Jump to content

Strona Główna  |  Ogłoszenia  |  Lista Fanfików  |  Fanpage  |  Feedback
Timbeer

Zebry w Equestrii - jak wiele?

Recommended Posts

Zaczęło się od przeglądania wiki. Byłam akurat na stronie Zecory. Wszystko normalnie, spokojny wieczór przy szklance soku, aż tu nagle wyrwane z kontekstu zdanie.

 

 Jest prawdopodobnie jedyną zebrą w całej Equestrii.

 

Nie ma co, zdziwiłam się z lekka. Jedyną? Czy są jakieś dowody, czy co?

To właśnie jest tematem dyskusji.


Według mnie, istnieje kontynent Zebrici/y gdzie takim samym zdaniem można określić kucyka, który do tamtych krajów zawędrował i że jest prawdopodobnie jedyny. Ale nie mówimy o innych kontynentach, lecz o Equestrii. Czemu tutejsi nie widzą zebr? Może dlatego że tamtejsze ukrywają się w lasach jak nasza zielarka? A góry, kaniony? Przecież ta rasa jest przyzwyczajona do dzikich miejsc, a nie do ładnych wiosek lub (o zgrozo!) zamków zbudowanych na górach czy kryształowych domów.

 

Nie sugeruję że zebry to dzikusy. Nie śmiałabym nawet! Może mają tak naprawdę ogromne metropolie i przemysły. Ale w takim razie, czemu Zecora decyduje się na parzenie wywarów i mikstur? Nie sądzę by była jakimś wyrzutkiem społecznym, czy czym, dlatego też przypuszczam że rasa ta żyje w wioskach organizowanych spontanicznie na pustyniach i buszach.

 

Ale o tym w temacie cd. Zebrici/y. Nam chodzi o zebry w Equestrii. 

 

Oczywiście nie mówię że zajmują jakąś dużą część naszej kucykowej krainy, ale z drugiej strony, czemu miałoby ich nie być na tak wielkim kontynencie? A może kuce to rasiści, i nie przyjmują innych od siebie? No... To akurat był żart. Ale opcji jest wiele.

 

Mówiąc krótko, zagadnienia tej dyskusji to

- Jak duża jest populacja zebr w Equestrii?

- Gdzie zamieszkują?

- Czy są w pokoju z mieszkańcami tego kontynentu?

 

Zapraszam do dyskusji!

Share this post


Link to post
Share on other sites

Wydaje mi się, że jest mało prawdopodobne by było więcej zebr w Equestrii. Nawet Zecora nie ukrywała się przecież cały czas w buszu i po część składników musiała wędrować do Ponyville, gdzie nie była zbyt miło witana. Sądzę, że gdyby gdzieś w Equestrii to byłoby o nich głośno przynajmniej w miejscu, w którym by żyły. Powiecie, że mogą się ukrywać, a i owszem. Ale jak już wspomniałam prędzej czy później musiałyby się ujawnić bo przecież w Equestrii panuje inny klimat, a więc rosną inne rośliny, w których zebry raczej nie są tak dobrze obeznane jak w tych z Zebricy. Jeśli jednak przyjąć, że chowają się po lasach to z całą pewnością są przyjaźnie nastawione. Bo czy była mowa o jakichkolwiek tajemniczych atakach? 

Share this post


Link to post
Share on other sites

Zależy jak rozumie się Equestrię. To jest planeta, kontynent, królestwo?

Raczej trudno to zaliczyć do kanonu, ale w jednym z komiksów Celestia powiedziała Sike'owi, że jest księżniczką jedynie dla kucyków, więc Zebry nie są częścią królestwa.

Natomiast Equestria jest chyba też planetą, bo Luna i Celestia wznoszą słońce i księżyc nad Equestrią. Byłoby dziwne, gdyby można by wnieść słońce czy księżyc tak by było to widać tylko w jednej krainie.

Pod nazwą Equestrii rozumie się chyba zarówno królestwo, kontynent, jak i planetę.

Edited by fallout152

Share this post


Link to post
Share on other sites

Ja rozumiem Equestrię jako kontynent, opierając się na serialowej mapie, która wygląda mi na mapę takowego. Idąc za planetą, Canterlot byłby kontynentem a Ponyville krajem.

Share this post


Link to post
Share on other sites

hehe, temat dla mnie, naczelnego eksperta zebrologii :P

 

zebry zamieszkuja teren gleboko w Everfree Forest (zakazany teren). Jest tam cala wioska zebr. Luna w mlodosci przypadkiem tam trafila wedrujac po lesie, po konfrontacji z Mantikora imieniem Melvin.

