Skocz do zawartości

[QUIZ] Podróże w Czasie


Lordek

Recommended Posts

Nie jest. To dalej jest kraj skandynawski lub król, który tam władał.

To jest Eryk X Knutsson.

To jest łatwe, bo jest synem Knuta Erykssona :ming: Podobnie jak w Norwegii był w latach 995-1000 Król Olaf Tryggvason, syn Tryggve Olafssona. Imiona dziedziczyło się po dziadkach i nadawano ojcostwa jak w dzisiejszych czasach Rosjanie. Dlatego szło to na zmianę ^ ^

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Przecież właśnie pytasz o koniec wiking na Wyspy Brytyjskie!

To jest Harald Hårdråde  (Czyt. Hardraada, czyli Bezwzględny) zwany też Harald III Srogi, Harald Sigurtsson a nawet piorun północy. Król Norwegii, który zginął od strzały w gardło od Anglosasów.

 

PS: I co? Kicałka jednak jest nordycka :D

Edytowano przez Serox Vonxatian
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Harald Hårdråde

Jeśli się nie mylę w Age of Empires II (w dodatku, w bitwie zdobywców) funkcjonuje jako Harald Hadrake.

Ale właśwa odpowiedź padła!

Kolejne pytanie( teraz Ciebie zagnę):

Kto to? Urodzony 1268, syn króla Norwegii Magnusa VI Prawodawcy (panował 1263-1280) i Ingeborgi księżniczki duńskiej (zm. 1287), córki króla Danii Eryka IV Plovpenninga (panował 1241-1250), brat króla Norwegii Haakona V Długonogiego. O kim mówię?

Edytowano przez Rex *Monster* Crusader
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach


Kolejne pytanie( teraz Ciebie zagnę):
:ming: I don't think so.

 

Trochę zawile to napisałeś, ale sądzę, że jest to starszy brat tego Haakona V, czyli Eryk II Prestehatar ( czyli Wróg Księży. ) syn Magnusa VI, czyli mozna go też nazwać Eryk II Magnusson. Spłodził Małgorzatę "Pannę Norweską"

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To nie fart. Pytasz Norda, o skandynawskich królów i władców.

A więc tak ten ktoś wybrał na osobę współrządzącego państwem jeszcze nienarodzonego syna Olofa Skötkonunga. Za co został zaatakowany przez swojego bratanka, który chciał być tym współrządzącym. Imię tego króla to Erik Segersäll czyli Eryk Zwycięski, syn Björna Starego. Btw przydomek ten dostał po pokonaniu swojego bratanka.

Edytowano przez Serox Vonxatian
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kolejna dobra odpowiedź! Teraz jednak nie będzie litości!

Następne pytanie: Jaka operacja , podczas kampani norweskiej(1940 r.), nie uwzględniała ataku wojskowego na Szwecję?

Edytowano przez Rex *Monster* Crusader
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie wiem czy zauważyłeś, ale pytaniami o skandynawię mnie nie zagniesz. Obowiązuje od 1864 napisana przez Brøjnstrejna Bjørnsona (ciężkie imię, musiałem spojrzeć do swoich ksiąg, by go znaleźć.) w roku około 1859. Muzyk jest łatwiejszy, ponieważ to Rikard Nordraak i kojarzy mi się z Nordem :v muzykę skomponował właśnie w 1864.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jest! Ktoś wyprzedił kicałkę :)! Odpowiedź jest jak bajbardziej poprawna!

Kolejne pytanie: Co to za bitwa? Stoczona została między wojskami polsko-austriacko-niemieckimi pod dowództwem króla Jana III Sobieskiego a armią Imperium Osmańskiego pod wodzą wezyra Kara Mustafy. Zakończyła się klęską Osmanów, którzy od tej pory przeszli do defensywy i przestali stanowić zagrożenie dla chrześcijańskiej części Europy. O jakiej biwie mówię?

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zgadza się!

Kolejne pytanie ( lecz następne pojawi się około 10): W jakich latach była sławna wojna polsko-rosyjska, podczas której Polacy zdobyli Moskwę? Podpowiem, przewodził im Zygmunt III, Stanisław Żółkiewski,

Jan Karol Chodkiewicz i

Piotr Konaszewicz-Sahajdaczny. O jakim okresie czasowym mówię?

