Skocz do zawartości

[QUIZ] Podróże w Czasie


Lordek

Recommended Posts

  • 1 year later...

Poprzedni avatar działu zniknął niczym kamfora jak z resztą i sam dział. Jednak, jako nowy avatar, niniejszym ożywiam zabawę. Chętnie pozwiedzasz nowe czasy i miejsca, prawda Whooves? 

 

- Oczywiście, że tak! Jednakże pomimo swojej długiej przerwy wolałbym nie musieć znowu uciekać i chować się przed gradem strzał. 

 

Oj przesadzasz. Trochę ćwiczeń dobrze ci zrobi~ No co? Każdemu to dobrze robi. 

 

- Może jednak..ej! Nie dotykaj tego! Eh..no to idę zobaczyć, gdzie nas wywiało. No nie! Znowu jakaś bitwa! Gorąco tutaj dosyć. Z jednej strony widzę górskie stoki, z drugiej zatokę. Obie strony konfliktu są dziwnie ubrane, skromnie dość jak na wojnę. To muszą być dawne dzieje. 480 rok przed naszą erą, powiadasz? No to bardzo dawno temu. Więc? Gdzie trafiliśmy?  

Edytowano przez Uszatka
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Więc jak Doktorze? To to miejsce? 

 

- Tak. Dokładnie to miejsce i to zdarzenie. Co mnie czeka teraz? 

 

Zaraz się okaże. Chwileczkę, chwileczkę. Już. 

 

- Mam nadzieję, że będzie spokojnie. Rok 1700 według TARDIS. A niech to! Znowu bitwa! *zamyka szybko drzwi* Tym razem było bardzo zimno. Wszędzie leżał śnieg, ale mimo to użyto do walki koni. I chyba widziałem króla Karola XII Wittelsbach. 

 

Znasz takie osobistości? No tak, ten wzrok wszystko wyjaśnia. Więc o jakim zdarzeniu mówimy? 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tak, to właśnie to zdarzenie. Ruszamy dalej Doktorze. 

 

- Oczywiście *czeka aż TARDIS wyląduje po czym wygląda na zewnątrz* O, tym razem jest spokojniej, nareszcie. Wylądowaliśmy przy zatoce. W dali stoją trzy statki. Jest noc. Hmm..chyba widzę jakieś cienie. Tak, to ludzie skradają się w stronę statków. Wchodzą na nie i..zaraz, wyrzucają z nich jakiś ładunek. Co to może być? 

 

No właśnie, co wyrzucali ze statków i jak nazwano potem owo wydarzenie? 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

- W rzeczy samej. Szkoda tej całej herbaty..

 

Oh, nie rozczulaj się tak. Mamy pełno innej herbaty. Tamtą sobie rybki zjadły. Ruszamy dalej. 

 

- Oby było to równie spokojne miejsce. No nic, idę sprawdzić. Ale hałas! Pełno ludzi. Ledwo się mieszczą na ulicach i chodnikach. Wysokie budynki, wieżowce. Łaaa! *chowa się w TARDIS* Spadamy, spadamy! Zaraz spadną na nas kawałki wieżowców! 

 

Czy ja słyszałam rozbijający się samolot? Co tam się stało? 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tak. To było właśnie to wydarzenie, uff. Nie odzywaj się, Uszatka. Wiem, że ruszamy dalej. Sam ustawię TARDIS i sam wybiorę, gdzie się wybieramy. 

 

To będzie nudne czy wyjątkowo szalone? 

 

- Zobaczysz. Wszyscy zobaczycie. Jesteśmy. Lepiej nie wyglądaj na zewnątrz, jest bardzo gorąco. Czujesz jak ziemia się trzęsie? Jesteśmy w bardzo, bardzo dawnych czasach. Na zewnątrz ludzie próbują uciekać, ale nie mają szans. Natura ich zabija. Jeszcze chwila i całe miasto zniknie. Zgadujcie. 

 

To wcale nie jest bezpieczne i spokojne wydarzenie..

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tak, to było to wydarzenie.  

 

- Pff. Miałem lepszy pomysł niż ty. Ale proszę, wybieraj kierunek. Jesteśmy? *idzie sprawdzić co tym razem* Widzę morze, albo ocean, plażę, dziki las. O, na horyzoncie majaczy okręt. Załoga płynie szalupami w stronę lądu. Wydają się zdezorientowani. Chyba nie tutaj chcieli dotrzeć. Który mamy rok? 

 

1492. 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Punkcik dla ciebie, zgadłaś. To właśnie to wydarzenie. Co tym razem widzisz, Whooves? 

 

- Oh, no proszę. Widzę jakiegoś mężczyznę z dosyć bujnym zarostem. Kapłan polewa go wodą. Całą tę scenę ogląda spory tłum ludzi. To musi być ważna osobistość. Ubiór zebranych wydaje się swojski..słowiański. 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dokładnie. 

 

- Tym razem..oh..to dosyć smutna scena *zwiesił uszka*. Widzę tłum ludzi..po środku wzniesienie i wysoki stos..a na nim przywiązana do słupa młoda i piękna kobieta..nie, nie mogę patrzeć *cofa się do TARDIS* Wynośmy się stąd, dobrze? 