 

zebry byly w stanie wojny z mantikorami. albo raczej - mantikory polowaly na zebry, mordujac niemalze cala populacje. z pomoca zebrzej magii i eliksirow, zebry utworzyly bariere ochronna i powoli odbudowywaly populacje, izolujac sie od reszty swiata.

 

 

nie, nie wymyslilem sobie tego, to jest kanon :)

 

 

edit:

zdjecia z oficjalnej ksiazki 'Pamietniki dwoch Siostr' autorstwa Amy Keating Rogers (po angielsku) - 10 stron o zebrach:

qALvjlr.jpg

OD9KCUM.jpg

XWUzj8B.jpg

MBLsLOT.jpg

pg6Qx9T.jpg

RtcgPjE.jpg

Sy6mc4R.jpg

71NNhQ6.jpg

04xD3aD.jpg

x5EkXWz.jpg

Edited by CuteHornyUnicorn

Share this post


Link to post
Share on other sites

Masz może jakieś poparcie dla tego stwierdzenia? Przyznam się, że nigdy o niczym takim nie słyszałem.

Moja opinia na temat zebr w Eq wygląda mniej więcej tak. Sądzę, że żyją one na owym kontynencie mniej więcej tak jak Zecora bądź w stadach, nie mówi się o nich, pojawiają się w miastach, tylko w sytuacjach, gdy naprawdę czegoś potrzebują. A czemu kucyki ich nie widują i nie spotykają? Odpowiedź jest jeszcze prostsza, tylko ktoś zdesperowany, albo szalony wchodziłby na takie tereny, żeby sobie ot tak pozwiedzać. Nie wykluczam jednak teorii kolegi powyżej. Myślę, że mogą istnieć wioski zebr, zecora jest można by powiedzieć odpowiednikiem szamana czy też przewodnika duchowego, a tacy w niektórych kulturach plemiennych mieszkali w pewnej odległości, a nawet odosobnieniu od innych mieszkańców. Można też snuć teorię, że Zecora nie może wrócić z jakiegoś powodu do swojej wioski,ale to już zbyt dalekie gdybanie. Według mnie w Eqestrii żyją inne zebry, ale nasza szamanka jest jedyną w okolicy, gdyż inaczej napomniałaby o istnieniu wioski w pobliżu. Różne rodzaje kultur są porozrzucane po Eq, gdzie za przykład może świadczyć też kultura Majów, która podobnie jak populacja zebr żyje sobie gdzieś w ukryciu i nikt o niej nie wie, bądź się nią nie inteesuje. Tak więc podsumowując zebry raczej żyją sobie w odosobnieniu w całej Eq w wioskach jak i pojedynczo, ale przez ich tryb życia w miejscach dzikich niewiele kucyków wie, że żyją obok nich.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Flippyn, zajrzyj do spoilera w moim poscie, dowod na poparcie tego, co opisalem :)

 

Kanon wspomina o tylko jednej wiosce zebr, nie wykluczone ze w innych regionach zyje ich wiecej i nie zostaly wybite przez inne, silniejsze kreatury, ale nawet jesli tak jest, to jest to zbyt daleko od innych osrodkow cywilizacji i jeszcze nikt z nimi kontaktu nie nawiazal. W bibliotece zamku 2 siostr znajdowaly sie ksiazki wspominajace o istnieniu zebr, ale od lat nikt z nimi kontaktu nie utrzymywal i na dobra sprawe nawet nie wiedzial gdzie ich szukac.

Share this post


Link to post
Share on other sites

nie, nie wymyslilem sobie tego, to jest kanon

Kanon to serial, a w serialu nie mamy niestety żadnych informacji o innych zebrach, co oczywiście nie wyklucza ich istnienia. :) Trzeba uczciwie powiedzieć, że nie wiemy nic o nich. Zecora pochodzi skądś, gdzie używa się pokazanych przez nią masek. Ale niestety nie możemy nawet rozstrzygnąć, czy te maski noszą inne zebry, czy kucyki.

 

Cholera, nie wiemy nawet, czy Zecora ma prawdziwy znaczek, czy tylko tatuaż.

