Jump to content

Strona Główna  |  Ogłoszenia  |  Lista Fanfików  |  Fanpage  |  Feedback

Vabanq

Brony
 • Content Count

  19
 • Joined

 • Last visited

Community Reputation

2 Neutral

7 Followers

About Vabanq

 • Rank
  Cichy
 • Birthday 10/20/1999

Informacje profilowe

 • Gender
  Ogier
 • Miasto
  Polska
 • Zainteresowania
  Polityka RP, Historia współczesna, Pisarstwo
 • Ulubiona postać
  Postacie fanfikowe mojej pracy

Recent Profile Visitors

2,896 profile views
 1. Widzę że temat się powoli rozkręca więc i ja się wypowiem. Wszakże nie było mnie z ponad rok a fanfik stoi to podzielę się swoimi pomysłami które porzuciłem w "Wojownik znikąd" Główny bohater miał być porzuconym potomkiem zamordowanej rodziny królewskiej na wskutek intrygii zorganizowanej przez skorumpowanych dostojników którzy mieli gdzieś honor czy ojczyznę chcąc jedynie zachować swoje przywileje gdyż ojciec bohatera (czyli król) zagrażał ich interesom. Mordując całą rodzinę doprowadzają do wojny domowej która doszczętnie niszczy całe królestwo. Cudem przeżywa źrebię uratowane przez jednego z niewielu przybocznych króla którzy pozostawali wierni koronie do końca. Uciekając z ojczyzny do Equestrii mag przygarnia ogierka traktując go jak syna. Z biegiem czasu Jamiron (bo tak pierwotnie miał na imię główny bohater) staje się coraz dojrzalszy i silniejszy aż przychodzi moment kiedy przybrany ojciec mówi mu kim naprawdę jest. Po tym wszystkim wyrusza w podróż chcąc poznać prawdę i zemścić się na tych którzy zabili jego rodzinę. Po drodze wpada na różne niebezpieczeństwa, pomaga cierpiącym oraz zawiera przyjaźnie. Na miejscu okazuje się że to nie podwładni króla doprowadzili do katastrofy lecz demoniczny zakon Akbarystów, demonów pochodzących z innego wymiaru. I tu miałaby się zakończyć pierwsza część serii. Ogółem mówiąc pierwsza koncepcja opowiadania zdecydowanie różni się od efektu końcowego. Bohater miał walczyć sam i być kucykiem szlachetnej krwi i nie miało być żadnych nawiązań do naszej kultury i historii (chociażby niechlubny sierp i młot na tle czerwonej gwiazdy okropieństwo brrrrrr) Po prostu przebudowałem całą genezę, fabułę i bohatera od nowa zmieniając to, usuwając tamto i dodając owamto. Ale są rzeczy które nie zmieniłem. Chociażby zakon demonicznych Akbarystów chcących przejąć władzę nad wszystkim i wszystkimi poprzez ból i chaos albo element rozpoznawczy bohatera będącym magicznym amuletem w formie zegarka na łańcuszku To tyle ode mnie jeśli chodzi o mój fanfik. Pozdrawiam
 2. Właśnie teraz uświadomiłem sobie, jak bardzo nienawidzę zimy. Śnieg sięgający kostek, pada cały czas o powrocie do domu rowerem nie zapominając.

  I jeszcze to odśnieżanie podjazdu na jutro :(((

  1. Show previous comments  1 more
  2. MewTwo

   MewTwo

   O nie. Śnieg zimą? Skąd? Jak? Dlaczego? :burned: 

  3. Silicius

   Silicius

   Twój avatar zapewnie idealnie pokazuję twoją reakcje na zimę :ming:

 3. Chcę złożyć wszystkim tym, którzy widzą ten komunikat, czyli użytkownikom forum i przypadkowym odwiedzającym życzenia. Życzę wam zdrowych, spokojnych i mile spędzonych świąt.

 4. Vabanq

  Grasz w Thiefa 4? A grałaś chociaż w dwa pierwsze Thiefy? ^^
 5. Vabanq

  I witamy cię w bractwie, nowicjuszu (Czy jakoś tak się pisało...)
 6. I to uczucie kiedy przypominają ci się wycieczki do gór, teatru, muzeów a i tak zapamiętałeś wyprawy do McDonalda...

  1. Silicius

   Silicius

   W McDonaldzie trzeba przetrwać :v 

   1. Wejdź i stań w niewiarygodnie długiej kolejce

   2. Czekaj ze świstkiem papieru i pilnuj by nikt ci nie zwinął żarcia

   3. znajdź wolne miejsce(np na ławce w parku) bo jak zaniesiesz do domu to już nie będzie smakować...

