Skocz do zawartości

W poszukiwaniu harmonii - [zabawa] sesja RPG (Drużyna idąca do biblioteki)


kapi

Recommended Posts

Z tego co wiem jedna grupa poszła po wyposażenie a druga z całkiem niezłym czarodziejem i jakimś gburem zwanym Grimm chyba została i Zecory i poszła po prowiant ale to robili kiedy szliśmy tutaj raczej teraz mogą robić coś innego.

__________________________________________________________________________________________________________________________________________

Ładnie pięknie ale ja jadę dziś na wycieczkę i wrócę chyba w czwartek albo środę późno więc może mnie nie być

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

- Zapraszam w takim razie do naszego tajnego Uniwersytetu Magicznego. W prawdzie większość kadry z tego prawdziwego została wywieziona, ale tak czy siak udało nam się pozabierać różne potrzebne rzeczy. Możecie się rozmówić z naszym głównym magiem - Yellow Blastem. Jeśli ktoś może pomóc, to On na pewno będzie wiedzieć kto. - Odpowiedziała Shadow po krótkim zastanowieniu.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Po przejściu ciasnymi kryształowymi tunelami ci ,którzy zdecydowali się pójść za Shadow dotarli bocznym wejściem do wielkiej sali. Wszędzie w niej znajdowały się półki z książkami i magiczne generatory z kryształów. Wiele kucy w czarnych płaszczach studiowało księgi, lub ćwiczyło zaklęcia. Część siedziała przy dużym stole i o czymś rozmawiała. Shadow pewnym krokiem podeszła do Blasta, który stał na środku. Yellow Blast okazał się być wysokim, szczupłym, żółtym jednorożcem z zadbaną, krótką białą grzywą. 

 

- Witam Cię serdecznie "profesorze", mam kilkoro kucy, które chciałyby Cię o coś zapytać.-

 

- Oczywiście, słucham, o co chodzi? Ach ,gdzie moje maniery, pozwólcie, że się przedstawię, nazywam się Yellow Blast, praktykant do bycia nauczycielem na starym Uniwersytecie Canterlockim do spraw magii.-

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Thermal pominął już grzeczności. Wszak został już przedstawiony żółtemu kucowi. Jeszcze przez moment zastanawiał się jakie stanowisk on piastował-jakby się nie spojrzeć, przedstawił się w chaotyczny sposób, co wykorzystał MT do rzucenia swych uwag.

To głównie ja prosiłem o spotkanie z panem. Z grzeczności delikatnie się ukłonił przed jednorożcem. I, jak już zdążył pan usłyszeć od mojego nie mniej uzdolnionego przyjaciela, nazywam się Thermal Thrust. Zauważył lekką chaotyczność swej wypowiedzi. Już dawno zauważył, że czasami jego zdania są złożone w chaotyczny sposób. Podczas tamtych rozmyślań doszedł do wniosku, że by mogła być harmonia musi być i chaos, lecz już wtedy wiedział, że chaos w normalnych kucach jest wystarczający.

Odszedł myślami od rozmyślań nad naturą kucy, a powrócił do spraw próbowania ratowania Equestrii. Wykonał niewielką kulkę żaru, którą uprzednio zamknął barierą. Powietrze osiągnęło w niej taką temperaturę, że aż zaczęło świecić(to naprawdę mała kulka. Według mojej wiedzy naukowej to była plazma). Następnie otoczył ją wielowarstwową barierą-wielokrotnością tej, którą zasilał z źródła magii kulki światła. Już po skończeniu tego wszystkiego upewnił się, że nie zna lepszej bariery chłonącej magię. Nie znał.  Moim specjalnym talentem jest wykorzystywanie mocy wszelakiego rodzaju. Stworzyłem kiedyś nawet rodzaj bariery, który nie odbijał, a w miarę możliwości chłonął czary, które w nią skierowano, i "osuszał" je z magii. Lecz jak na razie wykorzystywałem ją głównie do pojedynkowania się z kucami, które mnie nie lubiły. A sądzę, że to całkowicie inny poziom niż u czarodziei podległych złej Lunie. Dlatego chcę prosić o sprawdzenie, czy to, co zrobiłem, ma jakąś moc przeciwko zaawansowanej magii negującej. Poczuł, że jego gardło jest suche od jego długiego mówienia. Czy mógłby ktoś opowiedzieć, co razem z MT wyczarowaliśmy w tamtej tawernie? Mój plan zakłada prawie to samo Powiedział do swoich towarzyszy.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Napisano (edytowany)

