Skocz do zawartości

Gry na PS2/PS1


Grillo

Recommended Posts

Spiderman

Dołączona grafika

Spiderman - gra wydana w 2000 roku na konsolę ps1.

Dołączona grafika

Dołączona grafika

Dołączona grafika

Dołączona grafika

Dołączona grafika

Przyznaję.. świetna gra... za dzieciaka się grało :D

Aż mi się przypomniała historia jak przyszła jakaś ciocia z dziećmi a matka kazała mi włączyć im dobranockę...

Kłóciłem się z nią że spiderman to jest dobranocka...

Ale jakoś nigdy nie ukończyłem jej... lub ukończyłem ale nie pamiętam... Jedyne co pamiętam to to że goniłem Venoma więc byłem na samym końcu...

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 72
  • Created
  • Ostatnia odpowiedź

Top Posters In This Topic

Oddworld: Abe's Oddysee

Nawet nie wiedziałem że tak się nazywa gra w którą grałem mając 2 latka...

Dołączona grafika

Dołączona grafika

Dołączona grafika

Więc... co ja mogłem robić w takiej grze jako dwulatek? Oczywiście jednym przyciskiem się pierdziało co bardzo lubiłem. Jakoś nigdy nie brałem się za przejście tej gry ale miło ją wspominam (ojciec mi później powiedział że tym pierdzeniem ze oni się tak komunikują)

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

FIFA!!!!!!

Lubie grać w tą gre. Mimo, że brat zawsze mnie rozwala XD

Wiesz... nigdy nie lubiłem gier sportowych :(

Próbowałem się do nich przekonać ale nigdy nie udało mi się to...

Przygodówki 4ever :3

Jak 2

W jedynkę nie grałem, w trójkę również, więc mogę się tylko wypowiedzieć o tej części.

Dołączona grafika

Dołączona grafika

Dołączona grafika

Dołączona grafika

Dołączona grafika

Dołączona grafika

Wypowiadając się o tej grze napomknę że jest to gra stworzona przez Naughty Dog twórców gier przygodowych np. Crash Bandicoot oraz Uncharted.

Gra bardzo przypominała mi GTA (samochody, ludzie, otwarta mapa po której można "latać" samochodami, bronie i policja która jest zbyt wyczulona [atakuje po delikatnym najechaniu i przewróceniu ich]).

Bardzo spodobała mi się zmiana wysokości jeżdżąc samochodami.

Klawiszem R2 można było zniżyć podwozie swojego samochodu lub motoru i przejeżdżać ludzi lub bardzo szybko udać się w miejsce misji oraz w misjach czasowych bardzo przydatne.

Kolejnym aspektem który wymienię są bronie które też były dość dopracowane.

Następną rzeczą był dosyć wysoki humor spowodowany docinkami Dextera ("zwierzaczka siedzącego na ramieniu Jak'a").

Polubiłem również tą grę za to że można było jeździć na tzw. latającej desce. Dość łatwo przedostawało się dzięki niej do innej lokacji. Przydała się również w zadaniu gonienia smoczków i zabijania ich.

Jedynym minusem było robienie wszystkiego od nowa bez checkpointów co było bardzo denerwujące.

Zapewne nikt tego nie przeczyta bo zbyt duża ściana tekstu. Ale jeśli drogi czytelniku dojechałeś już tutaj to powiem Ci że jesteś bardzo odważny. Doczytaj tylko do końca. Wg. mnie gra bardzo podobna i powiązana z serią Ratchet & Clank o którym pisałem prze pierwszym poście w tym temacie :3. Nawet w R&C zauważyłem w pokoju Ratcheta tzw. konsolę podłączoną do telewizora na którym widniał Jak i Dexter.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 4 weeks later...

Oddworld: Abe's Oddysee

Nawet nie wiedziałem że tak się nazywa gra w którą grałem mając 2 latka...

Miałem demo, miło wspominam, ale zamiast ratować te zielone ludziki wolałem opanować umysł strażników i rozwalać swoich/więźniów :rainderp: Fajna animacja strzelania była.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 weeks later...

Pierwszy Metal Gear Solid to gra-legenda. Kolejne części serii, w tym remake "jedynki" - The Twin Snakes, już mi się tak nie podobały - gdzieś zniknęła większość ciężkiego klimatu, ulotnił się też realizm (sic!).

"Wychowałem się" na wersji japońskiej. Z całym szacunkiem dla D. Haytera i reszty dubbingowej ekipy - głosy w angielskiej wersji brzmią nieco sztucznie, ale to tylko moja opinia.

