-
Zawartość
4072 -
Rejestracja
-
Ostatnio
-
Wygrane dni
151
Wszystko napisane przez Cahan
-
Bleflar, spóźniłeś się za bardzo. Wyniki będą jeszcze dzisiaj, podobnie jak ogarnięcie półfinałów.
-
Użytkowniku nasz słodki i kochany, nie pisz posta pod postem, bo będziesz warnowany.
-
Thoroughbred - zwierzę czystej krwi, rasa z zamkniętą księgą hodowlaną. A przynajmniej to oznacza to u koni, u psów powinno być tak samo. Inter-bred - rasa uszlachetniana innymi rasami Cross-bred - krzyżówka międzyrasowa Half-bred - półkrewek, krzyżówka 2 ras Mongrel - kundel, osobnik o nieznanym pochodzeniu
-
Cahan grywa w Dzikie Hordy przez Game Rangera. Kontakt przez forum lub Discorda.
-
Ten post nie może zostać wyświetlony, ponieważ znajduje się w forum, które jest chronione hasłem. Podaj hasło
-
No nie. Kształt akwarium sam w sobie zazwyczaj znaczenia nie ma. Oczywiście, są ryby, dla których powierzchnia dna czy wysokość zbiornika są istotne. Więc nie, nie będzie różnicy w kwestii zmiany ryb, które się tam trzyma. Bo prostokąt 10 litrów nie nadaje się dla ryb tak samo jak kula 10 litrów. A w kuli 20 litrów tak samo można trzymać bojka jak w prostokącie 20 litrów. A są kule, które mają tych litrów i 45. Większych nie znalazłam podczas 2 minut przeszukiwania google'a.
- 15 odpowiedzi
-
- fluttershy
- zoologia
-
(i 1 więcej)
Tagi:
-
Tylko widzisz. Dla kogoś w temacie mały, prostokątny zbiornik to 20-100 litrów. Dla początkującego dobre będą 50-100 litrów. Mniejsze w zasadzie tylko jak chce mieć bojki/krewety/ parę A. borelli/jakieś endlerki czy małe kąsacze. Tymczasem dla osoby nieobeznanej w temacie taki mały, prostokątny zbiornik, to ma litrów raczej 5 niż 50. Kiedy mówię ludziom, którzy nie są w temacie, że mam 126 litrów, to wyobrażają sobie jakieś ogromne akwarium W efekcie trzymają bojki w jakichś szklankach, ale są zadowoleni, bo to nie są kule. I to jest imo bardziej realny problem. Mówiąc dosadniej: krucjata przeciwko kulom nie ma sensu, bo nie zwalcza problemu trzymania ryb w za małych akwariach. Zmianie ulega tylko ich kształt.
- 15 odpowiedzi
-
- 1
-
-
- fluttershy
- zoologia
-
(i 1 więcej)
Tagi:
-
No właśnie nie są. W jaki sposób krzywizna kuli stanowi problem inny niż: ciężko przyczepić sprzęt, ściany gorzej się czyści, kula 20 litrów zajmuje więcej miejsca niż prostokątne 20 litrów? Na pewno teraz nie kupiłabym sobie kuli, bo nie lubię utrudniać sobie życia. Z tego samego powodu nie kupiłabym akwarium z panoramiczną przednią szybą. Albo innego walca. Tak, jest to niepraktyczne. Tak, warto mówić dlaczego. Ale nie należy demonizować kuli, tylko dlatego, że kula i "rybka będzie pływać w kółko, bo jeziora i stawy nie są kwadratowe". Prostokątne też nie są. Ani szklane. Szczególnie, że demonizowanie kuli kończy się tym, że ludzie trzymają bojki w 2 litrach szkła czy innego plastiku, ale nie jest to kula! Może zamiast "zła kula", to "złe akwaria o zbyt małym litrażu"? Wtedy wszystko nabierze więcej sensu. A przestrzeń do pływania w linii prostej? Jest mniejsza. W akwariach narożnych też. Albo w innych o nietypowych wymiarach. Ale i tak do tej kuli trafiają głównie mało ruchliwe bojki albo inne krewety.
- 15 odpowiedzi
-
- 1
-
-
- fluttershy
- zoologia
-
(i 1 więcej)
Tagi:
-
No, ale w zasadzie co jest złego w kuli 20 litrów plus? Takiej z pokrywą, grzałką i filtrem. No jest to niepraktyczne w cholerę, ale jak dla mnie, to jak ktoś się uprze, to krewety czy bojownika może sobie w tym trzymać. Ja tymczasem podeślę to: http://www.polskatimes.pl/artykul/984916,pacu-ryba-znana-jako-obcinaczka-jader-znaleziona-w-wodach-sekwany-zdjecia,id,t.html
- 15 odpowiedzi
-
- 1
-
-
- fluttershy
- zoologia
-
(i 1 więcej)
Tagi:
-
Ten post nie może zostać wyświetlony, ponieważ znajduje się w forum, które jest chronione hasłem. Podaj hasło
-
Zepsuta zabawka [NZ] [PL] [Adventure] [Romans] [Sad] [Human] [Angst]
temat napisał nowy post w Archiwum fanfików
Solaris ukończył tłumaczenie całości i czeka na korektora. -
Ten post nie może zostać wyświetlony, ponieważ znajduje się w forum, które jest chronione hasłem. Podaj hasło
-
@Sosna Czyżbyś się nagle wycofał niby rak? Cykor jest z Ciebie i to jeszcze jak! Zegar rzucił ci już dawno wyznanie, a Ciebie nie ma, płaczesz o tym mamie? Ja sama nie wiem co o tym powiedzieć, bo on ma raz Ci jeszcze odpowiedzieć! Po jego rapsie podejmiesz wyzwanie? Może strach obleciał Cię dziś, kochanie? @Bleflar To kolejny, który uciekł z pola bitwy? Czyżbym tu gdzieś słyszała błagalne modlitwy? Stań do walki tchórzu, co minę masz nietęgą, zmierz się wnet z wielką Rzymianina potęgą!
