Skocz do zawartości

Projekt "Children of the Night"


Lukiner

Recommended Posts

Animacja bardzo mi się podobała. Początkowo myślałem, że muzyka także jest specjalnie nagrana. Mimo, że tak nie jest na pewno wymagało to kupę roboty.

Mimo, że piosenka zupełnie nie jest związana z MLP, bardzo pasuje do przedstawionej historii (swoją drogą mogła by ona być początkiem jakiegoś dłuższego FanFica). Myślę, że taki konflikt Luny i Celesti niegodzących się co do założenia nowej koloni, mógłby być jednym z powodów powstania Nightmare Moon. Luna, przekonana co do swoich racji, chce polepszyć życie zwykłych poddanych, a Celestia odrzuca wszystkie jej pomysły by to poprawić. Mogło to prowadzić do irytacji młodej Luny i powodować kumulowanie się w niej złości, która później doprowadziła do jej buntu.  :lunawrath:

Głos Luny w utworze bardzo mi się podobał. Po prostu cudo!  :x  Obrazki może jak z Disneya, ale mi to nie przeszkadzało. Wszystko było by super, gdyby nie to, że moim zdaniem ruchy postaci nie są idealnie płynne. Może się trochę czepiam bo to fanowska animacja, ale taki już jestem...

Link do komentarza
  • 3 weeks later...

Ja jestem tą animacją zachwycona! Piosenka mnie urzekła, animacja (jako sposób zanimowania) spodobała się chyba bardziej niż oryginalne filmy z MLP :lunasmile:  Jedyne co mogę zaliczyć do minusów to za krótki czas tej historii. Traktuję ją więc bardziej jako teledysk, ale kto wie. Może jeśli autorzy dostaną wiele próśb o rozwinięcie, to rozpoczną pracę nad czymś dłuższym? :lunathink:

 

I na koniec krótka odpowiedź w sprawie "Poświęćmy cały odcinek Lunie/ Celestii" - moim zdaniem każda powinna mieć jeden odcinek poświęcony swojej historii. Ja to widzę tak: nasze siostry spędzają wspólny, samotny wieczór i wspominają dawne dzieje próbując odkryć co tak naprawdę je podzieliło. Wtedy najpierw historia jednej i koniec odcinka, a już w następnym druga siostra dostaje pole do popisu. I wszyscy szczęśliwi, TA-DA!!! :lunahug2:

 

P.s. Kocham Lunę! No musiałam to po prostu napisać :lunahug2: :lunahug2: :lunahug2:

Link do komentarza

Teledysk, dobre porównanie. Właśnie takiego określenia szukałem bo wczoraj chciałem coś napisać, ale brakowało mi właśnie takiego porównania. No i mam takie same zdanie jak Ty i jeszcze kilka osób: Fajne, ale za krótkie! :lunaderp:

 

Oczywiście jednocześnie doceniam pracę jaka została w to włożona bo wyszło świetnie  :luna:

Link do komentarza

Teledysk, dobre porównanie. Właśnie takiego określenia szukałem bo wczoraj chciałem coś napisać, ale brakowało mi właśnie takiego porównania. No i mam takie same zdanie jak Ty i jeszcze kilka osób: Fajne, ale za krótkie! :lunaderp:

 

Oczywiście jednocześnie doceniam pracę jaka została w to włożona bo wyszło świetnie  :luna:

Cieszę się, że odnalazłam określenie którego szukałeś ;)

 

Ja również doceniam pracę Twórców, bo na serio - odwalili kawał niezłej roboty, a ja przyznaję, że sama nie byłabym w stanie stworzyć czegoś takiego. Poza tym, przez pewne niedomówienia z ich strony, mamy coś w rodzaju otwartego zakończenia. Każdy z nas może w tym miejscu wymyśleć własne historie poboczne, jak chociażby "system" wybierania przez Lunę kucyków, które wraz z nią miałyby stworzyć nową kolonię. Zauważmy, że zabrała ze sobą np. kucyki z sierocińca i kucyka który prawdopodobnie był osierocony i przez różne koleje losu stracił domu lub po prostu z niego uciekł, i zamieszkiwał ulicę. Możemy tu snuć domysły, że w kucykach w jakimś stopniu pokrzywdzonych przez życie, dostrzegła potencjał lub postanowiła wynagrodzić im trudy jakie dotychczas przyszło im znosić. No, ale to tylko takie moje domysły, które miały udowodnić, jak uniwersalny jest ich projekt. Moim zdaniem zmusza do refleksji.

