Skocz do zawartości

[Zapisy][Gra]Akademia Smoczych Jeźdźców[Fantazy][Magia][Smoki]


Kanata

Recommended Posts

original.jpg

Po pokonaniu złego króla Galbatorix'a w Alagaesii zapanowały pokój, harmonia i dostatek. Królowa Nasuada zaprowadziła porządek w królestwie i ludności żyło się lepiej  niż kiedykolwiek, ponura nazwa Uru-bean <miejsce smutku> ustąpiła starej nazwie Ilirea. Po odkryciu smoczych jaj na Doru Areaba, Eragon przywódca smoczych jeźdźców  postanowił odtworzyć  zakon smoczych jeźdźców i znaleźć miejsce dla przyszłych pokoleń z dala od Alagaesii. Zostawił kilka jaj u królowej Elfów Aryii, dotychczas jeźdźcami zostać mogli jedynie ludzie oraz elfy Eragon poszerzył jednak zaklęcie i dodał do tego starożytnego przymierza także krasnoludy oraz urgale.

rasy_by_imortaljim-d8r8xp9.jpg

 

 

Odtąd jaja podróżowały po całej Alageasii w poszukiwaniu nowych jeźdźców którzy dołączą do mitycznego zakonu i będą bronili dawnych przyrzeczeń oraz sekretów.

W pierwszej kolejności nowi członkowie już z swoimi smokami wysyłani byli do mistycznej i przepełnionej magią puszczy elfów Du Weldenwarden a po krótkim szkoleniu i urośnięciu smoka lub smoczycy wyruszali do nowej siedziby smoczych jeźdźców którą zbudował Eragon z swoją smoczycą Saphirą. 

 

Smocze jajo wybrało właśnie ciebie i tylko ty możesz słyszeć myśli i uczucia małego smoczątka. Gdy ginie jeździec ginie także smok z rozpaczy, a gdy ginie pierwszy smok jeździec potrafi stracić zmysły i sam się zabić.

 

~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~

1. Macie nie wporowadzać własnych wątków bez pytania.

2. Sesja odbywa się w realiach średniowiecza, więc mamy się zachowywać jak ludzie z średniowiecza. 

3. Każdy posiada smoka z którym się porozumiewa myślowo, piszecie w takim razie za 2 istoty. Jeźdźca oraz smoka.

4. Zakaz postaci EMO, OP, samotnych. Pozwalam na romans ale bez przesady że zaraz wielka miłość wyrasta. 

5. Co do ras, można wybrać ich 4 czyli: Elfy, Krasnoludy, Urgale< coś jak minotaury> lub ludzie. Ludzie mają 2 królestwa, urgale 1 wielkie plemię, Elfy mieszkają tylko w puszczy Du Weldenwarden a krasnoludy w Górach Beorskich. Obecnie jest 11 klanów krasnoludzkich, jeśli będziecie krasnoludem macie wybrać dodatkowo klan z którego pochodzicie.

6. Jestem człowiekiem i w porównaniu do niektórych mogę się mylić, możecie mi wypomnieć.

7.Klany Krasnoludzie:

• Dûrgrimst Knurlcarathn - krasnoludzki klan kamieniarzy. Pod względem siły krasnoludzkiej i dóbr materialnych nie mają sobie równych, bo wszystkie klany polegały na fachowości rytych przez nich tuneli i wznoszeniu domostw. Nawet Ingeitum potrzebowali ich do wydobywania rud dla kowali.
• Dûrgrimst Quan - krasnoludzki klan kapłanów. 
• Dûrgrimst Ebardac - krasnoludzki klan skupiony na badaniach i nauce.
• Dûrgrimst Ragni Hefthyn - z krasnoludzkiego Straż rzeczna - jeden z krasnoludzkich krajów. Jego członkowie zajmują się transportem rzecznym towarów do Hedarth. Ich rodowa siedziba znajduje się w mieście Tarnag.
• Dûrgrimst Vrenshrrgn - krasnoludzki klan. Jego nazwa oznacza "wilki wojny". Klan jest znany z dobrych wojowników i zapału do walki.
• Dûrgrimst Urzhad - jeden z krasnoludzkich klanów wywodzący swą nazwę od niedźwiedzia jaskiniowego.
• Dûrgrimst Ledwonnu - jeden z krasnoludzkich klanów. Jego nazwa to "naszyjnik".
• Dûrgrimst Gedthrall - klan krasnoludzki zajmujący się rzeźbiarstwem.
• Dûrgrimst Nagra - jeden z krasnoludzkich klanów. Jego nazwa pochodzi od wielkiego dzika Nagry.
• Dûrgrimst Fanghur - jeden z krasnoludzkich klanów. Jego nazwa pochodzi od fanghurów, latających stworów podobnych do węży z nietoperzymi skrzydłami.
• Dûrgrimst Feldûnost - jeden z krasnoludzkich klanów. Jego nazwa pochodzi od kóz górskich Feldûnostów. Zasłużył się podczas walk między Jeźdźcami a Zaprzysiężonymi dostarczając wojownikom mleka, mięsa i skór.
• Dûrgrimst Ingeitum -  krasnoludzki klan kowali i metalurgów (Ingeitum - pracujacy w ogniu).
8. Broń dostajecie dopiero podczas szkolenia u elfów. 
9. Wiek każdy ma taki sam czyli 16 lat.

