Skocz do zawartości

Recommended Posts

Jakby co to od razu mówię że nie narysowałam jej sama. Przerobiłam obrazek znaleziony w necie bo bardzo kiepsko rysuję a wolę by to jakoś wyglądało :)

 

Pomyślałam że niektórym nie chce się czytać bardzo długich historii więc opis Ljery jest maksymalnie skrócony.

 


Imię:Ljera

Wiek:20

Płeć:klacz

Rasa:kucyk-nietoperz/z ang. Bat pony

Miejsce zamieszkania:Drocydella (Miasto położone tuż za wschodnią granicą Equestrii)

Znaczek: http://i.pinger.pl/pgr131/1a9a8a7b002ad9ec52245832

Talent:Wyjątkowo dobrze gra w karty

 

Cechy charakteru:

Władcza, nie łatwo jest ją rozzłościć,stara się być miła, bywa oziębła, czasami też samolubna.

zdobycie znaczka:Pewnie spodziewaliście się tu mega długiej i wypasionej historii o zdobyciu znaczka. Niestety jej znaczek pojawił się po prostu gdy grała w karty ze swoją przyjaciółką.

Informacje:

Jak wiadomo to kucyk-nietoperz. Jej oczy na początku były ciemno-różowe, ale z czasem prawe zaczęło zmieniać kolor na jasny błękit. Może nie ma rogu i bajecznie długiej,falującej grzywy ale jest księżniczką. Stresuje ją fakt że  to właśnie ona decyduje o losie wielu kucyków. Nie za bardzo lubi rozmawiać z osobami z poza zamku, gdyż często wydaje im się że życie księżniczki jest proste i usłane różami. Jej rodzice często powtarzają że sprawowanie władzy w Drocydellii jest jej obowiązkiem przed którym nie może uciec,podczas gdy ona marzy o tym by żyć jak zwykły kucyk. Uwielbia chodzić na przyjęcia ale nie znosi gdy ktoś każe jej zakładać suknie lub czesać się w jakieś szykowne fryzury. Lubi siebie taką jaka jest.
 

Edytowano przez Rishu
Link do komentarza

Jakby co to od razu mówię że nie narysowałam jej sama. Przerobiłam obrazek znaleziony w necie bo bardzo kiepsko rysuję a wolę by to jakoś wyglądało

Wygląd: http://i2.pinger.pl/...02b2f3d52248a25

Co do tej kwestii wypowiedziałam się w innym temacie i swojego zdania nie zmienię.

Skoro z kreatywnością i rysunkiem u Ciebie krucho, to nie można było poprosić kogoś o pomoc zamiast bezczelnie kopiować?

Pomyślałam że niektórym nie chce się czytać bardzo długich historii więc opis Ljery jest maksymalnie skrócony.

Krótkie historie to plaga, a lepiej żeby tekst był za długi aniżeli za krótki.

Imię:Ljera

Dziwne imię... nie podoba mi się

Miejsce zamieszkania:Drocydella (Miasto położone tuż za wschodnią granicą Equestrii)

Trochę to ekscentryczne, bo raz, że poza granicami Equestrii raczej nie ma kucyków (albo oświećcie mnie, że jest inaczej :derp2: ), a dwa, że przeznaczeniem nietoperzych kucyków jest służba w nocnej gwardii Luny, a co za tym idzie powinny one mieszkać w okolicach Canterlotu czy coś. :rainderp:

+ over 9000 do obsługi Painta

Talent:Wyjątkowo dobrze gra w karty

Hm... no okej. :rainderp:

W takim układzie bardziej widzę jej przyszłość w kasynie niż na tronie

Cechy charakteru:

Władcza, nie łatwo jest ją rozzłościć,stara się być miła, bywa oziębła, czasami też samolubna.

Krótko ( :forgiveme:), ale charakterek nawet nawet.

zdobycie znaczka:Pewnie spodziewaliście się tu mega długiej i wypasionej historii o zdobyciu znaczka. Niestety jej znaczek pojawił się po prostu gdy grała w karty ze swoją przyjaciółką.

