Skocz do zawartości

Wniknijmy w lola bardziej - Czyli o wszystkim i o niczym


Cloud Kicker

Recommended Posts

Co sądzicie o zreworkowanym Sionie? W mojej opinii jest teraz słabszą postacią, mimo że ciekawszą. Brakuje mi w nim starego dobrego „q", czyli stuna niemalże nie do uniknięcia, zamiast channelowanego skilla. Na plus zdecydowanie nowy pasyw, o wiele mocniejszy od ignorowaniu parunastu punktów obrażeń. Problemem jest tylko to, że nie chcemy ginąć. I czy mi się tak tylko wydaje, czy Sion AP umarł?

Jest praktycznie bezużyteczny. Nie wiem, jak można go porównywać do Azira i Zaca. Jeden jest magiem o wysokim skill capie, a drugi bardzo mocnym tankiem.

No, ale co do Siona.

Q - ładuje się zbyt długo. Nawet sekunda, która wystarcza do naładowania stuna, to po prostu zbyt długo, biorąc pod uwagę, że ma bardzo mały zasięg, a w dodatku Sion jest unieruchomiony na czas ładowania.

W - akurat shield jest jego najlepszym skillem, ale i tak ma bardzo poważne wady. U starego AP Siona shield był nie do zbicia, a u AD był praktycznie bezużyteczny. I to było dobre. Ale jak jest teraz? Teraz jego shield jest NAJWAŻNIEJSZYM skillem. To główne źródło jego dpsu, tyle że praktycznie zbija się go dwoma skillami, a bez niego Sion nie robi praktycznie nic.

E - KOMPLETNIE bezużyteczny skill. Slow jest zbyt krótki i zbyt słaby, nie robi żadnego dmg, a redukcja armora jest śmiechu warta. Nie zwróciłem uwagi, czy Sion ma na nim mini-casta, czy nie zatrzymuje się nawet na ułamek sekundy podczas castowania tego skilla, ale to nie ma znaczenia. Ten skill ma w teorii służyć temu, by Sion mógł utrzymać się przy przeciwniku po wycastowaniu Q, albo zatrzymaniu go w zasięgu Q podczas ładowania. Nie nadaje się ani do jednego, ani drugiego.

R - ulti to jedyna zaleta nowego Siona, tyle że znowu - ciężko jest tym trafić, a nawet jeśli trafi się tak, że zestunuje na te 2 sekundy, co jest BARDZO trudne, biorąc pod uwagę, że Sion leci praktycznie w linii prostej, więc wystarczy zejść trochę na bok, to i tak stun wystacza ledwo na wycastowanie tego jednosekundowego Q.

Pasyw - użyteczny tylko w early, kiedy trzeba zwykle wykorzystać wszystkie swoje skille, żeby kogoś zabić, i kończy się zazwyczaj prawie bez hp i many. Wtedy faktycznie jest czas, żeby wstać i dobić kogoś. Tylko że CO Z TEGO? To i tak jest tylko równy trade. A w TFach tylko idiota (albo wielki pechowiec) umrze od tego pasywa - w 99% teamy mają zbyt dużo utility - stunów, slowów, przyspieszeń - żeby pozwolić komuś umrzeć.

Te skille po prostu ze sobą nie współgrają. Starczy spojrzeć na taką Vi albo Garena (bo Sion tych 2 championów przypomina najbardziej). Vi ma bardzo dobrą inicjację i skille, które umożliwiają jej utrzymanie się blisko przeciwnika. Garen ma słabszą inicjację, ale ogromny dps i skille, które, jak u Vi, pozwalają mu utrzymać się przy przeciwniku. Sion ma dobrą inicjację, ale co po inicjacji? Nie jest tanky, nie ma dpsu, nie ma możliwości utrzymania się przy przeciwniku.

Bezużyteczna postać w obecnej formie. Bawili się z jego reworkiem pół roku i wypuścili gówno. Nie wiem, za co Rito płaci swoim developerom, ale chyba głównie za picie kawy w godzinach pracy, bo ja wymyśliłbym lepszego championa w pół dnia.

