Skocz do zawartości

"Kostka Przeznaczenia" Wiej007


Omega

Recommended Posts

-Istnieje coś takiego jak lewe kości. Jeśli wiesz jak nimi się posługiwać to ty będziesz miał same wysokie wyniki a twój przeciwnik niskie przez co ty wygrywasz. Jestem kuglarzem od urodzenia a gram od kiedy byłem małym źrebięciem. Mnie nie da się oszukać podczas gry bo wiem kiedy ktoś oszukuje.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 432
  • Created
  • Ostatnia odpowiedź

Top Posters In This Topic

-No dobrze, wiesz już że zasady są takie że każdy z graczy rzuca pięcioma kośćmi i ten kto na większe "figury". Figur jest kilka. Jeśli pozwolisz zacznę od najniższej do najwyższej.

 

(zrobie w to z tabeli bo tak mi wygodnie)

Para-  występuje wtedy kiedy na dwóch kościach jest taka sama liczba oczek np. Para trójek 

Dwie pary- tak samo jak para tyle że dwie np. Para czwórek i dwójek

Trójka- występuje gdy na trzech kościach jest taka sama liczba oczek np. Trójka szóstek

Mały strit- jest wtedy kiedy twoje kości robią szereg 1,2,3,4,5

Duży strit- kiedy kości robią szereg 2,3,4,5,6

Full- to jest połączenie trójki i pary. jest wtedy kiedy wypadnie np. 2,2,2,4,4

Kareta- Inaczej nazywana czwórką. Cztery kości ta sama liczba oczek np. cztery trójki

Poker- niektórzy mówią na niego Generał. Jest wtedy kiedy wszystkie twoje kości mają tą samą liczbę oczek. Np. ja podczas naszej gry wyrzuciłem Poker piątek tylko poker szóstek mógł wtedy sprawić że przegram

 

-Jeśli gracze mają te same figury sprawdzamy która jest wyższa np. para trójek jest niższa od pary dwójek. Zaś kiedy pary są takie same... sprawdzamy jaka była ilość oczek na ostatniej kości która nie należała do figury np. jeśli oboje gracze mają trójkę czwórek a pierwszy gracz wyrzucił wtedy jeszcze 3 i 2 zaś drugi 6 i 1 wygrywa drugi z powodu szóstki. Remis zdarza się bardzo rzadko ale jeśli jest to nic się nie dzieje, rundę zaczyna się od nowa.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

-Nie odmówię, ale może później. Robi się już trochę późno a ja chciałbym się czegoś dowiedzieć o Kości Przeznaczenia. Mogłabyś mnie zaprowadzić do tej Twilight? -uśmiechnąłem się- I nie martw się że zapomnę o grze. Ja nigdy nie odmawiam rewanżu.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

- No tak - powiedziała i puknęła się w głowę - całkiem zapomniałam, chodź zaprowadzę cię.

Rainbow zaprowadziła cię do wielkiego drzewa znajdującego się w centrum Ponyville, o dziwo w drzewie były okna i drzwi. Zapukała otworzyła drzwi i weszła nawet nie czekając na odpowiedź. Wszedłeś za nią i zatrzymałeś się na chwilę ogarniając wzrokiem pomieszczenie. Był to nie tylko dom ale i ogromna biblioteka. Zastanawiałeś się czy w tych książkach znajdzie się coś o tej przeklętej kości.

- Kto tam? - usłyszałeś głos z góry. Nagle zobaczyłeś też kucyka do którego należał. To ta klacz która rozmawiała z panią burmistrz - A Rainbow Dash co ty, co tu robisz? A to kto? - zapytała się patrząc na ciebie.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

- Kość Przeznaczenia? - zapytała Twilight - Nie, ale może uda mi się coś znaleźć. Spike!! - krzyknęła.

Z pokoju wyszedł mały fioletowo-zielony smok. Podbiegł do Twilight jak strzała.

- Co się stało?

- Mamy jakieś książki o magicznych artefaktach?

- Chyba tak, zaraz poszukam.

I poleciał przeszukiwać regały książek. postanowiłeś włączyć się do poszukiwań.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

-Ale nie muszę. I całe szczęście, kuglarze mają może pośpiech i ruch we krwi ale nie lubią uciekać. Poza tym... jeszcze się nie zdarzyło by moja "rodzina" musiała uciekać.- powiedziałem z uśmiechem.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach


Discord Server

Partnerzy

  • For Glorious Equestria
  • Bronies Polska
  • Bronies na DeviantArcie
  • Klub Konesera Polskiego Fanfika
  • Kącik lektorski Bronies Corner
  • Lailyren Arts
×
×
  • Utwórz nowe...