   4. Unikaj 'mericanów(cały czas):kappa: 

 7. Tak oto dochodzimy do rozdziału oznaczonym liczbą 3. Specjalnie usunąłem podtytuły ponieważ nie wnosiły nic ciekawego.
 8. Szczyt chamstwa to w dzień zaduszny iść normalnie do szkoły. A już marzyłem o ciepłym łóżku ;-;

  1. Show previous comments  1 more
  2. Losse

   Losse

   A ja jebłam wszystko w pizdu i nie poszłam XD

  3. Gingerka

   Gingerka

   Niektóre szkoły miały wolne B) Niestety znam twój ból ;-;

  4. asd
 9. Jeżeli chciał(a)byś odświeżyć sobie sezon I swojego ulubionego serialu a internet jest powolny albo nie masz minimini+ to możesz zobaczyć go na TVP ABC jutro o godz. 19:30. Tak informuję dla niewtajemniczonych.

  1. Decaded

   Decaded

   Jeżeli to będzie po polsku, to podziękuję :rainderp: 

 10. Dziwne, kiedy patrzę na nowe dzieła innych twórców to mają jakieś komentarze na temat ich pracy, a u mnie pustka...

  Co ja takiego źle zrobiłem? Kiepska fabuła czy nikomu się nie podoba? Ciekawe...

  1. Sun

   Sun

   skądś ja to znam

  2. Decaded

   Decaded

   Dwie opcje:

   1) Nie jesteś specjalnie znany wśród pisarzy, więc mało kto czyta Twoje dzieło,
   2) Czekają na ukończenie zanim przeczytają.

   Od siebie dodam, iż tekst mocno mnie odrzuca, ponieważ jest wielką ścianą tekstu i męczy oczy. Gusta i guściki, ale jednak...
   Pisałem kiedyś poradnik dotyczący stylizacji tekstu, może Ci się przyda -> [link]

 11. Kolejna aktualizacja! Rany, patrząc na ten rozdział tak mnie mdlił, że musiałem go poprawić. Łapcie!
 12. Uwaga pytanie do społeczności zadane tak z ciekawości:

  Od czego jest skrót IMBA?

  Czy ponysona to odzwierciedlenie naszego ja na postać czterokopytnego?

  1. Show previous comments  1 more
  2. Vabanq

   Vabanq

   Dzięki wielkie!

  3. KochamChemie
  4. Silicius

   Silicius

   "International Mountain Bicycling Association (IMBA)" lub


   imba
   Imba is used mostly in online games or games that have patches or different versions. Imba means that something is imbalanced and should be "nerfed" or made worse. When something is imba it means that is is too good and it makes the game unfair.
   Richard: I'm not surprised you killed me Steasl Assasin is so imba.

   Tod: Yeah they should nerf him in the next version he's to good.

    

   tak

 13. Witam wszystkich tych, którzy lubią czytać i... tych którzy lubią czytać (wiem, kiepskie rozpoczęcie). Na początek powiem wam, że skoro bronies piszą fanfiki, które wypełniają swą wyobraźnią to czemu nie byłoby miejsca i dla mnie? Na wstępie ostrzegam że to pierwszy i największy fanfic jaki zamierzam napisać (i piszę...). Drogi czytelniku, jeśli uważasz, że opowiadanie ci się podoba lub coś ci nie pasuje, zaproponować pomoc, służyć mi radą napisz tutaj lub na PW. Na pewno odpiszę. A wracając do powieści... Mija 20 lat od wojny między Equestrią a Związkiem Socjalistycznych Republik Kopytnych. Od tamtej pory wiele rzeczy się zmieniło. Wszyscy zapomnieli o najkosztowniejszej i najkrwawszej wojnie która na długo miała zostać w pamięci. To się zmienia przez przybycie do Equestrii dwóch tajemniczych jednorożców, starej zapomnianej legendy i nadchodzącego nowego bohatera aby zakończyć okres tułaczki po świecie i zaznać spokoju w rodzimym kraju. Niestety na skutek losu na wolność wychodzi również kucyk, który pała zemstą do wszystkich, którzy go poniżyli i na samym tym, który go pokonał. Światu znowu grozi niebezpieczeństwo... Wojownik znikąd Tarcza Nadziei Prolog Rozdział I Rozdział II Rozdział III
 14. Fanfik bardzo fajnie się czytało. Występuje trochę błędów ortograficznych, ale kto by na to zwrócił uwagę. Ważne że ta praca jest nader interesująca. Szkoda tylko, że jest teraz za krótki. Z chęcią przeczytałbym kolejne rozdziały tego dzieła, o ile są teraz tworzone. O! Pillster! Kiedy Kolejny rozdział TSM? Czekam z niecierpliwością, jak reszta innych czytelników.
×
×
 • Create New...