Jump to content

Silicius

Brony
 • Posts

  380
 • Joined

 • Last visited

 • Days Won

  1

Status Updates posted by Silicius

 1. Została mi wzrócona uwaga, że link do grupy na telegramie który dałem jest już nieaktualny, więc zamieszczam nowy.

  Jest na telegramie niewielka grupa broniaczy gdzie można sobie czasem spokojnie pogadać -> https://t.me/MLPtFiM

  nic nie obiecuję, poza tym, że jest stabilnie.

 2. how do you do, fellow ponies...

  1. PervKapitan

   PervKapitan

   Spać mnie się chcę.

  2. Silicius

   Silicius

   Gdzie jesteś? Ciężko zasnąć o 17... Ale jest rzeczywiście jakoś smętnie dzisiaj.

  3. PervKapitan

   PervKapitan

   Nie ciężko, po prostu mi szkoda dnia xD ale chyba i tak się zdrzemnę, bo nie wykorzystam tego czasu i tak będąc śpiąca.

 3. Beep Boop kucyki mają dwie głowy.

  1. PervKapitan

   PervKapitan

   Which pony's getting the best head?

 4. Szukam korektora do tłumaczenia fandomowej karcianki "Twilight Sparkle's Secret Shipfic Folder". Zapraszam na priv.

  Mam już kawałek zrobiony i zamierzam skończyć przed weekendem.

  kisspng-twilight-sparkle-my-little-pony-

 5. bark bark

  hau hau

  yee

  1. Cipher 618

   Cipher 618

   eee... błebłebłebłe.... eee... błebłebłebłe

   Spoiler

    

    

 6. Z odrobiną wysiłku można dużo osiągnąć, ponieważ niewiele ludzi się stara. 

  Wysiłek jest jednak trudny... 

 7. Cytat

  Bo jestem Celestią

  Tą co włada Equestrią

  [...]

  ~Celestia

  Pisanie fików to tylko o północy. Wtedy tak mi się nie chce robić niczego innego, że aż piszę - piszę na konkurs 50 pyszczków z najbielszym uśmiechem.

  Zgadnijcie, którą Celestię wybrałem!

 8. Eksperyment pisarki -> https://docs.google.com/document/d/1cfhBKylh0RzlomiWECh_ZeuBUoUpv5Ric5jmcpDO_Ho/edit# <- jako, że nie robiłem żadnym postępów w niczym, to postanowiłem coś napisać w sposób niedestruktywny - czyli nie dotykam żadnego paragrafu, który już skończyłem, zamiast tego staram się następny napisać po prostu lepiej.

  Komentarze są włączone żeby każdy kto czuje się w humorze i o siłach mógł coś tam skrytykować lub dopisać. 

   

  Tytuł opowiadania, jak na razie, to "Ja mój przyjaciel Miś".

   

   

  1. Siwy

   Siwy

   Jak na razie, fajnie się zapowiada ;) Ogólnie dobry pomysł z tym ciągłym pisaniem. Z tym, że późniejsza korekta kilkudziesięciu stron może wykończyć :lol:

    

  2. Silicius

   Silicius

   Jako, że nie zamierzam niczego poprawiać, to oznacza zero korekty. ALe nie szkodzi, ten tekst nie będzie jakoś ambitny ani nawet do wydania...

 9. Glimdonk, pani ma

   

 10. Kiedy piszesz fanfik jako eksperyment ale wtedy piszesz następny jako eksperyment do tego poprzedniego... images?q=tbn:ANd9GcQHe669LNvTybQ_gADerCC

 11. Zapraszam na serwer jeśli ktoś ma telegram ~> https://t.me/MLPBronies

 12. Zmiana planów: Szukam pre-readera który nie będzie się zachowywał jak korektor; albo korektora, który będzie jednocześnie pre-readerem.

  Różnica jest taka, że "korektor" w "korektor/pre-reader" oznacza kogoś, kto naprawdę korektoruje. Absolutnie nie szukam kogoś, kto nie wie co pre-reader powinien robić :forgiveme:.