Coś mało porywająca historia jak na księżniczkę

Jak wiadomo to kucyk-nietoperz.

k

Jej oczy na początku były ciemno-różowe

k

ale z czasem prawe zaczęło zmieniać kolor na jasny błękit

Nie oko tylko tęczówka :forgiveme:

Może nie ma rogu i bajecznie długiej,falującej grzywy

Twi i Kredens też nie mają :v

ale jest księżniczką

Cofnijmy się do zdania, w którym mówiłam o przeznaczeniu nietoperzych kucyków... :facehoof:

Rozumiem, że istnieje coś takiego jak fikcja literacka, ale trzymajmy się choć trochę rzeczywistości uniwersum :ming:

Stresuje ją fakt że  to właśnie ona decyduje o losie wielu kucyków.

Odpowiedzialność, wow, fejm, złota zbroja, wow, pieseł nietoperza księżniczka, wow

Nie za bardzo lubi rozmawiać z osobami z poza zamku

Kucykami*

gdyż często wydaje im się że życie księżniczki jest proste i usłane różami

A nie jest? :rainderp:

Jej rodzice często powtarzają że sprawowanie władzy w Drocydellii jest jej obowiązkiem przed którym nie może uciec,podczas gdy ona marzy o tym by żyć jak zwykły kucyk.

omójboziu

Włada przecież tylko jednym małym miasteczkiem, nie ma długów i nie jest przewlekle chora, więc raczej aż tak tragicznie nie jest... ? :ming:

Uwielbia chodzić na przyjęcia ale nie znosi gdy ktoś każe jej zakładać suknie lub czesać się w jakieś szykowne fryzury. Lubi siebie taką jaka jest.

Uuuu, chłopczyca ogierzyca. :x

Podobno takie są pociągające... mrr...

2.7/10:

+ stylistyka tekstu

+ charakter nawet nawet

- recolor cudzej pracy

- celowe skrócenie historii

- ^ która i tak jest mało interesująca

- trochu z pupy wyjęty sam fakt sprawowania zwierzchnictwa nad Drocydellą oraz problemy egzystencjonalne wynikające ze stresu, a stres wynikający z władania jednym miasteczkiem, którym i tak zarządzają jej rodzice... :ming:

PS. po dwukropkach też stawiamy spację ^y^

  • +1 1
Link do komentarza

Do Aglet

Jak już pisałam w innym temacie zmieniłam fryzurę, kawałek ogona,doryswałam koronę i inne detale. Nie jest co po prostu pokolorowane. Po prostu spodobała mi się ta poza i wyraz pyszczka. Sama tak nie umiem więc narysowałam ją na tym obrazku. Problem?

Edytowano przez Rishu
Link do komentarza

Do Aglet

Jak już pisałam w innym temacie zmieniłam fryzurę, kawałek ogona,doryswałam koronę i inne detale. Nie jest co po prostu pokolorowane. Po prostu spodobała mi się ta poza i wyraz pyszczka. Sama tak nie umiem więc narysowałam ją na tym obrazku. Problem?

 

Z Aglet nie da się dyskutować. Wiem to bo próbowałem. Na twoim miejscu zaakceptowałbym jej podły charakter i żył dalej. Tak jak ja.

 

No dobra, to teraz trochę pohejtuję sobie twojego OC. :evilshy:

Najpierw Plusy :pinkie3: :

 

- Fajne miasto wymyśliłaś. :fluttershy5:

- Ciekawe imię. :pinkie4:

- Ciekawy talent. :hBB25:

 

Minusy:

 

- Księżniczka,a jej talent to gra w karty.... :bemused:

- Cechy charakteru, jakieś takie nie spujne. :yHRvV:

- Przerobiona grafika. Chociaż fajnie przerobiona. :sadsmile:

Link do komentarza

Jak już pisałam w innym temacie zmieniłam fryzurę, kawałek ogona,doryswałam koronę i inne detale. Nie jest co po prostu pokolorowane. Po prostu spodobała mi się ta poza i wyraz pyszczka. Sama tak nie umiem więc narysowałam ją na tym obrazku. Problem?

Tak, problem.

Skoro spodobała Ci się ta poza to czemu nie mogłaś wziąć ołówka do ręki, wzorować się na niej i zrobić całą resztę po swojemu tylko bezczelnie zerżnęłaś?

Z Aglet nie da się dyskutować. Wiem to bo próbowałem. Na twoim miejscu zaakceptowałbym jej podły charakter i żył dalej. Tak jak ja.

Tak, bo najlepiej stwierdzić "O, Aglet napisała posta. Przecież ona nigdy nie ma racji, więc g*wno mnie obchodzi jej opinia."

Jesteś najbardziej obiektywnym człowiekiem jakiego poznałam :ming:

  • +1 2
Link do komentarza

Co do dyskusji z Aglet, to się częściowo zgadzam z sajbackiem. Ale nie zupełnie.Zawsze warto dyskutować.

