Skocz do zawartości

[QUIZ] Podróże w Czasie


Lordek

Recommended Posts

  • 2 weeks later...

Tak~ 

 

A teraz opisowo. Pamiętam jak kiedyś spotkałem pewną kobietę. Byłem akurat w Szwecji w roku 1640 o ile mnie pamięć nie myli. Zwierzała mi się, że dwadzieścia lat wcześniej poślubiła ówczesnego króla Szwecji. O kim mówię? 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tak, to właśnie ona. 

 

Następną osobę, którą przyszło mi spotkać podczas moich podróży możemy kojarzyć z powstania listopadowego, o którym już nie raz wspominałem w tym quizie, ale nie ważne. Człowiek ten zainicjował owo powstanie. Został odznaczony orderem Virtuti Militari. 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Owszem, Kazimierz Dolny. 

 

Tym razem opiszę obraz, który widzę. Wiem, że przedstawia wydarzenie z XIX wieku. Elegancko ubrany mężczyzna płaci innemu mężczyźnie wyglądającemu na chłopa, który klęka trzymając worek z okropną zawartością. Nie chcecie wiedzieć co to takiego...ale każdy chłop w kolejce trzyma owy przedmiot. Za płacącym mężczyzną znajduje się stolik, a nad nim flaga z herbem przedstawiającym dwugłowe czarne ptaszysko. "Głowa" to ważne słowo w tej zagadce. 

Edytowano przez Uszatka
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Rzeź Galicyjska- Rabacja ( niem rauben- rabować)

Edit: Rzeź galicyjska była spowodowana przez władze zaboru austriackiego przeciwko powstańcom z Edmundem( albo jakoś tak) Dębowskim za czele. Charakterystyczną postacią dla tej rzezi jest Jakub Szela.

Edytowano przez RexCrusader
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Odpowiedzią była oczywiście Opera Wrocławska. 

 

Następne pytanie dotyczy pewnej organizacji, której szczerze nienawidzę *krzywi się*. 

 

Tak, ja też ich nienawidzę. Źródło smutku, zła i sadyzmu. 

 

Otóż to. W ich działaniach widać było czystą radość z zadawania innym cierpienia. Zasłaniali się najwyższą sprawiedliwością, ale tak naprawdę dopuszczali się zwykłych morderstw i tortur. Dodam, że najchętniej rzuciłbym ich bykom, które na widok koloru szat tychże morderców i sadystów dostałyby prawdziwego szału. Poza tym o byki łatwo w kraju, z którego ta organizacja pochodzi. 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość
Temat jest zablokowany i nie można w nim pisać.
×
×
  • Utwórz nowe...