MGS1 ma przeepicki soundtrack. Powiem tylko tyle, że w późniejszych odsłonach nie było i nigdy nie będzie lepszego, przynajmniej jeśli chodzi o utwory in-game. Jest chyba tylko jeden wyjątek, a jest nim motyw http://www.youtube.com/watch?v=m0NqNq_hnqQ, który spodobał mi się bardziej niż http://www.youtube.com/watch?v=158aAmVyDug.

Szkoda że prawdopodobnie nigdy nie zagram, bo konsola raczej z nieba nie spadnie, a emulatory ssą z siłą radzieckiego odkurzacza "Trzmiel" :P Ale i tak MGS ma dla mnie duże znaczenie. Dzwonek Codecu jest ustawiony w moim telefonie i Skype, i nigdy nie zamienię go na nic kucykowego :)

Od 8 kwietnia obniżono na PSN cenę Metal Gear Solid z £7.99 do £3.99. Promocja trwa 2 tygodnie.

Dołączona grafika

Ekran menu (na filmiku kolor tła jest zmieniany za pomocą kombinacji przycisków)

http-~~-//www.youtube.com/watch?v=sylM7aDSy8M

Walkthrough

wersji i angielskiej -
(jak już wspomniałem - nie cierpię emulatorów...)

Walka z Revolverem Ocelotem:

http-~~-//www.youtube.com/watch?v=lVIrWJl_mus

Post dość chaotyczny, ale o tej godzinie ciężko zmusić mózg do wygenerowania czegoś lepszego ;p

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Michael, nie wiem kiedy ostatnio odświeżałeś sobie info o emulatorach, ale nawet PS2 da radę bez większych problemów emulować, a PS1 tym prędzej.. (sam ostatnio emulowałem FFVII, chodzi płynnie, bez zacinania i grafika znośna, bo da radę ustawić rozdzielczość taką jaką się chce, wygładzanie krawędzi, 'podbić texturki' jakimś filtrowaniem, choć nie wiem czy to faktycznie coś daje :D, no i fajny efekt 'przeplotu' tak, żeby było bardziej jak na telewizorze (wg mnie te paski fajnie wyglądają :> ).) Jak jesteś zainteresowany, to googluj ePSXe.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tylko jedno pytanie: czy defaultowe ustawienia umożliwiają działanie gry w dokładnie taki sam sposób, jak robi to konsola?

Btw,

nie ma efektu przestrzennego dla muzyki, podczas gdy dla innych dźwięków jest - czy to wina emulatora?

Trzeba trochę pomieszać. Jak włączysz pierwszy raz emulator, to pojawia się 'wizard guide', musisz przeklikać kilka okienek, wybrać którego BIOSu chcesz użyć (jak ściągniesz z oficjalnej strony ePSXe, to biosu mieć nie będziesz, z peba przykładowo już co innego), wybrać której wtyczki graficznej chcesz użyć, plugina od dźwięku i plugina od napędu, przy czym ten ostatni nie ma żadnego znaczenia raczej, bo pewnie będziesz odpalał gry nie z płyt, tylko z obrazów płyt ;p (iso, bin, img, itp). Plugin od dźwięku to kilka ustawień na krzyż (które w zasadzie możesz zostawić domyslne, nie jestem pewien z tym dźwiękiem przestrzennym, pewnie zależy właśnie od wtyczek i może nie wszystkie go obsługują), no i najwięcej opcji masz do ustawienia w pluginie graficznym (okienko/fullscreen, rozdzielczość, jakość textur, jak chcesz to można dodać jakieś efekty pełnoekranowe typu lekkie rozmazanie i takie tam.)

No i kwestia jeszcze w którą część chcesz pograć, bo wyżej opisałem emualcje PS1, PS2 jest więcej ustawień i jeśli masz leciwego kompa, to może być kiepsko z wydajnością, ale też ujdzie, a poza tym, to pierwsze część wyszła też na PC, z tym że nie wiem czy po japońsku też, a zawsze lepiej niż bawić się z emulatorem zagrać w wersję na PC, chyba że jest pod jakimś względem gorsza ;p (nie wiem czy i czym się różnią :<)

PS.:

Takie coś znalazłem

Co prawda ePSXe i plugsy dla niego nie mają wsparcia Sourounda o 5.1 nie wsominając, ale efekt przestrzenny można uzyskać nakładając efekty wprost z karty - można to zrobić chocby przez zwykły mixer. .

