Jump to content

Strona Główna  |  Ogłoszenia  |  Lista Fanfików  |  Fanpage  |  Feedback

kapi

Mistrz Gry
 • Content Count

  894
 • Joined

 • Last visited

Community Reputation

65 Bardzo dobra

About kapi

 • Rank
  Ten świrnięty MG :D

Informacje profilowe

 • Gender
  Ogier
 • Zainteresowania
  Wiara Chrześcijańska, Strategiczne gry bitewne, w szczególności stary LOTR (nie aktualny Hobbit), Ogniem i Mieczem, Flames of War, Warhammery, bractwo rycerskie, gry strategiczne ogólnie, RPG (zwłaszcza słowne)
 • Ulubiona postać
  Pinkie Pie

Recent Profile Visitors

20,163 profile views
 1. kapi

  Discord rozczulił się jeszcze mocniej i otarł łzę dumy spływającą po twarzy. - Czyż Ona nie jest taka mądra i pojętna? - westchnął rozpromieniony - i to wszystko tak szybko osiągnęła, kiedyś będzie pięknie siać chaos gdzie popadnie... - po szybkim zerknięciu na Lunę dodał - oczywiście ten przyjacielski i zabawny. Księżniczka już nawet przestała zważać na słowa Discorda. Też była zadziwiona Eris, jej otwartością, niewinnością, a zarazem duszą do psikusów, jakby wyjętą z Discorda. Zaczęła zastanawiać się, czy Kirina była taka od początku, czy to Drakonequs wtłoczył w nią tyle z siebie. Zastanawiała się trochę zbyt długo i spostrzegłszy to wzdrygnęła się lekko. - Czemu Król Sombra dymi? Jakby to prosto wytłumaczyć... Sam dym można uzyskać, jako prosty czar wymyślony kiedyś przez Derfio spod Gór, jednak w przypadku Króla Sombry nie jest to zwykły dym. Był to jeden z mędrców starych czasów, który przez lata studiowania dzieł Starswirla Brodatego, zaczął dodawać do zaklęć Ojca Magii trochę własnej inwencji. Mistrz Derfio spod Gór mieszkał... pod górami, w ciemnym lesie lub jaskiniach. Dlatego obcując wiele z ciemnością, zafascynował się nią i zaczął rozumieć jej naturę. Wplótłszy ją do czarów Starswirla zapoczątkował istnienie Magii Ciemności, która potem posłużyła do powstania Magii Mroku. Dokonał tego uczeń Derfiego, a zarazem jego syn, Nocturn. On to niepomyślnie przeszedł próbę, której Derfio poddawał swych podopiecznych. Zostawiał ich samemu w specjalnie zapieczętowanej jaskinii, aby ci przez tydzień mogli docenić ciemność. Nocturn jednak przeraził się i przez tydzień wszedł w swe koszmary. Nienawiść, którą żywił do ojca po tym zajściu kiełkowała w nim przez następne lata, kiedy to uczył się wszystkich sztuk od Derfiego. Pewnego dnia Nocturn zabił swego ojca, a na braci i pozostałych uczniów zesłał Mrok. Sam uciekł i zatarł wszelkie ślady za sobą, tak że gdy Mrok został zniszczony, nikt nie był w stanie odnaleźć Nocturna. Słuch o tym obłąkanym kucyku zaginął, ale niektórzy twierdzą, a my dajemy temu wiarę po wielu potyczkach z następcami Nocturna, że ten zmienił się w Koszmar u kresu swego życia i pod postacią nocnych widziadeł znajduje nowych adeptów mrocznych sztuk. Sombra jest najprawdopodobniej jednym z nich. Jednak ów potężny Król sam głęboko zraniony, przez ziszczenie się jego najgorszego koszmaru, podobno związanego z utratą ukochanej, posiadł niewyobrażalną potęgę Magii Mroku. Znalazł dzieła Nocturna, a może jego uczniów i zmierzył się z legendarnym czarnoksiężnikiem w Wymiarze Koszmarów. Tam pokonał go i przeraził do tego stopnia, że sam Nocturn stał się mu posłuszny. Płomienie i dym, które pojawiają się za Sombrą są emanacją Nocturna, jakby nim samym zaklętym w tej postaci. Sombra trzyma je u swego boku, aby mógł korzystać z ich potęgi, ale i wzbudzać niewyobrażalny strach, bo choć Król jest potężniejszy od syna Derfiego, to jednak on znacznie dłużej przebywał na świecie jako Koszmar, więc teraz służy swemu nowemu panu wiedzą.
 2. kapi

