Skocz do zawartości

[Event] Turniej Hearthstone'a


Verlax

Recommended Posts

Dobry

Trochę sekcja graczy w dziale podupadła, ale to nie znaczy, że musi tak ciągle pozostać. Rywalizacja to świetny motor napędowy i Rainbow Dash niczego bardziej nie lubi niż właśnie nieco starć rywali w dobrej atmosferze. Z tego też powodu chciałbym was zaprosić do wzięcia udziału w Hearthstone’a!

 

5055314053684191138521.png


“To taka idiotyczna wersja Magic: The Gathering”

-”Honest Trailers” o Hearthstonie


-----------------

Chcecie zmierzyć się z innymi forumowiczami? Nie ma sprawy! By móc walczyć na fajnie animowanych arenach oraz by móc przetestować swojego RNGesusa musicie spełnić następujące wymagania:

a) Mieć zainstalowanego Hearthstone’a (chyba oczywiste?) z najnowszą wersją gry. Gra jest Free to Play do ściągnięcia, żadnych pieniędzy wydawać nie trzeba.

b) Posiadać skonstruowane trzy talie do gry, przy czym każda musi mieć osobną klasę.

I to tyle! Jeśli chcecie się zgłosić do turnieju musicie napisać posta wraz ze swoim Battletagiem i nickiem oraz załączyć linki trzech talii, które zamierzacie użyć w niej (po zgłoszeniu nie można ich zmieniać). Przykład:
 

4419b6391d.jpg


------

No dobrze, ale chwileczkę, jak będzie wyglądać ten format turniejowy? Od razu więc mówię - będzie on zależał od tego jak wiele graczy się zgłosi. Możliwe są trzy warianty, albo faza grupowa a potem drabinka (jeśli będzie graczy dużo) albo sama drabinka (jeśli graczy będzie mało) albo drabinka zwycięzców i drabinka przegranych (jeśli graczy będzie tak średnio). Oczywiście miejsca będą losowane.

 

 

Niezależnie od tego jaki będzie format, pojedynek będzie wyglądał w następujący sposób. Na początku obydwaj gracze banują jedną z talii przeciwnika, a potem by wygrać trzeba pozostałymi taliami wygrać przynajmniej raz (innymi słowy - jeśli wygrałeś jedną talią, musisz grać drugą). Po zwyciężeniu dwa razy (tzw. Best of 3) gracz przechodzi dalej.

I naprawdę, to tyle! Zgłoszenia można wysyłać do 26 lipca, nie ma limitu graczy. Zwycięzca turnieju otrzyma ładną odznakę i będzie mógł się szczycić tytułem forumowego mistrza Hearthstone’a.

 

  • +1 1
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Koniec "wpisywania" będzie 26 lipca. Pierwsze mecze spróbuję się więc zrobić w 1 tygodniu, od 27 do 2 sierpnia. Bardzo dużo zależy od tego jak wiele graczy się złoży. Wydaję mi się, że niezależnie od tego ile ich będzie powinniśmy skończyć wszystkie rozrywki przed końcem sierpnia (a jak wcześnie przed jego końcem, no to się zobaczy).

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Hmmm... niby cacy, ale upublicznianie decku jakoś mi nie pasi, gdzie element zaskoczenia? no chyba że chodzi o danie szansy tym, którzy nie mają super kart, (np. widząc tego agro łotra mogę złożyć na niego całkiem skuteczną kontrę) ale mniejsza, ujdzie. Rozkminie jakieś fajne decki i jutro coś wrzucę...będzie ciekawie, bum!

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Hmmm... niby cacy, ale upublicznianie decku jakoś mi nie pasi, gdzie element zaskoczenia? no chyba że chodzi o danie szansy tym, którzy nie mają super kart, (np. widząc tego agro łotra mogę złożyć na niego całkiem skuteczną kontrę) ale mniejsza, ujdzie. Rozkminie jakieś fajne decki i jutro coś wrzucę...będzie ciekawie, bum!

 

Tworząc zasady do tego turnieju inspirowałem się zasadami obowiązującymi na normalnych turniejach Hearthstone'a i między innymi zasada dot. publikowania swoich decków jest tam zawsze obecna. Natomiast normalnie mecze Hearthstone'a gra się w formacie Best of 5, ale wtedy każdy z graczy musiałby mieć aż cztery talie co byłoby bardzo trudne do osiągnięcia. Stąd też zmiana na Best of 3.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No dobra... niech się dzieje.