 

Owszem, niektóre materiały promocyjne i zabawki zostały uznane prez Hasbro jako kanon. To niby rozwiązuje problem, ale raczej wystrzegałbym się podzielania takiego poglądu, gdyż informacje z tych materiałów (w tym komiksów) kłócą się z kanonem serialowym, a ten już sam w sobie ma problemy ze spójnością. Od shipów Luny, przez uznanie alicornów za czwartą rasę (!). Dlatego nie polecam uznawania tych książek za kanon pomimo deklaracji Hasbro.

 

Zresztą... uznanie czegoś przez Hasbro za kanon lub nie, to zabieg marketingowy. Tak samo było ze Star Warsami.

Edited by SPIDIvonMARDER

Share this post


Link to post
Share on other sites

Wydaje mi się, że zebry zamieszkują generalnie inny kontynent. To, że Zecora jest jedyna w Kucowsi nie znaczy, że jest jedyna w Equestrii. To duży kraj, a widzieliśmy całe 3 miasta, Crystal Empire i 2 wiochy zabite dechami. Być może w takim Canterlot pojawienie się zebry nie wzbudziłoy takich emocji, niż wśród wiejskiej społeczności?

 

Jak na polską wieś przyjedzie murzyn, to też jest wielka sensacja i rasizm, a w mieście nikogo nie dziwi.

 

Zecora może też być nietypowa - w końcu jest szamanką. Szamani są dziwni nawet w społeczeństwach, do których należą.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Spidi, Alikorny to jest 4 rasa, czy Ci sie to podoba czy nie. polecam lekture 'pamietnikow'.

komiks to nie do konca kanon - raczej rownolegly swiat. natomiast ksiazki (pamietniki, elements of harmony, przygody daring do -  do kanonu sie zaliczaja) - powstaly jako rozwiniecie i uzupelnienie historii poszczegolnych kucykow, na co zwyczajnie nie ma miejsca w kreskowce. Poza tym te ksiazki pojawiaja sie w kreskowce! 

 

cahan - sadzac po tym co o zebrach jest w pamietnikach - to jest rasa szamanow :)

 

smiem twierdzic, ze pojawienie sie zebry w canterlot czy krysztalowym imperium wzbudziloby o wiele wieksza sensacje niz w ponyville.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Co to te "pamiętniki"? A co do książek... "Twilight wyszła z domu i poszła do biblioteki".

 

Rasa szamanów nie ma racji bytu, nawet w utopijnej bajce o kucykach.

Share this post


Link to post
Share on other sites


obie ksiazki znajdowaly sie w domowej bibliotece Twilight, zanim ta zostala zniszczona... I obie Twilight czytala w serialu.

 

A mogłabym zapytać skąd żeś je wytrzasnął? Są cudne  :ohmy:

 

Tak jeszcze wtrącę co do teorii, że Equestria to nie kraj, a planeta. Być może wygląda to tak, że w Equestrii wiadomo iż księżyc i słońce są wznoszone przez księżniczki, a w innych krajach po prostu uważa się, że oba te ciała niebieskie poruszają się samoistnie. 

Share this post


Link to post
Share on other sites

Equestria to kraj, ponieważ do Equestrii nie należą Maretonia i Arabia Siodłowa chociażby.

 

Co do książek - te w bibliotece Twi nie miały logo Hasbro i MLP :rdblink:

Share this post


Link to post
Share on other sites

A mogłabym zapytać skąd żeś je wytrzasnął? Są cudne 

 

The Elements of Harmony sciagnalem z USA - 'uzywana w stanie idealnym' (w europie sie wyprzedaly zanim na dobre zostalem bronym), a pamietniki zwyczajnie z angielskiego amazona. nawet nie byly drogie :) Kolekcje Daring Do kupilem bezposrednio od wydawcy (zamowilem z przedplata na kilka miesiecy przed wydaniem, tak dla pewnosci :P, ale to juz byl wiekszy wydatek)

Edited by CuteHornyUnicorn
  • Upvote 1

Share this post


Link to post
Share on other sites


nie należą Maretonia i Arabia Siodłowa chociażby.
W sumie to tego też nie możemy przesądzić (brak jednoznacznej deklaracji), choć jeśli miałbym zgadywać, to też tak uznałbym.

 


Spidi, Alikorny to jest 4 rasa, czy Ci sie to podoba czy nie. polecam lekture 'pamietnikow'.
Wiem, że tak tam napisali, ale w serialu tego nie ma, a posiadana przez nas garść faktów i poszlak temu przeczy. Jeśli coś kłóci się z serialem, to jak dla mnie logiczne, że serial jest ważniejszy.