  Discord aż promieniował światłem dumy, dosłownie pojawiło się za nim słońce, które dumnie świeciło. Jego uwadze nie uszło, że Eris najwyraźniej źle odebrała Jego pierwsze zdania. Miały być żartem, takim super przerysowanym, aby nikt nie wziął go zbyt do siebie, jednak skoro uraziły młodą klacz, ten Pan Chaosu postanowił się do tego ustosunkować. Szybko zniknął mundur z siebie, po czym podniósł i przytulił Kirinę, powiększając Jej przy tym oczy i głowę, aby uwydatnić siłę przytulenia. - O moja najmilsza uczennico, możesz pytać oczywiście. Jestem z Ciebie dumny, pięknie zaprezentowałaś lojalność i obowiązkowość, a Twój mundur to szczyt szykowności. Nie chciałem Cię obrażać pierwszą wypowiedzią, przebacz mi. Tu puścił już Eris i wyczarowując kwiatki latające i zbierające nektar z pszczółek, wręczył klaczy te pocieszne owady. Wszystko jak zwykle robił z dozą przesady, jednak tu widać było, że naprawdę przejął się złym odbiorem swego przedstawienia z poprzedniej sceny. Luna zaś przyglądała się temu z niemałym rozbawieniem, rzadko można było zobaczyć Pana Chaosu tak zmartwionego. Już na pierwszy rzut oka księżniczka stwierdziła, że uczennica jest kimś wyjątkowym, że tak wpłynęła na Discorda. Owszem Eris była niekonwencjonalna, dziwna, niepewna jako sojusznik Rebelii, ale widać, że dla swego mistrza skoczy w ogień, a jej talenty do kamuflażu i iluzji, które dostrzegła Luna tym mocniej przemawiały za młodą Kiriną. Księżniczka stała tedy uśmiechnięta i nie chciała rujnować tej pięknej chwili. Gdzieś głęboko w sercu uczuła bliskość swej siostry, która też nawiązywała bliską więź ze swą uczennicą. Pani Nocy poczuła tęsknotę, że ona nigdy nie wychowywała swojej uczennicy. Była za to zbyt... niestabilna emocjonalnie, a przynajmniej tak łagodnie określała swoje problemy z Nightmare Moon. Jednak ostatnie wydarzenia wiele ją nauczyły i poczuła w sobie rozkwitający bukiet nadziei, że niedługo będzie gotowa, aby wziąć kogoś pod swe skrzydła. Tymczasem z niecierpliwością wyczekiwała pytania Eris.
 3. kapi

  - Jak to chcesz opuścić swego najlepszego nauczyciela? - Tu Discord powiększył sobie oczy i zalał je łzami, ubierając się w strój akademickego wykładowcy. - Tak to jest, widzisz Luna dajesz młodym całe serce, pokazujesz jak siać chaos i zaraz jak tylko trafi się jakiś zwyrodnialec bez dyplomu, to już młodzi chcą uciekać i od niego uczyć się dobrej zabawy. Pensję dostajesz marną, ledwo wyżyć na niej możesz i takie to smutne życie. Tu Discord zmienił ton i bardziej na serio zabrał się za odpowiedź, kurcząc się i garbiąc oraz zieleniejąc na całym ciele. - Zapewne się uczyć od tego megalomana mogłabyś, jednak na dobre by Ci moja młoda padawanko to nie wyszło. Zły Król Sombra zabawny nie jest. Ta ścieżka do okrucieństwa i płaczu, a nie do śmiechu Cię doprowadzi. Pan Chaosu zamachał rękami i zmarszczył czoło, by pokazać wizje. Eris ujrzała rozmytą mgiełkę, która odbijała wspomnienia ze zniewolenia tysięcy kucy w Kryształowym Imperium. Wszystko było szare, bez kolorów, kucyki smutne i faktycznie nic nie wydawało się wesołe. Nie była to wizja świata, jaką zwykle propagował Discord. Tu wszystko było podporządkowane mrocznej postaci siedzącej na tronie wśród fioletowych płomieni. Nawet sam panujący nie wyglądał szczęśliwie, bardziej emanując potężną mocą niż radością ze swoich możliwości. - Ta droga do złego porządku doprowadzić Cię może, a nie do chaosu i zabawy. - Discord, zaczynam mieć wątpliwości co do Twojej uczennicy, jesteś pewny, że sprosta zadaniu? - powiedziała prawie niedosłyszalnie Luna do ucha Drakonequsa, przysuwając się blisko. Discord jakby urażony na swej dumie i ocenie wyprostował się, powiększył do zwyczajnych romiarów i przywdział wojskowy mundur. - Żołnierzu Eris, dzielnie służyliście przez lata i wiele się nauczyliście. Teraz przyszedł czas, aby pokazać co umiecie, wydajemy rozkaz pojmania i przetransportowania żywcem Elementów Harmonii, czy wszystko jest zrozumiałe?
 4. kapi

