Skocz do zawartości

Spellforce Universe


FaithFire

Recommended Posts

Witajcie, wielcy bohaterowie świata EO! Trochę mi smutno że nikt jeszcze nie zaczął prowadzić takiego Quizu. Zasady: 1. Oczywiście bez wulgaryzmów. 2. Bez obrażania innych członków Quizu. 3. Pytania są punktowane w skali od 1 do 2. (Dodatkowe przydzielane tylko za naprawdę dobrze wyszczególnioną odpowiedź. Dużo pytań z taką odpowiedzią nie będzie:P) Na razie pytania dotyczyć będą Podstawki (Zakon Świtu), to wy po zakończeniu pytań na ten temat zadecydujecie czy będziemy kontynuować zapuszczając się dalej w świat EO. A o to małe pytanie na rozgrzewkę: Ile szkół magii oddano nam do dyspozycji podczas naszej podróży?

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 215
  • Created
  • Ostatnia odpowiedź

Top Posters In This Topic

s500PL przypomnij sobie może kiedyś ktoś zrobi sesje z tym :P Plothrose 1 punkcik przyznany (tak wiem miało być w skali od 1 do 2 ale to było pytanie za 1 :P) Czas na przyzwanie naszego awatara do życia: Po ilu latach od przywołania nasz bohater został ponownie przyzwany i przez kogo? (pytanie za 2 punkty, od teraz będę was informował :P)

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W sumie - moim skromnym zdaniem to w skali od 1 do 2 punktów to zasługiwało na 0 ; 3 Przez Rohena. A po ilu latach? Szczelę. Jako, że nie pamiętam, a nie będę na tyle niefajny (bądź nie leniwy XD), by szukać po necie. Po 10? Edit: O. Szczeliłem moment za późno. Następnym razem trza mi szybciej pocisk ładować. ; P

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie wiem jak to podzielić zrobię tak: AppleJack12 - 1 punkt bo po 8 latach (Rohen mówi to na początku) Plothorse - sry spóźniłeś się i nie trafiłeś z latami :P Posealor - jako jedyny! Dostajesz 1 punkt za zgadnięcie po ilu latach! Małe info bo zapomniałem dodać będę prowadził to w taki sposób: będziemy podróżowali po krainach EO a ja bede pytał o zadania postacie i inne podobne duperele :P związane z daną krainą. Będę także przedstawiał mały zarys tego gdzie się dokładnie znajdujemy. Ok jesteśmy w Szarogórzu a dokładnie w Przełęczy Cienia naszym celem jest dotarcie do miasta Szarogórze idąc dalej ze swym towarzyszem, po spotkaniu z Wulfgartczykami ( zgańcie mnie jeśli źle napisałem :) ) na małej polanie nagle zostajemy. I tu pojawia się następne pytanie: Co się stało z naszym bohaterem? (YAY! pytanie z wyszczególnioną odpowiedzią możliwe dodatkowe punkty!)

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

( zgańcie mnie jeśli źle napisałem :)

Chyba Wulfgardczycy... ale pewien nie jestem. Zresztą, kto by tu za coś takiego za Tobą z miotłą ganiał? ;p

A tak poza tym to dam Ci pokaz wyrazów za jakie można ganić..

Co do punktów:

Bywa. ; 3

nagle zostajemy

Zamrożeni! Pojawia się ,,M(h)roczny" gościu w czerwono-czarnej pelerynce, ot. młodszy Rohen (mag kręgu, blabla, tu chyba pisać nie muszę...) który daje posłańcowi - zdrajcy skrzyneczkę zapieczętowaną w sposób możliwy do otwarcia tylko przez maga kręgu (o czym dowiadujemy się od Dariusa, choć w eqp jest napisane...) dla lidera Czarnej Piąchy. Nie wiemy jeszcze co to za orko-lubiące bydle, ale wiemy, że nam się to nie podoba. Zatem po tym jak zły lordzio odteleportowywuje się, każąc słudze nas zabić (my się po tym nagle odmrożolodujemy XD) my, nawet jeśli wyjmiemy z eqp wszelką broń, walimy pięśćmi, przy okazji będąc nie znającym się na walce magiem, zarąbujemy gościa ze sztyletem. Tu kończy się wstawka filmowa, nie wiem, czy pisać o Randolfie Lighthandzie, który to zaraz przybiegnie dziwnym zbiegiem okoliczności wyjaśni nam co i jak, samemu pozostając dosyć tajemniczą postacią... cóż... to tyle?

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

HERETYKU! Pytanie kim był mroczny miało być ostatnim pytaniem w Quizie! Ale ci wybaczę bo tak ładnie to wszycho napisałeś :D Nie bój się Randolf Lighthand to postać tajemnicza sam nie wiem kto to dokładnie ale wiele wiedział o sytuacji, ciekawe skąd? :P (to nie jest pytanie do Quizu :P) Oczywiście 3 punkty za rozpisanie się :) Dalej w mrok: Wraz z Randolfem idziemy do monumentu runicznego i uwalniamy potężną moc run, przyzywamy swoich sojuszników i idziemy dalej niszcząc obóz goblinów stojący na drodze. Idąc dalej podbiega do nas mężczyzna... Jak się nazywał ten człowiek i o co mu może chodzić?

