Skocz do zawartości

FOL czy POZ - reaktywacja


FOL czy POZ  

68 użytkowników zagłosowało

  1. 1. Kogo popierasz?



Recommended Posts

  • 3 weeks later...

Dawno tu nikt nie pisał. Gdzie są te kłótnie FOLwark kontra POZerzy? Jeśli chodzi o pomniejsze organizacje to mogło być OPC(Organizacja Przetrwania Człowieczeństwa), która ma o wiele łagodniejszą politykę od FOL nieskupiającą się na działaniach wojennych, lecz zabezpieczaniu ludzkiej kultury(oczywiście tej dobrej) tak aby bariera ją przepuściła.

Link do komentarza

Kiedyś poparłem FOL, jednakże po przeczytaniu fica pt "Dziennik kuca z Auschwitz", o którym mi wspominał mój kuzyn (zresztą, który wywołał nie małe zamieszanie na forum) zraziłem się do FOL.

Owszem, nadal uważam, że trzeba chronić ludzkość, jednakże nie eksterminując przy tym innych ras, do czego FOL dąży, ale żeby nie wyjść na POZowca i zachować neutralność, to metody POZ z kolei przyczyniają się do eksterminacji ludzkości.

Uważam, że jedni i drudzy powinni ze sobą współistnieć, jednakże FOL nie wyobraża współistnienia z kucami a POZ z ludzkością. Powinna powstać organizacja działająca dla dobra ludzkości jak i kuców. Łącząca zalety FOLu jak i POZu, oraz niwelująca wady obydwu stron. Czyli powinna jednocześnie bronić dorobku ludzkiej cywilizacji i nie utrudniać dostępu do ponyfikacji tym, którzy jej chcą.

 

Więc tak:

Do tych, którzy popierają FOL: obrona ludzkości i jej dorobku to szlachetny cel, lecz eksterminacja innej rasy i inspiracja totalitaryzmem i ich metodami już nie. Z kolei FOW jako rozwojowa forma FOLu, rozwinięcie tego drugiego skrótowca niestety nie jest zgodne z ich założeniami, bo co to za obrońcy wolności skoro odbierają ową wolność konwertytom, którzy chcieli się sponyfikować, więc jeśli owa obrona wolności ma polegać na prześladowaniach tych, którzy się przemienili w kuce to ja dziękuję takiej wolności. Prawdziwa wolność powinna polegać na następującej rzeczy:

-chcesz pozostać człowiekiem - spoko twój wybór

-chcesz się sponyfikować - spoko twój wybór

I nikt nie powinien nikogo prześladować za decyzję, którą podjął. Więc popieram ideę ochrony ludzkości, jednakże propagowania totalitaryzmów i metody na których kuce, konwertyci jak i ludzie, którzy są z nimi muszą cierpieć to już nie.

 

Do tych, którzy popierają POZ: ponyfikacja dla tych, którzy chcą nowe życie w Equestrii to też szlachetny cel, jednakże bez przymusu, z odpowiednim przygotowaniem (to znaczy odpowiednie znieczulenie, żeby pacjent poddany ponyfkacji nie zszedł a przede wszystkim, nie wbrew jego woli). Popieram pomysł ponyfikacji ogólnodostępnej, jednakże nieprzymusowej, czyli popieram działalność Biur Adaptacyjnych, jednakże metod POZ już nie.

 

Reasumując: popieram idee dwóch organizacji, jednakże ich metod już nie.

Edytowano przez GabrielAngelos
  • +1 2
Link do komentarza
  • 5 weeks later...

(powrót z wakacji! od miesiąca nie brałem udziału w żadnym pojedynku kogokolwiek więc mam sporo potenciału! no, zobaczmy co nowego)

o, znowu wszyscy się pogodzili!

gdyby Torrez nie podbijał tematu i pytał czy go zamknąć już dawno by zatoną w archiwum między starymi tematami. proponuję by nie pisać aż pokój zostanie zerwany.

(no musiałem. po prostu musiałem cokolwiek tu napisać. po tym miesiącu)

Link do komentarza
Gość
Temat jest zablokowany i nie można w nim pisać.
×
×
  • Utwórz nowe...