Skocz do zawartości

Tymczasowe /sb/


Siper

Recommended Posts

Jak dotąd to największy blok tekstu jaki pozostawiłem po sobie w internecie, a mój styl wypowiedzi nie należy do najskładniejszych. Bardzo się martwię że źle korzystam z opisów i ogólnie mieszam :v

Opisy są w porządku, dialogi o dziwo też, a jak zauważyłem sporo ludzi ma z nimi problem. Proponuję ogarnąć interpunkcję i zwracać uwagę na powtórzenia (znalazłem jedno, ale kłuło strasznie w oczy). Oznaczyłem ci w tekście trochę rzeczy które IMO wymagają poprawy. Jeśli się zgadzasz z moimi propozycjami to w porządku, jeśli nie to zrób z nimi coś innego, to twoje opowiadanie.

Link do komentarza

@Spinwide Dzięki :D prosiłem tylko o opinię, a dostałem jeszcze porady i propozycję poprawek. Nigdy z interpunkcji nie byłem dobry, nie ogarniam jej zasad bo są dla mnie niezbyt naturalne :v

PS:

 

Ukryta zawartość

Spoko. Akurat zajmuje się trochę pisaniem więc powiedzmy że się rozwinąłem pod tym względem. Zasad interpunkcji też specjalnie nie ogarniam ani nie ogarniałem, ale bardziej używam ich na wyczucie. Polecam popatrzeć w necie za poradnikami o stronie technicznej pisania (czyli m. in. interpunkcja właśnie). No i tak na przyszłość: jak będziesz pisał dłuższe opowiadania, to wyobraź sobie scenkę w myślach, a potem każdą postać wypowiadającą jakąś kwestię. Jeśli nie brzmi naturalnie, to postaraj się ją zmienić. Ja tak robię. Poza tym, jeśli chcesz przybliżyć komuś postać, zarzuć jej przemyśleniami, albo emocjami w danej sytuacji, to nadaje jej charakteru. No, chyba że nie zależy ci na danej postaci, wtedy to zbędne.

Link do komentarza
Gość
Temat jest zablokowany i nie można w nim pisać.
×
×
  • Utwórz nowe...