  - To co tyczy się Przyjaźni w tym świecie ma wielkie znaczenie, bo może ona Ci mocno pokrzyżować plany, albo zamienić w kamień, albo uderzyć potężnym tęczowym laserem, albo - Discord! - przerwała z naciskiem co raz mocniej znużona niewybrednymi docinkami Luna - Element Magii odpowiada za Magię samej Przyjaźni. To z niej samej wypływa ta specyficzna siła, więc nie trzeba włożyć magii w relację, aby ona sama zaowocowała tym, co jest w stanie zmieniać świat. Czarnoksiężnik nazywa się Sombra. Wraz z naszą Siostrą walczyłyśmy z nim, kiedy przejął kontrolę w dawnych czasach nad Kryształowym Imperium. Po tym jak został pokonany przez tysiąc lat nie powrócił. Nie tak dawno jednak mroczne kryształy znów zaczęły rosnąć, ale wtedy sześć dzielnych kucyków stawiło mu czoła i odzyskało Harmonię w Kryształowym Imperium. Teraz nasi wrogowie dobrze przemyśleli swe kroki i Królowa Changelingów Chrysalis stworzyła skomplikowane zaklęcie, które przywołało z niebytu Sombrę. Jest on potężnym przeciwnikiem, gdyż liczy sobie tyle lat, co My i nasza Siostra. Jego styl walki pozostawia wiele do życzenia, ale będąc wygnany z każdym rokiem jednał się z mroczną naturą Czarnych Kryształów i Koszmarów, przez co w tych dziedzinach magii osiągnął niezrównane, a zarazem najplugawsze mistrzostwo. Jego dusza jest do tego stopnia wypaczona, że jest gotów popełniać zbrodnie nigdy nie widziane w Equestrii, których nawet Królowa Chrysalis nie odważa się robić. Na szczęście wbrew Twym słowom nie cały świat stanął przeciwko nam. Dalekie Królestwo Zebr jest nam przychylne, jednak wyprawa w tamtą stronę jest długa i niebezpieczna. Słałyśmy już kilku posłów w naszym Imieniu, ale część nie zdołała się przedrzeć przez dżunglę i straże nieprzyjaciół, zaś inni przepadli bez śladu. Jednak są też rasy mniej nam przychylne, ale nie otwarcie wrogie, takie jak Smoki. Z nimi jednak nic nie można wynegocjować jeśli nie ma się pełnego skarbca, a nasz świeci pustkami.
 5. kapi

  Księżniczka Luna z rozbawieniem obserwowała taniec młodej Kiriny i gdy tylko wyczuła moment, aby wejść jej w słowo oznajmiła spokojnym, wręcz trochę matczynym tonem: - Moja droga, wyjaśniając Ci po kolei. Elementów jest sześć i odpowiadają ważnym przymiotom, jakie powinien posiadać przyjaciel. Byłbyś tak miły i pokazał Twej podopiecznej jak wyglądają elementy? - zwróciła się do Discorda. Pan Chaosu rozwinął rzutnik i włączył dużą płachtę materiału na stojaku, aby wyświetliła obraz. Na przeźroczu ukazały się elementy tak pod postacią naszyjników, jak i właściwych niezależnych klejnotów. Discord wyjął je, aby można było je obejrzeć w trójwymiarze. - To właśnie są Elementy Harmonii, kamienie, które same mogą Cię zmienić w kamień, jeśli będziesz nieposłuszna księżniczkom. - Tu Discord został spiorunowany wzrokiem Luny - No co? A kogo innego zmieniacie w kamienie? To swoją drogą okrutna kara, zbyt okrutna dla biednych istot, które tylko chcą żyć ze swoją naturą. Obejrzyj te repliki, tak pieczołowicie przeze mnie wytworzone. Tego masz szukać. - Elementów jest sześć, ale jak widzisz mogą przybierać różne kształty i formy. Ważne, żeby żadnego nie przeoczyć i dobrze je zapamiętać. Reprezentują odpowiednio Szczerość, Hojność, Lojalność, Życzliwość, Radość i Magię - Tu Luna wskazała na kolejne Klejnoty. Odpowiadając dalej na Twoje pytania. Niebo się zepsuło z naszej winy, ale też odkąd... - tu Luna zastanowiła się przez chwile jak najlepiej dobrać słowa, aby Eris zrozumiała - nas pocieszono, to chciałyśmy naprawić nasz błąd popełniony w smutku i z pomocą innych, udało nam się przywrócić niebo do dawnej wspaniałości. Ziemię zaś odebrały nam Changelingi, Gryfy i potężny Król i Czarnoksiężnik Sombra. Nie rozkopali jednak Equestrii i nie wywieźli ziemi jako takiej, zwrot którego użyłyśmy oznaczał, że przybyli do naszego królestwa i wypędzili nas z niego, wprowadzając surowe, niesprawiedliwe zasady i wtrącając niewinne kucyki do więzienia, a nawet robiąc im dużo gorsze rzeczy. - tu księżniczka posmutniała wyraźnie, na myśl o swych poddanych. - Możliwe, że ja też tak troszeczkę pomagałem przy tym, ale jak widzisz już się poprawiłem, bo nie ma nic ważniejszego niż przyjaźń - powiedział dumnie i z wyraźną przesadą Discord. - W Elementach Harmonii drzemie wielka moc, która jest w stanie naprawić to wszystko, dlatego bardzo ważne jest, żebyśmy je odzyskali.
 6. kapi