 

Tak. Ale zagadka pozostaje zagadką. Kogo widział Whooves? 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Prawidłowa odpowiedź. 

 

- Biedna kobieta..

 

Ja też uważam, że był to niesprawiedliwy osąd. Ale dawne czasy, dawne prawa. Gdzie jesteśmy teraz? 

 

- Już sprawdzam. Agh! Potworność! *cofa się gwałtownie* Co ty masz do takich scen?! To nawet nie jest epokowe wydarzenie! Eh, mniejsza. Widziałem potwornę scenę. Na wysokiej piramidzie stali dziwnie ubrani ludzie odprawiający krwawy rytuał. Nie będę opisywał szczegółów. Wiedzcie, że zginął tam człowiek. I to w okrutny sposób. Dzikie zwyczaje, dzikie! Nie ma już tego ludu. W okół rósł dziki las, klimat jest ciepły. To pewnie dawna Ameryka. Co to za rytuał i jaki lud, go przeprowadzał? 

 

Mam nadzieję, że nie przesadziłam. 

 

- Przesadziłaś. 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tak, to było to. Dobrze, Whooves, teraz zabiorę nas w mniej okrutne i nieludzkie miejsce. 

 

- Mam nadzieję *wygląda na zewnątrz* Nie posłuchałaś. Nadal jest niebezpiecznie i widzę niepotrzebną przemoc. Jesteśmy w zbombardowanym, poniszczonym mieście. Wojska umundurowanych i uzbrojonych żołnierzy kontra młodzi, którzy mają niedostatek broni oraz ludzi. Bronią swego miasta, ale nie mają szans. Jest ich za mało. Chyba usłyszałem słowo "burza". Co to za wydarzenie? 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pytanie za bardzo ogólnikowe jeżeli chodzi o akcję „Burza” to nie dotyczyła ona jednego miasta

Rok 1944

akcja „Burza” na Wołyniu – 15 stycznia – 18 marca – 21 kwietnia – 21 maja

akcja „Burza” na Podolu – 7 marca – kwiecień

akcja „Burza” w Okręgach Wilno i Nowogródek AK – 1 lipca – 13 lipca

akcja „Burza” w Wilnie (operacja „Ostra Brama”) – 7 lipca – 13 lipca

akcja „Burza” w Okręgu Białystok AK – 14 lipca – 20 sierpnia

akcja „Burza” w Okręgu Polesie AK – 15 lipca – 30 lipca

akcja „Burza” w Podokręgach Tarnopol, Stanisławów i Lwów AK – 16 lipca – 26 lipca

akcja „Burza” we Lwowie – 22 lipca – 27 lipca

akcja „Burza” w Okręgu Lublin AK – 20 lipca – 29 lipca

akcja „Burza” w Okręgu Kraków AK – 23 lipca – 30 sierpnia

akcja „Burza” w Obszarze Warszawskim AK – 26 lipca – 2 października

powstanie warszawskie – 1 sierpnia – 2 października

akcja „Burza” w Okręgu Radom-Kielce AK – 1 sierpnia – 6 października

akcja „Burza” w Okręgu Łódź AK – 14 sierpnia – 26 listopada

akcja „Burza” w Okręgu Kraków AK – 21 września – 21 listopada

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Chodziło o to, co pierwsze kojarzy się z "Burzą" czyli powstanie warszawskie. Niemniej odpowiedź prawidłowa. 

 

- Tym razem nie mogę wyjść z TARDIS, ponieważ mogłoby się to skończyć śmiercią. Pytanie myślę dość proste. Wybuch. Ludzie uciekają. Miasto opustoszałe. W powietrzu unosi się niewidzialna śmierć. Czasy współczesne. Do dzisiaj nikt nie wrócił by tam mieszkać. 

 

Poza szalonymi poszukiwaczami przygód i złodziei. Na pewno tacy się tam kręcą. 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

- Tak, to to miejsce. Wynosimy się czym prędzej. Niech no spojrzę na datę..październik 1929-tego roku *spogląda na zewnątrz* Ludzie są wzburzeni. Zdarzenie ma miejsce w mieście pełnym wysokich budynków. Ludzie coś kupują bez pomyślunku. Wygląda na to, że są to papierki. 

 

Domyślam się jakiego rodzaju to papierki. Trzeba jeszcze dodać, że jest czwartek. 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tak, to jest to wydarzenie. Swoją drogą kryzys był przyczyną wielu samobójstw. Ale nieważne. Wybrałam już następne miejsce. Opisz je, Doktorze. 

 

- Oczywiście. Przed chwilą rzuciłem okiem i byłem świadkiem trwającego starcia pomiędzy wojskami ubranymi w czerwone mundury z białymi pasami na krzyż oraz wojsk odzianych w mundury granatowe z czerwonymi akcentami i jednym białym pasem przechodzącym od prawego ramienia do lewego biodra. Albo na odwrót. Jedna ze stron chce uwolnić się spod jarzma drugiej. 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość
Temat jest zablokowany i nie można w nim pisać.
×
×
  • Utwórz nowe...