Skocz do zawartości

[Quiz] Vinyl oraz muzyka elektroniczna


Cipher 618

Recommended Posts

Witajcie. W tym temacie będziecie mogli pochwalić się wiedzą na temat najlepszej klaczy wśród DJek oraz najlepszej DJki wśród klaczy. Ale to nie wszystko. Będę pytał również o rzeczy, które wiążą się z muzyką elektroniczną. Nie zdziwcie się jeśli zapytam o hymn Love Parade.
 
Zasady są wyjątkowo proste:
 
Czas trwania 
 
21 dni (do 2 grudnia). Wygrywa ten kto zdobędzie więcej punktów. 
 
Pytania
 
Będą pojawiać się nieregularnie (wybaczcie, mam tak zwane prywatne życie  :squee:  ) Będą dotyczyć Vinyl, ale nie tylko. Mogę zapytać o utwory, sprzęt, DJa etc. 
 
Odpowiedzi i punktacja:
 
- pierwsza osoba - 3pkt
- druga osoba - 1pkt
- bonus za wykazanie się wiedzą - 1pkt (nie oznacza to lania wody)
 
Nagrody:
 
Nutki: złota, srebrna i brązowa. Dodatkowo, dla osoby, która zdobędzie najwięcej punktów za wiedzę wręczę winylową płytę (nie musi to być ktoś, kto stanie na podium). 
 



Punktacja:

Salmonella - 34pkt

 Parabellum Edge - 20pkt 

Zandi - 8pkt
Insomnia - 6pkt
KruK Van Dort - 5pkt
Nicolas Dominique - 5pkt
Ryś Raindrops - 5pkt

PISKLAKOZAUR - 2pkt
Rainbow Dash ; ) - 1pkt


Salmonella wymiata konkurencję...

Vinyl irytuje swojego Avatara  :bemused:

 
 

:cadancespin: ZACZYNAMY :cadancespin:

 
 
Na początek coś BARDZO łatwego:
 
1. Jaki uroczy znaczek ma Vinyl Scratch?

 

 

 

WYNIKI

Salmonella - 34pkt - złota nutka

 Parabellum Edge - 20pkt  - srebrna nutka + wyróżnienie

Zandi - 8pkt - brązowa nutka

 


Podsumowanie:

Być może decyzję o tak rozstrzelonej punktacji w ostatnim pytaniu uznacie za idiotyczną, ale mam ku temu powody. Parabellum Edge miał na dobrą sprawę zwycięstwo w kieszeni. Pierwsze dwa miejsca mógłbym przyznać przed czasem. Dzięki możliwości otrzymania od 1 do 18pkt każdy mógł wygrać. Wszystko zależało od jakości odpowiedzi. 

Salmonella - rozłożyłaś swoją odpowiedzią nawet mnie. Przyznałaś się, że znalazłaś to wszystko w internecie (czytałaś nawet wywiad!), za co masz plusa (w przenośni ;) ). W pełni zasłużyłaś na złotą nutkę.

Parabellum Edge - było blisko, ale mam nadzieję że rozumiesz moją decyzję o ostatnim pytaniu i punktacji. Miałeś wygraną w kieszeni, a chciałem dać innym szansę. Otrzymujesz srebrną nutkę oraz wyróżnienie. Odpowiedziałeś na masę pytań.

Zandi - gratuluję trzeciego miejsca.
 

Edytowano przez Triste Cordis
Link do komentarza

Połączone ze sobą dwie ósemki (nuty) . ^^

 

Tak jest. Dwie ósemki połączone "belką" - +3

Podwójna ósemka.

 

+1

 

Cassidy - podanie koloru nie jest wystarczające by otrzymać bonusowe punkty  :fluttershy3:

Pytanie nr 2. 

 

Zgodnie z zapowiedzią, nie wszystkie pytania będą dotyczyć samej Vinyl. To dotyczy czegoś innego, dość smutnego, a mianowicie:

 

Kiedy (w jakim roku) miała miejsce ostatnia edycja Love Parade? Co było powodem odwołania imprezy? (wygra odpowiedź na zasadach "krótko, zwięźle i na temat")

 

Oczywiście obowiązuje bonus za dodatkowe informacje. Nie powiem jakie, bo naprowadzę Was na cel, a w dobie internetu... sami rozumiecie.

 

Bonus 2: w jaki sposób upamiętniono ten odbywający się od lat event? Podpowiem, że stało za tym trzy osoby. 