 

Jak bat-pony to tylko do gwardii Luny? Dlaczego niby? A jak jakiś kucyk jest pacyfistą i nie chce, to go ciągną na siłę? Te dziwne kuce pewnie mieszkają w jakimś rejonie kucykowego świata.

 

Lokacja poza Equestrią to dla mnie plus. Bo dlaczego poza Equestrią miałoby nie być kucyków?

 

A rządzić może się jej po prostu nie chce, bo nawet piecza nad małą wiochą wymaga sporej dozy odpowiedzialności.

 

 

Wygląd- nawet niezły. Niestety przerobiony gotowiec, ale przynajmniej nie jedynie przekolorowany.

Znaczek- +za oryginalność :fluttershy4:

Historia, charakter, miejsce zamieszkania- mogą być, choć jakoś mnie nie porwały.

 

 

Podsumowanie- całkiem dobry OCek.

Link do komentarza

OC PRZEROBIONY SPECJALNIE DLA AGLET!

Z uwzględnieniem wszystkich jej ,,porad"

 

Nazywa się Krysia(żeby czasem nie było oryginalne). Ma 20 lat i jest kucykiem nietoperzem. Oczywiście służy w armii Luny bo co innego mogłaby robić w życiu nie? No chyba przecież się nie wyprowadzi mimo że nikt jej nie zmusi do  zostania. Jej znaczek oczywiście miecz wbity we wroga. No bo skoro jest w armii to chyba jej talentem musi być walka! Przecież nie może np: Potrafić grać  w karty. Zdobyła znaczek pokonując mega potężnego smoka i uratowała cały świat!( Bo przecież każdy musi zrobić super wyczyn by dostać znaczek)

Tak wygląda:

516201378218059247.png

-------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------

Jak ci się nie podoba praca to już nie mój problem bo nie umiem rysować. Chętnie zapytałabym twórcę obrazka o zgodę na wykorzystanie ale znalazłam tą pracę wpisując w google bat pony. Chciałam przejść do strony z obrazkiem z myślą że znajdę tam autora ale nie znalazłam. 

  • +1 1
Link do komentarza

Dla mnie nie ma tragedii,tylko można by było historię bardziej doszlifować. I zgadzam się z Agletem, nie powinno się tak przerabiać cudzej pracy bez wiedzy autora bo jest to po prostu kradzież. I cicho radzę albo skonsultować się z autorem(ką?) z prośbą o pozwolenie,albo usunąć to bo mogą być z tego problemy.Takie rzeczy, to już złamanie prawa, autor może Cię posądzić i mogą być tego nieprzyjemności. Jeśli nie umiesz dobrze rysować, poproś kogoś kto umie, albo użyj pony-creatora któy jest darmowy z tego co się orientuje(ale wiem też ze nie każdą postać się da z w nim zrobic)..

Link do komentarza

<4.09.2013 - edit posta>

Dobra...Więc teraz ja się szybko wypowiem:

<tu było nażekanie bez sensu>


Jej znaczek oczywiście miecz wbity we wroga. No bo skoro jest w armii to chyba jej talentem musi być walka!

 

Tu się zatrzymam.Moim zdaniem lepiej by było żeby miała na przykład Serce i dwa miecze.Do tego ten wcześniejszy był dobry.I jeszcze jej znaczek,który teraz wymyśliłaś...widzę go jedynie jako grimdark :/

 


Zdobyła znaczek pokonując mega potężnego smoka i uratowała cały świat!( Bo przecież każdy musi zrobić super wyczyn by dostać znaczek)
Przykro mi,ale nie zgodzę się.Znaczek można dostać nawet za zrobienie rysunku(jeśli to prawdziwy talent kucyka).

 


Oczywiście służy w armii Luny bo co innego mogłaby robić w życiu nie?
Mogła by robić cokolwiek,ale nie mówię,że nie może służyć Lunie 

Przecież nie może np: Potrafić grać  w karty.
jeśli to jej prawdziwy talent,to może być...
 
Dobra,więc:
OC nawet przypadł mi do gustu,ale widać,że jest to jeden z twoich pierwszych OC'ków.Historia powinna być dłuższa.Nie chcę już zrzędzić,więc powiem krótko:Bardziej przypadła mi do gustu pierwsza wersja OC.Cieszę się również,że zrobiłaś własny rysunek.
Edytowano przez Malinusia
Link do komentarza

OC PRZEROBIONY SPECJALNIE DLA AGLET!