Na SB doszliśmy do wniosku, że część problemów nowego Siona rozwiązałaby zmiana Q, żeby mógł poruszać się podczas ładowania i celować nim. Wtedy faktycznie byłby niezły, ale pozostaje fakt jego miernego dpsu i/albo słabej przeżywalności.

P.S. BYĆ MOŻE Sion był reworkowany z myślą o nadchodzących z Sezonem 5 zmianach. Nie czytałem ich dokładnie, ale być może one same rozwiążą część problemów Siona. Tyle że nie robiłbym sobie nadziei. Ale jednak może się zdarzyć, że przyjdzie Sezon 5 i ktoś znajdzie sposób, żeby wycisnąć coś z tej postaci, a wtedy ten post będzie wyglądać głupio. W obecnej mecie i z obecnymi itemami jest po prostu słaby.

Edytowano przez Syrenka Furfur
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja uważam że teraz sion jest przegięty, ta pasywa to istny potwór i czy kiedykolwiek ktoś chodził sionem do jungli? to jest typowy tank na topa ze zbyt dużym dmg'em ;-;

A gdzie on ma ten dmg? Z pasywa? Fakt, po śmierci bije jak opętany, ale to bez znaczenia, bo wystarczy flash, jakieś przyspieszenie, stun albo slow, i on już cię nie dogoni, choćby mu miała żyłka pęknąć. A przed śmiercią nie robi nic. Kog bije słabiej z pasywa, ale przynajmniej masz 95% szansy, że nim trafisz. Sion może robić teoretycznie 3x więcej dmg z pasywa, ale w praktycznie nie zrobi nawet połowy.

Edytowano przez Syrenka Furfur
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mam wrażenie że alboe nie graliście w lola ostatnio albo mieliście bronzowych sionów :/ no jak to z czego a itemy to poco są? a ADC to niby z czego bije ? ze skili czy dlatego że ma lw i infinity ?

A Sion to ma LW i IE w late, jak sam piszesz o tanky Sionie w late game? Prawda jest taka, że żeby przeżyć bez ŻADNYCH tankerskich skilli w late (bo nie ma żadnych, W się nie liczy, bo z niego ma bić, a że w TFie nie ma żadnej szansy, żeby jego shield wytrzymał 2 sekundy do odpalenia, to inna sprawa), to musi mieć masę HP i resistów, co nie pozostawia miejsca na itemy pod dps. W najlepszym przypadku może się zrobić na bruisera (Triforce/Gauntlet, Sunfire/Warmog, może Hydra, a dalej już tylko sytuacyjne itemy pod defa), ale on ma zbyt słabe przeliczniki i bazowy dmg, żeby cokolwiek robić w late.

I jak już napisałem dwa razy, w TFie NIE MA OPCJI, żeby on "zrobił ace pasywem". Zbyt krótko trwa, zbyt mało mobilny jest, żeby mógł cokolwiek zrobić pasywem.

Co do "brązowych Sionów", to grałem nim osobiście dobrych kilka razy, a miałem plat 1 na starym koncie, więc mów mi jeszcze. To nie była jedna gra, w której nafeedowałem i uznałem, że postać się do niczego nie nadaje, miałem w sumie tyle samo wygranych, co przegranych, a mimo to myślę, że ta postać jest po prostu kiepska.

Edytowano przez Syrenka Furfur
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Chyba nie chcesz budować siona pod glass canona? W mojej ostatniej grze sionem wbiłem 25/15, mimo to przegraliśmy. Przez całą grę wiłem się po mapie jak smród po gaciach nie wiedząc co ze sobą zrobić. Tf wyglądały mniej więcej tak:

1. Wbijam się na ulcie w tanki, ewentualnie biegłem dalej bo kaktus użył klepsydry/ vayne spaliła flasha

2. Staram się dojść do przeciwnych carrych

3. 5 cc na ryj. Vayne mnie dobija

4. Wstaje z pasywki, przeciwnicy kitują mnie jak szmate

5. Gine po raz 2

Sion tak bardzo op 40px-Moms_Contacts_Icon.png__.__40px-Moms_Contacts_Icon.png

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ten opis teamfight'u bardzo mocno, jak nie umiesz sobie poradzić z przeciwnikiem mądrzejszym to nie wyzywaj na postać, a po drugie macie swoje zdanie ok i uważacie że sion to gówno ale u mnie to istny potwór i tyle :3

