Skocz do zawartości

Punktowa ocena filmu


SPIDIvonMARDER

Jak oceniasz film?  

295 użytkowników zagłosowało

  1. 1. Jak oceniasz film w skali 1-10, gdzie 1 to najniższa ocena?

    • 1 - TOTALNE, NIEZAPRZECZALNE DNO!
      15
    • 2 - miernota
      2
    • 3 - film słaby, ale miał jakąś tam zaletę
      11
    • 4 - da się obejrzeć, ale po co?
      9
    • 5 - niezłe, choć zdecydowanie nie ma sensu tego oglądać po raz drugi
      25
    • 6 - całkiem spoko. Podobało mi się nawet
      24
    • 7 - dobry film. Miał swoje wady, ale obejrzałem z przyjemnością
      93
    • 8 - bardzo mi się podobało!
      50
    • 9 - rewelacja! 20% cooler!
      28
    • 10. G-E-N-I-A-L-N-E! Urywa kopyta!
      38


Recommended Posts

Właśnie obejrzałem i jestem pozytywnie zaskoczony. Jak patrzyłem na oceny i czytałem komentarze na temat filmu na różnych stronach, to spodziewałem się, że będzie gorzej. Film ma oczywiście swoje wady, może i nawet sporo, ale mimo wszystko oglądało się go przyjemnie. I nawet polubiłem te "zhumanizowane" kuce :D No może poza Luną i Celestią, które według mnie były nieudane.

 

Piosenki były mocno średnie. Wszystkie takie na jedną nutę. Choć jedna mi w sumie wpadła w ucho.

 

Ogólnie to przyznam, że ten film mi się podobał nawet bardzie niż finał trzeciego sezonu MLP ;)

Ocena to takie 6,5/10.

Edytowano przez konrad5
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jak to mówią, nigdy wszystkim nie dogodzi... ale mnie dogodzili.

Widziałem film ze 4 razy (obejrzałem go przedwczoraj), nie mówiąc o wyrywkach.

 

Dałem 8/10. Czemu? Nie jest to film idealny, ale u mnie 8 jest notą bardzo wysoką.

Film ocieka nawiązaniami do filmu i fandomu (nie ma po co wymieniać, gdyż parę razy już ktoś to zrobił). Prawdopodobnie stąd też wyszedł pomysł humanizacji kucyków. Wystarczy popatrzeć, ile tego w fandomie jest i zapewne ktoś z Hasbro, monitorujący fanów powiedział "ej patrzcie ile ludzi robi humanizacje, może też zrobimy?" "no, dobre, można będzie wypuścić nową serię zabawek". Po pierwsze pamiętajmy, że serial, komiksy i teraz EQG są tak naprawdę reklamami zabawek (choć podejrzewam, że i tak zbijają niezłą kasę na tym). To raz. Dwa, ludzie narzekają na prostą fabułę. Pamiętajmy, że kucyki ogląda wiele małych dzieci, więc fabuła rodem z Incepcji, po prostu dzieciom by się nie spodobała. Celują w jak największy target. A dorosłym prosta fabuła nie przeszkadza (no, większości). Nie każdy film musi być rozkoszą fabularną, z zwrotami akcji, cliffhangerami. 

Moim zdaniem, film nie odstaje poziomem od odcinków. Ma morał 'przyjaźń lepsza, niż bycie dręczycielem', czy ogólniej 'lepiej być miłym'. Jest drugi subtelniejszy 'w jedności siła', ale to częściowo wiąże się z pierwszym. Fakt cały punkt kulminacyjny jest dość szybki, przypomina nawet początek Harrego Pottera (ochronię cię magią miłości, która cię potem pokona!), skrucha Sunset Shimmer jest natychmiastowa, ale prawda jest taka, że nie o fabułę chodzi, przynajmniej nie mnie. Ten film jest po prostu uantropomorfizowaną kwintesencją serialu, co chwila jest coś, co uważniejszy widz skojarzy (mi osobiście podobało się, jak pod koniec filmu stają do zdjęcia w takiej samej konfiguracji, jak są na zdjęciu w czołówce). Po to go oglądnąłem. Bo są fajne piosenki. Bo to trochę coś innego, niż dotychczasowy serial, ale jest kanoniczne! To jest dla mnie niesamowitą zaletą filmu.

 

Jako, że nie był to film idealny, było kilka zgrzytów.

1. Potańcówka była, o ile dobrze liczyłem, w piątek, ALE! przejście pomiędzy czwartkiem a piątkiem jest... no właśnie, nie ma go! To trochę konfunduje widza, szczególnie młodszego (jest jedno wygaszenie, które MUSI być przejściem do kolejnego dnia, ale czemu tego nie zaznaczyli, nawet mówiąc 'jeden dzień i wszyscy noszą symbole Wondercoltów'?)

2. Sukienka Cheerilee. Co o siana? Ile ja się zastanawiałem, kto to do cholery jest. Berry Punch? Neee. Ach, nauczycielka, pouczająca CMC, Cheerilee.

3. Skoro przy niej jesteśmy...Co się stało z cierpliwością Cheerilee? Wiem, że to alternatywny świat, no ale, co jej jest z tą twarzą? Niefajne.

