Skocz do zawartości

[gra] Jak powstała Equestria


nicoś

Recommended Posts

(Busma)

-Jest coraz zimniej i rośliny nie chcą rosnąć- odpowiedział jeden, a drugi kontynuował -trzeba znaleźć inne miejsce-. -Cieplejsze- powiedział pierwszy. -Gdzie rośliny będą rosły- powiedział drugi. -A, i jeszcze jedno...- zaczął pierwszy. -...trzeba wziąć najpotrzebniejsze rzeczy potrzebne do odbudowy wsi- skończyli razem. -A tamten kucyk co tam stoi, znasz go?- zapytali chórem, odsłaniając w oddali stojącego Silvera.

  • +1 2
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 312
  • Created
  • Ostatnia odpowiedź

Top Posters In This Topic

- Jasne, że go znam :)! To mój nowy znajomy. - Odpowiedział podekscytowany Busma, po czym krzyknął - Cześć! - Do niedawno spotkanego kucyka.

- Nowe miejsce? - Kontynuował Michalski - Super! W sumie już się zaczynałem nudzić. - Powiedział, po czym zniknął w środku budynki. Kucyki stały wśród hałasów dochodzących, ze środka.

- Wszystko dobrze? - Zapytał jeden z przybyłych. - Tak! Tylko dajcie mi jeszcze chwileczkę! - Krzyknął Busma. Silver w tym czasie zbliżył się już do kucyków.

  • +1 1
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

(Busma, Silver)

-O, to jest was tam więcej? Powiedz że mają przerwać i szykować się do podróży. Jak słońce będzie na wysokości trzech kopyt, wszyscy opuszczamy wioski i idziemy- mówili raz jeden, raz drugi.

  • +1 1
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Temperatura spadła z -3*C na -12*C

Na ziemi leżało już 5cm śniegu, zaczęło padać na dobre.

 

(Busma, Silver)

Kontrola poszła dalej. Wystające zza chmur słońce było na wysokości czterech kopyt. Jeszcze chwila i kucyki ziemskie opuszczą wioski.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

(Busma, Silver)

Kucyki gotowe do wymarszu czekały przy drodze. -Uwaga, niech każdy cygan, cyganka, szaman i szamanka wystąpią- powiedział jakiś kucyk, po czym kilkanaście kucyków wyszło na przód.

 

Od czasy do czasu pojawiał się wiatr.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

[Busma, Silver]

-Nie martw się, ja też nie rozumiem cygańskiej magii- odpowiedział mu. Nagle jeden z cyganów podskoczył na wysokość jednego kilometra, zostawiając nogi na ziemi i rozciągając tułów. Następnie runął jak drzewo na ziemię. Następny błyskawicznie po nim przeszedł i zrobił to samo. Tak powstała długa kładka. Gdy ostatni cygan położył się gdzieś hen hen daleko, wszyscy zaczęli skracać swoje tułowie do normalnych rozmiarów, zaginając przestrzeń. I tak kilkaset kilometrów drogi stało się kilkunastometrową wędrówką. Z tyłu pojawiła się śnieżyca, a z przodu nie było ani jednego płatka śniegu. Kucyki zaczęły przechodzić po "moście".

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 weeks later...

- NO! I to jest przydatna umiejętność - Zakrzyknął Busma, z fascynacją w oczach. - Nie wiedziałem, że cyganie tak potrafią. Myślisz, że można się tego nauczyć? - Zagadnął idącego obok kuca, z którym zdążył już nawiązać rozmowę.

 

 

  • +1 1
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

[Busma, Silver]

-Łoł, łoł, łoł. Ty na serio? Jeśli tak to ostrzegam cię, z cyganami i szamanami nie ma żartów. Oni przekazują swoją wiedzę z pokolenia na pokolenie, wątpię żeby trafił ci się taki, co ci przekaże nauki czarowania- powiedział gwałtownie i zeszedł z mostu.

 

[Light]

Pegazy kończyły się urządzać na nowo uformowanej chmurze. -Niech ktoś poleci na patrol- powiedział First Wing do pegazów przez megafony.

Edytowano przez wopybookLight46
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

[Busma, Silver]

-Ok, jak chcesz- Odpowiedział mu. Ostatni kucyk przeszedł przez most. Pierwszy cygan, który był już ostatnim kucykiem przebywającym w tamtym mrozie, puścił ziemię trzymaną tylnymi kopytami. A ta wyprostowała się jak guma. -To tutaj!- powiedział First Hoof, po tych słowach kucyki zaczęły się rozpakowywać.