  - Czyż nie jest wprost idealna? Musi się jeszcze nauczyć tego i owego, ale będzie z niej idealna Księżniczka Chaosu - tu Discord zniżył głos i wyciągnął swoje usta w długi wężyk, dochodzący do ucha Luny, tak aby ostatnie słowa dotarły tylko do Luny. Księżniczka spojrzała na niego zdziwiona. - Co? Celestia mogła mieć uczennicę i oddać jej królestwo, to ja też mogę. Luna aż odsunęła się ze zdziwienia i Discord dopiero wtedy przypomniał sobie, że w tym świecie Twilight nie jest jeszcze księżniczką i nie ma dwóch wielkich skrzydeł. To mogło być niezbyt rozsądne posunięcie, tak jawnie odkrywać przyszłość zdarzeń, niemniej Pan Chaosu miał pełne prawo też mieć jakąś uczennicę. Tak samo jak miał prawo wejrzeć w swoją przyszłość, żeby zobaczyć, że warto zaprzyjaźnić się z Fluttershy. Discord lekko zreflektował się po czym zaczął mówić, jakby nie istniała jego poprzednia wypowiedź. - Spędziłem z Eris dużo miłych chwil na sianiu chaosu i ma wprost idealne cechy do naszej misji. Jest nieprzewidywalna i mało potężna. Idealnie na tyle mało, by nie przyciągnąć uwagi naszych wrogów, którzy na mnie, czy Ciebie z pewnością zwróciliby uwagę, ale też na tyle dobrze sobie radzi, aby podołać zadaniu. Nasz przeciwnik z pewnością dobrze ukrył Elementy Harmonii, dlatego to właśnie brak planu i działanie zgodnie z zasadami całkowitego chaosu może nas najszybciej do nich doprowadzić. Luna nic na to nie odpowiedziała. Jej myśli odpłynęły od zadziwiającej wypowiedzi Discorda, zobaczyła, że Eris dalej trzyma króliczka. Uśmiechnęła się niczym matka, rozczulona zachowaniem swego dziecka, po czym chwyciła króliczka. - Dziękujemy Ci za ten dar Eris, lubiąca truskawkowy dżem na pomidorach. Nie masz się tu czego obawiać, albo niepokoić. Tamte dzielne kuce, to moi gwardziści i są tu po to by nas chronić. Ten po prawej lubi banany i nazywa się Tough Torn, a ten po lewej to Swift Moon i lubi ciastka z borówkami. My z kolei też lubimy wodę i też byśmy się napiły. Moon czy byłbyś tak uprzejmy przynieść nam coś do picia? Gwardzista skłonił się i wyszedł, przynosząc po chwili dwie kryształowe karafki w kształcie łabędzi, wypełnione wodą. Luna podała jej karafkę. - Teraz gdy wszyscy znamy już swoje imiona, a co ważniejsze to co lubimy spożywać, przejdźmy do głównej sprawy. Eris, wezwano Cię przed nasze oblicze, gdyż Equestria Cię potrzebuje. Nasza ziemia została nam odebrana, a my nie mamy środków by ją odzyskać. Nasz wróg spodziewa się naszych prób odwetu, ale nie spodziewa się Kiriny. Discord wspomniał mi o Twoich licznych talentach, które mogą być bezcenne dla naszej sprawy. Jako Księżniczka Equestrii proszę Cię o pomoc w odzyskaniu Elementów Harmonii. – tu zrobiła lekką przerwę – są to potężne artefakty, które broniły naszą krainę przez milenia. Jeśli udałoby nam się je odzyskać, mielibyśmy siłę, żeby stanąć do walki z naszymi wrogami. Odzyskanie tych klejnotów będzie trudnym zadaniem, nie wiemy gdzie one są i na pewno są doskonale strzeżone. Sami zapewnimy Ci wszelką pomoc, jaka będzie w naszej mocy. Pytanie jednak brzmi, czy podejmiesz się tego zadania. - Zapewniam, że będzie ciekawie, nie wiem czy robiłaś już komuś żarty w słusznej sprawie, ku Chwale ojczyzny? – powiedział Discord przebrany w wojskowy mundur i na koniec zasalutował poważnymi brwiami.
 7. kapi