Edytowano przez Rex *Monster* Crusader
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tak naprawdę to Nordowie najeżdżali z powodu przeludnienia i w efekcie braku jedzenia, zemsty na najeżdżających ich Frankach oraz tego, że naokoło państwa nie były zjednoczone i były łatwym celem ;) A Normanowie byli tylko w Normandii Księstwie podległym Francji. Ale zostałem wyprzedzony i odpowiedź w miarę poprawna, więc mówi się trudno i próbuje zasnąć. Spokojnie, kicałko, jutro będzie kolejny sprawdzian twojej wiedzy~ RexCrusader

Jak już edytujesz, nie usuwaj odpowiedzi. Wojna trwała od 1609-1618

Edytowano przez Serox Vonxatian
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kolejna dobra odpowiedź!

Teraz pora na pytanie: Eryk Rudy założyciel pierwszych normańskich osad na Grenlandii odkrytej przez niego w 982. Był również ojcem Leifa Erikssona. Z jakiej wyspy Krewni Eyiolfa go( Eryka Rudego) wygnali?

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W sumie to wygnano jego rodzinę przez jego ojca, ale tak został wywalony z Islandii. Ale napisz mi jeszcze raz, że Normanowie to Skandynawowie, to sobie pogadamy. Nordowie mieszkający w Skandynawii to Skandynawowie lub z poszczególnych państw, na północy Francji w Normandii, są Normanowie, a w okolicach Rusi Kijowskiej są Waregowie. Są to nazwy nadawane przez rdzenne plemiona w większości z ich języków. Jak np: Normandia -> Ziemia ludzi północy.

 

Mitologia Nordycka, nie Normańska.

O my God! Napisałem normanowie! Ja nie mogę, wybacz to wynik pisania na telefonie po raz drugi( pierwsza wersja pytania była bardziej zawiła, ale pisałem ją przez dwie przerwy i podczas trzeciej Firefox na fonie odmówił posłuszeństwa). Sorry, wybacz, kicałko. A za poprawienie mnie masz plus jeden pkt.~RexCrusader

Edytowano przez Rex *Monster* Crusader
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Grey podała prawdziwą odpowiedź!

 

Pora na kolejne pytanie, nie związane z krajem kicałki: Kto to? Był to pisarz argentyński, rewolucjonista, dowódca lewicowych oddziałów partyzanckich w Kongu, Kubie, Boliwii, jedna z głównych postaci rewolucji kubańskiej. O kim mówię?

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kolejna poprawna odpowiedź!

 

Kolejne pytanie: Co to za rodzaj wojowników konnych?  Polska jazda należąca do autoramentu narodowego, znana z wielu zwycięstw formacja kawaleryjska Rzeczypospolitej, obecna na polach bitew od początku XVI wieku do połowy XVIII wieku. Była wykorzystywana do przełamywania sił nieprzyjaciela poprzez zadawanie rozstrzygających uderzeń w postaci szarż, które w najważniejszym okresie jej istnienia kończyły się zazwyczaj zwycięstwami. Ze względu na nietypowe uzbrojenie i taktykę  jest zaliczana do najskuteczniejszych formacji wojskowych w dziejach kawalerii. O jakich wojownikach mówię?

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Husaria

PS. Umieszczanie obrazka z odpowiedzią na to pytanie w sygnarurze, to nie jest dobry pomysł xD

Ewentualnie zmień pytanie, a ja usunę swoją odpowiedź, bo z tą podpowiedzią to było za łatwe :v

Nie była to podpowiedź, zmieniać pytania nie będę :) ~RexCrusader

Wiem, ale była to swego-rodzaju podpowiedź :P

Edytowano przez Onyx
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Padła prawidłowa odpowiedź, więc już szykuję następne pytanie.

 

Kolejne pytanie: Kto to? Od 1933 do 1961 sekretarz generalny Komunistycznej Partii Kuby (na emigracji od 1953 do 1958), od 1963 wchodził w skład władz Zjednoczonej Partii Rewolucji Socjalistycznej. Przewodniczący Zgromadzenia Narodowego od 1976 do 1981. O kim mówię?

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość
Temat jest zablokowany i nie można w nim pisać.
×
×
  • Utwórz nowe...