Skocz do zawartości

Teorie spiskowe o sezonie IV


Spoiler Cat

Recommended Posts

Z tymi siostrzeńcami i siostrzenicami Celestii to w ogóle dziwna sprawa, bo Blueblood podobno też jest jej siostrzeńcem :P Przynajmniej tak było powiedziane w serialu (odcinek "Ticket Master" bodajże). Opcje są dwie: Celestia i Luna mają jeszcze co najmniej jedną siostrę, albo w USA/Kanadzie "siostrzeńcem" nazywane są również dzieci kuzynostwa. Opcja numer trzy: twórcom coś się pomieszało, ewentualnie później zmienili koncepcję, a pewnych rzeczy odkręcić już nie dało rady.

 

Trzymając się głównego wątku - ciekawe, czy w czwartym sezonie pojawi się książę Blueblood. Jedna z najbardziej antypatycznych, irytujących postaci, ale jednocześnie dość zabawna. Zawsze to lepsze niż taka Gilda albo inna Diamond Tiara, które są tylko irytujące. Obstawiam jednak, że biały jednorożec został na stałe usunięty z serialu, ewentualnie pojawi się gdzieś w tle.

 

Pomysł na odcinek: Blueblood zaczyna podbijać do Twilight, jako nowej księżniczki. Lekcja płynąca z odcinka - nie należy wiązać się/przyjaźnić z tymi, którzy patrzą wyłącznie na twoją pozycję. To, co mamy "w środku" jest ważniejsze i trwalsze, niż to, co widać na zewnątrz, itp, itd. ;)

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Też da się wyjaśnić. Wystarczyłoby, aby setki lat wcześniej Luna i Celestia miały inne rodzeństwo(śmiertelne), które że się tak wyrażę rozmnażałoby się dalej, aż do teraz przez co Cadance(jak i Blueblooda) możnaby uznać ze jej siostrzenicę, którą po jakimś czasie zmieniłaby w alicorna.

 

A gdzieś chyba w odcinku było(już nie pamiętam, ale gdzieś było), że to jest siostrzenica Celestii, to kim ona do siana była? :rainderp:

No i jak była uczennicą, to ciekawe ile jeszcze alicornów będzie... chwila... uczennica Celestii, ale po tym jak zyskała róg, tak? Ok, nic już nie czaję xD... Muszę poczytać komiksy i internety.

W guidebook-u jest napisane, że Cadance, jest jej uczennicą, którą(nie wiem jak to przetłumaczyć teraz) adoptowała, uznała za swoją siostrzenicę.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@UP

To wszystko wyjaśnia, ale skoro śmiertelne rodzeństwo Celestii i Luny się rozmnażało i każde z ich dzieci później było alicornem, to Twilight też jest spokrewniona z Celestią i Luną? xD

Ten temat już chyba leci... nie na temat jeśli chodzi o 4 sezon xd. Dobra, żeby się wszystko wyjaśniło musimy poczekać na odcinek odnośnie przeszłości księżniczek i... trochę dziwne, że każdy alicorn jest księżniczką, a nie każda księżniczka (ok, książę) jest alicornem - czy kiedyś zobaczymy alicorna jako ogiera? Jak już mowa o alicornach, to ciekawi mnie jak Ponyville zareaguje na nową księżniczkę, bo ja tu widzę powtórkę z 3 odcinka sezonu 1 - ucieczka przed tłumem :MJTQO: . Kurczaki, czemu to aż 3 miesiące? :(

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeszcze nigdy nie widziałam tak ogromnego off-top'u! :rainderp:

Też bym była ciekawa co do odcinka w którym Blueblood przystawia się do Twilight ze względu na jej pozycję państwową...ale jak mówicie - możliwe że już na zawsze wykreślili go z FiM.

