Skocz do zawartości

Punktowa ocena filmu


SPIDIvonMARDER

Jak oceniasz film?  

295 użytkowników zagłosowało

  1. 1. Jak oceniasz film w skali 1-10, gdzie 1 to najniższa ocena?

    • 1 - TOTALNE, NIEZAPRZECZALNE DNO!
      15
    • 2 - miernota
      2
    • 3 - film słaby, ale miał jakąś tam zaletę
      11
    • 4 - da się obejrzeć, ale po co?
      9
    • 5 - niezłe, choć zdecydowanie nie ma sensu tego oglądać po raz drugi
      25
    • 6 - całkiem spoko. Podobało mi się nawet
      24
    • 7 - dobry film. Miał swoje wady, ale obejrzałem z przyjemnością
      93
    • 8 - bardzo mi się podobało!
      50
    • 9 - rewelacja! 20% cooler!
      28
    • 10. G-E-N-I-A-L-N-E! Urywa kopyta!
      38


Recommended Posts

Zwykle daję przynajmniej 2 za dobre chęci, ale chęci twórców tego koszmaru były FATALNE! Powód dla którego powstał ten film i cała masa elementów w nim jest po prostu zła i brzydzę się ludźmi, którzy pracowali nad tym. Poza aktorami podkładającymi głosy- oni tylko dotrzymywali kontraktu.

  • +1 2
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 4 weeks later...

Obejrzałem... całe 10 minut. Dalej nie dałem rady. 2 na zachętę :)

Edit:

Drugie podejście. Tym razem udało mi się obejrzeć całość i:

Pierwsze 10 minut (do przejścia przez lustro) jest dość dobre.

Potem jest gorzej. Kolejne 20 minut przedstawiające to jak Twi (nie)radzi sobie z byciem człowiekiem to koszmar.

Helping Twilight Win the Crown ratuje film i nawet jest dobrze, ale zamiana SS w tego demonocosia znów zaniża poziom.

Częściowa ponyfikacja bohaterek uratowała trochę końcówkę (choć będę miał jeszcze długi ból dupy na widok ludzkiej Fluttershy). Powrót do Equestrii podniósł poziom jeszcze wyżej (bo znów kucyki), ale widok tego *wulgaryzmy* Flasz Sentra w Equestrii znów włączył ból dupy mode.

Ostatecznie EqG oceniam bardzo wysoko - 4/10

Edytowano przez Khornel
  • +1 1
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To tak. Moja ocena co do EQ jest 7,5/10. Najbardziej zadziwiające było to, że Sunset Shimer za szybko się poddała, iż miała najpotężniejszą broń jaką mogła się posłużyć w celu odwetu za to jak ją potraktowała Celestia i za to, że Twily osiągnęła znacznie więcej niż Sunset i za to chciała się zemścić lecz atak na szkołę zakończył się fiaskiem. Jedno mnie w tym filmie zastanawia, skąd jedna i druga Pinkie widziała, skąd Twilight pochodzi. Czy była zdolna przemieszczać się w międzymaterii jak to zrobiła w "Double-Boom"?? Raczej tak i właśnie w tej chwili odpowiedziałem na własne pytanie. Snips i Snails - najpierw lizusy Trixie a potem Sunset. Nie wiem, czy obydwa głupki walczyły o względny dwóch pięknych lecz złych czarnych charakterów czy to z przymusem postanowili im służyć. Fakt, film miał troszkę kontrowersyjnych uwag i usterek ale i tak jest zajebiście (za przeproszeniem  :pinkie4:)     

  • +1 1
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 months later...
  • 4 weeks later...