 

Karta Postaci:

Imię:

Wiek:

Rasa:

Kolor Smoka:

Imię Smoka:

Broń:

Charakter: 

Wygląd:  < Może być obrazek, mangowo, animowo czy jak tam chcecie>.

 

Imię: Fina

Wiek: 16 lat

Rasa: Człowiek

Kolor Smoka: Fioletowy

Imię Smoka: Rashid

Broń: Lanca

Charakter: Miła, spokojna, honorowa, potrafi działać w grupie, ustępliwa oraz wytrwała.

Wygląd: 6222748baa9bce265eb5f0a632485f3d.jpg

 

 

Draft RedLine

Imię: Fina

Wiek: 16 lat

Rasa: Człowiek

Kolor Smoka: Fioletowy

Imię Smoka: Rashid

Broń: Lanca

Charakter: Miła, spokojna, honorowa, potrafi działać w grupie, ustępliwa oraz wytrwała.

Wygląd: 6222748baa9bce265eb5f0a632485f3d.jpg

 

Lenka

Imię: Ellaine

Wiek: 16

Rasa: Elf

Kolor smoka: granatowy, z fioletem w niektórych miejscach

Imię smoka: Jasper

Broń: basilard (skoro jest elfem to chyba może mieć broń, prawda? Jeżeli nie to brak broni)

Charakter: odważna, wrażliwa, towarzyska, zabawna, bardzo łatwo się denerwuje

Wygląd: -font-b-ALfheim-b-font-Online-font-b-Asu

 

Szydło

Imię:Aendil

Wiek:16

Rasa:Elf

Kolor Smoka:Czarny 

Imię Smoka:Kage

Broń: 2 miecze 41rSfYAsDCL.jpg

Charakter: Dość impulsywny, zwykle wesoły, miły, zabawny

Wygląd:Anime23.jpg

 

Rex *Monster* Crusader

Imię: Zygfryd

Wiek: 16

Rasa: Człowiek

Kolor Smoka: Czerwony

Imię Smoka: Ruby

Broń: Miecz dwóręczny

Charakter: Czasem miły, czasem nie. Lubi się wymądrzać i mieć rację. Lubi bronie dystansowe i miecze. Boi się pająków i węży. Bardzo honorowy, jeśli coś obieca to albo to zrobi albo zginie próbując. Odważny i spokojny. Lubi towarzystwo i dobre kawały.

Wygląd:http://vignette2.wikia.nocookie.net/heart-lore/images/0/0f/Anime-Boy-Black-Hair-Brown-Eyes.jpg/revision/latest?cb=20140627213622

 

Shine Star

Imię: Thera
Wiek: 16
Rasa: Elf
Kolor Smoka: Złoty
Imię smoka: Misha
Broń: sejminar
Charakter: stanowcza, odważna, wrażliwa, wybuchowa.
Wygląd:

8922a2ba91ea74ac50b8bd4ef58f4bee.jpg

 

Lucjan

Imię: Garret

Wiek: 16 lat

Rasa: Elf

Kolor Smoka: Czerwonoczarny

Imię Smoka: Alduin

Broń:

SztyletNoz_i_pas_Assassins_Creed_Fighting_Knife

 

i miecz jednoręczny

 svs5.jpg

Charakter: honorowy, spokojny, zamknięty w sobie, nie lubi tłoków, czasem mu odbija gdy coś jest strasznie niesymetryczne.

