Skocz do zawartości

Gry PC/konsole - quiz


Cipher 618

Recommended Posts

  • Odpowiedzi 108
  • Created
  • Ostatnia odpowiedź

Top Posters In This Topic

Ta gra to Silent Hill 4 : The Room. Kompozytorem ścieżki dźwiękowej do Homecoming, jest rzecz jasna Akira Yamaoka, wraz z udziałem Mary Elizabeth McGlynn ( wokal ), z którą nagrał cztery piosenki, na potrzeby gry. Szkoda że odszedł z zespołu, przed Downpour :

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Macie rację co do części czwartej i piątej. Ale w pytaniu chodziło o szóstą odsłonę czyli Downpour. Kompozytorem ścieżki dźwiękowej był Daniel Licht. Na przyszłość będę zadawał precyzyjniejsze pytania bo to najwidoczniej wprowadzało Was w błąd :flutterblush:

Co do punktów:

Zegarmistrz - niestety, ale 0 (chodziło o tytuł gry a nie serii) :fluttershy3:

Middida - 5 (bonusu nie mogę uznać, bo chodziło o Downpour)

Emronn - 1 za podanie tytułu po innym forumowiczu

Pytanie:

Co to za gra? (nazwa gry, nie serii ;) )

Dołączona grafika

Bonus: +2

W którym roku pojawiła się jej pierwsza część? (wystarczy sam rok)

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

http-~~-//www.youtube.com/watch?v=uytFMn1UJgc



To nie Wolfenstein, ale byłeś blisko... Podana przez ciebie gra ukazała się w 1981 roku jako Castle Wolfenstein. A to screenshot z "Wolfa 3D"

Dołączona grafika

Jak sami widzicie chodzi tu o inną grę (kolorystyka fragmentu HUDa, rozłożenie elementów, miejsce akcji obu gier etc).

A jak sami wiecie, jedną z pierwszych... a co mi tam, kolejny bonus:

Bonus + 5 :twilight4:
W jakim FPSie po raz pierwszy pojawiły się trójwymiarowe postaci wrogów, które zastąpiły (para)sprite'y ;) Mam na myśli grę, w której nawet wybieranie poziomu trudności było nietypowe.
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wolfenstein 3D - to pierwsza gra która zastosowała 3D w FPS z roku 1992. MazE to mimo wszystko był symulator - dlatego większość(słusznie) osób nie uznaje go jako pierwszego FPS i to miejsce zajmuje nasz Wilczek ;) Potem był Doom(93) i na miejscu trzecim ląduje Star Wars(95).

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kurcze nie ułatwiasz. Jest kilka tytułów które podpadają pod twój opis T_T Między innymi Quake PC i Battlezone Atari. Gdzie Battlezone był ogólnie pierwszym FPS który wykorzystał modele 3D jako przeciwników. Musiał byś sprecyzować platformę i/lub rok produkcji bo inaczej będziemy w kółko sugerować się "Ta gra spełnia wszystkie warunki poprawnej odpowiedzi - ale to nie ta" ._.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wybaczcie długą przerwę. Jeśli zapomniałem o podliczeniu jakichkolwiek punktów to wybaczcie.

Dziś wracamy do konsol.

Co to za gra?

Dołączona grafika

Bonus +2 - Na jaką konsolę się ukazała? Mile widziana pełna nazwa. Możliwe, że dorzucę jeszcze jakiś punkcik. (emulatory odpadają)

Nerd bonus +5 - co to za budynek lub/i co w nim "mieszka? Wystarczy odpowiedź na jedno z pytań.

Nerd bonus + 10 - czym kończyła się ta misja? (mam na myśli walkę z bossem, kto nim był?) Ale jeśli ktoś poda w jaki sposób się do niego dostawaliśmy coś tam dorzucę...

UWAGA! JAK ZWYKLE... Pełną punktację czy to za zwykłe pytanie, czy to za bonusy może otrzymać TYLKO pierwszy użytkownik. Każdy kolejny użytkownik może podpiąć się pod odpowiedź i uzyskać łącznie +4pkt (1pkt za standard pytanie + 3xpkt za bonus).

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mała podpowiedź - dokładnie ten sam budynek wystąpił w filmie. Tyle że z kratami wyrwanymi na zewnątrz. Gatunek, który tam przebywał, żył i polował w grupie i był BARDZO niebezpieczny (bardzo charakterystyczne nawoływanie). Pamiętacie scenę w kuchni? :fluttershy4:

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość
Temat jest zablokowany i nie można w nim pisać.

Discord Server

Partnerzy

  • For Glorious Equestria
  • Bronies Polska
  • Bronies na DeviantArcie
  • Klub Konesera Polskiego Fanfika
  • Kącik lektorski Bronies Corner
  • Lailyren Arts
×
×
  • Utwórz nowe...