Podobało mi się:

- Postać Sunset Shimmer

- Świetna transformacja postaci powyżej

- Piosenki ^^

- Ubrania EQG'sów, prócz Celestii i Luny

- Spędzanie czasu poza szkołą (piłka nożna)

 

Nie podobało się:

- Celestia i Luna

- Ubrania postaci tych powyżej

- Nie było w ogóle lekcji :(

- Koniec filmu, czemu Sunset nie rozbiła lustra?! Wiem, że gdyby rozbiła je to by nie wróciła. Ale była by wtedy lepsza akcja, że Mane 6 przyjaźnią je odbudowały a w tle jakas piosenka, fajnie by było...

- Uszy postaci, Celestii i Luny

- Mało Scootaloo, Sweetie Belle i Apple Bloom, lecz i tak niezbyt fajnie wyglądały :/

- Twilight z łatwością wygrała konkurs...

 

To tyle ode mnie, niestety więcej jest minusów. Mam nadzieję że Rainbow Rocks będzie lepsze, bo fajnie się zapowiada. :badass::vinylspin:

Edytowano przez FlutterRoseDub
  • +1 1
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 7 months later...
  • 7 months later...

Ja znoleść ja udkopać

"

Zaliczyłem 1 mlp:eq i powiem wam ze nie spodziewałem się czegoś takiego. Czegoś aż tak dobrego. Przygotowałem się na jakiś chłam dla nastolatek (czytaj zmierzch), lecz wszystkie odniesienia, chwytliwe piosenki i (pinki)2.

Jednak te wszystkie recenzje eskalujące w granicach 3-5/10 wzięły się znikąd. Bynajmniej błędów nie było aż tak wiele by wystawić aż tak niską ocenę. Według mnie:

-animacja (6/10) ładna animacja, do pewnego momentu. Cała końcówka ma poziom animacji dużo niższy niż na początku i to niestety okropnie widać :/.

-Logika (3/10) Tak wiem film dla dzieci w przedziale 6-12 o kucykach przemieniających się w ludzi, ale nie przesadzajmy. W niektórych momentach jest to wszystko aż nadto widoczne. Np Przygotowujecie sale, rozstawiliście meble i rozwiesiliście papierowe serpentyny. hmmm brzmi jak idealny moment na umycie podłogi.

-ukryta druga strona - to jest coś dla mnie i jest to ogromną zaletą filmu. Wiecie chodzi mi tu o tak zwane drugie dno, pole do popisu teorii spiskowych czy po prostu dorzucenie trochę realizmu do bajki dla dzieci.(np. zauważyliście że większość nie robiła sobie nic z tego że jest ktoś nowy? Albo to że pinki już widziała TW. Albo to że spike już miał obroże a tw ubrania? Moim zdaniem jest tak że w momencie przejścia tw przez portal "przejęła" ona ciało tw z ludzkiego świata. Tak wiem naciągane ale pamiętajcie "just a theory a":lyrahappy:pony "theory"  ) 

-odrobina ciemności- ten moment z FS ze start zapadnie mi w pamięci. uwielbiam takie rzeczy. Uważam że gdyby scenka była rozciągnięta do mniej więcej 1 minutki czy 2, musiał bym robić uniki prze pociągiem z uczuć. 

-muzyka (7/10) hej hej hej stój daleko od mojej playlisty  :suspicious:.Powiem wam że moje życie nie stało by się gorsze gdyby kilku z tych piosenek nie było, ale spoks. Dobry bit jest, brzmienie jest i najważniejsze dobry tekst ;_;. Mimo wszystko piosenki wpadają w ucho i jakimś wielkim rakiem nie są.

-za krótki - "bla bla bla" tak wiem wszystko jest za krótkie, ale mi osobiście zabrakło kilki wątków. Pierwszy lepszy brak tw i pieniądze. Po dialogu trixi aż prosiło się o "szukanie pracy i zarobków", a tak pozostał nie smak :/.  

 

O jejku znowu się rozpisałem ;_;

Film do obejrzenia całkiem spoko choć logika boli. 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Chcesz dodać odpowiedź ? Zaloguj się lub zarejestruj nowe konto.

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to bardzo łatwy proces!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się
×
×
  • Utwórz nowe...