 

zbyt mało mobilny

Żartjesz, prawda? co z tego że dostaje movementy na pasywie ;-; 
Edytowano przez ApulDżak
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ten opis teamfight'u bardzo mocno, jak nie umiesz sobie poradzić z przeciwnikiem mądrzejszym to nie wyzywaj na postać, a po drugie macie swoje zdanie ok i uważacie że sion to gówno ale u mnie to istny potwór i tyle :3

Czyli po prostu siedzisz w brązie albo grasz same normale z baranami, wygrywasz i myślisz, że Sion się do czegoś nadaje, po czym twierdzisz, że to inni grają w brązie. Można powiedzieć tyle - poczekajmy miesiąc i zobaczmy, czy KTOKOLWIEK będzie nim grał na najwyższym poziomie - czy to rankedy w challengerze, czy na jakichś offline eventach. Spoiler: nikt nie będzie, bo postać jest bezużyteczna, ale wtedy przynajmniej sam się o tym przekonasz. Albo przekonasz się w następnym patchu, jak dostanie poważne buffy. Fakty są takie, że nowy Sion to kombinacja Vi i Garena, która ani nie ma inicjacji i mobilności Vi, ani dmg i mobilności i survi Garena.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A ja mam wrażenie że gracie w kompletnie inną grę o podobnych nazwać co w lolu ._.''

 

Już przykładowy TF udowadnia że wasze przemyślenia o "niemożliwości zabicia kogokolwiek pasywem" są tak genialne, że aż śmieszne...

Ok, mamy TF, tanky Sion odpala W(które ma spory przelicznik z HP więc jeśli jest tanky, to jest tego sporo.

Drużyna przeciwna fokusuje Siona = tanka = jeśli twoja drużyna się nie opala w międzyczasie, to nie dość że oni biją w tanka a wy robicie swoje, to jeszcze jeśli niedaj boże ktoś u nich wpadnie na pomysł nie zbicia tego W... na 2 poziomie już bije 11% max hp przeciwnika bez żadnego capa.

Ale spokojnie, jeśli już go ubiją(zakładając że Sion tank nie będzie się bał wbijać przed swoją drużyną) to co dalej? Cała drużyna się od niego odflashuje? Spali cc na już martwego gościa i pozwoli żebyście wy odpalili cc na nich?

Wpada ci Sion z tym swoim śmiechowym Q w TF. Unikacie tego(no logiczne, nie?) to jak myślisz, gdzie posyła się wszystkie skill shoty? Ano tam, gdzie jego Q nie trafia - prosty wybór, albo dostać wszystkim co nie jest jego Q w ryj, albo dostać tym Q.

 

A sam fakt opisu TF tutaj...znaczy się, twoja drużyna w międzyczasie spała? Czy to był typowy TF 1vs5 i potem bluzgałes na czacie że drużyna nie pomaga?

 

Ktoś tu stwierdził że Kog ma lepiej...well, nie wiem jakie musiały by być założenia żeby porównać Siona do Koga xD No chyba że to jakieś alkoholowe, no to rozumiem ;)

Kog wstaje - i przez chwilę drepta zanim zada spore obrażenia na małym Aoe. Unikasz poprzez wydostanie się z zasięgu. Nie można tego stunować, spowolnić.

Sion wstaje - nie wybucha sam z siebie, nie jest aoe i obrażenia ma mimo wszystko bazowo mniejsze. ALE!

Na Siona można palić cc, żeby go zatrzymać. I co w tym dobrego? Ano to, że każde cc spalone na kolesia, który i tak nie żyje, to jak palenie ich na minionach w TF.

Każde cc które wyląduje na umarlaku, to cc którym nie dostanie jego drużyna, a jeśłi jego drużyna nie dostanie cc, to gwarantuję, twoja je dostanie.