 

Nie chciało mi się kminić nad deckami więc daje te którymi gram na co dzień...lekko zmodyfikowane.

 

W bramce nr.1 czeka paladyn co walczy z humorem.

8d7fbba0abd8.png

 

W bramce nr.2 zaciekły jak cieknąca woda druid! Obrońca rozstępów. 

5d2191b06cd8.png

 

W bramce nr.3 mój faworyt, nieprzewidywalny i cebulowo buraczany mag.

98b8c7024ee3.png

 

Battletag: Alder#2123

 

coś czuję że będzie boleć... mnie.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dobra, wypada spróbować swoich sił. Mam nadzieję, że nic mi w międzyczasie nie wypadnie i będę miał sposobność na granie.

 

Kacpi01PL #2846
 
Talia 1

335eb1w.jpg

Talia 2

289jtsp.jpg

Talia 3

21d0mir.jpg

 
Gram na tabletowym porcie, ale to raczej nie problem, prawda?
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

mhmm... mamy się zgłaszać do dzisiaj... do teraz... nie  mam nawet tego pobranego ale chętnie się zmierzę. czy mógłbym dostać trochę więcej czasu na zgłoszenie? możliwe że nie będzie on potrzebny ale złożenie 3 tali to nie jest chp siup co pewnie wiecie. ale nie marudzę już tylko pobieram gre (ps. w karcianki gram długo i uważam Hearthstone'a za jedną ze słabszych dla tego też w nią nie gram)

Edytowano przez Amet_Silver
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Heh. 

 

Póki co zgłosiło się sześciu graczy. To w miarę w porządku liczba. Jeśli do 24:00 ktoś jeszcze się zgłosi to przyjmujemy.

 

Notka: Niektórzy przy zgłoszeniach nie dali swojego Battletaga. Proszę o dodanie go do swego posta (w edicie).

 

 

 

Dodam ,że cały turniej chciałbym nagrać a następnie opublikować. Co wy na to?

 

Jasna sprawa, aczkolwiek to zmusza cię do bycia obecnym w trakcie każdego meczu. Jeśli chcesz to przedyskutować, to możemy przenieść to na PW

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ups... będzie mały problem. Komp się posypał ( oby na dobre. Będzie wymówka by kupić nowy) i prawdopodobnie we wtorek będzie gotowy. To tak informacyjnie i koalicyjnie ( aha jak by ktoś coś.. to piszę z telefonu, kurde).

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Przepraszam za opóźnienie. No to jak będą te rozgrywki?

 

Zaczniemy od fazy grupowej z jedna grupą A, w której jest sześciu graczy. Każdy z uczestników będzie musiał rozegrać dokładnie dwie gry z każdym innym graczem. Zdobycie dwóch zwycięstw daje 3 punkty, wygranie jednej a przegranie drugiej daje 1 punkt, zaś przegranie obydwu daje 0 punktów. Jak będzie wyglądała sama gra?

 

1. O ustalonym wcześniej terminie zbierają się gracze, którzy mają grać.

 

2. Każdy z nich banuje jedną z talii przeciwnika. Tej talii przeciwnik nie będzie mógł użyć. Bany trzeba zapisać by się później gdzieś to nie zgubiło albo przypadkiem gracz nie wziął talii, której nie mógł brać.

 

3. Następnie jest wybieranie talii. Talie wybierane są w ciemno (to jest gracz nie musi informować swego przeciwnika o tym co wziął). 

 

4. Pierwsza gra.

 

5. W drugiej grze zwycięzca jest zmuszony zmienić talię, podczas gdy ten kto przegrał może wybrać dowolną z dwóch mu pozostałych.

 

6. Druga gra.

 

7. Wyniki są podsumowane. Wracać do punktu 1, tylko z innym graczem.

 

 

 

---------------------------------------

 

 

No dobra, a co z terminami? 

 

Ponieważ jest to faza grupowa, pojedynki można robić w absolutnie dowolnej kolejności. Ma to w założeniu mocno przyśpieszyć rozgrywanie gier. 

 

Niezależnie jednak od tego, dodana zostaje specjalna zasada, że przy każdym pojedynku musi być jeden świadek. Świadkiem może być:

 

a) Ja

 

b) Inny gracz biorący udział w turnieju, ale nie w danej grze, który zaświadczy, że wszystko zostało zrobione poprawnie. Gracz będący świadkiem jest też zobowiązany by zrobić nieco screenów z gry i je tu zamieścić. Jeśli ma możliwość, może nagrać cały pojedynek. 

 

Sugerowane jest zwłaszcza zaproszenie Mizawa, który może cały pojedynek nagrać.