  Witam wszystkich, po długiej nieobecności, zgodnie z zapowiedzią, rozpoczynamy sesję W Poszukiwaniu Harmonii [Powrót po latach]. Jeśli ktoś chciałby dołączyć to zapraszam i proszę o kontakt na PW
 8. Informacja organizacyjna Sesja, którą właśnie rozpoczynamy jest kontynuacją sesji z dawna prowadzonej na tym forum "W Poszukiwaniu Harmonii". Jest ona budowana o zmodyfikowaną starą fabułę serialową MLP, zatem niektóre wydarzenia nie pokrywają się z tym, co później wprowadził serial. Traktujemy kanon wybiórczo, mocno się jednak do niego odwołując Wznawiamy ją w założeniu luźnego podejścia do niej i dobrej zabawy. Inicjatywa powstała z rozmów pomiędzy mną, a moim starym kolegą z forum Arceusem, natomiast sesja zawsze będzie otwarta dla nowych graczy, więc jeśli chcesz dołączyć to zapraszamy z otwartymi ramionami Założenie co do częstości odpisywania jest bardzo luźne, każdy pisze kiedy chce, liczymy się z długimi przerwami i nikogo (w tym mnie) nie ganimy za milczenie. Im nas więcej tym weselej i nie trzeba być weteranem starej sesji, aby dołączyć do tej. Zachęcam do pisania na PW w razie jakichkolwiek pytań. W Poszukiwaniu Harmonii Nie wiedziała, że kiedyś doprowadzi ją do furii widok nietkniętego ciasta w lodówce. Jego pełny, okrągły kształt wyrażający doskonałość, tak dawniej ceniony i niespotykany. Tak często zaburzany nocnym wyjadaniem, które pozbawiało idealnego kształtu walec z bitą śmietaną, musem czekoladowym i tradycyjną wisienką. Teraz to ciasto było symbolem całkowitej niemocy i straty. Wzburzenie przelało się przez duszę Księżniczki. Ze zdenerwowaniem zamknęła lodówkę, biorąc to po co przyszła. Orzeźwiająca źródlana woda, odpowiednio schłodzona smakowała zimnym realizmem. W szklanej butelce już do połowy opróżnionej szybkimi łykami odbijał się księżyc. Była pełnia. Piękne i delikatne smugi srebrnego światła pełzły łagodnie po ścianach prywatnej królewskiej kuchni. Księżniczka Luna nie spała ostatnio zbyt dobrze. Zwykle w takich chwilach pomagała odrobina źródlanej wody i wspomnienie o ukochanej Siostrze. Zawsze przy zaglądaniu do lodówki ciasto było w trzech czwartych zjedzone, czasem zdewastowane. Co poradzić, że Jej Wysokość Celestia tak lubiła podjadać. Czasem spotykały się nocą w kuchni i jeden uśmiech siostry był w stanie uspokoić nawałnicę koszmarów, którą czasami przeżywała Pani Nocy. Teraz kuchnia wydawała się bardzo pusta i bezosobowa. Nie było to też to samo miejsce. Ostatnie lata Księżniczka spędziła w Królewskim pałacu w Canterlot, a teraz jej wspaniali poddani urządzili dla niej pomieszczenie w najwyższej wieży Wschodniej Strażnicy Tycjana. Stary zamek został szybko odnowiony i rozbudowany przez wprawnych rzemieślników z Ponyville i Canterlot. Sam Solid Box główny Kwatermistrz Canterlockiej rebelii nadzorował prace i spisał się na medal. Dawna twierdza, która broniła wschodnią falnkę Equestriańskiej granicy z Królestwem Gryfów, która podupadła przez lata zapomnienia, teraz podniosła się do nieosiągalnej dawniej świetności. Jednak mimo takiego wysiłku poddanych Equestria pozostawała zniewolona i żadne wygody, ani nawet źródlana woda nie przynosiły prawdziwej ulgi. Luna tęskniła za swoją siostrą, martwiła się o nią i nie mogła otrząsnąć się, że tak niedawno, gdy Celestia jej potrzebowała, znowu oddała się swojej zazdrości i stałą się Nightmare Moon. Equestria została zaatakowana już rok temu. Potężna armia Changelingów uzbrojona w nowoczesną broń wtargnęła niepostrzeżenie w granice ojczystej ziemi kucyków. Królowa Chrysalis z pomocą magicznej pułapki uwięziła księżniczę Celestię i wywiozła ją w głąb Changelii. Kryształowe Imperium zostało zdobyte błyskawicznie dzięki potężnej armii Gryfów i mocy Amuletu Alicornów, dzierżonego przez Wielką i Potężną Trixie. W jedną noc cały ład został zburzony. Operacje utrzymano w tajemnicy dzięki jednej z najpotężniejszych istot na świecie. Sam Pan Chaosu Discord zamaskował siły uderzeniowe i sam uderzył niczym sztorm ze swym nieładem. Elementy Harmonii zostały wykradzione i schowane, zaś Twilight i jej przyjaciółki schwytane i wywiezione do Changelii. Brak Harmonii sprowadził społeczeństwo kucyków na skraj upadku. Dużo powszechniejszym stały się kradzieże i złe zachowania. Wiele kucy zaczęło kolaborować z najeźdźcami, aby poprawić swoją sytuację. Jednak w ciemności tlił się jeszcze blask Przyjaźni. Wiele istot nie ugięło się pod naporem Dysharmonii i Equestriańczycy zaczęli organizować ruch oporu. W tym samym czasie jednak Discord uwolnił w umyśle Księżniczki Nocy najgorsze koszmary i właściwie niczym wirtuoz musnął strunę zazdrości, która zagrała symfonię zła. Luna, która była ostatnią prawowitą władczynią Equestrii przemieniła się w potworną Nightmare Moon. Wieczna noc trwała przez trzy miesiące. W tym czasie Rebelia zebrała wszystkie swoje dostępne siły i z udziałem specjalnego oddziału, składającego się z kucyków, które zachowały w sobie najwięcej Harmonii, uderzono na Canterlot. Zaskoczone Changelingi stawiły zaciekły opór z udziałem potężnego garnizonu, składającego się z ponad sześciu tysięcy żołnierzy. Niesiona falą przewagi zaskoczenia Rebelia opanowała większość miasta, jednak nie zdołała się