Skocz do zawartości

Prace w digitalu by GFG.


GoForGold

Recommended Posts

Witajcie. Niedawno zacząłem bawić się w rysowanie w digitalu za pomocą myszki.

Używam Gimpa, rzadziej Photoshopa.

 

Kilka moich rysunków:

 

Pierwszy digital art, Pinkamena. Gimp.

pinkamena_2_by_xgoforgold-d73dd1k.png

 

Tym razem Pinkie, także w Gimpie.

pinkie_pie_cylinder2_by_xgoforgold-d73n4

 

Twilight dla Littlebarta, Gimp.

twilight_by_xgoforgold-d73xfhw.png

 

Fluttershy dla Sabiny. Gimp + Photoshop.

flutterstache_smaller_by_xgoforgold-d73y

 

Pierwszy rysunek z Sai'a. Flash dla Pillstera. (Specjalnie bez znaczka)

oc___flash_by_xgoforgold-d74ixll.png

 

Kolejny SAI. Siostra Red Heart w masce średniowiecznego lekarza

nurse_by_xgoforgold-d747cqh.png

 

Dashie.

confused_rainbow_dash_by_xgoforgold-d75k

 

Mapka Equestrii, robiona z nudów. Jeśli ktoś chciałby w jakości HD to mogę z chęcią udostępnić.

equestria_hd_map_by_xgoforgold-d74s4ay.j

 

Pinkamena i Pinkie.

brohoof_by_xgoforgold-d75h0tj.png

 

Przyznam się, iż korzystałem z wektorów na twarz balonika i cutie mark Pinkie. Mam nadzieję, że wybaczycie.

cLxnMmd.png

 

Przy niektórych pracach są szkice, jednak niestety nie zapisałem wszystkich.

Hejtujcie, komentujcie, podawajcie swoje sugestie i pomysły.

Edytowano przez GoForGold
  • +1 8
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Hum, rysowałeś wcześniej?
Bo jeśli nie, to bardzo dobre początki (mówię o anatomii) ^^
Tzn. nie jest idealnie (o Twilighcie mogłabym się trochę rozpisać, pierwsza Pinkamena ma za szerokie przednie kopytka u podstawy, druga też coś nie tak z kopytkami + zbyt długi plot + chyba zbyt długi pyszczek), ale generalnie to wcale przyzwoicie (Flutterka chyba najlepsza c: ).
I bardzo fajne pomysły - pod tym względem pierwszy art wybitnie mi się podoba ^^

Jeśli chodzi o digitalową stronę techniki to jak dla mnie całkiem nieźle jak na początkującego (sama nie ogarniam jeszcze zbyt dobrze SAI'a, więc nie będę się zbyt wypowiadać :v).
A nawiasem mówiąc to jeśli chodzi o program polecam Paint Tool SAI. Nie dam ci linka, bo dostałam intalkę od chłopaka, ale znajdą się na tym forum ludzie, którzy zaufane linki do SAI mają c;

Edytowano przez Spring Apricot
  • +1 1
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Hum, rysowałeś wcześniej?

Bo jeśli nie, to bardzo dobre początki (mówię o anatomii) ^^

Tzn. nie jest idealnie (o Twilighcie mogłabym się trochę rozpisać, pierwsza Pinkamena ma za szerokie przednie kopytka u podstawy, druga też coś nie tak z kopytkami + zbyt długi plot + chyba zbyt długi pyszczek), ale generalnie to wcale przyzwoicie (Flutterka chyba najlepsza c: ).

I bardzo fajne pomysły - pod tym względem pierwszy art wybitnie mi się podoba ^^

Jeśli chodzi o digitalową stronę techniki to jak dla mnie całkiem nieźle jak na początkującego (sama nie ogarniam jeszcze zbyt dobrze SAI'a, więc nie będę się zbyt wypowiadać :v).

A nawiasem mówiąc to jeśli chodzi o program polecam Paint Tool SAI. Nie dam ci linka, bo dostałam intalkę od chłopaka, ale znajdą się na tym forum ludzie, którzy zaufane linki do SAI maą c;

Dzięki wielkie za opinię. Tak, rysowałem trochę w traditionalu, jednak ze względu moich marnych umiejętności kolorowania kredkami rysowałem tylko ołówkiem.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzięki wielkie za opinię. Tak, rysowałem trochę w traditionalu, jednak ze względu moich marnych umiejętności kolorowania kredkami rysowałem tylko ołówkiem.

