Skocz do zawartości

Ciekawostki na temat mlp...


Gość Littlebart

Recommended Posts

Gość Littlebart

Cześć, niewiem czy taki temat tutaj już był, w końcu jest tutaj milion ich i ciężko coś przekopać nawet z wyszukiwarką ^^ 

Tak więc stworzyłem go, aby podawać tutaj różne ciekawostki na temat serialu. Tak, że ja zacznę...

 

 

Mapa Equestrii...

Map_of_Equestria_online_version_2012-08.

 

 

Jeżeli macie jakieś ciekawostki, podzielcie się chętnie przeczytam :D

Link do komentarza

Pewnie to każdy wie ale chce napisać tą informację księżniczki żyją wiecznie  :lolface:

 

ps. serdeczne enjoy od cinka! :enjoy:

Nie prawda, nigdzie nie jest o tym powiedziane, mało tego, Twi jest już księżniczką, a zostało potwierdzone przez Megan, że nie bedzie żyła dłużej niż jej przyjaciele.

Link do komentarza

Z nowej książki "Twilight Sparkle and the Crystal Heart Spell" Można dowiedzieć się, że  Mi Amore Cadenza (Cadence) była orginalnie pegazem

http://tobyandmavisforever.deviantart.com/art/Cadence-born-a-PEGASUS-359229009

W linku fragmencik potwierdzający.

Cinkowi pewnie chodziło natomiast o Księżniczki Celestię i Lunę. One akurat rzeczywiście nie starzeją się.

 

Amy Keating Rogers napisała piosenkę dla Fluttershy (którą miała śpiewać  w odcinku z Galą do zwierząt)

http://grooveshark.com/#!/s/Come+Out+By+Amy+Keating+Rogers/54kQWh?src=5

Tutaj możecie jej posłuchać, gdyż podała ona jej tekst (zagrała na ukulele i zaśpiewała), a pewni mili ludzie podrabiając głos Fluttershy postanowili ją nagrać.

 

Ashleigh Ball inspirowała się piosenkarkami muzyki country (mianowicie Miley Cyrus i Dolly Parton) tworząc akcent dla Applejack

 

Daniel Ingram rozważał usunięcie "Smile, smile, smile" z powodu jej wcześniejszego wycieku do internetu.

 

Photo Finish wzorowana była na Annie Wintour http://en.wikipedia.org/wiki/Anna_Wintour Pracującej dla magazynu Vogue

 

Rarity została "wycięta" dwukrotnie (o tylu wiem) z powodu 20 minutowego ograniczenia czasu, raz w "Luna Eclipsed" gdzie miała "upiększać" Lunę, i w "Too many Pinkie Pies" gdzie w zemście za stratowanie butiku przez stado różowych szczęść chciała powalić Sugarcube Corner bezskutecznie pchając jego ścianę tylko po to, by różowa fala klonów stratowała i ten budynek (śmiejąc sięprzy tym do rozpuku).

 

Oraz kilka "faktów" podanych przez Lauren Faust o których nie każdy wie.