przebić do głównego zamku. Atak zmienił się w desperacką próbę przełamania obrony i wzięcia stolicy szturmem. Kucyki nie miałyby jednak szans, gdyby władająca Equestrią Nightmare Moon uwolniła swą niszczycielską moc. Jednak odważna grupa specjalna niemalże cudem obezwładniła Panią Koszmarów i uprowadziła ją z pałacu. W obliczu lawinowo rosnących strat Shadow Lightning, przywódczyni Canterlockiego Ruchu Oporu, zarządziła generalny odwrót. Straty przekroczyły pół tysiąca zabitych, co stanowiło ponad jedną ósmą początkowego stanu. Jednak rannych, których było dwa razy więcej przetransportowano pociągami pancernymi poza miasto. Wiele nowych osób po okazaniu siły Rebelii przyłączyło się do niej, jednak oblężenie Canterlotu zakończyło się klęską. Changelingi sprowadziły posiłki, a Chrysalis osobiście przybyła do stolicy, aby zastąpić uprowadzoną Nightmare Moon i osobiście zdławić Rebelię. Płonący miecz represji spadł na cały kraj. Wiele kucy wywieziono do Zakładów Ekstrakcji Miłości w Changelii. Rebelianci zaś musieli uciekać. Schronili się w Lesie Everfree, w gęstwinach tak nieprzebytych, że zapewniających wytchnienie od wszechobecnych wrogów. White Candy przywódca Rebelii zarządził odbudowę Strażnicy Tycjana, w okół której zgromadziły się kucyki. Nadzieja jednak, choć nie umarła została wystawiona na trudną próbę stagnacji i braku działania. Nikt nie myślał o wyjściu z lasu, a każdy czuł, że znalezienie ich kryjówki jest tylko kwestią czasu, w prawdzie zapewne długiego, ale jednak załamało to morale Rebelii. Wtedy pomoc przyszła z najmniej spodziewanej strony. Przyniosła ją słodka bryza czekoladowego deszczu. Oto bowiem sam Discord Pan Chaosu zauważył, że rządy Chrysalis nie dają mu tyle zabawy, ile oczekiwał. Stało się jednak coś jeszcze, w niejasnych okolicznościach jego dusza zapragnęła Przyjaźni. Dziwnie pojmowanej, czasem balansującej na krawędzi zdrady, ale jednak bliskiej relacji, troszczącej się o drugą osobę. Discord spróbował uwolnić Fluttershy z więzienia Changelingów, co jednak nie powiodło się przez specjalną moc kamieni z Tronu Chrysalis, które blokowały każdy rodzaj magii. Discord uciekł, ale Chrysalis, widząc że ma nowego wroga z pomocą Wielkiej i Potężnej Trixie, ale przede wszystkim magicznych zdolności i ogromnej wiedzy Króla Sombry obłożyła Pana Chaosu klątwą. Gdy następnym razem ten spróbuje użyć swej potężnej magii, jej moc przekierowywana jest do cofnięcia czasu i skutków zaklęcia. Konsekwencją jest zaś utrata na stałe tej wykorzystanej energii, która rozpływa się w czasoprzestrzeni. Pan Chaosu zorientowawszy się w działaniu klątwy musiał ograniczyć się do czarów tak słabych, że nie mają możliwości zaburzyć czasu. Przybył wtedy do Rebeliantów i zaoferował swoją pomoc. Na dowód tego porozmawiał z Nihtmare Moon, zmieniając ją z powrotem w Księżniczkę Lunę. Tak oto teraz Ona, dumna Monarchini, Młodsza Królewska Siostra Pani Nocy i Księżyca, Matka Dzieci Nocy, Strażniczka Snów, weszła do swej sypialni zasmucona, cierpiąca stratę siostry. Brakowało jej śladów zębów na cieście, brakowało jej spokojnego tonu starszej siostry, nie mogła też wybaczyć sobie ponownej przemiany w potwora. Jednak umysł tej pięknej i miłowanej przez kucyki władczyni zdawał sobie sprawę, że jej powrót do władzy, choćby i tylko nad samymi rebeliantami dał im nadzieję. Ona miała teraz zdecydować co zrobić i wiedziała, że kucyki pójdą za nią odbić tak kraj, jak i Celestię. Jednak zdawała też sobie sprawę, że otwarte działania to samobójstwo, Chrysalis przez rok urosła w siłę i utwierdziła panowanie nad Equestrią, w której stacjonują potężne garnizony Changelingów. W innych częściach świata jest jeszcze gorzej. Sombra w pełni podporządkował sobie Kryształowe Imperium, a jego mroczne kamienie infekują przyległe krainy. Królestwo Gryfów również gwałtownie zaczęło się rozwijać dzięki nowym żyznym ziemiom, które zdobyło. Największym zagrożeniem były jednak potężne istoty, które władały swymi Królestwami. Bez elementów Harmonii i przywrócenia kucykom Przyjaźni nie było realnych szans na zwycięstwo. Luna zamknęła oczy, kładąc się znowu. Niedługo świt - Zespół magów dobrze się spisuje, zastępując Celestię. - pomyślała Księżniczka chciała się wyspać, uspokajało ją, że nie jest w tym wszystkim sama. Dowództwo Rebelii przez ten rok stało się bardzo kompetentne, a Strażnica Tycjana, albo raczej Bastion Nowiu jak obecnie kucyki przechrzciły to miejsce, został całkowicie odnowiony. Można było przystąpić do konkretnych działań, a jutro Discord miał zdradzić jej swój pomysł na odzyskanie Elementów Harmonii. Nastał dzień, wraz z nim Luna wstała i poszła do kuchni coś zjeść. Gdy otworzyła lodówkę zobaczyła nadgryzione ciasto i małą karteczkę. "pomyślałem, że będzie Ci miło PS bardzo dobre ciasto" głosił napis, a podpisany był literą D. Luna uśmiechnęła się, zwykle gdy coś upiekła Discord narzekał na pewne braki w konsystencji powietrza w okół ciasta, czy inne głupotki, a dzisiaj widać, że chciał być miły. Luna założyła swój królewski strój. Jej bogaty, aksamitny płaszcz koloru jasnej nocy, zdobny w tysiące diamentowych, szlifowanych gwiazd i podszyty przyjemnym gronostajem opadł na jej grzbiet. Na