Skocz do zawartości

King Sombra (Król Sombra)


Gubryś

Recommended Posts

Nie przepadam za tą postacią, nie ma w nim nic szczególnego. No powiedzcie co jest interesującego w latającej głowie która tylko się śmieje :huhwha: , co ja jakoś nic nie mogę znaleźć. Harsbo mogło go rozbudować a wymyślili latającą głowę, no ludzie :derp5: .

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 weeks later...
  • 3 weeks later...

Od zakończenia trzeciego sezonu minęło dużo czasu, a ja wciąż ubolewam nad tym, że nie wykorzystano w pełni potencjału Sombry. Z drugiej strony, ja to widzę tak: twórcy chcą, żeby czarne charaktery się od siebie różniły. I tak mieliśmy Discorda, który działał "wprost", Chrysalis, która uknuła intrygę; wreszcie Sombrę, który ma wprowadzać niepokój swoją bezcielesną obecnością. Groźba powrotu Króla przez cały odcinek unosi się (dosłownie) w powietrzu, jest dzięki temu napięcie, trochę mroczny klimat. Kryształowe Imperium to oblężona twierdza. Nie wiem jak inni, ale ja wyczuwałem pewien niepokój; do końca nie było wiadomo kiedy i w jaki sposób zaatakuje Sombra. Niestety, zaatakował w ostatniej chwili i ze stanowczo zbyt małą pompą. Przynajmniej całkiem epicko rozpadł się na kawałki ;) No i generalnie miał ciekawy, odpowiednio mroczny wygląd. 

Powrotu Króla S. raczej nie można się spodziewać, a szkoda. Chętnie poznałbym jego przeszłość, motywy działania. Sam już nie wiem, czy gdzieś czytałem taką teorię, czy sam ją wymyśliłem (zapewne i jedno, i drugie), ale opcja jest taka, że mógł być mężem byłej władczyni Kryształowego Imperium. Gdy ta zmarła, koleś sfiksował, nie mógł patrzeć na szczęście innych kucyków, zagłębił arkana czarnej magii i został jednorożcem "o sercu czarnym jak noc" (cytat z Celestii). Zapewne pozostanie nam tylko snucie domysłów, chyba że zostanę miło zaskoczony i Sombra jednak powróci (szanse oceniam na 1-2%).

  • +1 1
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 weeks later...
  • 1 month later...

O Sombrze mogę powiedzieć kilka rzeczy. Przede wszystkim, Hasbro nie postarało się jeśli chodzi o głębię tego czarnego charakteru. Ale jaki potencjał w nim drzemie!

 

Według mnie, potencjał Sombry jako awatar zła przewyższa takie postaci jak Chrysalis, Discord i Nightmare Moon razem wziętych. Mam oczywiście konkretne argumenty na poparcie tej opinii:

* Chrysalis - działa tak, jak Natura stworzyła ją i jej gatunek; cała ta podmiana z Cadance, hipnoza Shining Armora, wszystko to było podstawowym działaniem Podmieńców; oprócz kwestii moralnych, jakie wypływają z pożerania czyichś uczuć, nie widzę tutaj dużego zła.

* Discord - zgoda, kucyki nie były w stanie wytrzymać jego poczucia humoru oraz łamanie praw fizyki, a pranie mózgu jakie zgotował Elementom było co najmniej okrutne; jednak później okazało się, że w głębi duszy Discord nie jest wcale taki zły, jakby mogło się wydawać.

*Nightmare Moon - Luna była przepełniona żalem do swojej siostry, że ich poddani wielbią Celestię bardziej niż ją; te uczucia pogłębiały się aż osiągnęły punkt krytyczny i sprawiły, że powstał potwór, który nie wahał się krzywdzić tych, którzy stanęli jej na drodze; jednak Nightmare Moon dalej w głębi była księżniczką Luną, co mogło mieć wpływ na to, że wolała działać z ukrycia, niż otwarcie próbować zniszczyć Twilight i jej nowe przyjaciółki; wciąż zła, ale podobnie jak z Discordem, w głębi tliła się iskierka dobra.

 

Sombra - sytuacja tego tyrana ma się nieco inaczej niż pozostałej trójki. Ten jednorożec, w przeciwieństwie do Luny, której alter ego powstało przypadkiem, on sam stworzył monstrum, którym się stał. Używając magii opierającej się na strachu oraz nienawiści stawał się coraz bardziej skorumpowany, aż w końcu przejął władzę w Kryształowym Imperium i zniewolił wszystkich poddanych. Jego moc stała się tak potężna, że nawet porzucił cielesną powłokę, osiągając stan bliski nieśmiertelności, bo jako dymna chmura nic nie mogło mu zagrozić.

 

Potencjał Sombry jest niepodważalny. Gdyby twórcy poświęcili trochę więcej wysiłku w kreacji tej postaci, mielibyśmy naprawdę porządnego shwartz-charaktera... Cóż, teraz możemy tylko liczyć na utalentowanych artystów, którzy oddadzą hołd oraz naprawią zszargany wizerunek temu królowi ciemności.

  • +1 2
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 4 weeks later...
  • 1 month later...
  • 4 weeks later...
  • 5 weeks later...
  • 2 weeks later...