  • Applejack's Dog Winonna was originally named Brandy, then Buckaroo
  • Gilda was originally named Grizelda
  • Suited for Success was originally called Dress for Failure
  • Applebloom was originally named Appleseed
  • Big Macintosh was originally Big Apple
  • Sweet Apple Acres was originally Big Apple Orchard
  • One Bad Apple was originally Bully For You
  • Carousel Boutique was originally Carousel Couture, and was an actual carousel with moving mannequins for Rarity's designs.  Unfortunately the idea was rejected.
  • Ponyville was originally Fillydelphia
  • Celestia was originally Queen Celestia, and Nightmare Moon was Discord
  • Opal Essence was originally Ruby, but many gem stones are already trademarked for toys
  • Twilight Sparkle was originally Twilight Twinkle.  Lauren actually wanted to name her just "Twilight", but there were legal issues there.  Twilight Twinkle was also lacked due to the same legal stuff. No subtle jab at the Twilight Saga was used in the making of her final name. 
  • Rarity's Element of Harmony was originally inspiration
  • Twilight Sparkle originally had dark blue hair with a light blue stripe
  • Diamond Dogs names are Fido, Rover and Spot (which has been revealed already) 
  • Pinkie's Sisters weren't named, but ideas of Mince Meat Pie and Chicken Pot Pie were floating around. 
  • Zecora was originally named "Shaman"
  • Bird in the Hoof was originally concieved as a tug-at-your-heartstrings style episode about losing a pet
  • Golden Oak Library was originally The Tree of Knowing
  • Pinkie Pie used to have a "Sugard Rush" power when she ate too much candy.  She would plow through doors, and the Cakes had to replace theirs on a weekly basis
  • Rainbow Dash was originally a serial prankster, and Rob would mistakenly call her a "he" in meetings
  • Luna's original name was Selena
  • Scootaloo was originally supposed to get in a lot of schoolyard fights over not being able to fly
  • Luna Eclipsed had a scene with Rarity making a pink princess costume for Luna
  • In Return of Harmony Applejack was scripted to climb to the top of the balloon to get to the basket to rope RD

Jak mi się coś przypomni, dam znać :3

Link do komentarza

 

Huehue w kościele w mojej miejscowości nad ołtarzem znajduje się oko w trójkącie, czyżby mój proboszcz należał do iluminati :not_sure:

a co do loga z sową to mogło być jak najbardziej niezamierzone, w końcu animator potrzebował wektora z sową i mógł znaleźć to logo w necie nie wiedząc co znaczy. Możliwe też że któryś z animatorów celowo to wstawił dla zwykłego trollingu.

 

 

:facehoof:  Ło mato Boska... Tego Boska co ma monopolowy przy dworcu. 

 

 

A tak z ciekawości: Czy te symbole z gier mają jakieś znaczenie:

 

250px-Orange_lambda.svg.png

Delta.png

41604_92912053110_819_n.jpg

1.

Lambda w przypadku half-lifea oznacza stałą rozpadu promieniotwórczego a sama nazwa gry oznacza z angielskiego czas połowicznego rozpadu.

2.

Mógłbyś napisać o jaką ci chodzi ale delta np. w fizyce oznacza różne zmiany

3.

Też nie wiem z jakiej to gry ale przypomina mi to różne magiczne bazgrołki często pojawiające się w różnych anime i w większości przypadków wstawione bo fajnie wyglądają.

Link do komentarza

Właśnie te oko w trójkącie przypomina Boga, sama rysowałam w podstawówce na lekcji religii. :aWe6O:



Derpy Hooves (z ang. dosł. niezdarne kopyta, od derpy - niezdarny, żenujący )

W serialu Derpy jest postacią trzecioplanową. Występuje dość często, lecz zazwyczaj nie ma znaczącego wpływu na przebieg akcji.Derpy Hooves pojawiła się już w pierwszym odcinku z celowym błędem animatorów (tzw. easter eggiem), polegającym na desynchronizacji kierunku patrzenia oczu bohaterki, czego skutkiem był charakterystyczny zez. Pomimo że pegazica pojawiała się tylko w tle, fani bardzo szybko ją zauważyli i polubili. Ostatecznie zadecydowano, by błędu nie korygować (choć niekiedy Derpy ma prawidłowo zsynchronizowane oczy).

 

I filmik minęło 30lat.

Link do komentarza
  • Luna's original name was Selena

To akurat byłoby fajne, ale... patrząc na inne projekty imion cieszę się że trochę pozmieniano. Większość brzmiała dosyć... banalnie.

 

  • Ponyville was originally Fillydelphia

Wtedy Filadelfia stałaby się mekką bronies :lunaderp:

 

Btw fajna ta mapa, powieszę sobie nad łóżkiem :rainderp:

 

 

Link do komentarza

1.