głowie spoczęła korona z dwoma klejnotami w centrum. Szafir i rubin były tak dopasowane, aby tworzyć koło, na płaskorzeźbie przedstawiającej zaćmienie słońca. Właśnie taki wzór wybrała, na czas sprawowania rządów pod nieobecność siostry. Chciała podkreślić ich jedność. Buty proste, zwyczajne, jednak co pasowało kiedyś pasuje i teraz, szyk i styl. Wyjmując ubranie z szafy spojrzała na prawo, gdzie na stojaku zawieszona była jej zbroja. Dawniej trzymała ją w zbrojowni, teraz jednak czasy się zmieniły i widziała, jak nawet drobne rzeczy krzyczą o tym, obwieszczając światu, że nawet tu, w głębi nieprzeniknionego lasu nikt nie jest bezpieczny. Luna nie chciała jednak zasmucać się na początku dnia, odwróciła więc wzrok i spojrzała w stronę okna, gdzie kwitły fiołki. Widok kwiatu dodał jej potrzebnych sił i optymizmu. Ruszyła pewnie do sali tronowej. Tam czekali już na nią gwardziści. Szczęk żelaza i poważny salut powitały Jej Wysokość. Sala tronowa była mała, kameralna, jednak wytworna. Na ściany, które jeszcze niedawno były porośnięte porostami, nałożono warstwę białego marmuru, zrobiono dwie kolumnady wzdłuż pokoju z wykończeniem korynckim, z których wyprowadzono Kwiaty Księżycowe. Na ścianach wisiały gobeliny przedstawiające Księżniczkę Lunę w wielu bitwach, pokonującą swych wrogów. Po drugiej stronie pokoju arrasy przypominały o wiktoriach Celestii. Dwa trony ustawione na wspólnym wzniesieniu, jednej ze szmelcowanego metalu ze srebrnymi kwiatowymi zdobieniami ułożony w kwiat lilii, drugi, wyższy Pozłacany, bardziej kwadratowy i barokowy, z płaskorzeźbami kucyków po bokach. Po bokach znajdowały się marmurowe Mantykory, obok których stali strażnicy. Nad tronami piękna duża rozeta, wyłożona witrażem przedstawiającym słońce przechodzące horyzont i zderzenie nocy i dnia. Sala oświetlona sześcioma świecznikami po bokach z delikatnie rzeźbionego kamienia, układające się w drzewa, które zamiast owoców dźwigały świece oraz potężny kryształowy żyrandol, opadający kaskadą refleksów świetlnych na granatowy dywan, obszywany białymi, przeplatanymi liniami. Drzwi otworzyły się i bez zbędnych zapowiedzi wleciał nimi Discord. Choć początkowo Luna nie ufała Drakonequsowi, to przez ten rok cierpka wymuszona grzeczność zmieniła się w szczerą sympatię, dlatego wizyta, choć w oficjalnej komnacie, odbywała się bez tradycyjnego ceremoniału. - Witaj Księżniczko Nocy i Pani Wolnych Equestriańczyków! - zaczął celowo z przesadą Discord - Witaj Władco Chaosu i Panie Chmur z waty cukrowej! - Mogłabyś darować sobie ten sarkazm, to nie przystoi do królewskich komnat, niemniej skoro zostałem już obrażony, to moja uniżona wiedza o wszechrzeczy i wszechpojęcie świata korzą się, o tak korzą się nisko przed majestatem Jej Wysokości trzech okolicznych wzgórz i fragmentu lasu. Tu Discord rozpłaszczył się na podłodze, stając się dwuwymiarowym odbiciem i podpłynął do podnóżka tronu. Następnie ignorując lekko uniesioną lewą brew Luny, Discord pstryknął palcami i znowu pokazał się w swej normalnej postaci. Był teraz ubrany w strój estradowy niczym pomocniczka magika i pokazał rękami na pustą przestrzeń, w której zmaterializowała się maszyna do gier w kasynie. - Panie i Panowie! Zapraszam do cudownej maszyny marzeń, każdy może wygrać, sok, pieniądze, pobyt w więzieniu, czy może nawet królestwo! Śmiało, śmiało każdy może spróbować, oto maszyna, która losuje to co jest potrzebne. O Pani, ta miła Pani w niebieskim, zapraszam - tu pchnął Lunę do maszyny - widzę, że Pani nie miała dzisiaj szczęścia, a szczęście się właśnie do Pani uśmiechnęło! Proszę śmiało wylosować swego bohatera z maszyny! Jak obiecywałem maszyna rozwiąże nasze problemy. Kopytko Luny nie chciało spocząć na maszynie, więc maszyna sama skurczyła się i podeszła, kładąc swą dźwigienkę na lunie i pociągnęła księżniczkę za nogę. Ta zdziwiona po chwili zaczęła się kręcić w kółko, a następnie jej oczy zmieniły się w bębny losujące, które pokazały obrazki z Tirekiem. - Gratulujemy! wygrała Pani... rozwiązanie swoich problemów. Nie jest to wprawdzie Lord Tirek, bo ten rozwiązać sznurówek nie potrafi, choć to on przerasta problemy, a nie one jego. Jednak - tu Discord zrobił dramatyczną pauzę- mam tu moją Przyjaciółkę. To o niej Ci mówiłem, jest więcej niż gotowa, aby odkryć gdzie znajdują się Elementy Harmonii i je odzyskać, wiem to bo gotowała się zgodnie z przepisem 15 minut. Może jeszcze bym ją dosolił - Discord wyjął solniczkę, z której zaczęły wypadać małe króliczki i obściskiwać młodą Kirinę, która właśnie się pojawiła. - Jak zwykle mylę cukier z solą, nie chciałem, żeby było aż tak słodko, niemniej nie licząc niedopieczenia, to po długim gotowaniu Eris jest gotowa, aby zdobyć Elementy Harmonii. Luna w pewnym momencie zignorowała żarty Discorda, przyjrzała się zaś uważniej ciekawej istocie, która stała przed nią. Kirina miała różowo-fioletowe futerko i białe włosy, no i cała była obtulona króliczkami. Luna uśmiechnęła się miło rozbawiona widokiem jednego z nich, który buszował w grzywie Eris. - Miło Cię poznać, jestem Luna, czy mogłabyś odpowiedzieć coś o sobie? Księżniczka podała kopytko do uściśnięcia nowopoznanej przyjaciółce Discorda.
 9. kapi

