Skocz do zawartości

Fallout Equestria: W zapomniane [Zapisy] [RPG] [Q&A]


ShadowNote

Recommended Posts

Yarr, harr, fiddle dee dee, bein' a pirate's alright 'ta me...

 

Teraz jest prawie tak, jakbyśmy faktycznie zapisali się nieco później na sesję. I do tego posta wstępnego brakuje mi jeszcze opisu tej ostatniej sytuacji. No wiesz, z dialogami w mowie niezależnej i tak dalej. Zamierzasz coś jeszcze tam dopisać, czy jak?

 

A więc, potem/niedługo się tu znowu zjawię.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Makarony. Liczę, że wpadną na coś ciekawego, opiszą swoje spotkanie tak jak chcieli to zrobić, ekhem. Potem zobaczysz. Nie chciałem pisać dialogu za kogoś to raz, a dwa to po co Ci dialog tutaj ? Zajmuje więcej miejsca tylko w takiej sytuacji.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A nadzieja znów wstąpi w nas, nieobecnych pojawią się cienie...

 

Quote

Fire Prism z kolei był Ghulem, nie wiele osób chciało by wpuścić Ghula do baru, domu albo innego przybytku

Poza tym, mam 4 charyzmy i zero interesu w babraniu się ze słodkimi słówkami dla jakiejś perswazji.

 

Co do posta. Ta mowa zależna... D: zamierzacie tak całą sesję pisać?

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 minuty temu Riddle napisał:

A nadzieja znów wstąpi w nas, nieobecnych pojawią się cienie...

 

Poza tym, mam 4 charyzmy i zero interesu w babraniu się ze słodkimi słówkami dla jakiejś perswazji.

 

Co do posta. Ta mowa zależna... D: zamierzacie tak całą sesję pisać?

Ale za to masz pięść ze stali. 

No i jakbyśmy pisali dialog to mogło by zająć z sześć stron, a tak to opiszemy przebieg konwersacji w trzech albo czterech postach i będzie okej. 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 To, co tam zapisałeś w mowie zależnej, można łatwo zmienić w mowę niezależną bez znacznej zmiany znaczenia tekstu. Mógłbyś po prostu zapisać te wszystkie pytania po kolei, tak jak zrobiłeś to teraz, ale też i w taki sposób, aby twoja postać to mówiła. MG mógłby w następnym poście zawrzeć wszystkie odpowiedzi po kolei, zamiast formy jedno pytanie - jedna odpowiedź. Ale rozumiem, nie każdy musi wiedzieć że mowę zależną można po prostu przekształcić w mowę niezależną, czyli de facto napisać to samo, ale w taki sposób, aby mówiła to postać a nie narrator, co ma najczęściej miejsce w opowiadaniach w przypadku opisu sytuacji.

  • +1 1
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

×
×
  • Utwórz nowe...