Skocz do zawartości

Animacje (Disney, Dreamworks, Pixar)


Cipher 618

Recommended Posts

Zakładam temat poświęcony animacjom takim jak Shrek, Epoka Lodowcowa, Piorun, Iniemamocni, Potwory i Spółka... wiecie o co chodzi :rd7: Jeśli o mnie chodzi, to nie chodzę do kina na tego typu filmy, bo po prostu nie znoszę dubbingu. Jedynym wyjątkiem jest Epoka Lodowcowa (Pazury w roli sepleniącego Sida nikt nie przebije). Większość oglądam na DVD w wersji z napisami. Ostatnio, dzięki Biedronkowej promocji obejrzałem sobie Zaplątanych. Mówiąc krótko - jedna z najlepszych animacji. Co prawda Odlotu, Pioruna, Jak ukraść Księżyc, czy Wall-e nie przebije, ale i tak nieźle się uśmiałem. Kameleon Pascal i koń Maksimus po prostu wymiatają. A jakie są wasze ulubione animacje (nie licząc oczywistych oczywistości w postaci Shreka i Epoki?)

Link do komentarza

Szczerze mówiąc to oglądałam (i oglądam) wszystkie animacje Disney'a,Dreamworks itd.Od dziecka tak było i spodobało mi się.Co do zaplątanych to moja siostra cioteczna strasznie ich lubi,ja lubię wszystkich.Za dużo ich jest żeby opisywać moje wrażenia XD...ale wszystkie są pozytywne.Ostatnio usłyszałam o zapowiadanej na 2013 r. Disney'owsiej animacji pt."Ralph Demolka" (Wreck-It Ralph).Niby nic wyjątkowego ale... *bębny* TA animacja będzie o postaciach z przeróżnych gier!W tym sierżant Calhoun z "Hero's Duty",Vanellope von Schweetz z "Sugar Rush",Głównego antygoistę z Mario,Dr.Eggmana,Duchy z Pac-Mana i...Sonic'a!Fabuła opowiada o Ralphie,który ma dość bycia złym charakterem z gry "Fix it Felix Jr" i postanawia spróbować sił w innych grach,ale jak zwykle coś idzie nie tak.Ehh,jak ja nie mogę się doczekać!Premiera (polska) 18 stycznia 2013 r.Minusem (dla mnie) jest to że nie ma Raymana,Spyro,Ratchet'a & Clanka itd.

Kilka Poster'ów:

Dołączona grafika

Dołączona grafika

Dołączona grafika

Link do komentarza

Jeśli chodzi o animacje, to #1 na mojej liście są: - Kung Fu Panda 1-2 ("Nie jestem tylko tłustym pandą. Jestem tłustym i bardzo silnym pandą."; "Mój odwieczny wróg... Schody!") - Jak wytresować smoka ("Ból, śmierć... sama radość.") - Madagaskar 3 ("Afro w cyrku!") - Kot w Butach ("El Kicia Diablo") Za co lubić te filmy? Za świetny humor, niezłą fabułę oraz to, że jak zaczniesz oglądać to nie chcesz przerywać, i wracasz do nich nawet po kilka razy.

Link do komentarza

Gdzie jest Nemo - uwaga, coś co zryje beret, zniszczy dzieciństwo, przyprawi o zawał serca...

Ostrzegam... czytasz na własną odpowiedzialność. Na pewno tego chcesz?

Żeby nie było że nie ostrzegałem...

Bo to chore jest...

Ale niestety prawdziwe

Ale skoro chcesz...

W małej grupie błazenków, której grozi wyginięcie, dominujący samiec może...

Ostatnie ostrzeżenie, jeszcze możesz przestać czytać!

zmienić płeć i...

Nie no... tego nie chcesz wiedzieć... serio

:fluttershy3:

ale skoro nalegasz...

...i rozmnarzać się z innymi samcami, a nawet

dobra...tego NAPRAWDĘ nie musisz wiedzieć

uparciuch z ciebie...

swoim potomstwem.

To dlatego tatuś tak bardzo chciał znaleźć Nemo :rd8:

Link do komentarza

Ja nie za bardzo się orientuje która z wytwórni daną animacje stworzyła ale do ulubionych należy przede wszystkim Mustang z dzikiej doliny, pierwszy raz go oglądałam kiedy bardzo lubiłam konie i wtedy bardzo mi się podobał i nie raz go oglądałam. Teraz kiedy cała fascynacja końmi poszła sobie, nadal uważam, że jest awesome. Zakochany kundel tego akurat nie trzeba nikomu przedstawiać, bo film naprawdę niczego sobie, Pies i Lis- niesamowita opowieść o przyjaźni. Jeśli zwrócić jeszcze uwagę na filmy, które nie zostały stworzone przez żadną z wymienionych w temacie wytwórni to uwielbiam Wszystkie psy idą do nieba obydwie części i Ostatniego jednorożca, w sumie dużo by wymieniać. Z tych nowszych animacji widziałam tylko Pioruna, fajny był ale to nie to co kiedyś, te starsze filmy mają klimat.