  Fanfik o tytule "Epsilon" (nazwa prawdopodobnie tymczasowa), Sci-Fi oparty na Doktorze Who (ale minimalne elementy crossoveru) skupiający się na eksploracji nowych i ciekawych idei. Fanfik jest pisany w stylu Ligh Novel, ale różni się to od opowiadania tylko nieznacznie (głównie sposób formatowania tekstu). O więcej szczegółów można śmiało zapytać.

  1. Darkbloodpony

   Darkbloodpony

   długi jest? czy jakbym chciał go teraz przeczytać jako pre-reder to bym to spokojnie zrobił? 

  2. Silicius

   Silicius

   No tak, zapomniałem wspomnieć, że nie jest jeszcze skończony. W tej chwili jest króciutki i byś musiał czytać jedynie to, co dopiszę - czyli nie wszystko na raz, ale po kawałku.

 13. Szukam prereadera. Sci-fi, Doktor Who, alternatywne rzeczywistości... :lyra:Jeśli kogoś to interesuje, to zapraszam do odpowiedzi tu, lub na priv. 

  :cadancespin:

  1. Show previous comments  1 more
  2. Silicius

   Silicius

   Tytuł utworu to "Epsilon" - pierwsza część zaplanowanej serii. Struktura serii będzie głównie epizodyczna, z subtelnymi elementami większej fabuły. Chronologiczność będzie zachowana pomiędzy częściami/rozdziałami. Utwór jest pisany z pierwszej osoby i w formacie Light Novel.

   Nie wiem co mogę więcej napisać...

  3. WierzbaGames

   WierzbaGames

   Brzmi nawet ciekawie.

  4. Silicius

   Silicius

   Więc jak, zainteresowany?

 14. Tutaj zgłaszają się żyjący, szkieletory zapraszam do lochów.

  1. Michalski9

   Michalski9

   zgłaszam się ;)

    

 15. Jestem zmęczony... 

  1. Zegarmistrz

   Zegarmistrz

   Jestem zmęczony, szefie. Zmęczony wędrówką, samotnie jak jaskółka w deszczu. Zmęczony tym, że nigdy nie miałem przyjaciela, żeby powiedział mi skąd, gdzie i dlaczego idziemy. Głównie zmęczony tym, jacy ludzie są dla siebie. Zmęczony jestem bólem na świecie, który czuję i słyszę… Codziennie… Za dużo tego. To tak, jakbym miał w głowie kawałki szkła. Przez cały czas.

  2. WilczeK

   WilczeK

   @Zegarmistrz

    

   Ale przyjdziesz jutro do pracy?

 16. Czarne drzwi - to sytuacja kiedy spotykasz jakąś osobę, która zaczyna z tobą rozmawiać i opcjonalnie wciągnie cię w jakaś aktywność, którą można wykonać w tym miejscu i czasie - ale ta osoba nigdy cię nie spotkała, a rozmowa dotyczyła wydarzeń, które nie miały miejsca. Jednak to, czego doświadczyłeś, miało sens i w jakiś sposób pomogło tobie - coś sobie uświadomiłeś albo po prostu odstresowałeś się... zawsze coś zyskujesz. Te same spotkania się nie powtarzają.

 17. J się pytam gdzie jest najważniejsza ze wszystkich emotek: facebook-angry.svg

  Spoiler

  ffGGln3.jpg

   

  1. Show previous comments  2 more
  2. PervKapitan

   PervKapitan

   Dec nie ma grafiki na reakcję wkurzenia, jak będzie miał to pewnie zrobi :v 

  3. Lucas
  4. PervKapitan

   PervKapitan

   To emotki, nie reakcje.

 18. SPECJALNY UPDATE GRY

  Nagrałem demo gameplay'u za pomocą programu o nazwie "Screen to Gif".

  VtjWjJq.gif

  Zwykle gra chodzi w 60 FPS (górna granica) ale z powodu nagrywania framerate strasznie spadł.

