Skocz do zawartości

Gry na PS2/PS1


Grillo

Recommended Posts

Witam jako ze zauważyłem temat RosialdoDrewialdo o PS3 którego nie cierpie (konsoli nie jego) :D

Wolę PS2 i to dlatego podajmy jakieś fajne gry na tą świetną konsolkę :)

Ratchet & Clank - chodzimy tzw. "myszoskoczkiem" który nosi na plecach swojego kolegę małego przyjacielskiego robocika Clanka. Chcą uratować galaktykę przed złymi charakterami przemierzając wiele planet.

Dołączona grafika

Gra bardzo urzekła mnie swoją tzw. bajkowością i dużym wyborem broni.

Bezkrwawa, zabija się roboty oraz inne dziwne istoty wymyślone przez twórców. W 1. była tylko fabuła. W 2 i 3 oraz dalszych częściach dodali możliwość dostania pracy jako gladiator na arenie oraz wyścigi. Wiele questów które są wymagane aby odblokować kolejną planetę dodają tej grze jako takiego RPG.

http-~~-//www.youtube.com/watch?v=OXqUl0Fghv8

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 72
  • Created
  • Ostatnia odpowiedź

Top Posters In This Topic

Cóż, na Ps2 warte polecenia jest wiele gier. Na razie przychodzą mi do głowy: Metal Gear Solid 2 i 3 (w szczególności 3) Okami, które jest niesamowite zarówno graficznie, dźwiękowo jak i ma świetną fabułę mającą swoje korzenie w japońskiej mitologii) Final Fantasy X - moja ulubiona część Final Fantasy :D Silent Hill 0rigins i Shattered Memories jeśli ktoś lubi survival horrory Kingdom Hearts jest podobno świetne i mam zamiar kiedyś w nie zagrać :P

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

- Tekken 5 :D. Panda rządzi! - Crash of the titans. Gorszy od części z PS1, ale dość dobry. - Kingdom Hearts 2. Nie trzeba mieć 9 lat żeby się dobrze bawić w świecie Disney'a :). - Resident Evil 4. Dobrze się przy nim bawiłam. - Shadow of the Colossous. Genialny klimat, świetna oprawa audio-wizualna, pomysłowe starcia z kolosami.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Więc ja grałem w: Tekkena 5 (najlepsza bijatyka forever!) FIFĘ 12 (wiem, że lepiej kupić np. na PC, ale dla mnie też może być na PS2) Drome Racer (czy jakoś tak - takie fajne wyścigi Lego) Tomb Raider Underworld (nie polecam) NFS: Most Wanted (nic nie muszę pisać) Metal of Honor: Rising Sun (zajefajna strzelanka) WRC: Rally Evolved (całkiem niezłe wyścigi rajdowe) The Lord of the Rings: The Two Towers (całkiem też dobre, chociaż nie jestem fanem Władcy Pierścieni)

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja teraz otrzymałem od ojca jego album z płytami na każdej jest jakaś gra i odkrywam nowe możliwości mojej konsolki :3

Więc dziś jakoś tak zacząłem od wyścigówek. Łapiąc za płytkę myślałem... "kolejna ściganka podobna do carbona albo undergrounda..." w których samochody się nie niszczą i nie można "latać" samochodem.

Ale jednak burnout 3 okazał się świetną grą opartą na niszczeniu samochodów co bardzo przypadło mi do gustu :crazy: (chociaż prawie nigdy nie grałem w gry tego typu.)

PS. Przewinął mi się Spyro i Crash :sadsmile: gry mojego dzieciństwa :)

Druga rzecz to po przystrojeniu konsoli przecież można grać w gry z ps1...( :trollface: ) więc chyba zmienią nazwę tematu


Crash Bandicoot

Crash Bandicoot – seria gier platformowych na konsolę Sony PlayStation, Sony PlayStation 2, Xbox oraz Game Boy, a także na konsolę PlayStation Portable, Nintendo DS i Nintendo Wii.

Dołączona grafika

Dołączona grafika

Dołączona grafika

Świetna gra przygodowa stworzona przez Noughty Dog. Chyba pierwsza seria gier w którą grałem na konsoli ps1 w wieku 4 lat :). Inni mieli komputery i różne gry a ja na konsoli zaczynałem moją przygodę z grami. Może i nie onieśmiela zbytnio szatą graficzną lecz grywalność i ogólny humor zawarty w tym powinien rewanżować te braki :D.

PS. Crash Team Racing 1 przeszedłem całe w wieku 6 lat :P

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Crash Bandicoot wspaniała klasyka przeszedłem wszystkieczesci jakie były na ps i ps2 Xd Arjen bazuka była w 3 pozatym lubie sobie jeszcze pograc w Dragon Balla budokai tenkaichi Final Fantasy X i XII Kingdom Hearts 2 Final Mix niestety trzeba ściagnać ale wiec wiecej zabawy niz w podstawce WWE 2008 Soul Calibur 3

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tekken (jap. 鉄拳? dosł. Żelazna pięść) – seria konsolowych bijatyk, tworzona i wydawana przez firmę Namco. Początkowo jako gra arcade, później została przeniesiona na konsole PlayStation, PlayStation 2, WonderSwan, Game Boy Advance, PSP, PlayStation 3 i Xbox 360 (ta ostatnia dopiero od Tekken 6).

