Triste Cordis

[QUIZ] Zwierzęcy quiz - prawda czy fałsz

Recommended Posts

KfSNX4e.png?1

Witajcie. Wraz z Fluttershy przygotowaliśmy dla was quiz. Jej wiedza pozwoli układać najróżniejsze pytania. 

Nie przesadzaj proszę. A jeśli się pomylę? :flutterblush:

Nie pomylisz się. Jesteś ekspertem. Sprawdzimy to w internecie. Bez obaw. Wystarczy, że odpowiecie "prawda" lub "fałsz". Nie musicie pisać nic więcej. Fluttershy, jesteś gotowa?

Chyba tak... 

W takim razie ja napiszę zasady, a ty pierwsze pytanie. 

Spoiler

Zasady:

Na zadane pytanie należy odpowiadać: "prawda" lub "fałsz". 

- Pierwsza osoba, która odpowie prawidłowo otrzyma 4pkt, druga 3pkt, trzecia 2pkt. Kolejne trzy po 1pkt. 

- Zakaz edycji postów. Post edytowany = zmiana odpowiedzi na prawidłową = zero punktów :)

Nagrody:

- Na koniec danego tygodnia będzie wyłaniany "Zwierzolub Tygodnia". Osoba ta otrzyma "1pkt tygodnia"

- Na koniec miesiąca wyłonię "Zwierzoluba Miesiąca". Wygra ten, kto zdobędzie najwięcej "punktów tygodniowych" (max 4). 

Pytanie 1, 

Ptasznik olbrzymi to największy pająk na świecie (brrr...). 

Punktacja (01-04.12.2016)

Spoiler

1. 

Zwierzolub tygodnia (grudzień 2016)

Spoiler

1. BiP

2. BiP

3. BiP

4. BiP

5.

Zwierzolub miesiąca:

Spoiler

- Listopad 2016 - BiP

- Grudzień 2016 - 

Edytowano przez Polineks96
  • +1 2

Znakomicie! Zero pomyłek :) Co prawda ptasznik olbrzymi jest... olbrzymi i można go legalnie trzymać w domu, ale "na Goliata nie ma bata". Wedle wikipedii osobniki trzymane w terrarium mogą urosnąć nawet do 30cm (wliczając w to "rozpiętość" odnóży). Co prawda jego jad nie jest groźny dla człowieka, ale to bydle potrafi przegryźć paznokieć (ałć). O wiele gorszy jest jednak jego system obronny. W razie zagrożenia pociera odnóżami o włochaty odwłok. Włosy te są niczym wata szklana = kontakt ze skórą jest bardzo, ale to bardzo bolesny.   

Pytanie #2

W wielu krajach Europy żyją / żyły ryby bez kości. 

Nie mogę się nie zgodzić, ale miałem inny punkt widzenia :) Pamiętacie francuskie ryby lądowe, które inni nazywają ślimakami?  

Pytanie #3

Mrówka przeżyje każdy upadek.

Spoiler

1. Rainbow Guitar - 8pkt

2. CalevaN - 6pkt

3. Uszatka - 4pkt 

4. PervKapitan - 3pkt 

5. Vezz - 2pkt

6. 

Edytowano przez Triste Cordis

A to nie była jedynie terminologia handlowa? W systematyce raczej nic się nie zmieniło.

Prawda.

Z tego co pamiętam na ryby nałożono mniejszy podatek lub/i można je częściej łowić. Innymi słowy po francuskich łąkach hasały ryby :crazytwi3: Na szczęście zniesiono ten kretyński "przepis".

O to też mi chodziło. raczej w systematyce tego nie zmieniali bo to obejmowało jedynie Unie Europejską

Edytowano przez PervKapitan

Odpowiedź: prawda. Ze względu na swoją wagę przeżyje upadek nawet z bardzo dużej wysokości (pomijam "lądowanie" w sieci pająka czy ognisku :P )

Pytanie #4.

W przeciwieństwie do większości ssaków, oddychanie u delfina to odruch warunkowy (ma nad nim całkowitą kontrolę, niczym my nad chodzeniem, co więcej z własnej woli może przestać oddychać na dobre). 

Obecna punktacja

Spoiler

1. Rainbow Guitar - 10pkt

2. PervKapitan - 7pkt  

3. CalevaN - 6pkt

4. Uszatka - 4pkt 

5. BIP - 3pkt / Vezz - 3pkt

6.  

Prawda. Mówił o tym facet odpowiedzialny za tresurę delfinów na potrzeby serialu Flipper (ktoś pamięta? :) ). Polecam dokument "Zatoka delfinów". Jest na tyle szokujący, że nie podam tutaj linków. Bez problemu można go znaleźć na legalnych serwisach VOD. 

Pytanie #5

Futro niedźwiedzia polarnego jest białe

Punktacja

Spoiler

1. Rainbow Guitar - 13pkt

2. PervKapitan - 11pkt  

3. CalevaN - 6pkt

4. Uszatka - 4pkt 

5. BIP - 3pkt / Vezz - 3pkt

6. bleflar2 - 2pkt

Zapomniałem o jednym: każdy edytowany post uznam za zmianę na prawidłową odpowiedź. Przepraszam, że nie pomyślałem o tym wcześniej. W związku z tym, że prawo nie działa wstecz, bleflar2 otrzymał punkty :) 

Chcesz dodać odpowiedź ? Zaloguj się lub zarejestruj nowe konto.

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to bardzo łatwy proces!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się