Wygląd:

Ma ok 2 m wzrostu, cały strój ma czarny, na nogach wysokie skórzane buty

avatar_belkam_by_Syrkell.jpg

Edytowano przez Draft RedLine
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Imię: Ellaine

Wiek: 16

Rasa: Elf

Kolor smoka: granatowy, z fioletem w niektórych miejscach

Imię smoka: Jasper

Broń: basilard (skoro jest elfem to chyba może mieć broń, prawda? Jeżeli nie to brak broni)

Charakter: odważna, wrażliwa, towarzyska, zabawna, bardzo łatwo się denerwuje

Wygląd: -font-b-ALfheim-b-font-Online-font-b-Asu

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Imię:Aendil

Wiek:16

Rasa:Elf

Kolor Smoka:Czarny 

Imię Smoka:Kage

Broń: 2 miecze 41rSfYAsDCL.jpg

Charakter: Dość impulsywny, zwykle wesoły, miły, zabawny

Wygląd:Anime23.jpg

Edytowano przez Szydło
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Imię: Zygfryd

Wiek: 16

Rasa: Człowiek

Kolor Smoka: Czerwony

Imię Smoka: Ruby

Broń: Miecz długi

Charakter: Czasem miły, czasem nie. Lubi się wymądrzać i mieć rację. Lubi bronie dystansowe i miecze. Boi się pająków i węży. Bardzo honorowy, jeśli coś obieca to albo to zrobi albo zginie próbując. Odważny i spokojny. Lubi towarzystwo i dobre kawały.

Wygląd: http://vignette2.wikia.nocookie.net/heart-lore/images/0/0f/Anime-Boy-Black-Hair-Brown-Eyes.jpg/revision/latest?cb=20140627213622

Edytowano przez Rex *Monster* Crusader
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Napisano (edytowany)

(( Szydło może być, Rex broń ma być taka że będzie koloru twojego smoka więc kusza odpada chyba że będzie to taka przypominająca topór. Ze specjalnego materiału jest tworzona broń jeźdźców. Ogólnie jutro zaczynamy.))

Edytowano przez Draft RedLine
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

(( Teraz, okej. Wszyscy znajdujecie się już w stolicy Elfów Elesmerze))

 

Miasto w którym byliście było niesamowite, mogliście śmiało stwierdzić że jest całe stworzone z roślin. Mieszkania były na dole jak i na samych czubkach. Dla innych ras niż Elfy nie było to dziwne, gdzieniegdzie widać było tańczące elfy lub te które śpiewały i uwodziły słuchaczy pięknym głosem.  Po jakimś czasie dotarliście do dworu Tialdarí. Byli tam już jeźdźcy z swoimi smokami które wzrostem jelenia. Niestety nie dało się jeszcze na nich latać ale potrafiliście już z nimi się porozumiewać oraz nadaliście im imiona. Czekaliście właśnie na królowe elfów Arye która także posiadała smoka o imieniu Firnen.

 

Fina stała na dróżce rozglądając się niepewnie, obok niej Rashid próbował bawić się z innymi smoczątkami. Wczoraj nauczono ją jak odpowiednio się przywitać z elfami tak by ich nie urazić ale nadal trochę się bała. 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ellaine stała, lekko oparta o jej smoka. Czekała, aż ktoś zrobi pierwszy ruch i podejdzie się przywitać. Nikt jednak tego nie zrobił. Pomyślała - Co mi szkodzi? - Po czym odezwała się do wszystkich - Witam, nazywam się Ellaine, jestem elfem, a wy?

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Fina usłyszała słowa elfki. Nie musiała mówić że nim jest, widać było po spiczastych uszach. Przywitała się po elficku.

- Ja mam na imię Fina, mój smok nazywa się Rashid. - W umyśle Ellaine odezwał się smok.

- Witaj. - Rashid wysunął język z paszczy.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

- Dzieńdobry, jestem Jasper! - Powiedział smok, kierując to do Rashid'a. (Smoki się porozumiewają, czy nie?)

- Witaj Fina! Mój smok nazywa się Jasper. - Powiedziała Ellaine, uśmiechając się do smoków. - Znasz tu jeszcze kogoś? Ja tylko niektórych, kojarzę z wyglądu. Nic więcej. - Dodała, z chęcią zawarcia nowych przyjaźni.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

(( Smoki porozumiewają się myślowo, mogą do wszystkich coś powiedzieć.))