Cóż, jeśli chodzi o traditional mam ten sam problem - ołówek jak najbardziej, długopisem na lekcjach też, ale kredkami tylko paskudziłam nawet dobre szkice :v

A poza tym to z chęcią będę oglądać twoje prace i obserwować ich ewolucję c;

Edytowano przez Spring Apricot
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Hyhy, wszystkie Twoje rysunki, które tu umieściłeś już dobrze znam. Szczególnie tę pierwszą Pinkamenę i jej pewien "defekt" :wow: Wiem, że wiesz o co mi chodzi.

 

A co do tematu. Lubię Twoje rysunki. Zacząłeś bardzo dobrze. Aż sama byłam zdziwiona, że Twój pierwszy szkic (nie wstawiłeś tego rysunku tutaj, z tego co widzę) wyszedł tak dobrze.

Szczególnie podoba mi się FS. A za tę dedykację podziękuję Ci tutaj jeszcze raz :lunaderp:

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Rysujesz przy pomocy myszki? Linie są prawie idealnie proste, a wiem z doświadczenia, że takie ciężko zrobić. Za to +.

Samo wykonanie prac jest bardzo dobre, najbardziej podoba mi się pierwsza Pinkamena. Może dlatego, że ma takie spokojne, szare tło. A wracając do tła, fajne chmurki ci wychodzą. Reszta rysunków też jest całkiem niezła, ale moim ulubionym pozostaje pierwszy obrazek. Rysuj dalej, chętnie zobaczę, jak ci wychodzi.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Doszły 3 prace. Ostatnio rysuję praktycznie tylko w PTS'ie, ale jest jeden art z Gimpa.

Pierwszy rysunek z Sai'a. Flash dla Pillstera. (Specjalnie bez znaczka)

oc___flash_by_xgoforgold-d74ixll.png

 

Kolejny SAI. Siostra Red Heart w masce średniowiecznego lekarza

nurse_by_xgoforgold-d747cqh.png

 

Tym razem Gimp + SAI. Tło z Gimpa, kuc z Paint Tool'a.

landscape_by_xgoforgold-d74h5de.jpg

Edytowano przez GoForGold
  • +1 1
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ta siostra jest... epicka *.*
I mean, te maski są takie potwornie creepy i narysownie w niej kucyka... Awesome :3
Jedyne, czego mogę się co do niej trochę czepnąć, to oczy, ale to taki mały szczególik c;

Bardzo podobają mi się też drzewa w tym ostatnim. Trochę ten kucyk i to na czym stoi wydaje się nie pasować do tła, ale samo tło bardzo mi się podoba.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ta siostra jest... epicka *.*

I mean, te maski są takie potwornie creepy i narysownie w niej kucyka... Awesome :3

Jedyne, czego mogę się co do niej trochę czepnąć, to oczy, ale to taki mały szczególik c;

Bardzo podobają mi się też drzewa w tym ostatnim. Trochę ten kucyk i to na czym stoi wydaje się nie pasować do tła, ale samo tło bardzo mi się podoba.

Bardzo dziękuję, czasem mam dość chore pomysły ^^

Niezbyt wiedziałem jak narysować te oczy, dlatego trochę dziwnie wyszły.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Napisano (edytowany)

I kolejne 3 prace. Powoli idzie bo nie mam w ogóle czasu ostatnio.

 

Dashie.

confused_rainbow_dash_by_xgoforgold-d75k

 

Mapka Equestrii, robiona z nudów. Jeśli ktoś chciałby w jakości HD to mogę z chęcią udostępnić.

equestria_hd_map_by_xgoforgold-d74s4ay.j

 

Pinkamena i Pinkie.

brohoof_by_xgoforgold-d75h0tj.png

Edytowano przez GoForGold
  • +1 1
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ta mapa wyszła ci świetnie, podobnie jak praca z Gimpa i Photoshopa. Reszta rysunków też bardzo mi się podoba. Fajnie wyszedł ci ostatni rysunek, z Pinkie i Pinkameną. Ogólnie jest super, chyba częściej będę tu zaglądać.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 weeks later...
  • 4 weeks later...

