Jump to content

Demony, diabły i inne pomioty.

Dead Radio Man
 Share

Recommended Posts

Ano. Śmieszni są ludzie, którzy czczą Szatana, który właściwie nimi gardzi :ming: Zło pociąga, ale ciągle jest złe. @UP: Po 1, anioły nie są ani facetami, ani kobietami. Po 2, „przy zmartwychwstaniu ani się żenić będą, ani za mąż wychodzić, ale będą jak aniołowie Boży w niebie” [Mt 22, 30] Autorki dennych romansideł z upadłymi aniołami i autorzy "Miasta Aniołów" i "Nieba nad Berlinem", wasz argument jest inwalidą :ming:

Gruba owszem, ciekawa też. Pokazuje że nie taki diabeł straszny jak go malują i nie taki anioł święty jak o nim głoszą ;) Jedni i drudzy czasem robią swoje a czasem odwrotnie. Zdrada toczy wszystkich a nie tylko Ci na górze są sprawiedliwi. Za to Limbo to najzabawniejsze miejsce ;)

Mi nie chodziło o to że chciałem zostać opętany... Tylko o to że... Grał ktoś w Devil May Cry? Dante jest pół demonem pół człowiekiem... O to mi chodziło... ze chciałbym być takim pół demonem pół człowiekiem jakim jest Dante. A szatana nieczcze... Nie jestem chrześcijaninem ani satanistą...

Dante twego zdania nie podzieli raczej :P Nie sądzę, żeby podobało mu się bycie wyrzutkiem po obu stronach. Samo opętanie jest tematem...ciekawym...bo słyszałem o przypadkach opętania przez anioła (:ming:) co też nie zawsze kończyło się "i żyli długo i szczęśliwie" dla opętanego.

Czyli insynułuujesz ,iż moja nauczycielka religi może być szatanem (ma straszny wzrok, czarną aurę, nie umie robić jasełek i twierdzi ,że jestem szatanistą i przykładem złego człowieka) "Gdzie diabeł nie może tam babę poślę"(skierowane w strone katechetki) ,a ja nie mogę być szatanistą ,bo robię krzyżę w szkolę. Jaki ten świat jest nienormalny. W sumie to ogółem ta wypowiedź troszeczkę zbiega z kursu. Lecz mam nowe zaiście filozoficzne pytanie.Jak mogły by wyglądać diabły i anioły w Equestri?