 

Mówiąc krótko można zdobyć, aż 5 punktów  :rarityawesome:

Edytowano przez Triste Cordis
Link do komentarza

W 2010.
 
Powodem odwołania był wybuch paniki podczas eventu w Duisburgu, gdzie zginęło 21 osób (bo akurat jedynym wejściem i wyjściem był jeden tunel).
 
A LP upamiętniono (a w zasadzie, ofiary katastrofy w Duisburgu) utworem "Remeber Love" stworzonym przez DJs United, za którym stali: Paul Oakenfold, Armin van Buuren i Paul van Dyk.

Niestety masz rację. Nie będę przyznawał punktu za fakt, że osoby stojące z przodu nie wiedziały o tragedii jaka rozgrywała się przy wejściu. Szkoda, że za głupotę organizatorów zapłacili ludzie oraz ich rodziny. Tak czy inaczej +5

 

Triste

Edytowano przez Triste Cordis
Link do komentarza
Gość Nie sądzę

Oczy Vinyl zobaczyliśmy po raz pierwszy w odcinku ''ślub w Canterlocie część 2.'' na początku piosenki ''Love is in Bloom''. Wcześniej można było ją zobaczyć w odcinku ''Sukces spod igły'', jednak wtedy miała swoje okulary. Po zdjęciu przez nią okazało się, że jej oczy są koloru wiśniowego - identyczne jak u Rainbow Dash.

Link do komentarza

Parabellum Edge - +3 dokładnie to wiśniowe, ale reszta zgadza się
Ryś Raindrops - +2 za to że jesteś druga oraz dodatkową, istotną informację
Rainbow Dash ; )- +1 wyjątkowo za podanie dokładnego koloru (google, prawda?)

Tak na prawdę żadne z Was nie odpowiedziało w 100% na pytanie. Miałem na myśli pytanie. Ale nie wnikajmy w szczegóły.

Pytanie 4
Zostawmy na chwilę Vinyl w spokoju.
 
Jakim utworem zadebiutował Andre Tanneberger?
Bonus: Jaki jest jego pseudonim artystyczny?

Edytowano przez Triste Cordis
Link do komentarza

Zandi - prawidłowa odpowiedź. 3 pkt Bez pseudonimu daleko by nie zaszedł ;)
Parabellum Edge - 1 pkt. Fajnie, że się przyznałeś  :huhwha:

 

Pytanie 5

 

Uwaga. Pytanie otwarte. Vinyl to DJka. Jej znaczek średnio do niej pasuje. Jaki Waszym zdaniem powinien być?

 

Tym razem wygra odpowiedź, która najbardziej przypadnie mi do gustu (propozycja, uzasadnienie etc) Punktacja też jest inna. Max 6 pkt

Link do komentarza

Czekałem na więcej odpowiedzi. 
 
Insomnia - 4 pkt - Twoja propozycja spodobała mi się bardziej. 
Parabellum Edge - 3 pkt (było by 2, ale postarałeś się o uzasadnienie) 
 
PS. Nawet na obrazku widać, że głośnik niskotonowy to tylko część zestawu. Są tam wejścia na lewy i prawy kanał.  :fluttershy5:

 

Pytanie 6

 

Co to jest "mashup"

 

Bonus - o ilości punktów zdecyduje jakość odpowiedzi - Co to jest "dashup"?

Edytowano przez Triste Cordis
Link do komentarza

Salmonella zgarnia najwięcej punktów. 1 za odpowiedź + 2 za pytanie dodatkowe. Razem 4pkt

Zandi - 3pkt za pierwszeństwo 

 

Pytanie 7

 

Jaki kultowy utwór muzyki klasycznej doczekał się całej masy remiksów? Za prawidłową, rozwiniętą odpowiedź - 6pkt!

 

W razie trudności, udzielę podpowiedzi

Edytowano przez Triste Cordis
Link do komentarza

Utwór powstał "nieco" wcześniej ;), ale masz rację. Nadal można zgarnąć punkty np podając prawdziwą datę powstania utworu czy nazwę DJa, który "popełnił" remiks. Ale punkty są twoje. Powiedzmy, że za nazwę Singla, która może naprowadzić innych, film oraz daty - 5pkt

Czekam na dalsze odpowiedzi. Pamiętajcie. Utwór powstał wcześniej! A skoro powstało aż tyle remiksów, wystarczy jedna nazwa :) A wiem, że lubicie internet.

  • +1 1
Link do komentarza
Gość
Temat jest zablokowany i nie można w nim pisać.
×
×
  • Utwórz nowe...