Dobry Off- top nie jest zły :lie:

Mnie ciekawi możliwy powrót Sombry. W końcu jego róg przetrwał, a w Guidebook-u jest opis, że jest jednym z najbardziej niedocenianym złym w całym serialu i mógłby nieźle namieszać w Equestrii gdyby tylko dać mu szansę.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Skoro Nightmare Moon powróci to może Sombra też... jeśli bronies będą mocno naciskać na Hasbro, bo słyszałam (czytałam) gdzieś, że twórcy są przekonani o jego śmierci i nie zamierzają go wskrzeszać... To chyba napisał ktoś z forum...

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Księżniczka kojarzy się dzieciom z dobrą postacią, a królowa chyba raczej nie bardzo, dlatego nie Księżniczka Chrystalis.

 

Kryśka mogłaby wrócić, w końcu jej wylot jest nawiązaniem do pokemonów, a tam ciągle negatywni wracali.

Sombra? Mówione było, że był on postacią jednorazową, szansa na to że wystąpi jeszcze w serialu jest taka jak nawiązanie do EG (wstawienie m.in. Flasha, czy Sunset Shimmer).

NMM wcale nie wraca, jest to na 99,9% wspomnienie, ale skoro to wspomnienie, to o czym mogą być 2 pierwsze odcinki? Szykuje się coś epickiego, może do tego właśnie potrzebowali magii Discorda?

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Właśnie nie potrafię rozgryźć, o czym będą pierwsze dwa odcinku nowego sezonu.

Ok, retrospekcja z przemianą Luny w Nightmare Moon. Prawdopodobnie pierwsze kroki Twilight w roli księżniczki. Nie widzę żadnego punktu wspólnego. Przynajmniej żadnego szczególnie przekonującego, bo jakieś teorie w mojej głowie się rodzą :P Ale nie mają wielkiego sensu.

Cóż, to dobrze! Będzie zaskoczenie.

Swoją drogą, motywy powstania NMM mniej więcej znamy. Zazdrość, te sprawy. Być może ktoś "pomógł" Lunie i namieszał jej w głowie, ale podstawy są ogólnie znane. Osobiście wolałbym dowiedzieć się, skąd tak naprawdę jest Chrysalis, albo co kierowało Sombrą. Nie żebym marudził ;) Pilotowy dwuczęściowiec czwartego sezonu i tak zapowiada się bardzo ciekawie.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

"Ok, retrospekcja z przemianą Luny w Nightmare Moon. Prawdopodobnie pierwsze kroki Twilight w roli księżniczki"

Celestia daje Twilight, która nie daje sobie rady z księżniczkowaniem celestiowy odpowiednik dziennika Toma Riddle'a, w którym Twilight sprawdzała początki rządów Celestii. A jako iż wszystko odnosi się do "tysiąc lat temu", to zapewne zobaczy walkę z Sombrą, Discorda i zakończy się Luną.

Chociaż... Jak teraz to czytam, to słabą fabułę może mieć coś takiego, ale po pierwsze: to teorie spiskowe, a po drugie: twórcy MLP zawsze coś wymyślą.

 

Jeśli chodzi o Podmieńce i Krysie... Mogliby zrobić coś w stylu odcinka specjalnego, który nie wnosiłby nic do fabuły, ale byłby przede wszystkim śmieszny. Taki dzień z życia pechowego podmieńca, którego zwolnili z założonej przez niego firmy.

Edytowano przez Morviles
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

"Ok, retrospekcja z przemianą Luny w Nightmare Moon. Prawdopodobnie pierwsze kroki Twilight w roli księżniczki"

Celestia daje Twilight, która nie daje sobie rady z księżniczkowaniem celestiowy odpowiednik dziennika Toma Riddle'a, w którym Twilight sprawdzała początki rządów Celestii. A jako iż wszystko odnosi się do "tysiąc lat temu", to zapewne zobaczy walkę z Sombrą, Discorda i zakończy się Luną.

Chociaż... Jak teraz to czytam, to słabą fabułę może mieć coś takiego, ale po pierwsze: to teorie spiskowe, a po drugie: twórcy MLP zawsze coś wymyślą.