 

[Light]

-Dobrze, możesz być ty- First Wing wskazał skrzydłem na Lighta. -Leć i zobacz czy nie ma tu czegoś ciekawego-

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

[Light]

Pod wielką chmurą było wiele jezior, nieco dalej na górzystym terenie stał nieskończony zamek, a trochę dalej na równinie kątem oka widać było wioskę w budowie.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

[Light]

Nagle z okna wyjrzał jednorożec. Wyglądał na zmęczonego. Chwile popatrzył na okolicę po czym jego wzrok zatrzymał się na pegazie. Patrzył na niego przez jedną minutę po czym się otrząsnął i zawołał -mamy szpiega! Pegazy tu są!- Na koniec oddał bardzo niecelny strzał z rogu i schował się.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

[Holi]

-Ty i ty, chodźcie ze mną- powiedział First Horn do Holi'ego i do drugiego kucyka. Wyszli w trójkę za mury zamku.

 

[Light]

-Wioska? Kucyki ziemskie też tu są- powiedział First Wing. -Lecisz ze mną. Pokażesz mi gdzie ten zamek. O, ty też lecisz ze mną- wskazał na innego pegaza.

 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

[Light]

First Wing i dziadek Fast polecieli za Lightem. Przy zamku stał już First Horn, Holi i inny jednorożec. -Co ty tu robisz?- zapytał First Wing lądując na ziemię.

-To samo chciałbym wiedzieć- odpowiedział First Horn

-Byłem tu pierwszy-

-Niemożliwe, ja też-

-Choć, zobaczymy co powie First Hoof-

-On też tu jest?-

-A tak-

Po tych słowach First Wing i First Horn poszli w stronę wioski, a reszta za nimi.

-Witaj, miło cię widzieć- powiedział Holi do Lighta.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

[Light, Holi]

-Ale słyszeliśmy- odpowiedział Holi.

 

[Busma, Silver]

First Hoof zobaczył w oddali kucyki innej rasy.

-Ty i ty, chodźcie ze mną- powiedział do Busmy i Silvera.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 weeks later...

Trzy kucyki: First Horn, First Wing i First Hoof stanęli znów na jednej drodze. Patrzyli na siebie ze wściekłością przez pare minut. Kucyki towarzyszące nie wiedziały co się zaraz stanie.

-Ja tu byłem pierwszy- wypalił w końcu First Wing.

-No, na pewno, zaraz możesz być pierwszy, który dostanie w ryj- powiedział First Hoof.

-Taki cwany jesteś? To chodź- podszedł do niego, a ten momentalnie przyłożył mu, że upadł na ziemię.

First Wing wstał, wytarł krew z nosa i rzucił się na First Hoofa. First Horn dołączył nieco później. Ta bójka zwabiła duchy Windigo. Po chwili zza horyzontu nadciągnęły bardzo szybko gęste chmury. Tym razem nawet duchy można było zobaczyć.

 

Temperatura spadła z 24℃ na -80℃.

Chmury momentalnie przykryły niebo.

Wiatr i śnieg stworzyły wielką zamieć.

 

Holi podszedł do Lighta i Silvera -moc drzewka harmonii ochroni naszą trójkę, duchy nas nie widzą i będzie nam nadal ciepło, tamci muszą schować się do tamtej jaskini- powiedział.

 

Spoiler

58cc434f6c7a6_Beztytuu.thumb.png.ff228d26b467b462d3fda65045605284.png

 

Edytowano przez wopybookLight46
  • +1 1
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Busma podbiegł zobaczyć co się dzieje.Widząc bitkę, zdziwił się że wszyscy stoją i biernie się przyglądają.

- Chłopaki! Przestańscie, mamy tutaj współpracować, a nie się zabijać! - Krzyknął do bijących się. - Takie rzeczy zostawcie na później, jak będzie na to czas. - Dodał spokojnym tonem.

  • +1 1
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach


Discord Server

Partnerzy

  • For Glorious Equestria
  • Bronies Polska
  • Bronies na DeviantArcie
  • Klub Konesera Polskiego Fanfika
  • Kącik lektorski Bronies Corner
  • Lailyren Arts
×
×
  • Utwórz nowe...