Skocz do zawartości

A gdyby tak... - Wasze pomysły i sugestie


Lukiner

Recommended Posts

Dołączona grafika

Na początku nawet nie myślałem nad takim tematem, bo miałem trochę pomysłów, ale po przemyśleniu okazały się niewypałem lub brakowało w nich tego "czegoś". Tak więc oto jest temat z pomysłami, sugestiami, ideami na coś nowego, związanego z Luną/NMM. Mimo że Luna nie jest tak sławna jak mane6 i nie posiada tak wielu wcieleń jak Celestia to mam nadzieję że razem dojdziemy do czegoś co pomoże jej zapunktować w oczach innych bronies.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

O tak, pamiętnik Nightmare Moon i Luny... Nie mogę się doczekać. Miło byłoby zobaczyć przemyślenia takiej Luny na księżycu ala Pinkamena :P Można by też jakoś rozruszać dyskusje, żeby po prostu coś się działo :shrug: A co do zabaw... Hmm... Jak coś mi wpadnie do głowy to napiszę :P

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 months later...

Kiedy tylko będziesz miał czas, weź sie za pamiętnik. Pomysłu na zabawę, na chwilę obecną, nie mam. Za to na dyskusję mam... Co by było, gdyby Luna z Celestią zawarły zakład, poszło po ambicjach i zamieniły się rolami. Luna - słońce, Celestia - księżyc (tarr jeśli tu zaglądasz, też pomyśl nad czymś takim u siebie) Jak to prowadzić? Rzucić przykładowe zadanie, reszta sama się dopowie (no dobra... użytkownicy pomogą)

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zabawa ze snami już jest, więc druga jest raczej zbędna. Sądzę, że ciekawszym pomysłem byłoby tworzenie nocnych kreatur. Nie wiem jeszcze jakby to miało wyglądać, jednak jest to coś (względnie) nowego. Uprzedzając pytania i negacje, nie chodzi mi o mutanty stworzone w jakimś chorym laboratorium, a o stwoy z legend, baśni, czegokolwiek, żyjące w nocy bądź mroku

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kuoth - może coś w stylu zebrać popularne stwory żyjące w ciemności, bohaterów jakichś komiksów (Batman odpada :rainderp: ) i opowiadań i zrobić jakas ekipę nocnych przyjaciół znanych z bajek ;d Wszyscy żyją w nocy więc może czasem się spotykają :rainderp: Luki zrobił coś podobnego - My little villain, więc tamten pomysł byłby bardzo podobny. Ogólnie jak nasza forumowa Luna zda swoje egzaminy/sesję czy co tam ma to trzeba przystąpić do ofensywy, bo RL ma chyba najmniej postów z kucykowych działów. Chyba że działa stwierdzenie Luny - "nigdy nas nie lubili" :(

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Xan już widzę jak ludziska wymyślają kołysanki z rymem i sensem by można by je było zaśpiewać, skoro wymyślanie snów nie ma zainteresowania ;p

Co do zabawy o wymyślaniu snów to może zrobię drugą wersję: "wymyśl sen dla forumowiczów" zamiast dla kuców... co drugi pomysł na sen = clop clop clop, ale przynajmniej zainteresowanie zabawą by wzrosło na bank haha

ogólnie to z Tarrem gadałem nad zabawą, która połączyła by dział Luny i Celesii, ale musimy to dopracować by miało to ręce i nogi oraz widoczne było dobrze w obu działach.

