Jump to content

Strona Główna  |  Ogłoszenia  |  Lista Fanfików  |  Fanpage  |  Feedback
Arjen

Co wiesz o Księżniczce Lunie?

Recommended Posts

Witam,

wiele działów ma taką zabawę, więc i ja spróbuję jakąś rozkręcić. Niestety Księżniczka Nocy pojawia się na parę sekund w pierwszym sezonie, i ma tylko jeden "własny" odcinek w drugim sezonie. Mimo to postaram się aby pytania były ciekawe i różnorodne, czasami może troszeczkę sięgnę do fandomu, ale ogólnie będę się trzymał kanonicznej Luny. Czasami będą to normalne pytania, czasem trzeba będzie wskazać

w zdaniu.

Zasady:
- Jeśli ktoś już odpowiedział, a Ty masz takie samo zdanie, masz dwie opcje: albo nie pisz nic, żeby nie nabijać postów, albo napisz swoją odpowiedź, ale poprzyj ją jakimś argumentem/artem/czymkolwiek. W ten sposób unikniemy sytuacji w której padnie kilkanaście identycznych odpowiedzi.

- Ja wskazuje poprawne odpowiedzi i zadaje pytania. Jeśli nie będę mógł przez dłuższy czas, powiadomię o tym osobę/osoby trzecie.

- Jest to zabawa, więc lepiej wysilić szare komórki niż przeszukiwać internet w pośpiechu w celu znalezienia odpowiedzi.

- Nie edytujemy postów, nie poprawiamy ich.

- Jeśli ktoś edytował post, a jest poprawny i przyjdzie drugi user, którego jedynym wkładem jest przepisanie posta z odpowiedzią - uznaje jego odpowiedź, ale ma on zakaz udzielania odpowiedzi na następne pytanie.

- Pytania będę zadawał seriami (2-4 dziennie) w miarę regularnie, poinformuję na końcu posta, gdy stwierdzę, że narazie wystarczy pytań.

http-~~-//www.youtube.com/watch?v=aoqfdb2ws3QNie, nie przegapiłaś niczego Księżniczko. Zaczynamy... na początek coś łatwego...


Co dokładnie znaczy "Luna"?

Share this post


Link to post

Słowo Luna pochodzi z Łaciny, a oznacza ono Księżyc.

Tak tak, nie tylko z Łaciny.

Luna oznacza również boginię księżyca w mit. rzymskiej.

Owszem, niestety jest to w tym wypadku imię, a mi chodziło o znaczenie. Rozumiesz, gdyby ktoś tak nazwał samochód, sytuacja byłaby taka sama, np. Lamborghini Luna :rainderp:

Na witrażu w Zamku Canterlot:

a) Luna jest większe od Celestii

b) Luna jest mniejsza od Celestii

c) Siostry są tej samej wielkości

Share this post


Link to post

b) Luna jest mniejsza od Celestii. Może to mieć związek z przemianą w Nightmare Moon, zaś po powrocie do pierwotnej postaci Luna była mniejsza i nie miała tych "bajerów", które Celestia już miała. Dodatkowo i tak w "Canterlot Wedding" była nieco niższa.

Share this post


Link to post

Oczywistą odpowiedzią wydaje się odpowiedź c, z powodu równowagi i harmonii jaką mają prezentować.

Oczywiście, żadna z księżniczek nie jest ważniejsza! Przykład:

Dołączona grafika

Teraz więcej na myślenie.

Podaj 3 powody, dla których Księżniczka Luna używa Tradycyjnego Głosu Canterlotu (Traditional Canterlot Voice). Niektóre Luna wymieniła w jednym z odcinków.(ciekawe którym)

Share this post


Link to post

Był używany przez księżniczki sprzed tysiąca lat, próbuje zrobić odpowiednie wrażenie na swoich poddanych, każdy lubi sobie pokrzyczeć w nerwach? Co prawda do trzeciego jestem najmniej przekonany, ale czemu nie.

Share this post


Link to post

1). Bo w czasach, z których ona pochodziła, tak po prostu robił monarcha w stosunku do "plebsu". 2). Gdy chciała, aby zwrócono na nią uwagę podczas jej obwieszczenia (konkretniej odwołania święta Nightmare Moon) 3). Aby wczuć się w rolę Nightmare Moon podczas "straszenia" innych. Przy dwóch pierwszych jestem na 100% pewien, przy trzecim mam pewne wątpliwości, ale chyba też poprawnie :D

Share this post


Link to post

Chodziło mi o samą końcówkę odcinka, kiedy robiła to celowo udając Nightmare Moon ;). Jednak już dawno nie oglądałem odcinka, więc mogę się mylić.

Share this post


Link to post

1). Bo w czasach, z których ona pochodziła, tak po prostu robił monarcha w stosunku do "plebsu".

2). Gdy chciała, aby zwrócono na nią uwagę podczas jej obwieszczenia (konkretniej odwołania święta Nightmare Moon)

3). Aby wczuć się w rolę Nightmare Moon podczas "straszenia" innych.

Przy dwóch pierwszych jestem na 100% pewien, przy trzecim mam pewne wątpliwości, ale chyba też poprawnie :D

Chyba najlepiej opisane :luna: Na dziś to koniec, zapraszam jutro, pytania będą ciekawsze!

Share this post


Link to post

Wiem o niej: - Jej imię pochodzi albo z mitologi rzymskiej (bogini księżyca) albo od nazwy kosmicznego aparatu produkcji CCCP (ZSRR) o nazwie Łuna-3 po amerykańsku brzmi Luna-3, aparat ów miał fotografować księżyc (nie wiedziałem że moje zainteresowanie ZSRR wyjdzie mi na dobre :rainderp: miłe zaskoczenie) - Jej grzywa i ogon pod czas dnia przybierają kolor niebieski (jak niebo) zaś podczas nocy jej grzywa i ogon przybierają kolory nieba w nocy przywdzianego w gwiazdy oraz drogi mlecznej (takie moje skromne przypuszczenia :D) :salut:

Share this post


Link to post

A więc jedziemy ponownie :)

Jaka jest inna, mniej znana fandomowa nazwa Luny, i skąd się wzięła? Nie chodzi tu o Nightmare Moon.

Share this post


Link to post

Od tego, że jest to dziecięca wersja Luny, a Woona brzmi trochę po dziecięcemu?

Tak właśnie tak, stąd zarówno Woona jak i np. Fwuttershy.

Co to za scena?

Dołączona grafika

Share this post


Link to post
Guest
This topic is now closed to further replies.
×
×
  • Create New...