Ile tu filozofii?

 

Jego mobilność jest słabsza niż Vi i Garena, jasne. Ale on nie jest ani Vi ani Garenem. Vi to nurek, który wybiera cel, doskakuje i ewentualnie ucieka z Q po skoku. Garen to wbijacz, który trochę cię pokręci i skasuje jeden cel(jak Vi). Sion z kolei to koles, który po wskoku nie ma jak uciec i ma spore szanse na śmierć. Ale co z tego, skoro wstanie(kiedy tamci nie wstają xD) i trzeba od niego uciekać/palić skille które normalnie wywalasz w resztę wrogiej drużyny?

 

Bo jak na razie patrzycie na jego użyteczność 1v1 albo 1v2-5, gdzie w sytuacji innej niż1vX on jest potworem ._.''

Gdzie najgłupsze zagranie widziałem na rankedzie dzisiaj, Tank Sion wbija bez ulta w TF, ci próbują go ubić(taka rola tanka że ciężko go zabić, nie?) a kiedy doszli do wniosku że to się nie opłaca(bo kto normalny daje fokus na tanka, nie? xD) to zaczynają uciekać - i ups, Sion akurat odlicza setne do odpalenia na R. Odpalił Ghousta, odpalił R - ciu ciu motherbucker. A jak już dopadł ich topera, to po tych 2 sekundach jego drużyna go skasowała(chwalmy supporty za składanie monety ;) ).

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach


Sion odpala W(które ma spory przelicznik z HP więc jeśli jest tanky, to jest tego sporo

10% max hp to żart nie przelicznik.


Drużyna przeciwna fokusuje Siona = tanka

Albo i nie fokusuje. Sion nie ma żadnego twardego cc więc nie przytrzyma przy sobie przeciwnika, nie wspominając o tym, że pierwszy lepszy kopniak lee sina skreśla go z tfa. Nazywanie czegoś takiego tankiem to herezja 40px-Boom_Icon.png


jeśli niedaj boże ktoś u nich wpadnie na pomysł nie zbicia tego W... na 2 poziomie już bije 11% max hp przeciwnika bez żadnego capa.

Lol przecież to jest nic. W zaca jest nie wiele gorsze, ale za to spamowalne. Zresztą na kim chcesz to zdetonować? Leony raczej to nie zaboli, bo nie wierze że sionem dojdziesz do wrogiego adc/apc 40px-Meat1boy.png


jeśli już go ubiją

Zakładając że im się chce/opłaca 40px-Meat2boy.png


to co dalej? Cała drużyna się od niego odflashuje? Spali cc na już martwego gościa i pozwoli żebyście wy odpalili cc na nich?

Jeżeli twój adc nie będzie mógł zoonować siona przez 5sec (bo z taką porąbaną utratą hp per sec raczej dłużej nie pożyje) to jest nubkiem 40px-Meat3boy.png




A sam fakt opisu TF tutaj...znaczy się, twoja drużyna w międzyczasie spała? Czy to był typowy TF 1vs5 i potem bluzgałes na czacie że drużyna nie pomaga?

Grałem z kolegami (dywizje brąz 4 i 5) normala. Ot taki odstresowywujący chillout ze znajomymi nubkami. Zresztą nie mam zwyczaju pluć się przez kabel 40px-Meat4boy.png


on nie jest ani Vi ani Garenem

Najbliżej mu chyba do udyra, który de facto również jest kupskiem gdy się go zoonuje, ale po doczłapaniu się do enemy zada nieporównywalnie większy dmg.


Arek...z całym szacunkiem do twojej osoby

Też Cię kocham misiu 40px-The_Mark_Icon.png


AD Malza od 1 sezonu jest OP i to się nie zmieniło.

To w takim razie chodź na solo. Ja biorę ap malze a ty ad 30px-Harlequin_Baby_Icon.png

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

I co planujesz mi zrobić tym Ap malzą?

Musisz trafić ścianą i kółkiem, inaczej nie masz żadnych obrażeń poza Vision.