Sombra jest najpotężniejszym mrocznym władcą!  :soawesome:

A tak na poważnie..miał zadatki na takowego władcę, ale Hasbro za słabo go przedstawiło. Mało mówił, mało robił..ale za to jak wyglądał~! Mhrau~ Mimo wszystko to jedna z moich ulubionych postaci i ulubiony czarny charakter serii. 

 

No i oczywiście proszę o dopisek na liście fanów. 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Według mnie Król Sombra to najlepszy czarny charakter serialu  gdyż porównując go z innymi czarny charakterami pod względem moralnym jest największym złem. Wiem że wielu bronies i pegasisters nie lubi go z kilku powodów jak na przykład:

 

-nie ma praktycznie żadnej osobowości .

Cóż w przeciwieństwie do pozostałych złoczyńców jak np Discrod czy Chrysalis, Sombra nie jest typem łotra który gada jaki to on jest zły i co robi taki In your Face, on po prostu to robi więc jego osobowości nie należy doszukiwać się w nim a w jego działaniach np. popatrzymy na kryształowe kucyki po jego panowaniu: są przerażone, mizerne, rozpaczone co już daje nam wgląd w to jak okropnie musiały być traktowane przez Króla żeby dojść do takiego stanu co również świadczy jakim okrutnym władcą musiał być Sombra. Podsumowująć Król Sombra tak jak każda postać posiada osobowość różnica jest tylko taka że należy jej samemu poszukiwać za pomocą obserwacji a nie dialogów samego Króla.

 

-ma mało czasu na ekranie.

Ten powód zachacza o pierwszy i przyznaję nie był często pokazywany a jak już to tylko śmiał się i mówił że trzy słowa co mi się również nie podobało ale po głębszym zastanowieniu wysnułem pewną teorię. Otóż Sombra wzorowany był na Sauronie z Władcy pierścieni a Sauron wcale nie był aż tak często pokazywany na ekranie ale czuliśmy jego obecność cały czas, tak jak Króla Sombre w odcikach faktycznie prawie w ogóle  nie widzimy ale za to wiemy że jest za barierą utworzoną przez Cadence czekając aż w końcu opadnie rozprowadzająć przy okazji swoją korupcje po całym królestwie.

 

Zbierając wszytko razem Król Sombra według mojej skromnej opini jest czarnym charakter o bardzo dużym potencjale, jest  zdecydowanie najbardzej złowieszczym charakterem serialu co już daje mu pewną przewagę nad pozostałymi złoczyńcami a fakt że praktycznie nic nie wiemy o jego początkach czyni z niego dobry materiał do Fanfiction (Osobiście lubie myśleć że Sombra jest tak naprawde alicornem reprezentującym ciemność i wszystkie negatywne emocje, jest antytezą Celesti która reprezentuje światło i dobro). Mam nadzieję że Sombra powróci w najbliższych odcinkach jak i również mam nadzieję że moim tekstem zmieniłem komuś spojrzenie na tę postać.

 

Proszę przy okazji o wpisanie do listy fanów.

 

P.S.- Wiem mój słownik jest ubogi postaram się to poprawić w innych wpisach.

Edytowano przez Rexumbra
  • +1 1
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Proszę abyście to obejrzeli i wyrazili o tym opinię.

Obejrzałem to już dawno i chociarz nie jest to historia jaką chciałbym widzieć kononiczną dla Króla Sombry nie można jej odmówić uroku jak i jakości animacji.

 

Autorce należy się wielka pochwała, miała doskonały pomysł i wcieliła go w życie, wyraźnie poruszyła wątek wewnętrznego zła oraz walki z nim z czego wynikła ta bardzo dobrej jakości zrobiona zarówno pod względem histori i animacji praca.

 

Jeśli chcielibyście obejrzeć więcej animacji z Królem Sombra polecam Trailer Fall of the empire tworzony przez Silly Filly Studios autorów animacji Snowdrop.

 

 

Edytowano przez Rexumbra
  • +1 1
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dlaczego ?

 No animacja nawet fajna. Jedyne co mi się nie podobało to te kosy. Sombra mógł mieć miecz , Tia jakąś różdżkę a luna jakąś buławę albo co. Ale ogólnie jest całkiem spoko. Tak na 35 %.

P.S. Mogę prosić o poszukanie jakichś innych filmików o Kingu???

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Szanuję twą opinię choć mi osobiście ta kosa wogule nie przeszkadza nadaje mu w ten sposób symbolikę żniwiarza co pasuje do jego aspektu, a buława niekoniecznie według mnie pasuje do Księżniczki Luny bardziej sierpowate ostrze np. (miecz Diany z League of Legends ) a co do filmów napewno po odnalezieniu jakiegoś dam info.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Szanuję twą opinię choć mi osobiście ta kosa wogule nie przeszkadza nadaje mu w ten sposób symbolikę żniwiarza co pasuje do jego aspektu, a buława niekoniecznie według mnie pasuje do Księżniczki Luny bardziej sierpowate ostrze np. (miecz Diany z League of Legends ) a co do filmów napewno po odnalezieniu jakiegoś dam info.

Oki. Ja sama próbuję szukać ale nic dotąd nie znalazłam... :(

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

×
×
  • Utwórz nowe...