Dołączona grafika

Dołączona grafika

Dołączona grafika

Dołączona grafika

Świetna bijatyka :D Grałem w 1,2,3 i 5 :)

4 nie chciała mi działa nawet na telewizorze który spokojnie odbiera 50Hz.

W 5 świetne jest to ze można zmieniać ubrania kolory itp. Prawie jak Simsy xD

Każdy może być w tą grę dobry (TRATATATATATATATATA w klawisze :D)

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja w Tekken 5 byłem dobry Wulongiem i Lawem, (Lawem kila razy zaliczyłem nawet perfekta i to na Devill Jinie), ale moją ulubioną grą na Ps2 jest God of War 1 i 2(założyłem nawet temat o całej sadze , ale nikt nie odpowiada, więc chyba poproszę o jego usunięcie), az gier na ps1 to na Emu lubiłem grać w Skullmonkeys i Abe's Oddysey, oraz MOH Underground :)

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gra która mi zapadła w pamięć z PS2 to zdecydowanie Okami -- niesamowita historia, unikatowy styl graficzny, ciekawy czworonożny bohater... Polecam tym co nie znają! RE4 też był klimatyczny, a godzin spędzonych przy Soul Calibur nawet nie zacznę liczyć ^^

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Na PS1 polecę moją pierwszą gre w jaką kiedykolwiek grałem :

Klonoę

Dołączona grafika

A na PS2

Dragon Quest VIII - zdecydowanie moja ulubiona gra na PS2, jest to turowy RPG utrzymany w stylu anime.

Dołączona grafika

Okami !To jest must have dla posiadaczy PS2 Dołączona grafika

Kingdom hearts obydwie części najlepiej w formie final mix

Dołączona grafika

Ratchet Gladiator, przyjemny third person shooter

Dołączona grafika

Shadow of The Colossus

Timesplitters Future Perfect- mój ulubiony FPS na PS2

Dołączona grafika

Jak sobie jeszcze coś przypomnę to dopisze.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli lubisz szybkie wyscigi to polecam wipeouty (ps1/ps2) oraz rollcage i rollcage stage 2 (tylko ps1 i pc)

Chyba kazdy wie co to wipeout ale rollcage to mniej znana seria Dołączona grafika

Jeździ się tam futurystycznymi bolidami które maja większe kola od karoserii i osiągają olbrzymie prędkości dzięki czemu można wykonywać różne akrobacje np. jeździć po ścianach lub sufitach maja tez dużo broni jak karabiny,rakiety,rakiety kierowane,portale, tarcze,nitro itp :D są tam trzy ligi i 20 aut każde ma trzy wersje (zależne od ligi). To była i jest moja ulubioną scigałką na ps1

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Persona 4 Czyli ostatnia wielka gra PS2. Świetne połączenia klasycznego turowego systemu walki, z ... Simem... Do tego bardzo ciekawa i wciągająca fabuła, niesamowity mroczny/groteskowy klimat. No i żeby zobaczyć prawdziwe zakończenie to trzeba być bardzo uparty. Jeden z niewielu naprawdę dobrych wyrobów klasy urban-fantasy, nieograniczając się tylko do gier. Zresztą Atlus ma to do siebie, że tworzy naprawdę fajne urban-fantasy. Inne ciekawe gry Atlusa na które można spojrzeć (chociaż, trzeba zauważyć, że ma tendencje do robienia gier wymagających dużo Grindu): Digital Devil Saga, Persona 3, czy Catherine z PS3/XBOX360, lub Devil Survivor na DSa. Warto też spojrzeć na Grandię 3. O ile fabuła może być, o tyle największym problemem gry jest bardzo słaby dobór postaci (powiedzmy, że dwie najciekawsze postacie odchodzą z drużyny zanim fabuła zdąży się rozkręcić). Ale to co wyróżnia grę na tle innych jest niesamowite połączenie Walki taktycznej z czasem rzeczywistym. Ogólnie wszystkie akcje wykonywane są w czasie rzeczywistym, a gra zatrzymuje się tylko w momencie kiedy masz wydać rozkaz postaci. Ogólnie pole walki jest bardzo dynamiczne, twoje postacie się przemieszczają, przeciwnicy się przemieszczają, Próbujesz dobiec do przeciwników i wyprowadzić serię ataków, albo jeden silny atak atak przerywający rzucanie zaklęć, czasem sam używasz ataków specjalnych lub zaklęć. No i gra miejscami posiada bardzo dobrą muzykę. Ewentualnie można też spojrzeć na Grandię 2, ale grafika odstrasza, no i może i jest wersja PC, ale jest tak niestabilna, że czasem lepiej warto oszczędzić sobie nerwów w walce z nią (chociaż ja właśnie tę wersję ukończyłem - pamiętam jak podczas ostatniej serii walk z bossami po każdej walce cofałem się do save pointu i restartowałem grę).

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach


Discord Server

Partnerzy

  • For Glorious Equestria
  • Bronies Polska
  • Bronies na DeviantArcie
  • Klub Konesera Polskiego Fanfika
  • Kącik lektorski Bronies Corner
  • Lailyren Arts
×
×
  • Utwórz nowe...