  Jak widać, postać ładnie skacze kiedy się porusza, potrafi skoczyć wyżej kiedy chce i strzelać. Pierwszy strzał ma gwarancję polecenia prosto przed postać, ale jeśli będziemy dalej trzymać przycisk strzału, to broń będzie odskakiwać od 1 do 7 stopni w górę - broni zajmie dokładnie pół sekundy zanim wróci do pozycji wyjściowej, więc, podczas serii, kolejne strzały będą różnić się kątem. Dodatkowo broń odskakuje do tyłu - też w ramach odrzutu, ale już bez randomizacji (nie chciało mi się już).

  Następne czym się zajmę, to dodanie broni jakieś bezwładności i wtedy dopiero zrobię przeciwnika (ta kulka schowana po prawej stronie), który będzie się poruszał i reagował na obrażenia.

  1. Show previous comments  1 more
  2. DestroyerOfTheSystem

   DestroyerOfTheSystem

   Ja ogólnie, ( o ile można nazwać to programowaniem) próbuję swoich sił w c++, chociaż zastanawiałem się czy nie zacząć programować jako tako na androida, chociaż pewnie nie będę miał czasu :v

   dlatego chciałem poznać twoje zdanie @Silicius.

  3. Silicius

   Silicius

   @Immo C++ może być trudne dla początkującego, ale warto ogarnąć jego podstawy, żeby mieć jakieś pojęcie o programowaniu. Potem polecam przerzucić się na Pythona aby poznać język wyższego poziomu - pisze się w nim inaczej. Wtedy będziesz mniej więcej znał dwie strony medalu.

   Do androida będzie ci potrzebna java, ale na android nie jest taki łatwy. Zajmie ci trochę czasu zanim nauczysz się nie tylko javy, ale też ogólnie pisania apek a potem gier. Dlatego polecam na kompa pisanie albo w c++ (trudniej się pisze, ale masz praktycznie całkowitą kontrolę nad tym, co się dzieje) albo w silniku - np Godot Engine.

   Jak chcesz robić gry to Godot Engine będzie jak dla mnie najlepszym wyborem... masz łatwy język oparty na pythonie (nauczenie się go to najwyżej kilka dni) i nieźle zaprojektowany engine do gier 2D (3D odrobinę gorzej). Na pewno dużo szybciej zaczniesz coś robić w Godot niż unity, albo Unreal.

  4. DestroyerOfTheSystem

   DestroyerOfTheSystem

   Dzięki. No z tym że c++ trochę trudne to się akurat zgodzę, bo w niektórych momentach nie ogarniam co i jak :v . Aczkolwiek dzięki za rady.

 19. Update do gry:

  Jestem serio leniwy... zamiast pracować nad grą to dokończyłem wszystkie sprawy związanie z tłumaczeniem MLI i odkryłem, że nie ma co już grać w Osu! ze względu na zmęczenie palców :hmpf:.

  Zdecydowałem, że grafiki zbytnio mnie rozpraszają, więc wszystkie wywaliłem i zamiast ich dałem proste tekstury 256x256 z oznaczonymi kierunkami i osiami (pionowa i pozioma). Kompletnie od nowa też piszę broń oraz pociski, bo miałem trudność z implementacją im fizyki. Na teraz, gra ma nawet mniej w sobie niż przedtem. Wszystko dlatego, że pół dnia pisałem od nowa kod broni z ładną maszyną stanów itd. tylko po to, żeby to usunąć - wszystko co zrobiłem było przekombinowane i mi nie pomagało.

  Jak tylko zrobię tą broń to poskładam sobie stanowisko do budowy plików apk - z tym będzie jeden dzień roboty :aj2.

  Mb0WrwV.png

  Spoiler

  wow.... pierwszy raz w życiu mam powód by pisać coś w rodzaju blogu. Choć to tylko statusy na forum, to i tak jest to bliższe do postów blogowych niż cokolwiek innego, co kiedykolwiek napisałem. Nie przynudzam? W końcu prawie nie zrobiłem postępów i strasznie się ze wszystkim ociągam...