Link do komentarza

"Starsze filmy mają klimat" zgadzam się,choć bardziej lubię te nowe.Wracając jeszcze do tematu Ralph'a...Ostatnio znalazłam listę zapowiedzianych postaci,oto ona:

"Bowser from the Super Mario Bros series.

Rosalina from Super Mario Galaxy.

Kat and Ana from the WarioWare series.

Ashley from WarioWare: Touched.

Toon Link from the Legend of Zelda series.

Pikachu, Jiggypuff, Lucario, and Munchlax from the Pokémon series.

Mr. Game and Watch from Mr. Game and Watch.

Dr. Eggman from the Sonic the Hedgehog series.

AiAi from Super Monkey Ball.

Billy Hatcher from Billy Hatcher.

Tails from the Sonic the Hedgehog series.

Sora from the Kingdom Hearts series.

Rayman and Globox from the Rayman series.

The Raving Rabbids from Rabbids.

Crash Bandicoot from the Crash Bandicoot series.

Spyro and Sgt. James Byrd from the Spyro series.

Spike from Ape Escape.

Sweet Tooth from Twisted Metal.

Daxter from Jak and Daxter.

Big Daddy from Biosock.

Captain Qwark from Ratchet and Clank.

Fat Princess from Fat Princess.

Parappa and Dojo from Parappa the Rapper.

Sackboy from Little Big Planet.

Sly Copper and Murray from Sly Copper.

Inky, Blinky, and Pinky from the Pac Man series.

Q*bert, Coily, Slick, Sam, and Ugg from Q*bert.

Kano from the Mortal Kombat series.

Chun-Li, Cammy, and Blanka from Street Fighter II.

Neff from Altered Beast.

Paperboy from Paperboy.

Knight and Ostrich from Joust.

Mishaela from Shining Force.

Sonic from the Sonic the Hedgehog series.

Diablo from Diablo.

Sauron from Primal Rage.

Dr. Willy from Mega Man.

A Green Alien from Space Invaders.

Toro Inoue from Together Everywhere!.

Banjo and Kazooie from Banjo and Kazooie."

Jestem szczególnie podekscytowana że wystąpi Rayman z Globoxem,Gapowaty Kapitan Qwark,Sonic,Tails,Spyro,Eggman i inni.

Mam jeszcze listę aktorów głosowych:

"John C. Reilly as Wreck-It Ralph, the villain of Fix-It Felix, Jr. and the main protagonist.

Sarah Silverman as Vanellope von Schweetz, a 9-year-old racer, a glitch in Sugar Rush, and the deuteragonist.

Jack McBrayer as Fix-It Felix, Jr., the hero of Fix-It Felix, Jr. and the tritagonist.

Jane Lynch as Sergeant Tamora Jean Calhoun, the lead NPC of Hero's Duty, Felix, Jr.'s love interest, and the secondary tritagonist.

Alan Tudyk as Turbo / King Candy, the former ruler of Sugar Rush and the main antagonist.

Mindy Kaling as Taffyta Muttonfudge, a racer and citizen of Sugar Rush and the tertiary antagonist.

Joe Lo Truglio as Makowski, a soldier in Hero's Duty whom Ralph impersonates in order to gain entry.

Ed O'Neill as Mr. Litwak, owner of Litwak's Family Fun Center & Arcade.

Dennis Haysbert as General Hologram, a general in Hero's Duty.

Edie McClurg as Mary, a Nicelander who lives within the game Fix-It Felix, Jr.

Raymond Persi as Mayor Gene, a Nicelander who lives within the game Fix-It Felix, Jr. / Zombie (based on Cyril from House of the Dead) who attends the Bad-Anon support group.

Jess Harnell as Don, a Nicelander who lives within the game Fix-It Felix, Jr.

Rachael Harris as Deanna, a Nicelander who lives within the game Fix-It Felix, Jr.

Skylar Astin as Roy, a Nicelander who lives within the game Fix-It Felix, Jr.

Adam Carolla as Wynnchel', Sugar Rushs main security.

Horatio Sanz as Duncan', Sugar Rushs main security.

Maurice LaMarche as Root Beer Tapper, the bartender from Tapper.

Stefanie Scott as Moppet Girl, a young arcade enthusiast, who is the first to find Ralph missing from his game.

John Di Maggio as Beard Papa, Sugar Rush security.

Rich Moore as Sour Bill, one of the secondary antagonists. / Zangief

Katie Lowes as Candlehead, a racer and citizen of Sugar Rush.