Tak bardzo mi się ostatnio nie chciało nic rysować.

 

Ponifikacja wokalistki The Agonist dla Sabiny.

alissa_white_gluz_ponification_by_xgofor

 

Ponifikacja dla Pillstera wykonana na podstawie jakiegoś wektoru który widziałem w bliżej nieokreślonym miejscu.

g4QwwCa.png

Edytowano przez GoForGold
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 4 weeks later...

Huh, dawno mnie tutaj nie było, ale nie próżnowałem przez ten czas.

 

Twilight Sparkle na szybko.

598586__safe_solo_twilight+sparkle_magic

 

Zebra Zethisis dla Aresa Prime'a na podstawie opisu z jego fika.

590024__safe_solo_oc_fanfic_zebra_bracel

 

Nightshade, także dla Aresa i także z opisu.

595318__solo_oc_semi-dash-grimdark_bat+p

 

A tutaj mechaniczny gryf. Przyznam się, że nigdy nie rysowałem gryfów, tym bardziej mechanicznych.

602062__oc_grimdark_armor_fanfic_griffon

 

 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Well, czas najwyższy znów trochę postukać w klawiaturę w tym dziale.
1) Twilight ma trochę zderpiony anatomicznie pyszczek i tułów (wygląda trochę jak taka otyła parówka :3 ) oraz derp grzywę. Magiczne skrzydła są bardzo ładne, jednak magia wokół ogona wygląda już trochę kiepsko, i... No, widać, że na szybko c;
Poza tym art mi się podoba. Bardzo fajnie wyglądają te czarne wzory oraz, jak już pisałam, magiczne skrzydła.

2) U zebry przyczepiłabym się głównie do nieco zbyt długiego tułowia, może trochę do pyszczka i do tego, że grzywa i ogon nie układają się do końca naturalnie. Mimo owej lekkiej nienaturalności podobają mi się one jednak - ogon jest bardzo fajnie zawiązany c;
CM też jest super. Udało ci się go zrobić zebrowego ^^
3) Batpony - lewe tylne kopytko wydaje się być nieco zbyt długie względem prawego, ogon znów trochę nienaturalnie ułożony, lewe ucho wydaje się być w złym miejscu (wygląda jakby było trochę położone). Z szyją i klatką piersiową też coś jest nie tak - ta pierwsza chyba nieco zbyt chuda, ta druga zaś zbyt kanciasta (co do szyi być może jest to jednak głównie kwestia dysproporcji z kształtem klatki piersiowej). Poza tym ładny OCek. Chmura pod nią bardzo ładnie się prezentuje. Podoba mi się pomysł tej kępki u nasady skrzydła c:

4) Po anatomii widać, że to twój pierwszy rysunek gryfa, jednak ćwiczenie czyni mistrza c; Bardzo podoba mi się pomysł "mechanizacji". Poza tym muszę powiedzieć, że niebo wyszło ci genialnie. Te ciemniejsze, wyróżniające się chmurki na tle potężnych, szarych chmurzysk wyższego piętra świetnie wyglądają. Na prawdę dobrze ci ten element wyszedł c;

No, to na teraz to by było na tyle. Mam nadzieję, że nie stworzyłam jakichś zbyt zawiłych konstrukcji językowych, bo lubi mi się to zdarzać i całkiem mocno się rozpisałam. Czekamy na kolejne prace c;

  • +1 1
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 month later...

Nie wiem czy kolor czerwony pasuje do Solar Flare, ale mnie mniej ta praca jest godna pochwały. Twarz to najwiekszy minus tego artu - ona jest zdecydowanie za smutna i przygębiona. Może wyraźna mimika oka by dużo zmieniła... ale i tak praca jest spoko. 

A może... następnym razem spróbuj narysować nie kucyka, czy gryfa, a może... jakąś bestyjkę?

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Chcesz dodać odpowiedź ? Zaloguj się lub zarejestruj nowe konto.

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to bardzo łatwy proces!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się
×
×
  • Utwórz nowe...