   

  1. Lucas

   Lucas

   Co konkretnie robiłeś w sprawach MLI? Widzę tylko post w temacie grupy (miałem o tym samym poinformować :rdblink:) i nic więcej.

   No to mamy drugiego Blizzarda. Zacząłeś od zera wykorzystując niewiele z poprzedniej produkcji.

  2. Silicius

   Silicius

   @Lucas W sprawie MLI, to napiszę post o tym dopiero wtedy, kiedy twórca gry zatwierdzi tłumaczenie. Czekam cierpliwie na jego odpowiedź, bo pliki już mu wysłałem.

 20. Znowu zniknąłem na kilka dni z życia społecznego... często tak robię. w ostatnich dniach zająłem się tłumaczeniem scenariusza pewnej sztuki (fandomowej), jeszcze raz spróbowałem napisać mój fanfik z doktorem (nowy pomysł i jak na razie idzie dobrze) oraz jeszcze dziś wyślę update status z gry.

  Spoiler

  Chciałbym móc robić gify z tego albo coś...

   

 21. Napisałbym coś w sprawie gry, ale nie ma żadnych widocznych zmian. Dopiero jutro zabieram się za coś takiego...

  Dziś zrobiłem sobie przerwę na granie w HL2: EP1 i Osu! :D .

 22. Dalszy update do gry:

  Grafik skończył niektóre z testowych tekstur, więc użyłem ich do zbudowania podstawowej planszy. Nauczyłem się też trochę gita, więc od założyłem repo na bitbuckecie (prywatne) z myślą o przyszłej pracy kolegi. Teraz jest trzywarstwowe tło z efektem paralaksy i pierwszy plan. Nadal nie ma animacji.

  Mocno poprawiłem fizykę postaci. Teraz postać nie tylko skacze w ramach podstawowego poruszania się (a raczej podskakuję), ale też może zrobić duży skok. Postać w poziomie przyspiesza, zwalnia przy zmianie kierunku i tarciu podłoża. Dodał też broń, ale na razie to tylko tekstura i szkielet maszyny stanów - kiedy jest w lewo to chowa się za bohaterem.

  Jutro zabieram się za prostych przeciwników, strzelanie i broń białą.

  Pic rel:SwxL3Es.png

  (Grafiki to i tak placehodery, finalnie będą lepsze)

  1. Show previous comments  6 more
  2. Cozy Glass

   Cozy Glass

   No wygląda to coraz lepiej :3

  3. Ravin

   Ravin

   Co to za silnik?

  4. Silicius

   Silicius

   @Ravin Godot (licencja MIT ^^)

 23. Dawno temu pisałem tu, że robię grę... dziś wróciłem do tego :D . Używam teraz odpowiedniego silnika i idzie duuuużo szybciej. Wystarczyło parę godzin żeby mieć działające poruszanie się i kilka pomniejszych rzeczy. Postać porusza się małymi skokami - kod do tego zrobiłem tak, że tylko ustawiam sobie długość, wysokość i czas skoku (odrobina matematyki) i sam skok składa się z dwóch etapów (trochę jak w mario). pic rel:

  jytLz82.png

  1. Show previous comments  6 more
  2. Lucas

   Lucas

   Dobre byłoby, aby każda countryball zachowywał się na własny sposób przy bezruchu. Dałoby to grze różnorodności.

  3. Silicius

   Silicius

   @Lucas Gra ma być nastawiona na rozwałkę, ale wszystkie countryballe będą poruszały się małymi skokami (tak jak w komiksach jest czasem) - wygląda to fajnie :D . Raczej nie będzie dużo czasu na bezruch, ale może coś w menu uda się zrobić. Jestem i tak na etapie prototypu.

 24. DUCE! DUCE! DUCE!

×
×
 • Create New...