Więcej takich prac poproszę :salut:

Link do komentarza
  • 1 month later...

Piszę ten post drugi raz:

Jak zapewne część z was wie, niedawno Słoń i Mikser wydali nową płytę - Demonologia 2. Zaciekawiony, o co tyle szumu, postanowiłem ją obadać (raczej nie słucham rapu). Oto, co znalazłem:

UWAGA utwór jest dosyć... hardkorowy, znajdą się tacy, których to zniesmaczy.

http://www.youtube.com/watch?v=-h-AfsmfJ9o

Co o tym sądzicie?

Edytowano przez plx
Link do komentarza

Piszę ten post drugi raz:

Jak zapewne część z was wie, niedawno Słoń i Mikser wydali nową płytę - Demonologia 2. Zaciekawiony, o co tyle szumu, postanowiłem ją obadać (raczej nie słucham rapu). Oto, co znalazłem:

http://www.youtube.com/watch?v=-h-AfsmfJ9o

Co o tym sądzicie?

 

O kurcze! Czemu Słoń i ta cała Demonologia mnie prześladuje!? Ja już nie wiem co robić...jest wszędzie, nawet tu! Te ich piosenki...są takie nienormalne, może to po prostu musiało się stać? Przepraszam za offtop ale już nie mam siły...

PS. Radzę dać spoiler i ostrzeżenie przed nim, ze względu na tekst i temat piosenki. 

Link do komentarza

Jednakże to troche głupie słuchać muzyki z klipu w którym księżniczka zabiera ze sobą dzieci by żyło im się lepiej, a słuchać tekstu o pedofilu...

Wait, wait, wait. Piosenka wykorzystana w tej animacji, nie została napisana na potrzeby tego projektu, ba, nawet jej cover nie został wykonany na jego potrzeby. Bo piosenka pochodzi z filmu Hokus pokus z 1993 roku, w którym jedna z czarownic tą piosenką zwabiała dzieci nie po to żeby je wykorzystywać na tle seksualnym, ale też po to by krzywdzić, więc zestawienie tej piosenki z tematem pedofilii jest jak najbardziej trafne. Bo autorzy Children of the Night tej piosenki użyli na podobnej zasadzie co Słoń i Demonologia (czymkolwiek to jest).

A sam cover użyty w tej animacji jest autorstwa Kate Covington z 2009 roku.

  • +1 1
Link do komentarza

Ja co prawda już wcześniej wiedziałem o pochodzeniu tej piosenki, ale Twój wpis (zwłaszcza część dot. filmu) tak mnie jakoś ruszyła, że postanowiłem obejrzeć ten film i... spodobał mi się, jest fajny :D A z reguły nie lubię filmów familijnych (oglądając filmy z bliźniaczkami Olsen dostaję odruchów wymiotnych). Więc jak mi się podoba to musi być naprawdę dobry film  :lunasmile:

Niewiarygodne w tym filmie jest też to, że Sarah Jessica Parker wygląda tam... ładnie! :lunaderp:  20 lat i charakteryzacja na wiedźmę robią swoje :P I to właśnie S.J. Parker jako wiedźma Sarah ( :D ) śpiewa piosenkę, którą "wykonuje też" Luna :)

Link do komentarza
  • 2 months later...

Już wiele razy oglądałam to i można się od tego uzależnić pozytywnie! Wielkie wrażenie zrobiła na mnie animacja i sposób jej wykonania. Każdy detal jest dokładnie dopracowany, tekst i melodia mi się spodobały. Widać, że do tego małżeństwo włożyło naprawdę dużo roboty i fakt, że robili to nie dla kasy, tylko dla swojej przyjemności.  :lunasmile:

Link do komentarza
  • 10 months later...
Gość
Temat jest zablokowany i nie można w nim pisać.
×
×
  • Utwórz nowe...