  Hej, niespodziewanie z popiołów pojawia się tutaj nowe ogłoszenie Chciałem bowiem zapowiedzieć, że w wyniku rozmów z Arceusem pojawił się w mej głowie szalony koncept powrotu tutaj, nie tylko jako bierny obserwator (co czyniłem nieprzerwanie od lat), ale ponownie jako członek bardzo fajnych sesji, które razem graliśmy. Czasy się zmieniły, na pewno wszystko będzie wyglądało inaczej, bo czasu mi nie przybyło, ale pomyślałem, że jeśli by poprowadzić jedną sesję, bez zobowiązań, bez nastawiania się na 3 stronicowe posty, bardziej na luzie, to może uda się coś z tego wykrzesać. Od pewnego czasu patrzyłem na forum z wyczekującą nostalgią, aż ostatnio mnie wzięło do reszty. Chcę zatem spróbować, czy to się uda nie wiem, czy się rozpadnie po miesiącu także nie wiem, niemniej uważam, że warto. Zostawiam tu zatem ten post, aby przygotować tak siebie psychicznie jak i Was. Spróbujemy zagrać sesję z Arceusem, ale plan jest taki, aby każdy mógł dołączyć, w szczególności wszyscy Ci, których znamy z tak długiego czasu wspólnych sesji. Proponuję więc jeśli ktoś z Was miałby ochotę spróbować dołączyć do tego nostalgicznego eksperymentu to zapraszam. Piszcie najlepiej na PW, zobaczymy ile nas jest, zobaczymy w jakim świecie i realiach gramy YAY! Niezależnie czy pomysł wypali, cieszę się, że po tylu latach przyszło mi znowu pisać tu post , po zakończeniu 4 generacji serialu, ale na szczęście nie po moim zakończeniu przygody z kucykami. Pozdrawiam wszystkich czytających to ogłoszenie, tak tych których znam, jak i nie. Mam nadzieję, że do rychłego przeczytania!
 10. Informacja dotycząca wszystkich sesji - zaczęły mi się wakacje, niestety nie będę miał tyle czasu ile przewidywałem - szczegóły zapraszam na PW, ale niemniej planuję jednak trochę poodpisywać w sesjach. Osoby dalej zainteresowane wspólną zabawą proszę o kontakt na PW i potwierdzenie, żebym nie odpisywał w zakończonych sesjach
 11. Informacja dotycząca wszystkich sesji - zaczęły mi się wakacje, niestety nie będę miał tyle czasu ile przewidywałem - szczegóły zapraszam na PW, ale niemniej planuję jednak trochę poodpisywać w sesjach. Osoby dalej zainteresowane wspólną zabawą proszę o kontakt na PW i potwierdzenie, żebym nie odpisywał w zakończonych sesjach
 12. Informacja dotycząca wszystkich sesji - zaczęły mi się wakacje, niestety nie będę miał tyle czasu ile przewidywałem - szczegóły zapraszam na PW, ale niemniej planuję jednak trochę poodpisywać w sesjach. Osoby dalej zainteresowane wspólną zabawą proszę o kontakt na PW i potwierdzenie, żebym nie odpisywał w zakończonych sesjach
 13. kapi

  Informacja dotycząca wszystkich sesji - zaczęły mi się wakacje, niestety nie będę miał tyle czasu ile przewidywałem - szczegóły zapraszam na PW, ale niemniej planuję jednak trochę poodpisywać w sesjach. Osoby dalej zainteresowane wspólną zabawą proszę o kontakt na PW i potwierdzenie, żebym nie odpisywał w zakończonych sesjach
 14. kapi

  Informacja dotycząca wszystkich sesji - zaczęły mi się wakacje, niestety nie będę miał tyle czasu ile przewidywałem - szczegóły zapraszam na PW, ale niemniej planuję jednak trochę poodpisywać w sesjach. Osoby dalej zainteresowane wspólną zabawą proszę o kontakt na PW i potwierdzenie, żebym nie odpisywał w zakończonych sesjach
 15. kapi

  Informacja dotycząca wszystkich sesji - zaczęły mi się wakacje, niestety nie będę miał tyle czasu ile przewidywałem - szczegóły zapraszam na PW, ale niemniej planuję jednak trochę poodpisywać w sesjach. Osoby dalej zainteresowane wspólną zabawą proszę o kontakt na PW i potwierdzenie, żebym nie odpisywał w zakończonych sesjach
×
×
 • Create New...