Jamie Elman as Rancis Fluggerbutter, a racer and citizen of Sugar Rush.

Josie Trinidad as Jubileena Bing-Bing, a racer and citizen of Sugar Rush.

Cymbre Walk as Crumbelina DiCaramello, a racer and citizen of Sugar Rush.

Brandon Scott as Kohut, a soldier in Hero's Duty.

Tim Mertens as Dr. Brad Scott, a scientist from Hero's Duty and Sgt. Calhoun's fiancée, who was eaten by Cy-Bugs.

Kevin Deters as Clyde from Pac-Man.

Gerald C. Rivers as M. Bison from Street Fighter.

Martin Jarvis as Satine, a devil-like villain who attends the Bad-Anon support group.

Brian Kesinger as a Cyborg (based on Kano from Mortal Kombat) who attends the Bad-Anon support group.

Roger Craig Smith as Sonic the Hedgehog from the series of the same name.

Phil Johnston as Surge Protector, Game Central Station security.

Kyle Hebert as Ryu from Street Fighter.

Reuben Langdon as Ken Masters from Street Fighter.

Jamie Sparer Roberts as Yuni Verse from Dance Dance Revolution.

Jim Cummings as the Game Over Voice.

Deanna Mustard as Princess Daisy from the Super Mario Bros series"

P.S.Mam ochotę podzielić się z wami moimi "obserwacjami"

Związane z Sonic'em:

Stoisko z grą

Dołączona grafika

Sonic w tłumie

Dołączona grafika

Każdy głupi by to zauważył...

Dołączona grafika

Sonic tracący pierścienie w pozie...którą dobrze znamy...

Dołączona grafika

Eggman w zwiastunie

Dołączona grafika

Sonic na jednym z obrazów

Dołączona grafika

Tails i Knuckles

Dołączona grafika

Inne

To

Dołączona grafika

Dołączona grafika

Frogger!

Dołączona grafika

Wojownicze żółwie ninja XD

Dołączona grafika

To na razie tyle

I na końcówkę dam wam linka do "bardzo ciekawie" zaprojektowanej strony o tymże filmie: http://disney.go.com/wreck-it-ralph/

Link do komentarza
Gość Piter Wan Kenobi

Teraz kilka słów z mojej strony w tym temacie.. Jeśli chodzi o animacje/bajki itp to preferują raczej stare, ponieważ trzymały one bardziej poziom i miały one lepszą fabułę po prostu. Szkoda że w tych czasach nie puszczają zbytnio nic ciekawego, ale jak wszędzie są wyjątki. Przechodząc dalej, bardzo lubię takie rzeczy jak np. Epoka Lodowcowa, Madagaskar, Gdzie jest Nemo, Króla Lwa oczywiście też nie może zabraknąć i wieeeele więcej.

Link do komentarza

Jeżeli o animację chodzi, Disney i Dreamworks uważam za najpewniejsze marki. Z Disneya zwłaszcza uwielbiam serię Króla Lwa, Dzwonnika z Notre Dame, Bambiego, Pocahontas, Zakochanego Kundla, Zaplątanych, z Dreamworks z kolei Mustanga z Dzikiej Doliny, Księcia Egiptu, Mojego brata niedźwiedzi i Drogę do Eldorado. Animacja sama w sobie jest w nich piękna. Do perełek zaliczam jeszcze Księżniczkę łabędzi od Columbii i Magiczny Miecz od WB. Z kolei polski dubbing jest w nich bez zarzutu. :nK2Q1:

Link do komentarza
  • 4 weeks later...

Cóż, jeśli chodzi o animacje, to ja zawsze i wszędzie mogę takowe oglądać~

Może zacznijmy od Disneya. Zdecydowanie uwielbiam:

- Nowe Szaty Króla (oglądałam jak byłam młodsza tak wiele razy, że do tej pory umiem powtórzyć z pamięci słowo w słowo każdy dialog, w każdej chwili ;_;)

- Króla Lwa (pierwsza część ewidentnie najlepsza),

- Zakochanego Kundla (również zdecydowanie przoduje jedynka),

- Mulan

Oczywiście jest wiele innych które naprawdę mi się podobały, ale te wyżej wymienione potrafię katować zdecydowanie częściej.

Pixar!

- Toy Story (wszystkie części! Szczególny sentyment do jedynki, która jest prawie tak stara jak ja, no i uznanie, w końcu to pierwsza animacja wykonana całkowicie komputerowo!)

- Iniemamocni

- Ratatuj

Dream Works

- Shrek (wszystkie części lubię~)

- Droga do Eldorado (świetne jak dla mnie~)

- Madagaskar

- Mustang z Dzikiej Doliny

- Film o Pszczołach

To generalnie wszystko jest to co mi się podobało najbardziej :3

Link do komentarza
×
×
  • Utwórz nowe...