 

Gracze są zobowiązani by znaleźli sobie przy okazji kogoś kto będzie patrzył na ich gry. Z zasady tej można zrezygnować jeśli jeden z graczy ma możliwość nagrania całego pojedynku i może takie nagranie dostarczyć.

 

 

 

---------------------------

 

 

 

Kiedy wszyscy gracze rozegrają swoje mecze, po podsumowaniu punktów dwóch najsłabszych graczy odpada, zaś pozostała czwórka przechodzi do fazy eliminacji w systemie Best of 3.

 

Czyli co tu dużo mówić, mamy już fazę grupową. Sugeruję więc pisanie do siebie na PW, tutaj w wątku lub do mnie w grze, dodawanie się do znajomych w HSie. Jeśli się akurat zdarzy, że dwaj gracze będą online w tej samej chwili zawsze można zagrać na spontanie zakładając obecność świadka. Z tego też powodu udostępniam do dalszej komunikacji oraz bym mógł wam "poświadkować" swój Battletag - Verlax #2497. Obecny status:

 

 

 

Grupa Pierwsza (i Jedyna)

 

Alder - Alder#2123 - 0/0/0 - 0 pkt.

 

Kacpi01_PL -Kacpi01PL#2846 - 0/0/0 - 0 pkt

 

Testar - (Brakuje Battletaga!) - 0/0/0 - 0 pkt

 

Poulsen - Poulsen#2724 - 0/0/0 - 0 pkt

 

Mizaw - Mizaw#2829 - 0/0/0 - 0 pkt

 

AmetSilver - AmetSilver#2330 - 0/0/0 - 0 pkt

 

 

 

 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Odbył się mecz pomiędzy Alderem a Kacpi01. Przed nim samym Alder zbanował paladyna, podczas gdy Kacpi01 druida.

 

---------------

 

W pierwszej grze Alder zagrał magiem, podczas gdy Kacpi warlockiem. Talia Aldera skupiała się na wykorzystaniu kart-pułapek do zdobycia przewagi, zaś Kacpi miał bardzo dobry start dzięki tanim minionom.

 

5f1489da9f.jpg

 

Przez większość gry Kacpi trzymał kontrolę nad stołem i dzięki przewadze w minionach utrzymywał przewagę. Wszystko się zmieniło gdy doszło do tury siódmej i Alder wyczyścił stół Flamestrike'iem.

 

a438eb545e.jpg

c6b3091baf.jpg

 

Ostatecznie jednak Kacpi odzyskał z powrotem kontrolę nad stołem i ponownie zarzucił minionami i niedługo później dobił swego przeciwnika.

 

 

----------------------------------

 

W drugiej grze Kacpi jako zwycięzca był zmuszony zmienić talie i wziął swą talię szamana. W międzyczasie Alder mimo, że mógł grać dalej magiem zdecydował się zmienić klasę na paladyna.

 

Niestety, tutaj trochę mi się popsuło i screenów z drugiej gry nie mam (problem techniczny). W tej grze wygrał Alder, w rezultacie wynik całego meczu to 1:1 czyli remis. Obydwaj gracze otrzymują po jednym punkcie. Oto obecny status:

 

Grupa Pierwsza (i Jedyna)

 

Alder - Alder#2123 - 0/1/0 - 1 pkt.

 

Kacpi01_PL -Kacpi01PL#2846 - 0/1/0 - 1 pkt

 

Testar - (Brakuje Battletaga!) - 0/0/0 - 0 pkt

 

Poulsen - Poulsen#2724 - 0/0/0 - 0 pkt

 

Mizaw - Mizaw#2829 - 0/0/0 - 0 pkt

 

AmetSilver - AmetSilver#2330 - 0/0/0 - 0 pkt

Edytowano przez Verlax
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ehh... głupi hosting, niby działa a nie działa.

 

 

 

http://zapodaj.net/977056d08d16b.png.html

 

http://zapodaj.net/cbd4115f2da72.png.html

 

http://zapodaj.net/f92db1e0c051c.png.html

 

http://zapodaj.net/d5efd02b0fd14.png.html

 

http://zapodaj.net/cd2529d4ed31e.png.html

 

http://zapodaj.net/3a410537a56f3.png.html

 

http://zapodaj.net/a85c4f624c563.png.html

 

Teraz powinno śmigać(chyba), to tak w razie "W" jak by "ktoś, coś" i ten teges.

Edytowano przez Alder
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

×
×
  • Utwórz nowe...