Ja z kolei muszę tylko skupić sie na unikaniu, no może jeszcze na ciapaniu cię z AA za 3-4x twoje AA obrażenia? A nawet jeśli mnie trafisz, to i ja mogę trafić ciebie. Różnica taka że moja pasywka zje twoją i ciebie po drodze ;>

 

Śmiałem się kiedyż z AD Malzy, a każdego grającego nim zwyczajnie można było nazwać trolem.

Potem zobaczyłem to to w rekach diamentu... nigdy urwa więcej...

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Z ad malzą jest ten problem, że MUSI pakować w mane i cdr, inaczej za wiele nie zdziała :v

 

Gdybym grał ap, wbijałbym się w Cbie co cooldown flasha. 1 Frag na 5minut dla mnie jest K. Sam podejść byś nie mógł, bo ap combo>ad combo + zone z Q jest op.

 

Gdybyś Ty grał ad, musiałbyś mieć co najmniej jednego przydupasa, aby w ogóle zacząć myśleć o podejściu do mnie. Oczywiście i tak byś jajco zrobił. bo by bić pajączkiem trzeba puścić hiva na cel. Zanim pajączek dojdzie, E już się skończy, a ja na odchodne pokazałbym Ci prawdziwą moc ap malzy X]

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

AP combo to musi najpierw trafić ;>Gdzie tylko R i E masz autoaim słonko. A E+R+1-2AA na dobrym AD buildzie wystarczą żebyś znikł. I popatrz, przy dobrej rotacji, jest to możliwe za każdym razem jak spalisz flasha do mnie lub ode mnie(tak, tak, polecę za tobą, bo czemu nie).

I nie myśl nawet o zoni, bo jak ją odpalisz, to gwarancję na zgona masz jak w banku - wystarczy zgrać ją z twoim zejściem, bo przecież mi się nie odflashujesz, bo czym, nie? ;)

Gdzie już na wejście dostaniesz Q+W i tyle będzie, bo nawet bez AP, te maleństwa mają dość fajny dmg bazowy.

 

A teraz z czystej ciekawości - nigdy nie widziałeś dobrego AD Malzy czy zwyczajnie się wygłupiasz?

Bo teks AP malza> Ad malzą wystarczy "odbić" anyskilled player with any champ > unskilled player with most OP champ ._.'

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To chodź na solo. Ogram tego twojego op siona ad malzą  nnmad.png

 

Aha... ad malza serio? oczywiście że bym nie miał szans chociażby dlatego że jest range ... i druga sprawa sion to jest postać którą prawie nie gram i to nie mój styl ;-; 

jak już to Fizz'em bym rozwalił tego twojego ad malze :3

 

EDIT: a jeszcze chciałem dodać m.in. co myślicie o tym Talonie? uważam że spie*dolili go do 0 ;_;

Edytowano przez ApulDżak
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Co jest nie tak z Talonem? Wciąż jest mocnym AD casterem/asasynem.

Co do rozwalania Fizzem i tym podobnych dziwactwach solo. Ja zauważyłem, że postacie mają być zbalansowane do rozgrywek 5v5 lub 3v3, nie do 1v1. To, że asasynem zabijesz Adc nie jest niczym dziwnym. Umiejętność pojedynkowania się jest w tej grze mniej ważna od zgrania się z drużyną. Dlatego proszę, przestańcie gadać głupoty o 1v1.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No co do 1v1 mam to samo zdanie ta gra ma być drużynowa nie tworzyli jej do grania na właśnie 1v1, ale ten Arek chyba nie rozumie jak dzaiła lol bo z tego co widze chce wszystkich wyzwać na 1v1 żeby coś udowodnić :/

 

Talon jest beznadziejny, no stracił silence czyli bardzo ważną rzecz dla tekiego assasyna jak on bez escape mechanizmów (oprócz ulta), chociażby teraz nie przerwie nikomu żadnego skilla, najlepszy przkład to fiddel. Teraz może sobie drainować talona spokojnie ;-;

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Chcesz dodać odpowiedź ? Zaloguj się lub zarejestruj nowe konto.

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to bardzo łatwy proces!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się
×
×
  • Utwórz nowe...