4. Strój Twilight. Inne dziewczyny mają fajne ubrania, dobrze dobrane kolorystycznie, a nie są na chama wrzuconymi ciemniejszymi/jaśniejszymi odcieniami ich skóry, czy włosów. A Twi. Ugh. Źle. Not cool Hasbro.

 

No, chyba tyle z mojej strony.

(Tak wiem tl;dr xP)

  • +1 1
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 weeks later...

Powiem tak. Napoczątku temu spin offowi niedawałam szansy na dalszą przyszłość ale teraz po oglądnięciu go na yt uważam że tobył całkiem dobry film. Wiadomi. Było w nim pare błędów i niedociągnięć ale film zasługuje na wielką pochwałe. :D

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mi się straaasznie podobał :D Extra piosenki, ładne przedstawienie postaci.

Zaczynało się podobnie tak jak w pierwszych odcinkach, no i ten wątek miłosny, może coś będzie z tym w 4 sezonie :D

Sporo śmiesznych momentów "Trixie, królowa automatu z krakersami" XD

Piękne piosenki, słucham je cały czas :D

Super przedstawienie "odbicia" pony's z "drugiego" świata, skąd Twi przyszła.

Jedyne co mi się nie podobało to krótkie zakończenie, ale pewnie będzie kontynuacja w 4 sezonie :> A i jeszcze, trochę krótki ten boski film :c

Polecam każdemu Brony    :rdblink:

Edytowano przez Lead-GhøsT
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja tam bym chętnie zobaczył wątek miłosny Flash Sentry + Twilight. Dodałoby to trochę serialowi świeżości.

Tak tyle świerzości, kolejny ślub gwardzisty oraz Princessy Equestrii. Wracając do tematu obejrzałem kilka razy EqG i stwierdzam że jest epickie tylko że animatorzy z hasbro za dużo R34 się naoglądali i nie powiini się zabierac za humanizacje.

Edytowano przez JaZwiezda
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tak tyle świerzości, kolejny ślub gwardzisty oraz Princessy Equestrii.

 

 

Właśnie nie ślub, a cały proces randkowania ( który można praktycznie ciągnąć w nieskończoność :rainderp: ), pokazanie dylematów, gdy zauroczenie (miłość?) koliduje z przyjaciółkami i powoli przenosić wszystko na odrobinę doroślejszy poziom. W końcu Mane6 mają pieniądze, teoretycznie są dorosłe (chociaż w EqG są jeszcze w liceum), więc czemu nie miałyby powoli (pooooowoooooli, chcę dużo sezonów jeszcze, byle trzymały poziom) zakładać rodzin?

 

 

Wracając do tematu obejrzałem kilka razy EqG i stwierdzam że jest epickie tylko że animatorzy z hasbro za dużo R34 się naoglądali i nie powiini się zabierac za humanizacje

 

 

Emmm... chyba chodziło Ci ogólnie o humanizacje. Chociaż cholera wie, co animatorzy Hasbro oglądają w wolnym czasie xP

 

Jedyne co przeszkadzało mi w filmie, jeśli chodzi o animacje, to ludzka Pinkie szczerząca się. Wyglądała jak z taniego anime -.-

Ach no i entrance Twilight w piosence "Equestria Girls" znanej także jako "Helping Twilight win the crown". To wyglądało wyjątkowo... płasko, nawet jak na animację 2D.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Właśnie nie ślub, a cały proces randkowania ( który można praktycznie ciągnąć w nieskończoność :rainderp: ), pokazanie dylematów, gdy zauroczenie (miłość?) koliduje z przyjaciółkami i powoli przenosić wszystko na odrobinę doroślejszy poziom. W końcu Mane6 mają pieniądze, teoretycznie są dorosłe (chociaż w EqG są jeszcze w liceum), więc czemu nie miałyby powoli (pooooowoooooli, chcę dużo sezonów jeszcze, byle trzymały poziom) zakładać rodzin?

 

 

 

 

Emmm... chyba chodziło Ci ogólnie o humanizacje. Chociaż cholera wie, co animatorzy Hasbro oglądają w wolnym czasie xP

 

Jedyne co przeszkadzało mi w filmie, jeśli chodzi o animacje, to ludzka Pinkie szczerząca się. Wyglądała jak z taniego anime -.-

Ach no i entrance Twilight w piosence "Equestria Girls" znanej także jako "Helping Twilight win the crown". To wyglądało wyjątkowo... płasko, nawet jak na animację 2D.

Można by poświęcić odcinek góra na pokazanie jak za przeproszeniem się Twilight i ten drugi się "liżą" albo jak któraś z M6 jest zazdrosna ale to nadal jest "Frendship is Magic", "zakładanie rodzin" ?? dobry żart, ten serial będzie miał przy dobrych wiatrach 5 przy farcie 6 sezonów, więcej nie daje. Tylko pierwsze 2 sezony trzymały poziom no (bo lekki zarys fabuły został wymyślony przez Lauren, po 2 sezonach MLP odeszła i hasbro zaczęło robić MLP) i kilka odcinków 3 a o reszcie się nie wypowiem. Mówiąc w temacie o EqG chodzi mi tylko o humanizacje z EqG.

Edytowano przez JaZwiezda
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Chcesz dodać odpowiedź ? Zaloguj się lub zarejestruj nowe konto.

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to bardzo łatwy proces!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się
×
×
  • Utwórz nowe...