Sądzę, że ciekawszym pomysłem byłoby tworzenie nocnych kreatur. Nie wiem jeszcze jakby to miało wyglądać, jednak jest to coś (względnie) nowego. Uprzedzając pytania i negacje, nie chodzi mi o mutanty stworzone w jakimś chorym laboratorium, a o stwoy z legend, baśni, czegokolwiek, żyjące w nocy bądź mroku

hmmm jak by to.... kuoth rozwiń to jakoś jak jesteś w stanie

chyba że coś z gamer Luną ~~

możliwe że w zapytajach też pojawi się coś nowego (event lub na stałe jak będzie popularne)

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

O co chodzi. Np. Luna idzie lasem, polaną, jaskinią (błache przykłady, żeby pokazać sam pomysł) coś ją straszy, zadziwia, jakieś odgłosy, cienie, szmery. Na postawie tych rzeczy użytkownicy mięliby się domyśleć co to takiego, można do tego dorzucić jakieś wskazówki z otoczenia np. skamieniałe robaki, poszarpane zwierzęta, zryta ziemia czy relacje przerażonego kogoś, kogo może spotkała.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

O co chodzi. Np. Luna idzie lasem, polaną, jaskinią (błache przykłady, żeby pokazać sam pomysł) coś ją straszy, zadziwia, jakieś odgłosy, cienie, szmery. Na postawie tych rzeczy użytkownicy mięliby się domyśleć co to takiego, można do tego dorzucić jakieś wskazówki z otoczenia np. skamieniałe robaki, poszarpane zwierzęta, zryta ziemia czy relacje przerażonego kogoś, kogo może spotkała.

Taka mała zabawa w detektywa? Mogłoby się np. okazać, że Twilight zaplanowała zamach na jej życie? :twilight:

skoro wymyślanie snów nie ma zainteresowania ;p

A szkoda, bo to jest extra zabawa. Myślę, że jest gorzej - dział był trochę zaniedbany, więc ludzie przestali go traktować jako miejsce warte odwiedzenia.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mniej więcej. Bardziej więcej niż mniej, ale mniej więcej... Czyli ładnie to streściłeś! Właśnie wpadłem na kolejny heretyczny pomysł. Avatar, tudzież Luna rzuca nick użytkownika/imię kuca (jak wolisz Luki) a użytkownicy robią dla danej persony klub. Co do opisania: - Motyw przewodni - Atrakcje (if you know what i mean) - Muzyka grana - Kilka pozycji z drink baru (jeśli jest) Czemu tu a nie u Vinyl? No cóż nie chce mi się dokładnie rozpisywać więc podam tylko ciąg skojarzeń. Luna - Noc - Życie nocne - Piątkowa noc - Wypad do klubu - Zrób komuś klub.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Hmmm zgodnie z wieloma "badaniami" bronies Luna ma typ osobowości zbliżony do INFP, czyli raczej dyskoteki i tak dalej odpadają, zresztą, ile będzie dyskotek w Equestrii? Ponyville pewnie odpada, w Canterlocie pewnie sztywne towarzystwo (chyba, że młodzież zadziała). Ale jaram się, że temat żyje. Mam pewien skończony pomysł, ale póki co mamy parę nowych i może skupmy się na spopularyzowaniu istniejących?

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Myślę, że jest gorzej - dział był trochę zaniedbany, więc ludzie przestali go traktować jako miejsce warte odwiedzenia.

To moze dałoby się wstawić "reklamę" na top strony zapraszający do tego działu? Jak swego czasu miały inne działy.

Co do propozycji jakiś zabaw czy coś... może taka czysto forumowa:

"Luna wciąż ma problem z przystosowaniem się do społeczności". Czyli avatar opisuje jakiś problem, a my doradzamy.

A z takich hmm... "poważniejszych" może projekt pt. Najlepsza noc. (do połączenia z działem o Celestii na przykład i stworzyć noc i dzień) Polegało by to na tym by wspólnie stworzyć taki powiedzmy kolaż zdjęć, ukazujących piękno nocy. Oczywiście najlepsze by były zdjęcia robione przez samych Bronies.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Xan, może organizacja Nightmare Night i nagłowek o tym informujący? Co do drugiego pomysłu to... To jest to o czym pisałem. Mam gotowy opis ale wstrzymalem się skoro pojawiły się nowe zabawy. Ale tak czułem, że jak sam z tym nie wyjde to ktoś na to wpadnie. Może ogarniemy to razem z Lukim? Mam zgodę Tarretha, pytałem jak naszej forumowej Luny nie było :rainderp: a Luki pytał o szczegóły.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Xan, może organizacja Nightmare Night i nagłowek o tym informujący?