-
Masz rację i nie masz racji. Luna była już popularna po swoim wystąpieniu w 2 pierwszych odcinkach 1 sezonu. Bronies jarali się nią na długo nim zaczęła być eksponowana w sezonie bodajże 4. Oczywiście pomogło jej wystąpienie w odcinku z Nocą Koszmarów w sezonie 2. Jednak w 1 sezonie, to raczej Celestię widywaliśmy dość często.
-
Wszystkie wymienione są po polsku lub istnieją ich tłumaczenia.
-
Prawda
-
Hipogryfów będzie całkiem sporo. Ale jakieś ważniejsze postacie z filmu raczej nie wystąpią. Czemu tak sądzę? W wyciekach nie było, no i to by za dużo kosztowało. Raczej nie wsadzą takiej Skystar, bo by musieli ściągać jej aktorkę głosową, a ona raczej wysoko ceni swój czas.
-
No właśnie. Zazwyczaj jej rola jest bardzo niewielka, ewentualnie fanfik jest 2/10. Do tego częste są słabe romanse bronixów z Luną.
-
Luna jest wręcz w większości fanfików. Pozwól, że zacznę od autoreklamy, bo moje jako pierwsze wpadły mi do głowy: "Popioły", "Nerdcon". Cudze: "Luna takes a shower" (istnieje tłumaczenie), "Downfall", "Si Deus nobiscum", "Popioły Equestrii", "Wieczna Wojna", "Today is good day to die" (czy jakoś tak), "Kroniki Equestrii: Nadejście Ognia", "Przymierze", "Wspomnienia, czyli dawno temu w Equestrii", "Paradise"... W "Antropologii" była raczej mocno epizodyczna.
-
Bronies utożsamiają się częściej z Luną, bo bunt, noc, ciemność, tajemniczość. Przez długi czas o Lunie nie było wiadomo nic. Jednak młode osoby częściej utożsamiają się z buntownikami i postaciami z fochem, bo coś. A fani Luny to w dużej mierze osobniki niedojrzałe. No i dopiero w 4 sezonie serial pokazał, że Luna po prostu zachowała się jak gimnazjalistka z fochem na cały świat. Dodatkowo swoje może też grać sam projekt Luny, ponieważ dużo osób lubi kolor niebieski. Swoje też na pewno zrobiła fandomowa twórczość. Sądzę, że tak naprawdę mało osób woli Lunę. Raczej wolą jej fandomowe wyobrażenie (coś jak Derpy czy Lyra i ludzie). Czyli gamerluna i ta mniej poważna księżniczka (choć w serialu jest raczej na odwrót). No i są jeszcze komiksy, w których królewskie siostry są przedstawione inaczej niż w serialu. Sama kiedyś wolałam Lunę, bo bardziej podobał mi się jej projekt, no i bo lubię noc. Teraz jednak zdecydowanie wolę Celestynę, za poczucie humoru, wykorzystywanie innych, talent kulinarny i za odpowiedzialność połączoną z życiowym ogarnięciem.
-
Tylko to komedia i to raczej skupiona wokół Twilight.
-
Smocze Łzy Fanfik długi i chyba nic innego nie przychodzi mi do głowy.
-
Ten post nie może zostać wyświetlony, ponieważ znajduje się w forum, które jest chronione hasłem. Podaj hasło
-
Bardzo podoba mi się ten post i to, że mówisz też o wadach brania zwierzaków ze schroniska, bo niestety, ale często się o tym nie mówi i jest rozczarowanie, bo piesek okazuje się agresywny i schorowany. Niestety albo i stety, ale zwierzaka bierze się z pewnymi oczekiwaniami względem niego i dobrze by je spełniał, bo tak jest lepiej i przyjemniej dla wszystkich. Ogółem branie zwierzaków ze schronu jest szlachetne i ok, ale należy mieć świadomość, że to nie jest tak różowo jak w bajkach. A co do zoologów - nie kupować zwierząt chorych czy ze złych warunków. Ceny też bywają strasznie wysokie. W zoologach kupuję raczej ryby, mięczaki czy skorupiaki. Ale wcześniej obserwuję je przez pewien czas.
- 28 odpowiedzi
-
- zwierzęta
- zwierzę domowe
- (i 5 więcej)
-
N: Modrzew, Jodeł, Iglak - fajny nick, ale wskazuje raczej na dziewczynę (wiem, wiem, przyganiał kocioł garnkowi). Przede wszystkim jest krótki i oryginalny. A: Jakaś postać, chyba z Overwatcha. Średnio mi się podoba, ale dobrze się sprawdza jako avatar, wygląda to estetycznie. S: Znowu Ołverłocz. W sumie ładne, choć nie podobają mi się te nosy. U: Jeden z moich pierożków w Equestria Times oraz towarzysz boju w moderacji. Wspaniały user i spoko człowiek. Można pogadać i pośmieszkować. Od jakiegoś czasu ciągnie go do brzozowych lasków
