Skocz do zawartości

kolejny nudny temat nudnej aglet


Servant Saber

Recommended Posts

17.10.2016 at 23:25 Tric napisał:

Świetne rysunki. Czy dochody z nich są zadowalające? 

Ujmę to najprościej i najcelniej jak mogę: nie narzekam. :rd6: 

 

Nowy rys

NSFW

Jeżeli ktoś jest zboczuszkiem i nie przeszkadza mu moje mierne rysowanie genitaliów to niech szuka tego tutaj: http://agletka.deviantart.com/gallery/

Spoiler

coldfireeeeeeeeee__koapia_by_agletka-dam

 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Właśnie teraz Agleć ^^^^^^^^^^ napisał:

Rysuję w SAIu, poprawki (kolory, detale, watermarki etc) nanoszę w Photoshopie. Takie rysy jak ten wyżej (czyli kolory nałożone na zdjęcie szkicu) czasami robię w całości w Photoshopie.

 

Więc zapytam o radę, ponieważ jesteś bardziej doświadczoną osobą w rysowaniu ode mnie. Sam właśnie szukam czegoś alternatywnego do Photoshopa bo mimo bogactwa narzędzi czasami mam wrażenie, że brakuje mi kilku funkcji rysowniczych. Zresztą chciałbym też spróbować czegoś innego. Polecasz się uczyć SAIa? Jest trudny do ogarnięcia? Czy lepiej zostać przy samym Photoshopie i tam się doskonalić? Większość jego możliwości już opanowałem ale czasami ciągle mam wrażenie, że jeszcze mogę się dużo nauczyć.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

27 minuty temu FirstChoice napisał:

Sam właśnie szukam czegoś alternatywnego do Photoshopa bo mimo bogactwa narzędzi czasami mam wrażenie, że brakuje mi kilku funkcji rysowniczych.

 

Pamiętaj, że Photoshop to program do tworzenia i obróbki grafiki rastrowej, nie konkretnie do rysowania. Oczywiście, posiada wiele funkcji i udogodnień dla rysowników, ale interfejs (w porównaniu np. do SAIa, który jest dedykowany rysunkowi), jego intuicyjność i łatwość obsługi pozostawia wiele do życzenia.

 

30 minuty temu FirstChoice napisał:

Polecasz się uczyć SAIa? Jest trudny do ogarnięcia?

 

Może Ci się wydawać trudny, ale tylko dlatego, że wcześniej z nim nie pracowałeś. SAI jest banalnie prosty i jeżeli byłeś w stanie ogarnąć Photoshopa, to SAIa również.
Nie ma on oficjalnego wsparcia producenta (a przynajmniej ja o takim nie słyszałam, ale i tak byś go nie otrzymał bo wszystkie SAIe w internecie są pirackie), ale za to szeroka gama użytkowników dostarcza nowe pędzle, tutoriale, tekstury i sztuczki.

Mi osobiście poznanie wszystkich jego funkcji zajęło kilka godzin.

 

34 minuty temu FirstChoice napisał:

Czy lepiej zostać przy samym Photoshopie i tam się doskonalić? Większość jego możliwości już opanowałem ale czasami ciągle mam wrażenie, że jeszcze mogę się dużo nauczyć.


Rób jak chcesz, na wielu płaszczyznach Photoshop jest o wiele lepszy niż jego darmowe/płatne zamienniki, ale jeżeli chodzi o sam rysunek to pada na kolana choćby przed SAIem

  • +1 1
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 weeks later...
  • 4 weeks later...
  • 2 weeks later...

Agleć, Ty żyjesz i zostałaś jakimś sługusem ;-; Fajny kucoperz, nietokuc, kucotoperz? Mniejsza, praca bardzo fajna czymkolwiek by ten kuc nie był ;)

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 weeks later...

I jeszcze jeden rys, zaprojektowana w 100% przeze mnie OC (sam design - nie ma imienia, cm ani historii). Oryginalnie narysowałam ją 3 lata temu na sprzedaż, ale się nie sprzedała.
Dziś, tak po prostu, zachciało mi się ją... zrimejkować. Też poszła na sell i ma już nowego właściciela.

Nie wiem gdzie mam pierwszy rysunek i nie chce mi się jej szukać.

 

Spoiler

1c72c3g_1acc9k0_adop1t.png

 

Edytowano przez Servant Saber
  • +1 1
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Chcesz dodać odpowiedź ? Zaloguj się lub zarejestruj nowe konto.

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to bardzo łatwy proces!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się
×
×
  • Utwórz nowe...