny jak one. I do tego ja MAM być kucykiem. Bo MUSZĘ. Inaczej kulka lub inne coś. Ja za takie coś podziękuję. Rezygnuję z utopijnej wizji, na tego co jest teraz na Ziemi. Może nie jest wspaniałe, ba, jest nader często okrutne i przybijające. Ale zostanę ze swoimi braćmi i siostrami. A "kiedy przyjdą spalić twój dom, krwi nie odmówi NIKT!" Jestem z wami, FOL!

A zresztą: kto powiedział, że Equestria rozszerzy się na całą Ziemię? Że tych magicznych Barier nie można pokonać? Że kucyki wygrają bezpośrednią konfrontację z nami? Nikt. Nie powinniśmy spisywać żadnej ze stron na straty.

Link do komentarza

@up Zdrada to ostry zarzut. Jesteś pewny, że jest do nich adekwatny? Ja nazywałbym ich "błądzącymi braćmi i siostrami ". Chyba, że zdradzą faktycznie. Zresztą odnosząc się do Twych słów, że będą ludzie świadomi, to masz rację. Kiedy do upadku dochodzi pod burzą oklasków, zawsze znajdzie się świadomy drugiej strony medalu.

Link do komentarza

Nie skreślajmy ich jednak. Może zmienią zdanie. Przejrzą na oczy. Może pomogliby nam? Zawsze jest nadzieja dla ich dusz i poczucia człowieczeństwa. Właśnie nadzieja w innych i w siebie czyni nas ludźmi. Nie możemy jej tracić. Kiedy jednak okaże się daremna, cóż, czyń honory Michalinku.

Link do komentarza

Zawsze jest nadzieja, i ja jej nie stracę, ale czasem jest też tak, że to ludzie z FOL przechodzą na stronę POZ. Mianowicie, czy czyałeś „Dawn" autorstwa Thara? Tam jest napisane, jak człowiek żałuje za to, że był w FOL. Ja byłbym dumny z tego, że nie pozwolę zbeszcześcić mojego rodu, i nie stanę się jakimś tam chodzącym stołkiem.

Link do komentarza

No cóż, mi się co poniektóre działania FOL nie podobają. Lecz jak wskazałem stronę temu, własną krwią broniłbym swojej rodziny. Bo ja też uważam, że barierę da się pokonać. Co do "błądzących braci i sióstr", jakąś tam szansę można im dać.

Ale karą za zdradę jest śmierć.

Ja tam lubię kucyki, w końcu dlatego tu jestem. Ale czy dołączanie do POZ nie jest w tym wypadku zaślepieniem?

Link do komentarza

Nazwałem ich zdrajcami ludzkości i przy tym zostanę. Ja nie wiem jak można porzucić to co najlepsze w całym swoim życiu. Człowieczeństwo... Dla jednych jest wszystkim, dla innych widocznie niczym

Cytat z "Ostatnia rzecz jaką zrobi", zgadzam się z nim w 100%, a do tematu: Co ma powiedzieć rosyjskie POZ? Mieli dosyć patrzenia jak ich pobratyńcy znęcają się nad kucami i robią z nich niewolników.

Link do komentarza

Spójrzmy prawdzie w oczy, obie organizacje są terrorystyczne, ale każda ma inny sposób wyniszczania danego gatunku, czasami mam tego wszystkiego dość, czemu nie może być idealnie? Nie ma bariery- nie ma biur adaptacyjnych, nie ma biur- nie ma FOL, nie ma FOL- nie ma POZ, ale zawsze musi być coś nie tak.

Link do komentarza

Michalinek, jestem z tobą bracie! Nie pozwólmy tym ksenofobicznym kucom zająć Ziemi!

"Łączenie światów to nie jest dobry pomysł" - Jeśli ktoś nie lubi crossoverów to ok' date=' jego/jej sprawa i to uszanuję, ale ja lubię crossovery i mieszanie światów.[/quote']

Dla mnie Biura Adaptacyjne to nie są crossovery.

Link do komentarza

W poniższych opowiadaniach nie występuje FOL, ale pokazuje prawdziwy wizerunek kucy:

Nie jesteśmy sami (Not Alone)

Ponykalipsa

Pomiędzy Światami

Zakon dwunastu profesji

Gwarantuje ci, że po przeczytaniu tych opowiadań znowu będziesz po stronie FOL.