Brakuje tylko, żeby ten dziennik znalazł Big Mac, a zło zawarte w książce będzie próbować przejąć nad nim kontrolę -_-

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

I co w końcu z tym screenem: http://images.wikia.com/mlp/images/a/a7/FANMADE_twilight_and_Trixie_season_4_maybe.jpg

Nie wiadomo czy jest prawdziwy, bo pojawił się na arima aprilis, ale jeżeli jest prawdziwy i jest to scena z pierwszych 2 odcinków, to... W sumie nie mam pojęcia co, to wszystko się nie łączy... Za mało spoilerów by snuć teorie :(

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mi to bardziej wygląda jakby Trixe z Twilight poszły do lochów jak w 2 części Kryształowego Królestwa sezonu 3.

 

http://youtu.be/6h_kla1VSIA?t=27m15s

 

Te same schody.

 

No przecież wiadomo że to schody w Kryształowym Imperium - ale coś tu nie gra,zaraz...WSZYSTKO NIE GRA! No ludzie,to jest troll  :forgiveme:

Edytowano przez Tamara
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 weeks later...

Musimy wszyscy pamiętać, do kogo jest kierowana treść tego serialu. Do małych,kilkuletnich dziewczynek. Nie powinniśmy wymagać od twórców jakiejkolwiek zmiany tego, bo główny serial zmieni się zbyt drastycznie. Jak dla mnie najprawdopodobniej zostanie rozwinięty cykl pod tytułem: "Twilight vs. Canterlot" w którym to będzie się zmagać z problemami nowej władczyni i wieloma nowymi obowiązkami. Może nawet mane 6 przeprowadziłoby się do Canterlotu... Taką przynajmniej mam nadzieję. Powinno zostać to, co było wcześniej, a już na pewno nie można wyrzucać jakiegokolwiek Elementu. Sprawa kucyków tła powinna dalej trwać w fandomie i dawać szansę rozwinięcia się fandomowymm twórcom. Oczywiście takie akcje jak rozwalanie przez Derpy ratusza są fajne, ale nie można (wg. mnie) pozbywać się dawnych bohaterek. No, chyba że powstałby dosłownie nowy serial jedynie oparty na głównym MLP. 


Gratuluję tym którzy przeczytali do końca moje zdanie xD

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 Może nawet mane 6 przeprowadziłoby się do Canterlotu... Taką przynajmniej mam nadzieję. 

 

 

O nie! Stop, tak nawet nie pisz ;_; widziałaś co by działo się w Ponyville gdyby nasze bohaterki zniknęły/wyjechały? Nie miał by kto rozbawiać kucyków,zwierzaki zostały by same...mam wymieniać dalej? Najgorsze było by to że farma Apple by zginęła bez pomocy Applejack...O podobnej sytuacji opowiadał właśnie S03EP12

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

O nie! Stop, tak nawet nie pisz ;_; widziałaś co by działo się w Ponyville gdyby nasze bohaterki zniknęły/wyjechały? Nie miał by kto rozbawiać kucyków,zwierzaki zostały by same...mam wymieniać dalej? Najgorsze było by to że farma Apple by zginęła bez pomocy Applejack...O podobnej sytuacji opowiadał właśnie S03EP12

Wszystko ma swój kres, również życie kucyków. Więc po śmierci mane 6 Ponyville musiałoby sobie poradzić. Po za tym nie raz bohaterki opuszczały swoje miasto na okres dłuższy niż w 3 sezonie, a jakoś wielkich z tej racji nie było. Sama tęsknota za domem (chociażby dla AJ) byłaby ciekawym tematem na odcinek... Zresztą trochę chaosu jeszcze nikogo nie zabiło  :screwball: xD

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Sądzę, że zamienienie Mane 6 w księżniczki było by po prostu głupie.Już teraz sądzę, że w serialu jest trochę za dużo alicornów.Moja teoria jest taka, ze Twilight sama zrezygnuje z 'uskrzydlenia' i wszystko wróci do normy. Wiem tylko, że na pewno nie dojdzie do oddzielenia Twi od innych Elementów Harmonii.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Chcesz dodać odpowiedź ? Zaloguj się lub zarejestruj nowe konto.

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to bardzo łatwy proces!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się
×
×
  • Utwórz nowe...