Z uwzględnieniem wszystkich jej ,,porad"

 

Nazywa się Krysia(żeby czasem nie było oryginalne). Ma 20 lat i jest kucykiem nietoperzem. Oczywiście służy w armii Luny bo co innego mogłaby robić w życiu nie? No chyba przecież się nie wyprowadzi mimo że nikt jej nie zmusi do  zostania. Jej znaczek oczywiście miecz wbity we wroga. No bo skoro jest w armii to chyba jej talentem musi być walka! Przecież nie może np: Potrafić grać  w karty. Zdobyła znaczek pokonując mega potężnego smoka i uratowała cały świat!( Bo przecież każdy musi zrobić super wyczyn by dostać znaczek)

Tak wygląda:

516201378218059247.png

-------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------

Jak ci się nie podoba praca to już nie mój problem bo nie umiem rysować. Chętnie zapytałabym twórcę obrazka o zgodę na wykorzystanie ale znalazłam tą pracę wpisując w google bat pony. Chciałam przejść do strony z obrazkiem z myślą że znajdę tam autora ale nie znalazłam.

Weź głęboki oddech, wypij szklankę wody, przeczytaj swój post ze dwa razy i zastanów się, czy aby na pewno dojrzałaś do publikowania czegokolwiek.

Bez urazy, ale w tej chwili zareagowałaś jak dziecko, któremu nie kupiono zabawki: foch z przytupem. Aglet jest znana z ciętego języka i jeszcze ostrzejszej krytyki, zwłaszcza OCków. Jednak nawet biorąc na to poprawkę... takie jest życie. Publikując swoje dzieło, wystawiasz się pod osąd innych, mówisz: proszę, wykażcie wady i zalety mojego tworu. Jeśli będziesz miała szczęście, dostaniesz w miarę konstruktywną krytykę bez większego jadu, jednak najczęściej możesz spodziewać się hejtu lub trollingu... jeśli w ogóle ktoś raczy skomentować i ocenić.

Pierwsza i wielokrotnie poruszona kwestia: kradzież cudzej pracy. Tak, kradzież. Przemalowanie grafiki w Paincie nie czyni jej twoim dziełem, tak jak przemalowanie kradzionego samochodu nie sprawi, że będzie twój. Na DeviantArt dostałabyś bardzo mocny negatywny "feedback" - raporty pracki, ostra krytyka, łatka złodzieja, zwłaszcza gdyby nagłośnił to autor oryginału.

Druga sprawa: OC jest słaby. Nie tragiczny, ale słaby. W opisie pełno błędów, formatowanie jest niechlujne, historia... po cholerę od razu księżniczka? Nie może być zwykłym bat-pony, żyjącym gdzieś w Equestrii (lub poza nią)? Trochę to bez sensu.

Całość sprawia wrażenie bylejakości i zrobienia "na odwal", niedopracowania. Na twoim miejscu przysiadłabym, przemyślała wszystko raz jeszcze i dopracowała postać. Tworzenie dobrych OCków jest trudne i wymaga sporo pracy, ale satysfakcja, gdy ktoś pyta, czy może narysować twojego kuca lub chwali fanfik, w którym jest ona bohaterem... bezcenna.

Stworzenie nawet fajnych (choć wciąż niedopracowanych) postaci zajęło mi dobre półtora roku. Przez ten czas zmieniło się niemal wszystko: wygląd, osobowości, imiona, znaczki, biografie... Czasem lepiej odłożyć projekt na półkę, odczekać nieco i wtedy wrócić, jeszcze raz wszystko przejrzeć i poprawić, co trzeba. Nic nie jest stałe, pamiętaj o tym.

A na przyszłość... bez fochów. Bo wszyscy uznają cię za niedojrzałą histeryczkę.

Link do komentarza

minusy:

1.Zmiana koloru oczu, dziwne i nawet nie jest podane wyjaśnienie jak i dlaczego...

2.Dość słabo opisana historia i charakter.

3.Księżniczka!

4.Księżniczka czego...pokera?

plusy:

1.Bat pony (lubię tą rasę)

2.Cutie Mark, dość oryginalny.

3.Zamieszkanie po za Equestrią.

 

Nie ma tragedii, ale nie jest to najlepszy Oc'ek.

Link do komentarza
×
×
  • Utwórz nowe...