Lambda w przypadku half-lifea oznacza stałą rozpadu promieniotwórczego a sama nazwa gry oznacza z angielskiego czas połowicznego rozpadu.

2.

Mógłbyś napisać o jaką ci chodzi ale delta np. w fizyce oznacza różne zmiany

3.

Też nie wiem z jakiej to gry ale przypomina mi to różne magiczne bazgrołki często pojawiające się w różnych anime i w większości przypadków wstawione bo fajnie wyglądają.

1. Wiem, że to lamda. W drugiej części nabiera "dosłownego - symbolicznego" znaczenia. Half - Life. Mieszkańcy pod uciskiem kombinatu toczą "pół życie".

2. Miałem na myśli Obiekt Delta z Bioshock 2. Miał na sobie taki symbol.

3. A to już Silent Hill i symbol Zakonu/Sekty (wg wiki "aureola słońca"), która doprowadziła do powstania całego tego koszmaru. A jeśli mnie pamięć nie myli związany jest z demonem Samaelem :P

Link do komentarza

Właśnie te oko w trójkącie przypomina Boga, sama rysowałam w podstawówce na lekcji religii. :aWe6O:

Derpy Hooves (z ang. dosł. niezdarne kopyta, od derpy - niezdarny, żenujący )

W serialu Derpy jest postacią trzecioplanową. Występuje dość często, lecz zazwyczaj nie ma znaczącego wpływu na przebieg akcji.Derpy Hooves pojawiła się już w pierwszym odcinku z celowym błędem animatorów (tzw. easter eggiem), polegającym na desynchronizacji kierunku patrzenia oczu bohaterki, czego skutkiem był charakterystyczny zez. Pomimo że pegazica pojawiała się tylko w tle, fani bardzo szybko ją zauważyli i polubili. Ostatecznie zadecydowano, by błędu nie korygować (choć niekiedy Derpy ma prawidłowo zsynchronizowane oczy).

 

I filmik minęło 30lat.

*************************************************************

Pierwsze pojawienie się Depry nie było zamierzone. Było błędem animatorów. (Wcale nie celowym)

Jako ciekawostkę (by nie oftopować) dodam, że w finale 3 sezonu Derpy puszcza oczko widowni przez małą chwilkę kiedy widać ją w tle. Potwierdzono również, że będzie się ona pojawiać i to celowo więc fani radujcie się.

Chciałbym również przypomnieć co ma na celu ten temat bo widzę tutaj więcej oftopu niż rzeczywistych faktów i ciekawostek.

Co do wszystkowidzącego oka masońskiego, łatwiej znaleźć coś gdzie takie symbole NIE występują.

Dociekanie znaczenia symboli to jednak nie temat dyskusji.

Link do komentarza

Taki mały offtop.



3. A to już Silent Hill i symbol Zakonu/Sekty (wg wiki "aureola słońca"), która doprowadziła do powstania całego tego koszmaru. A jeśli mnie pamięć nie myli związany jest z demonem Samaelem :P

Pamięć cię myli. To pieczęć, owszem, ale nie Samaela, ale Metatrona, serafina, którego śpiew ma tworzyć nowe anioły.

 

A co do ciekawostek, to mam jedną, może nie tak znów wielką, ale jednak. Pamiętacie "The Last Roundup" i scenę z sortowaniem wiśni? To przerobiona scena z serialu "Kocham Lucy". Dowód:

http://scr.hu/screenshooter/7547044/fvtcmea

 

 

 

Link do komentarza
  • 3 weeks later...

Nie dam sobie reki uciac ze tak jest ale, eyh hem... Shineing jest rowny wzrostem ze straznikami a Cadance jest rowna z Shineingiem a Luna jest rowna z Cadance to czemu straznicy sa nizsi od Luny? Jeszcze raz to tylko moje uwagi moge sie mylic.

 

ps.: nie moge pisac polskich liter

Link do komentarza
  • 1 month later...
Gość
Temat jest zablokowany i nie można w nim pisać.
×
×
  • Utwórz nowe...