 


komiks to nie do konca kanon

I tu jest właśnie problem, że komiksy są według tego systemu tak samo kanoniczne, jak książki. Te i te zostały przez Hasbro potwierdzone jako kanoniczne.

 

I co teraz?

 

Można się bawić i próbowac odseparowywać fakty z książek, które przeczą serialowi i starać się coś z tego wymodzić, ale obawiam się, że niewiele z tego wyjdzie. Moim zdaniem bezpieczniej uznać, że kanoniczny jest tylko serial, a cała reszta, w tym wypowiedzi twóców (również często niekonsekwentne) należy traktować bardzo ostrożnie. W dobrej dyskusji można oczywiście podeprzeć się argumentem pochodzącym z książek, ale chyba dobrze jest wtedy podkreślić, że to źródło książkowe, a więc (co za paradoks!) niepewne.

 

Bo wiecie... Blueblood jest alicornem w jednej francuskiej ksiące ^^ I co teraz?

  • Upvote 1

Share this post


Link to post
Share on other sites

Ja też bym obstawiał, że Equestria jest państwem, właśnie ze względu na istnienie wspomnianych wcześniej Maretonii i Arabii.

Poza tym "Equestria Games", będące odpowiednikiem igrzysk olimpijskich rozgrywane są pomiędzy poszczególnymi miastami. Tu można zadać pytanie o obecność gryfów, ale może w Equestrii jest jakieś miasto zamieszkałe w dużej części przez "mniejszość gryfią" :P

 

Zebr w tym odcinku nie uświadczyliśmy (jasne, mogły być gdzieś poza kadrem), podobnie jak w żadnym innym (pomijając rzecz jasna Zecorę). Stąd wniosek, że prawdopodobnie żyją sobie w oddzielnym kraju; a jak on wygląda i dlaczego nie został wspomniany w serialu ani razu? Możemy tylko gdybać. 

Ten wątek daje twórcom duuuże pole do popisu w piątym sezonie. Liczę, że dowiemy się czegoś więcej. Jakoś całe plemię zebr mieszkające w Everfree Forest mnie nie przekonuje... W "Princess Twilight Sparkle" Zecora ucieka z lasu, twierdząc, że stał się zbyt dziki nawet dla niej. Pozostałe zebry dały sobie radę? Ok, ewentualnie mogły uciec, tyle że nie do Ponyville, ale nadal tego nie kupuję. 

 

Jeśli zatem odrzucić przytoczone wcześniej książki, pozostają nam domysły. Serial obejrzałem kilkukrotnie i na pewno nie przeoczyłbym wzmianki o ojczyźnie Zecory oraz jej rodakach ;)

  • Upvote 1

Share this post


Link to post
Share on other sites


 
CuteHornyUnicorn, dnia 01 Gru 2014 - 9:38 PM, napisał:
Spidi, Alikorny to jest 4 rasa, czy Ci sie to podoba czy nie. polecam lekture 'pamietnikow'.

 

Wiem, że tak tam napisali, ale w serialu tego nie ma, a posiadana przez nas garść faktów i poszlak temu przeczy. Jeśli coś kłóci się z serialem, to jak dla mnie logiczne, że serial jest ważniejszy.

w serialu nie ma nic na temat tego, ze to nie jest 4-ta rasa. w takim razie czym sa alikorny? jednorozcami? pegazami? jedyne co nie ma zbytniego sensu to zrobienie z twilight alikorna, ale nadal nie burzy to kanonu - jest to niestety tragicznie niedopracowane. a o jakich faktach i poszlakach mowisz? bo ja jak dotad nie spotkalem sie z zadna niepodwazalna teza, ktora by negowala ksiazke.

 

wspomniane przeze mnie 2 ksiazki poza tym pojawiaja sie w serialu - skoro serial to kanon, to automatycznie czyni te ksiazki kanonicznymi, czyz nie? negowanie tego prowadzi do bardzo ciekawego paradoksu :) Szczegolnie, ze Hasbro wydalo je stricte jako uzupelnienie serialu. 'elements...' to oficjalny przewodnik, zawierajacy m.in. streszczenia wszystkich odcinkow z 3 sezonow, a 'journals...' zawiera takze 'pamietniki przyjazni' - w dodatku niektore sa 'zakreslone' - scisle nawiazanie do finalu 4 sezonu.

