Skocz do zawartości

Definicja bycia Brony


Recommended Posts

Aha, czyli Bronym nie może być np. 10-ciolatek, bo polubił serial, ale nie przekroczył wymaganego wieku minimalnego powiedzmy 16?

Jak dla mnie akurat warunek wiekowy jest jak najbardziej zbędny.

Przecież wiesz dobrze, że chodzi o małe dziewczynki... nie udziwniaj.

 

A co jeśli ja nie jestem ani geekiem, ani otaku? Uogólniasz, a przez to wykluczasz moim zdaniem sporą część ludzi z fandomu.

Ależ jesteś. Tak jak wszyscy w fandomie.

 

Czyli by być Bronym to muszą być jeszcze specjalne skille i wartości materialne (clop, figurki, tapety)? Pfff... Bredzisz moim zdaniem.

Nie każdy musi się z tobą zgadzać. I to jest piękne :vinylhug:

Zignoruję to, bo ci napisałem na jabłuszkach, a ty nawet to przekręciłeś.
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Przecież wiesz dobrze, że chodzi o małe dziewczynki... nie udziwniaj.

 

Owszem, małe dziewczynki nie mogą być Bronymi. Mogą być Pegasis. Kwestia płci. Ale na pewno nie wieku.

 

 

Ależ jesteś. Tak jak wszyscy w fandomie.

 

Kim? Geekiem lub otaku? W takim razie nawet nie wiesz jak bardzo się mylisz.

 

 

Zignoruję to, bo ci napisałem na jabłuszkach, a ty nawet to przekręciłeś.

 

Och ja wielki zły i niedobry. Shame on me.

Nie przekręciłem, tylko zinterpretowałem to, co napisałeś. Zacytuję:

 

Jeśli jabłka są metaforą kucyków i poziomu obsesji na ich punkcie (im więcej jabłek tym więcej spędziłeś czasu na np uczeniu się piosenek, masz tapetę z mlp, clop itd.),

 

Z tego wszystko jasno wynika. Jabłko jest nagrodą za konkretne umiejętności lub posiadanie konkretnych przedmiotów materialnych (tapeta z mlp, czy clop w pewnym sensie też jest przedmiotem materialnym). Jak ktoś posiada jabłko chociaż jedno, to jest Bronym.

A moim zdaniem Bronego nie identyfikują tapety, clopy, figurki, czy to, że potrafi się zaśpiewać "Winter Wrap Up". Bronego definiują uczucia przede wszystkim - to, że lubi serial i lubo go aż tak, że uczestniczy w jego fandomie.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja pitole... Znowu pytanie : ,,Definicja bycia bronym''. Na nie nie ma odpowiedzi - każdy ma własne poglądy, sposób myślenia itd. Jak dla mnie bycie bronym to osoba która po prostu to lubi, nie musi się udzielać na meetach, pisać/komponować/rysować artów/ficów, ale po prostu czuje się nim być. Oczywiście mówię to ogólnie, ponieważ jest też podział płciowy na brony/pegasisters. Ktoś może uważać bycie bronym za coś innego, dlatego też lubić ten serial, ale nie uważa się za bronego. Może też się udzielać itd........

U mnie to tyle pozdrawiam i czekam na odpowiedzi :)

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W sumie i Linds i pepeh maja rację. Jak małe dziewczynki to pglądają i to lubią to wg. pewnego pkt. widzenia można je uznać za pegasis. Lecz jak już zostało powiedziane trzeba samemu sobie powiedzieć, że jest się bronym/pegasis. Nie jestem pewien czy takie młode osoby mogą być tego świadome. To już kwestia dyskusyjna...

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jak dla mnie bronym jest ktoś, kto widzi w MLP coś więcej niż serial. Nie będę mówił o co mi dokładnie chodzi, niech każdy interpretuje to jak chce.

Mnie się zdaje, że osoby do 10 roku życia widzą w tym TYLKO KRESKÓWKĘ, np Lisica zapewne jeszcze nie ma dojrzalszej opinii o MLP i nie widzi w tym głębi która odróżnia nasz fandom od innych.

 

PS: Nie twierdzę że każdy poniżej 10 lat, nie jest w stanie poważnie o tym myśleć, ani że każdy powyżej jest w stanie.

 

Ja jak zaczynałem miałem 11 lat (październik-listopad 2011) i dopiero w połowie 2 sezonu (z napisami oczywiście) zacząłem się zapoznawać z fandomem (zacząłem czytać fanficki po zakończeniu oglądanie 2 sezonu z nuduf). Może to późno :dunno: . Wtedy dopiero wtedy zacząłem myśleć o sobie jako o Bronym. Wiedziałem o Bronych wcześniej bo chciałem się dowiedzieć, czy tylko ja to oglądam i trochę się zdziwiłem, że nawet 20-30 latkowie oglądają "bajkę dla dziewczynek". Potem dopiero zrozumiałem że to nic dziwnego.  :trollface:

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

no właśnie różni bo w filmie Bronies: The Extremely Unexpected Adult Fans of My Little Pony było że Była aukcja charytatywna a nie wydaje mi się żeby inne fandomy tak robiły a jeśli robiły to ja nie wiem  :spin: Ale co jeszcze wyróżnia NASZ fandom od innych  no  tak na szybko mi się nie przypomni  :ajawesome:

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Definicji Ci nie podam, bo takowej niema. Jest to osoba na zaawansowanym stadium interesowania się MLP FIM. Obowiązkowo mężczyzna, fanki to pegasister's. Jeśli rozróżniasz postacie (postaci?), jesteś facetem/chłopakiem, robisz coś więcej poza oglądanie dla zabicia nudy-odwiedzasz forum, oglądasz tribute, piszesz coś o nich tj. fanstory, rysujesz je, czy choćby wyjątkowo dobrze bawisz się przy oglądaniu i nie robisz tego dla jaj,

TO WIEDZ, ŻE JESTEŚ BRONY  :rainderp: 

  • +1 2
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No widzisz Linds? Mówiłem, że nie zrozumiałeś jabłuszek.

Co do pomysłu z małymi dziewczynkami i pegasis:

ni%C3%B1a-hipster-i-watched-my-little-po

=============

Z Derpi chodziło o to, że ją ocenzurowali, nie wycieli. Choć w 3 sezonie się często nie pojawia(chyba tylko w ostatnim odcinku), to w 4 mają to nadrobić.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No jak już tu część osób pisała Swoje definicje to może Ja spróbuje ( oczywiście nie oznacza to zamknięcia tematu) 

1) Nie można nikogo zmuszać do bycia Brony/pegasis (musi Sam/a chcieć)

2) Musi wynosić lekcję z odcinków/listów

3) Powiecmy musi być w wieku hmmmmm nie chce to źle napisać żeby ludzie się nie czepiali ale niech będzie 8+

4)Musi być jakoś przywiązana do MLP  bo jak by tak nie patrzeć to hejterzy też oglądają ale żeby dać łapę w dup i jakiś lipny komentarz

5) Nie musi/ ale może słuchać bronies/remix  songs

 

 I to tyle więcej chyba nie wymyśle  :twiblush2:

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeszcze jedna sprawa mi przyszło do głowy.

A jeśli ktoś lubi serial bierze listy do siebie lubi serial itp ale nie wie,że jest coś takiego jak "bycie Brony" (ja tam miałem)

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

×
×
  • Utwórz nowe...