Skocz do zawartości

[QUIZ] Podróże w Czasie


Lordek

Recommended Posts

Tak. Hiszpańska inkwizycja. Pomiot szatański i nic więcej! Ale spokojnie, spokojnie *oddycha głęboko* I ruszamy dalej~! 

 

Ożeniony z ruską księżniczką Wiaczesławą. Dążył do odbudowy pozycji swego państwa na arenie międzynarodowej. Prowadził liczne wojny. Trzy lata po koronacji możnowładcy wszczęli przeciwko niemu bunt i musiał uciekać na Węgry. 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Macie rację chodziło o Szczodrego. A skoro już przy Szczodrym jesteśmy to inny władca. 

 

Po powrocie z Niemiec w 1039 roku  (był na wygnaniu) ,gdzie udał się wraz z matką zajął się odbudową struktur wewnętrznych państwa i jego suwerennością. To właśnie dzięki tym działaniom zyskał swój przydomek. 

Edytowano przez Uszatka
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 months later...

Ech, poprawna odpowiedź.

Następne pytanie: Mówią na niego rudobrody, był cesarzem Świętego Cesarstwa Rzymskiego Narodu Niemieckiego, zasłynął jako zdobywca Mediolanu. Miał wpływ na kilka wydarzeń w Polsce. Utonął po pieszej( nie ma błędu) krucjacie. O kim mówię?

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gratulacje, właśnie o nim mówiłem

Następna postać:

Rex nosi jego imię, jego imię oznacza tyle co silny w radzie, ta postać o której mówię była księciem i jest przedstawiana w zbroji. Ten ktoś sprowadził do Polski coś co w 1237 roku połączyło się z Kawalerami Mieczowymi. O kim mówię?

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tak, to on.

Teraz trudne pytanie, o wydarzenie:

Krew płynęła ulicami, a trupy walały się wszędzie. Wrogowie Europejczyków byli zdziwieni swoją przegraną, byli zdziwieni, że trebusze przebiły mur, rozpoczynając rzeź. Nasi wrogowie mieli zakrzywione miecze i przewodził im( nie w tej bitwie, tylko ogólnie) Saladyn. Teraz na murach są sztandary nas, Chrześcijan. O jakim średniowieczym wydarzeniu mówię?

Edit:

Czyżby Rex miał na imie Konrad?

Tak, takie jest me imię. Edytowano przez Rex *Monster* Crusader
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Trochę, nieco poniżej stu lat - co to jest? Dodatkowe plusy za stwierdzenie, że 1. Saladyn ogólnie przewodził muzułmanom pod koniec XI i na samym początku XII wieku oraz 2. Jerozolimę zdobyto w 1099 za pomocą trebuszy (w rzeczywistości główną rolę odegrały wieże oblężnicze sztuk trzy).

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1. Saladyn ogólnie przewodził muzułmanom pod koniec XI i na samym początku XII wieku oraz 2. Jerozolimę zdobyto w 1099 za pomocą trebuszy (w rzeczywistości główną rolę odegrały wieże oblężnicze sztuk trzy).

Nie napisałem ile trebuszy uczestniczyło w tej bitwie, napisałem tylko, że uczestniczyły. A informacje o Saladynie miały przebliżyć wrogów Chrześcijan- Saracenów.

Tak czy siak podałeś prawidłową odpowiedź za co masz 2 punkty( pisałem, że trudne pytanie)

Teraz pora na kolejne pytanie: Jakim imieniem nazywany był tajemniczy mnich Rosyjski, który mamił kobiety i miał duży wpływ na władzę? Co do jego końca, jest wiele teorii. O kim mówię?

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie wiem co cytat ma mi dowieść? Czy, że nie napisałem ich ilości, czy co?

Ale dobra odpowiedź padła.

Teraz pytam się o postać: Kto to jest? Napisał Redutę Ordona, był patriotą i pisać wiersze. Często porównuje się go z Słowackim. O kim mowa?

Edytowano przez Rex *Monster* Crusader
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1. Trebusze nie przebiły murów Jerozolimy w 1099, 2. trebusze przebiły mury Akki, 3. Saladyn walczył w czasach, kiedy krzyżowcy oblegali i zdobyli Akkę, nie Jerozolimę. Tym samym prawidłową odpowiedzią na tak sformułowane pytanie o oblężenie powinna być Akka.

Masz rację, wybacz, po prostu wczoraj te dwa oblężenia zamieniły się w jedno w mojej głowie. Tak czy siak za znalezienie i wytłumaczenie tego błędu masz 1 pkt dodatkowo.~ RexCrusader

A Mickiewicz wielkim poetą był.

Edytowano przez Rex *Monster* Crusader
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zgadza się, Mickiewicz był wielkim poetą.

Teraz pytanie z trochę innych czasów:

Urodzony w Austri, starał się dostać na Akademię Sztuk Pięknych, lecz nie dostał się. Następnie wyjerzał do Niemiec i uczestniczył w I wojnie światowej. Odznaczony został Żelaznym Krzyżem. O kim mówię?

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Arystoteles?

Edit: Po namyśle jednak nie, Arystoteles chyba nie ma posągu na koniu. Jedyne co mi przychodzi na myśl to Leonidas z Akarnanii (chyba z tamtąd)

Edytowano przez BronySWAG
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zgadza się, chodziło mi o tego Leonidasa.

Następna postać: Kto to jest? Na zachodzie uwarzają go za jedynego "dobrego" Rosjanina, a Rosjanie wręcz przeciwnie. Był prezydentem ZSRR i posiada znamię na głowie. O kim mówię?

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zgadza się.

Teraz poznajcie postać po wydarzeniu w którym uczestniczyła: Jest 622 rok, ktoś ucieka z Mekki do Medyny. Ten ktoś wkrótce zapoczątkuje ważne ruszy na świecie. Jego kalifowie w przyszłości opanują całą Afrykę Północną i zaatakują Hiszpanię(ta postać nie dożyła tych wydarzeń, lecz jego ludzie to zrobili, tak Jak im nakazano) . O kim mówię?

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość
Temat jest zablokowany i nie można w nim pisać.
×
×
  • Utwórz nowe...