 

Komiks rzadzi sie swoimi prawami. Autorzy komiksu maja niemalze calkowicie wolna reke w kreowaniu swiata i wydarzen w calkowitym oderwaniu od swiata i wydarzen w serialu - to jest oficjalne stanowisko Hasbro. Ostatnia wzmianka na ten temat byla przy okazji skandalu z pojawieniem sie dosc kontrowersyjnego OC w komiksie.

 

 

kanon czy nie, jedyna wzmianka na temat zebr innych niz Zecora, to wspomniane przeze mnie 'pamietniki'. Cala reszta teorii to tylko i wylacznie zmyslone historie, ktore nie znajduja zadnego podparcia w zadnym bardziej niz oficjalna ksiazka wiarygodnym zrodle.

Share this post


Link to post
Share on other sites


w serialu nie ma nic na temat tego, ze to nie jest 4-ta rasa. w takim razie czym sa alikorny? jednorozcami? pegazami?

 

Niemal boskimi istotami, które w magiczny sposób zyskały zarówno róg jak i skrzydła. Rasą jest tylko to, co rodzi się jako owa rasa, a na przykładzie Twillight możemy wnioskować, że alikorny zyskują swoje atrybuty magicznie.

 

A'propos zebr. Zastanawiam się czym wyróżniają się zebry w Equestrii...albo raczej czym by się wyróżniały gdyby tam żyły bo wszystko wskazuje na to, że jest tylko Zecora. Wiemy, że Zecora jest zielarką i szamanką. Ale czy wszystkie zebry byłyby takie? 

Share this post


Link to post
Share on other sites

Niemal boskimi istotami, które w magiczny sposób zyskały zarówno róg jak i skrzydła. Rasą jest tylko to, co rodzi się jako owa rasa, a na przykładzie Twillight możemy wnioskować, że alikorny zyskują swoje atrybuty magicznie.

 

Twilight w magiczny sposob zyskala tylko skrzydla, z rogiem sie urodzila. Tak wiec Twoja definicja od razu odpada.

Nic w serialu nie wskazuje na to, ze Luna, Celestia, Cadence zostaly alikornami w magiczny sposob.

 

 

Co do kwestii equestrii jako kraju - S2E11 Hearth's Warming Eve. Equestria zostala ustanowiona jako kraina (land of Equestria). Pinkie dodatkowo stwierdza, ze ziemia jest okragla. 

 

 

odbiegamy z reszta od tematu, mialo byc o zebrach.

 

 

A'propos zebr. Zastanawiam się czym wyróżniają się zebry w Equestrii...albo raczej czym by się wyróżniały gdyby tam żyły bo wszystko wskazuje na to, że jest tylko Zecora. Wiemy, że Zecora jest zielarką i szamanką. Ale czy wszystkie zebry byłyby takie? 

 

na pewno tym, ze sa w paski :)

wszystkie raczej nie, nawet jesli bylby to naturalny talent zebr. jakas roznorodnosc zapewne istnieje, rozne zawody i zajecia. 

Edited by CuteHornyUnicorn

Share this post


Link to post
Share on other sites

Jest jeszcze jedno pytane - dlaczego do odcinka "Bridle Gossip" Mane 6 (z wyjątkiem Twilight) w ogóle nie wiedziały o istnieniu zebr? Chociaż to można wytłumaczyć zwykłą fabularną niekonsekwencją - historia Discorda też jakimś cudem nie była kucykom dokładnie znana, mimo że przez tysiąc lat jego posąg stał w canterlockim ogrodzie...

To, oraz fakt, że żaden przedstawiciel zebr nie pojawił się na igrzyskach może prowokować teorie spiskowe o zimnej wojnie między zebrami a kucami. Albo zwyczajnie rodacy Zecory nie lubią opuszczać swojej krainy :P

Share this post


Link to post
Share on other sites

Czym są alicorny? Nie wiemy. Może to zmutowane osobniki, które zyskały pozytywne cechy, jak równocześnie występujące róg i skrzydła? Może to (zgodnie z kanonem mitologii indoeuropejskich) wyjątkowi przedstawiciele społeczeństwa, którzy z tego tytułu posiadają pewne wyjątkowe cechy?

 

Nie moga być czwartą rasą, bo:

-w serialu pada setki razy, że rasy są trzy i wiemy jakie. Z tego tytułu nawet kryształki nie sa osobną rasa, a jedynie podtypem, coś jak Słowianie pośród rasy białej, którzy fenotypowo wyróżniają się od np. rasy nordyckiej, arabskiej itd (we współczesnej antropologii fizycznej odchodzi się od pojęcia "rasy", ale na potrzeby tej dyskusji będę posługiwał się tym pojęciem).

