Skocz do zawartości

Kucykowe kolekcje


Recommended Posts

Parę dni temu udało mi się dorwać w Biedrze zeszycik z naklejkami MLP:

20141022_235740.jpg


Wg okładki w środku jest 135 naklejek - co się zgadza, ale część z tego to nazwa serialu albo jakieś tęcze i inne serduszka, a naklejek z bohaterami jest 101. Naklejki są różnej wielkości, a najładniejsze to te duże z m.in. Discordem i brokatowe. Wśród lubianych postaci brakuje niestety m.in. Derpy, Dr Whoovesa i Trixie.

Edytowano przez Kyoko
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

.

Nie są o tym samym. Tutaj tylko się chwalimy swoimi gadżetami i co najwyżej ktoś może je krótko skomentować, a tam rozmowa toczy się strikte o kucykowym stuffie.

No chyba wlasnie pomylily Ci sie tematy. Bo to tutaj są stricte kucykowe gadżety i kolekcje, a tam tylko luzna o nich rozmowa.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach


Nie są o tym samym. Tutaj tylko się chwalimy swoimi gadżetami i co najwyżej ktoś może je krótko skomentować, a tam rozmowa toczy się strikte o kucykowym stuffie. 

Co tu jest na odwrót? 

 

Poza tym ta kłótnia to zwykły spam więc jeśli chcesz odpowiedzieć to na pw. 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Moja kolekcja drastycznie się zmniejszyła. Na dzień dzisiejszy mam:

 

Fluttershy - funko (matula powiedziała "ładne to" :wat: )

4 przypinki (dwie jako prezent z PonyPoczty, ale "noszę" tylko jedną). Czwarta jest z napisem "Dash Berlin"

BB Cadance z 9 fali ("rajnboł akcents")

Breloczek do kluczy z BB z Lyry

Edytowano przez Triste Cordis
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja traktowałam ten temat od samego początku jako wyłącznie chwalenie się własną kolekcją, a tamten jako źródło informacji o nowościach na rynku, itepe.

Pamiętam, że parę miesięcy temu zastanawiałam się, czy jest sens w ogóle kontynuować zbieranie figurek i czy nie lepiej by było je posprzedawać, ale szybko mi przeszło. Jakoś nie mogę się oprzeć tym kucykom. Ba, chcę znacznie powiększyć kolekcję (jedyny problem to finanse, jak pewnie u wszystkich :fluttershy4: ).

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach




 

To widzisz ja mam zupełnie tak samo. W jednej chwili, na przykład podczas chwilowego "jarania się" czymś innym, mam wrażenie, że zbieranie kucykowych figurek i zabawek nie jest takie super i cool jak na przykład zbieranie figurek smoków..ale kucyki to jednak kucyki! Nawet jeśli Hasbro nie za bardzo się stara przy robieniu zabawek :v 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

mysterfajna, czy ja widzę Shining Armora? I skąd masz tę uroczą torebeczkę z Twalotem?

Ja przedwczoraj zrobiłam sobie spacerek do Reala, z zamiarem zakupu sześciopaku BB z państwem Cake, bo była przecena z 50 na 35 zł. Jednak coś mnie tchnęło, żeby pogrzebać trochę w tych figurkach, zamiast od razu iść do kasy z pierwszym z brzegu zestawem i okazało się, że to był dobry ruch, bo znalazłam to:

20141031_193005_1.jpg


Był to jedyny ocalały zestaw (drugi musiał być bardziej na wierzchu, bo brakowało Nightmare Moon i dwóch innych figurek...). Chyba nigdy nie zrozumiem, jak można coś tak po chamsku kraść. Ech, może się jeszcze wrócę w tygodniu po tamten zestaw i dam im znów zarobić, niech stracę. :aj5: Promocja trwa do 5 listopada, a oprocz mini figurek na przecenie widziałam Cherilee z zestawem akcesoriów (28 zł), RD EqG z dodatkowymi akcesoriami (42 zł), jakiegoś poniakowego bobasa (ktoś to kupuje w ogóle?) i sporo zabawek z innych serii.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

jakiegoś poniakowego bobasa (ktoś to kupuje w ogóle?)

Tak, target docelowy.

 

Ja ostatnio nabyłam księżniczkowe snowgloby i zastanawiam się, czy odpakować :v tak samo mam całą masę nierozpakowanych figurek i nie wiem czy je otwierać... Z drugiej strony mam też wiele bez opakowań i bez sensu wygląda taka kolekcja :| [znaczy się pół na pół - odpakowane i nie]

Edytowano przez Kamisha
  • +1 1
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pamiętaj że za 30 lat nierozpakowane będą więcej warte :P

Dlatego każdy prawdziwy kolekcjoner stara się nigdy nie zniszczyć opakowań

 

Wiem, sama mam zapakowaną Applejack z G1 :P Ale nie wiem, czy będzie mi się chciało to trzymać tyle lat ;p I czy jaka wojna nie przyjdzie hah

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach


Ja ostatnio nabyłam księżniczkowe snowgloby i zastanawiam się, czy odpakować :v

Ja bym odpakowała. :fluttershy4: Chyba że masz miejsce na ścianie, żeby te figurki w pudełkach sobie gdzieś powiesić. Ja mam o tyle dobrze, że mogę sobie figurki układać w barku za szybką, gdzie nie zbierają kurzu (chociaż miejsce mi się niedługo skończy...).
Zostawiam sobie opakowania (na razie mam jeszcze na nie miejsce), ale nie po to, żeby je kiedyś drożej sprzedać, tylko łatwiej przetransportować przy ewentualnej przeprowadzce albo wysyłce do nowego właściciela.
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

×
×
  • Utwórz nowe...