Przeczytałem kilka fanficów, gdzie kuce są przedstawione jako ZUO (błąd specjalnie bo "ZUO" wygląda lepiej :D) i do tej pory się "nie nawróciłem" na stronę FOLu. Niekoniecznie te podane przez Ciebie, ale zapoznałem się z podobnymi fanficami (podobnymi pod względem, że kuce są złe). Podane przez Ciebie opowiadania przeczytam jak znajdę trochę wolnego czasu :)

A poza tym i tak nie mogę zdradzić POZ, gdyż złożyłem przysięgę w stylu Pinkie Pie :)

Link do komentarza

Przeczytałem kilka fanficów, gdzie kuce są przedstawione jako ZUO (błąd specjalnie bo "ZUO" wygląda lepiej :D) i do tej pory się "nie nawróciłem" na stronę FOLu. Niekoniecznie te podane przez Ciebie, ale zapoznałem się z podobnymi fanficami (podobnymi pod względem, że kuce są złe). Podane przez Ciebie opowiadania przeczytam jak znajdę trochę wolnego czasu :)

A poza tym i tak nie mogę zdradzić POZ, gdyż złożyłem przysięgę w stylu Pinkie Pie :)

Ja nawet po złożeniu przysięgi w stylu Pinkie Pie, że nie zdradziłbym POZ, po przeczytaniu tych opowiadań i tak dołączyłbym do FOL

Link do komentarza

Argumenty typu "Jestem za POZ ale nie za przymusową ponifikacją" nie są za dobre. POZ to właśnie jest przymusowa ponifikacja. Do tego mam nadzieję że ci, co wybrali POZ, czytali fici np. Thara. Tam w biurach adaptacyjnych przed podaniem eliksiru podają środek przeciwbólowy. POZ tego nie robi, bo by podać taki środek trzeba przeprowadzić kilka badań... Jak to się może skończyć, widać w np. "Bólu" mojego autorstwa.

Za to argumenty "Jestem za FOL ale nie chciałbym zabijania kucy" są już adekwatne. FOL to siła również polityczna i naukowa. IHSA, badanie możliwości zachowania ludzkiej kultury, walka z POZ, ograniczanie dostępu do ponifikacji w inne sposoby niż rzucanie bombami... FOL to siła zachowująca pragnąca pokoju, POZ to siła niszcząca i dążąca do wojny.

Link do komentarza
Argumenty typu "Jestem za POZ ale nie za przymusową ponifikacją" nie są za dobre. POZ to właśnie jest przymusowa ponifikacja. Do tego mam nadzieję że ci, co wybrali POZ, czytali fici np. Thara. Tam w biurach adaptacyjnych przed podaniem eliksiru podają środek przeciwbólowy. POZ tego nie robi, bo by podać taki środek trzeba przeprowadzić kilka badań... Jak to się może skończyć, widać w np. "Bólu" mojego autorstwa.

Za to argumenty "Jestem za FOL ale nie chciałbym zabijania kucy" są już adekwatne. FOL to siła również polityczna i naukowa. IHSA, badanie możliwości zachowania ludzkiej kultury, walka z POZ, ograniczanie dostępu do ponifikacji w inne sposoby niż rzucanie bombami... FOL to siła zachowująca pragnąca pokoju, POZ to siła niszcząca i dążąca do wojny.

Ghatorr dobrze mówi. POZ to jedynie ludzie którzy nie zważają na ból i cierpienia innej osoby, byle tylko ją sponyfikować. Natomiast FOL... Dał szansę nawet kucowi na zwalczanie najeźdźców, co napisane jest w „The Last Of US: Take Earth Back". FOL jedynie bronią swojej ziemi, a POZ chce im tą ziemię zabrać.

Link do komentarza

Bo POZ to ślepcy. Wierzą głupio w nieistniejące ideały. Nie dostrzegają prawdy. Albo liczą na zaszczyty i chwałę w podbitym kraju. Dostrzegają kontrast między ludzkością a kucykami i zamiast starać się go zniwelować edukując ludzi, działając charytatywnie czy coś, sprzymierzają się z najeźdźcami. Z okupantami.

Link do komentarza

Posunę się trochę dalej: POZ walczy o ideały nagminnie je łamiąc. Wolność, równość, lepsze życie. Sądzę, że tak sądzą( a raczej sądzili by, gdyby istnieli). Ale łamią prawo wolności zmieniając ludzi na siłę, siebie nie zmienią przez jakiś czas, czyli są dla nich równi i równiejsi oraz niszczą niektórym życie. A FOL? Robią co mówią: Oddawać nam ziemię i won. I o to walczą wszystkim czym mogą. Aż za bardzo się wczuwając, swoją drogą.

Link do komentarza
Ja jakbym miał wybierać byłbym obustronny... Czemu? Bo zabijanie kuców nie jest zbyt dobre dla mojego żołądka jak i dlatego że ludzie powinni sami przemyśleć sprawę ponyfikacji' date=' a nie wychodzisz kupić kartofle i nie wracasz bo jesteś kolorowym kucykiem :v[/quote']

Ale jak napisał Ghattor, FOL nie tylko zabija i wysadza. Działają też politycznie i naukowo. To POZ są źli, oni używają tylko przemocy.

Link do komentarza
×
×
  • Utwórz nowe...