 

Rasy mogą się ze sobą swobodnie krzyżować (i w realu, i w serialu), a z alicornami to póki co nie wiemy, jak wygląda ich życie płciowe. Jedyny alicorn, który kanonicznie czuje miętę, to Cadance.

 

Bo o alicornach też nic nie wiemy. Skąd są księżniczki (poza faktem, że miały dzieciństwo), czy jest ich dużo, czy na pewno są gdzieś ci alicorni faceci (poszlaki wskazują, że nie).

 

Dlatego też te książki (które są swobodnie pisanymi ksiązkami dla dzieci) są wątpliwe. Ponadto kanonicznośc nie ma nic wspólnego z tym, że coś pojawiło się w serialu i potem wyszło jako gadżet. Nie dostrzegam tutaj paradoksu. Wiele postaci pojawia się i w serialu, i pod postacią zabawek, ale wyraźnie się różnią (Blind Bagowa AJ i FS, Cheerilee, Luna i w ogóle masa postaci).

 

 

Equestria jest definitywnie krajem, a nie światem. Jest to w serialu powiedziane wiele razy, choć na poziomie II sezonu były jeszcze słuszne watpliwości.

 

 

Wracając do zebr:

-zgodzę się z przedmówcą, że brak istnienia zebr w jakiejkolwiek sferze życia państwa stawia pod znakiem zapytania ich egzystencję w Equestrii. To może być mała diaspora, ale cała wioska? I to w sumie w lesie połozonym w samym centrum monarchii. Co więcej, zebr nie ma nigdzie, nawet w źródłach ikonograficznych (w przeciwieństwie do gryfów i tu wiemy, że gryfy mają coś do powiedzienia w Equestrii). Kucyki w Ponyville w Bridle Gossip/Końska Plotka reagują na zecorę jak na skrajną egzotykę, którą zapewne dla nich jest.

Edited by SPIDIvonMARDER

Share this post


Link to post
Share on other sites
Guest

Jeśli zebry mają własne państwo, to bardzo daleko od Equestrii i tylko wykształcone kucyki (jak Twilight, która pochodzi z Canterlotu) nie patrzą na pasiaste konie jak na dziwadła ala Discord. Jeśli więcej zebr przebywa w państwie Dwóch Sióstr, to raczej żyją one pojedynczo i w odosobnieniu (tereny wiejskie, małe miasta), albo się o nich zwyczajnie nie wspomina, bo nie budzą jakiejś wielkiej sensacji (duże miasta). A to, ze ich nie widać w takim Manehattanie, nie znaczy, że ich tam nie ma. Może po prostu ciężko zrobić różne postaci zebr, by różniły się między sobą wystarczająco mocno, by obyło się bez pomyłek, że w danej scenie pojawia się Zecora, mimo że miała być inna zebra. 

 

Tak na marginesie, to co znaczy "Zecora"?

Share this post


Link to post
Share on other sites

 

Tak na marginesie, to co znaczy "Zecora"?

 

Cytując za MLP Wiki:

Słowo "Zecora" było, ale już nie jest, słowem, którym określane były zebry przez członków plemienia Oromo zamieszkującego wschodnią część Afryki. Jej imię jest zapisywane jako "Zekora" zamiast Zecora w napisach w telewizji Hub.

http://pl.mlp.wikia.com/wiki/Zecora

Share this post


Link to post
Share on other sites

Mówiąc krótko, zagadnienia tej dyskusji to

- Jak duża jest populacja zebr w Equestrii?

 

Też pytanie, jest jeszcze zebra-wojownik ze srebrnymi i stalowymi mieczami.

 

- Gdzie zamieszkują?

Jest to głównie lud koczowniczy. A kiedy zakładają osadę zwykle żyją tam do czasu, aż nie wyczerpią się zasoby naturalne, kiedy dopadnie ich susza czy plaga głodu migrują w poszukiwaniu nowej siedziby na żyznych ziemiach.

 

- Czy są w pokoju z mieszkańcami tego kontynentu?

Nie.

Powód: Wojny plemienne na tle religijnym lub etnicznym. Władze ma najsilniejszy i najbardziej wpływowy.

Edited by Dayan

Share this post


Link to post
Share on other sites

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now

×
×
  • Create New...