 

- Czyli nie jesteś z Elesmery - Zapytała Fina - Nie niestety nie, mieszkałam w Kuaście. Jedno z najbardziej odizolowanych miast imperium ludzi. Ciekawa jestem jak wygląda królowa. 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

- Jestem, ale tylko nieliczną grupę osób znam z mojego miasta. Dużo osób uważa mnie za nie wartą przyjaźni, ja jednak uważam, iż to oni na nią nie zasługują. Na szczęście, żadnej z tych osób tu nie widzę. - Powiedziała, wymuszając uśmiech. Dziewczyna jest towarzyska i ciężko znosi krytykę tym bardziej, że dane osoby zupełnie jej nie znały. - Kuast, chyba coś o nim słyszałam, ale nie jestem pewna... Królowa? Uwierz mi jest przepiękna! Wiele osób, które ją widziało, chciałoby tak wyglądać jak ona! - Kiedy wypowiedziała te słowa, rozmarzyła się, po chwili jednak przestała rozmarzać i zapytała. - Od kiedy masz Rashid'a?

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

- Od 14 dni, szybko rośnie też miałaś takie dziwne uczucie porażenia jak dotknęłaś Jasper'a - Pokazała na dłoni świetlisty znak który tworzył się przy pierwszym zetknięciu smoka z jego jeźdźcem. - 

 

 

(( Info ode mnie, magia istnieje. Do magi jest potrzebny zbiór pradawnej mowy, podczas szkolenia będę podawał wam słowa. Jeśli chcecie mogę ten zbiór potem zapisywać w pierwszym poście w sesji lub każdy sobie gdzieś będzie to trzymał.))

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

- Tak, też go mam! Ja jednak mam go nie na dłoni, a na ramieniu. Mało osób ma coś takiego. Jest to strasznie rzadko spotykane. Znasz jeszcze kogoś, kto go ma? Ja nigdy takiej osoby nie spotkałam, dopóki nie poznałam Ciebie. - Uśmiechnęła się lekko. - Przeważnie staram się go ukrywać, ale kiedy ktoś to zobaczy to od razu robi się zamieszanie, wiesz może dlaczego?

 

(( Fajnie, bez magii byłoby nudniej. Może w google docs? Chyba, że nie chcesz to możesz w pierwszym poście. ))

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

((Shine Star możesz już pisać, hmm co do gogle doc - dobry pomysł.))

 

 

- Słyszałam że każdy jeździec ma taki. A przynajmniej opiekuni jaja mi tak powiedzieli. - Odparła Fina, w tym czasie Rashid próbował zachęcić do zabawy Jasper'a podgryzając lekko jego ogon.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wysoki elf poszedł do rozmawiających dziewczyn.

-Przepraszam ale niechcący usłyszałem waszą rozmowę na temat znamion jeźdźców. Jestem Aendil a mój smok nazywa się Kage.-Czarny gad słysząc to schylił lekko głowę.

-Więc teraz jeśli mogę to dodam że również posiadam wspomniane wcześniej znamię.

Edytowano przez Szydło
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Thera szła spokojnie, aż nagle spostrzegła grupkę trzech osób ze smokami. Misha widząc je ucieszyła się wyraźnie. Podbiegła go Jaspera i skoczyła na niego wesoło.

- Misha! - krzyknęła dziewczyna biegnąc za swoim smokiem. - Zwariowałaś?

'Ja chcę się bawić!'

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

-Widać, że nie jestem jedyny.- powiedział Zygfryd podchodząc do grupy smoczych jeźdźców, gdy podszedł ukłonił się i rzekł.- Mój smok ma na imię Ruby.

-Tak samo nazywa się jego miecz.- skomentował w myślach wszystkich Ruby

-A ja jestem Zygfryd.- dokończył chłopak, a smok uśmiechnął się myśląc nad tym jaki psikus zrobić swojemu jeźdźcy.

Edytowano przez Rex *Monster* Crusader
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

- Witam was wszystkich! Nazywam się Ellaine, a to jest Jasper. - powiedziała z uśmiechem, po czym spojrzała na smoka skaczącego na Jaspera - Niech się pobawią. - Zaśmiała się przyjaźnie i dodała. - Jak sądzicie dużo jest na świecie jeźdzców?

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

- Jestem Thera - przedstawiła się z uśmiechem elfica. - A co do twojego pytania, to szczerze... nie mam pojęcia. Oby jak najwięcej - stwierdziła.

'Pobaw się ze mną!' - zawołała do Jaspera Misha.

Edytowano przez Shine Star
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość
Temat jest zablokowany i nie można w nim pisać.
×
×
  • Utwórz nowe...