No przykładowo tak. To może być cokolwiek, nawet zwykły nagłówek zapraszający do działu. Choć faktem jest że musi to być chwytliwe by ludzie tu wchodzili. ;)

Co do pomysłu to czemu nie, chętnie bym poznał co tam wymyśliłeś do tego czasu, bo ja prawdę mówiąc nie myślałem głębiej nad organizacją tego, tylko taki pomysł mi przeleciał przez głowę.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W sumie to chyba jedno z niewielu świąt w które możemy jawnie wpisać Lunę. Na pewno taki nagłówek wrzucałaby forumowa Luna, tylko zawczasu trzeba by wymyślić parę eventów/zabaw które wchodziłyby w skład naszego święta. No i pewnie trzeba by się zacząć trzymać sztywnej daty potem, kiedy co roku startuje Nightmare Night. Co do mojego pomysłu, podzielę się nim na PW.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Najbardziej spodobał mi się pomysł z nocnymi istotami ale nie w formie

O co chodzi. Np. Luna idzie lasem, polaną, jaskinią (błache przykłady, żeby pokazać sam pomysł) coś ją straszy, zadziwia, jakieś odgłosy, cienie, szmery. Na postawie tych rzeczy użytkownicy mięliby się domyśleć co to takiego, można do tego dorzucić jakieś wskazówki z otoczenia np. skamieniałe robaki, poszarpane zwierzęta, zryta ziemia czy relacje przerażonego kogoś, kogo może spotkała.

tylko np. tak jak u Twilight z zaklęciami. Ktoś podaje nazwę istoty dla przykładu Nocna Nimfa (ale wymysliłem) i dajemy rysunek, screen jak ją sobie wyobrażamy (albo opis) i zachowanie. Przykład:

Nazwa: Nocna Nimfa

Wygląd:

xD

Dołączona grafika

Zachowanie: Tu chwilowo nie mam weny ale np. "Opiekuje się drzewami i zjada w nocy drwali, którzy odważyli się ściąć drzewo pod jej opieką"Dołączona grafika

Co do reszty się na razie wnikliwie się nie wypowiadam, ale też są ciekawe :D

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Świadome Śnienie... nie wiem, mnie to nie przekonuje. Z grzebaniem w głowie jest taki haczyk, że bardzo słabo znamy własny mózg, i to co przez 3 lata może okazać się extra, to potem może być szkodliwe... nie twierdzę, że to niebezpieczne, ale wiecie - azbest też był spoko, póki ludzie nie zaczęli przez niego umierać.

Poza tym mamy temat ze snem, tylko czekamy aż Lukier przeczyta propozycję :luna:

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Też nad tym się zastanawiałem, jednak wymaga to sporej wiedzy z zakresu astronomii... Prędzej coś w stylu "Zrób komuś konstelację" Prowadzący rzuca nick a użytkownicy wp. w paincie rysują kilka losowych kropek, łączą je cienkimi kreskami i wrzucają do tematu razem z krótkim opisem, nazwą etc.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie za dużo roboty? Co do tego znajdź swoją gwiazdę... to może okazyjnie podać jej średnicę (jak ktoś wysoki to dużą), masę, temperaturę, odległość od słońca itd :rainderp: No ale fakt, gwiazdy i konstelację, to ma potencjał. Może np. ktoś rzuca zdjęcie, nazwe, opis i z czego gwiazda jest znana, a userzy wybierają komu ją dać? :lunaderp: Fajnie, że się pojawiłaś w RL Soczek :luna:

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

×
×
  • Utwórz nowe...