Tak btw, tamta gra w oryginale w ogóle miała wsparcie dla dźwięku przestrzennego? ;o Bo sam nie wiem czy w 98 roku takie rzeczy już były. (z drugiej strony, nie zdziwił bym się, jeśli w japonii faktycznie już mieli głośniki kina domowe :D)
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tak jak tu pisali, na PS 2 to fajne Tekken 5, Resident Evil 4 - świetna gierka, polecam, Burnout 3 Takedown - również zarąbista, no i niech będzie Black - długo w niego nie grałem, bo nie jestem przyzwyczajony do takiego sterowania ;p Aha! No i nie można zapomnieć o kultowej grze Metal Gear Solid 3! Zarąbista gierka! Może grafiką nie powala, ale za to jaka grywalność! :D

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mówiąc "efekt przestrzenny" miałem na myśli akustykę pomieszczenia.

Co do liczby kanałów MGS1 ma tylko dźwięk stereo lub mono.

Wspomniałeś o wersji PC... Watpię by w pełni obsługiwała pady, a nie wyobrażam sobie granie w MGS-a na klawiaturze, nawet gdyby miała DualShocka :D

Dołączona grafika

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 months later...

Na PS2 wyszła moja ulubiona, najpiękniejsza gra EVER- Okami. Wcielasz się w boginię Amaterasu w ciele białego wilka i musi odbudować dawne piękno starożytnej Japonii. (no nie takiej bardzo starożytnej bo Moon Tribe posiada technologie). Legenda z początku gry- Dawno, dawno temu... do Wioski Kamiki, przybył potwór- Yamata-No-Orochi, czyli 8-głowy demon z ciałem góry. Co roku, w księżycową noc, wybierał piękną kobietę, którą wioska musiała oddać mu w ofierze, inaczej potwór zniszczyłby ją. Tym razem wybór padł na Nami (Izanami)- narzeczoną wojownika Nagiego (Izanagi). Tym czasem nocą między domami przechadzała się biała wilczyca, nazwana przez wieśniaków Shiranui. Myśleli oni, że jest wysłannicą Orochi'ego, więc Nagi chciał ją zgładzić. Walka zawsze kończyła się jego porażką. Nagi dał za wygraną, ponieważ musiał ratować swoją ukochaną przed potworem. Pobiegł do Księżycowej Jaskini i dał wyzwanie demonowi. Nie potrafił on jednak przebić pancerzu bestii. Nagle do akcji wbiegła Shiranui, stoczyła długą i krwawą walkę z Orochi'm. W końcu zawyła- chmury rozstąpiły się i ukazał się święcacy księżyc. Miecz Nagi'ego otrzymał moc, dzięki której odciął wszystkie łby demona. Jednak wilczyca uległa jego truciźnie i słabła z każdą minutą. Wojownik zabrał ją do wioski, gdzie z ostatnim szczeknięciem zginęła... Ale to nie koniec historii. 100 lat później prawdziwa akcja gry rozgrywa się, gdzie my sterujemy odrodzoną Okami Amaterasu- reinkarnacją Shiranui, która jest znacznie słabsza. O tuż jako bóg, czerpie ona siłę z wiary. A ta- przez te 100 lat znikła prawie zupełnie i ludzie zamiast widzieć ją w prawdziwej postaci- ze swoją bronią i czerwonymi boskimi znakami na ciele, jako zwykłego wilka. Cała gra posiada niezwykłą oprawę graficzną w stylu starych japońskich malowideł i dźwiękową- moje ulubione soundtracki to ,,Reset~Thank you version" i ,,The Sun Rises". Mój ulubiony moment gry-

Kiedy Amaterasu odzyskuje swoją pełną moc dzięki wierze i przybiera postać Shiranui, by wznieść słońce i pokonać Yamiego!

Wygląd Shiranui- http://images2.wikia.nocookie.net/__cb20091101202028/okami/images/1/11/Shiranui.jpg Wygląd Amaterasu- http://images4.wikia.nocookie.net/__cb20121001033338/okami/images/5/5e/Amaterasu_image.jpg

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 month later...

Discord Server

Partnerzy

  • For Glorious Equestria
  • Bronies Polska
  • Bronies na DeviantArcie
  • Klub Konesera Polskiego Fanfika
  • Kącik lektorski Bronies Corner
  • Lailyren Arts
×
×
  • Utwórz nowe...