-No cóż spróbujmy to rozproszyć.-

Powiedział miłym głosem Yellow. Skupił się w okół kulki i barier powstała żółta otoczka, po chwili rozświetliła się i lekko wybuchła, rozszczepiając czar na małe kawałki, które po chwili zaczęły zanikać. Po ok 3 sekundach od skupienia po kulce Thermala nie było śladu.

 

-Z tego co tu widzę, jeśli mi się udało, to chyba tym magom bojowym szkolonym do walki też to wyjdzie, choć pewności nigdy mieć nie można.-

Edytowano przez kapi
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ech, miałem zamiar stworzyć smoka z piorunów, który narobiłby niewielkiego zamieszania wśród podmieńców. Kształt jestem zdolny stworzyć, tylko potrzebuję bariery, która przez jakiś czas będzie chroniła go od magii negującej. Ach, i jeszcze jedno pytanie: czy jest możliwość połączenia dwóch czarów? Bo nigdy się tym nie zainteresowałem. A chciałbym spróbować połączenia mojego typu bariery z taką negującą magię. Jeśli by się udało, to powstały twór byłby nieczuły na magię negującą, a czary typu pocisk energii czy kula ognia dodatkowo by go zasilały. Zainteresował się tym. Miał szansę dowiedzieć się czegoś nowego, to chciał z niej skorzystać.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

- Z tego co mi wiadomo magię można łączyć w nieograniczony sposób. Problem zaczyna się gdy spojrzymy już na samą osobę maga. Im bardziej skomplikowane zaklęcie tym ciężej jest je w ogóle wykonać. Dala przykładu nikt nie stał się nieśmiertelny, choć wydaję mi się ,że wystarczy posiąść odpowiednią moc, by to osiągnąć. Choć z drugiej strony uważam także, że zdobycie takiej mocy jest wręcz nieosiągalne. Według moich badań nad magiczną energią spekulowania ilość mocy rozsadziła by każdą istotę. Ale to wszystko są tylko spekulacje, których na razie nie można potwierdzić. Wracając jednak do tematu. Wydaję mi się , że nie jest możliwe stworzenie żadnej bariery, która by dawała 100% pewności, na to, ze nic przez nią nie przejdzie. Wystarczy odpowiednio mocny magiczny pocisk, żeby rozbić barierę stworzoną do odbijania właśnie tych pocisków. Wszystko zależy od mocy, jaką dysponujemy.-   Ogier zakończył swój skrócony wywód na temat magii i uśmiechnął się.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Thermal uśmiechnął się. Widzi pan, ja umiem bezproblemowo robić bariery, które wchłaniają moc takich pocisków i używają jej do zasilania siebie. Tylko, że nie umiem stworzyć bariery, która będzie wytrzymała na magię negującą. Chodziło mi o to, że gdybym umiał, to stworzyłbym wielowarstwową barierę, która łączy zalety tego, co umiem, z odbijaniem reszty czarów. Dlatego też chciałbym się zapytać, czy może nauczyć mnie pan tworzyć taką barierę? Bo jak na razie nie spotkałem kuca, który umiałby stworzyć taką barierę jak moja, a szczerze mówiąc, dodatkowa wiedza mi nie zaszkodzi.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

- Nie wiem, czy ja jestem tu dość dobrym autorytetem. To są wszystko dziedziny magii Bitewnej, tymczasem ja nie specjalizuję się w niej. Poza tym powtórzę, nie sztuką jest się nauczyć zaklęcia, ale osiągnąć w nim taki dobry poziom, by przebić innych. Nie znam Twoich umiejętności, ale przy spotkaniu z profesjonalnymi magami bitewnymi Chrysalis na nic zdadzą się jakiekolwiek tarcze. Przecierz cała nasza kadra magiczna została wywieziona do ZOM ów, abo osadzona w więzieniach w Królestwie Chrysalis.-

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

×
×
  • Utwórz nowe...