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Oj... sorki. No... to może ostatnim pytaniem będzie, czy Rohen na stare lata bardziej wysiwiał, czy wyłysiał? XD Lemu~el, którego to imię wiatr daleko nie niesie... bandzie orków jaskiniowych zachciało się browara... ekhm, znaczy się zaatakowali z czystej brutalności pobliską wioskę i zabawiają się w wyrzynanie mężczyzn, jako, że ukryli dziewice... zaraz, nienie... one to nawet po odparciu atatku nie wyszły... tylko panowie... czyżby więc część orków nie odeszła z pustymi rękami? Cóż... ten kawałek Atlantydy w stawie i tak wydawał mi się jakiś podejrzany... Edit: Muszę się oduczyć rozpisywania przy każdym poście, bo za to lecą mi punkty. XD

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

posealor dostajesz 2 punkty (zapomniałem dodać to primo że jest za 2 :P) Plothorse dobry pomysł :D niestety nie udało ci się ale dostajesz 1 punkt za rozbawienie tym poematem mnie i zapewne większości która odwiedzi ten temat. Łapajta punkty :) Koniec? Czy może początek?: Po rozmowie z rolnikiem dowiadujemy się iż Szarogórze jest już niedaleko. Po niedługiej wspinaczce nareszcie stajemy w bramach miasta i natychmiast idziemy w stronę domu zakonnego, niestety zamiast napotkać Mistrza Rohena spotykamy Sartariusa drugiego po wielkim magu, dowiadujemy się od niego iż ruszył w stronę Dzikiej Przełęczy i powinien być teraz w Liannon z Dariusem. W tejże chwili przybywa strażnik i ostrzega nas przed atakiem orków jaskiniowych, jako że nasze siły są ranne Sartarius czuje się zobowiązany do pomocy w obronie miasta i powierza nam kilku rycerzy Zakonu Świtu. Po długiej walce powracamy do zastępcy maga... To będzie bardzo łatwe pytanie kończące tą rundę: Co się stało po powrocie bohatera po udanej obronie miasta? ( 1 punkt za zwykłą odpowiedź za małe rozpisanie się dam 2 :) )

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

(Świetniaszczo się składa, że kończące tę rundę, jako, że już do sklepu musiałem w międzyczasie polecieć, a zaraz odchodzę na dnionocy resztę. = ) Ot. losu zrządzenie... A więc tak... po tym jak zostawiliśmy armię przed bramą, przez co atak został odparty nim z Rycerzami Świtu doszliśmy do bramy... a my zdobyliśmy level w czasie cutscenki... wracamy, jak rzekłeś do zastępcy maga... chwilka rozmówki z Sartariusem, wspomniane wcześniej opukanie pudełeczka, które będziemy nosić przez gry pół z kretesem... co z hirołsem się dzieje...? To pytanie zwrotne tak też odparte zostanie... otóż nasz bohater został obdarowany przepustką do Liannon, obarczony misją zobaczenia się z kartografo-wielozadaniowcem tam rezydującym... rozglądamy się po mieście, stwierdzając, że na nic nas nie stać, a jedynymi spoza kręgu kupców, którzy są skłonni zwrócić na nas uwagę to pragnący wyrwać nam zęby i przekłuć oczy Seno-dentysta oraz czkający, pragnący procentowej, niekoniecznie dobrze procentującej na przyszłość nalewki ze stron rodzinnych krasnolud Hinrik Karisson (szczerze, to polskie tłumaczenie... może i niekiedy dodaje się po imieniu przydomek od imienia rodziciela, ale... nie mogli dać: ,,syn Karisona"? Haaah...) ... Widzimy nasz pierwszy portal... Po włączeniu kamery z pierwszej osoby i stwierdzeniu, że da się przejść przez portal i się nie przeteleportować... póki nie kliknie się na niego magicznym narzędziem kursorem zwanym... lecimy, hirołs ma gwiazdy i panienki przed oczami, a my ekran ładowania... w sumie z tym samym.... coś pominąłem?

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

HAHAH! Ok to koniec rundy Plothorse 2 punkty łapaj! Podsumowanie wyników: Rundę 1 (Szarogórze) wygrywa Plothorse. Zdobył 7 punktów. Drugie miejsce zajął Posealor. Zdobył 3. I na ostatnim Applejack12. Zdobył 1 punkt. Zainteresowało się tym Quizem więcej osób niż na początku podejrzewałem sądziłem że max 1 osoba będzie tu gadać ale 3 no cóż to nie jest tłum ale fajnie że i tak więcej niż 1 YAY! Runda 2 (Liannon) rozpocznie się jutro bo dzisiaj już nie mam pomysłów. :)

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To zależeć będzie od tego kiedy wstanę (spodziewam się pewnie o 9.00 lub 10.00) około tej godziny rozpocznę nową rundę. Aż zainstaluję sobie Spellforce i zacznę od nowa by się dokładnie przygotować na Liannon :) Oczywiście mogę ją przesunąć nie będzie problemu, a krótkie przerwy między pytaniami były tylko dlatego bo akurat siedziałem na forum :P Mogę też zrobić zapisy i dopiero gdy wszyscy potwierdzą obecność zaczniemy ale wtedy trzeba się liczyć z tym że możemy rozpocząć nawet wieczorem.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nowe informacje! Jest duża możliwość że gdy zaczniemy rano rozgrywkę będziemy musieli ją przerwać aż do godziny może nawet 18.00 lub 19.00. Niestety muszę wyjechać i wrócę gdzieś w tych godzinach więc sprawa jest prosta zaczniemy rano tak jak już mówiłem o godzinie 10.00 (postaram się zwlec z wyrka :D) i niestety po małej serii pytań przerwiemy do wieczora lub jeśli się wyrobimy i szybko skończymy rundę z Liannon to wieczorem zrobię jeszcze Eloni :) Dziękuję za uwagę :)

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

o zależeć będzie od tego kiedy wstanę (spodziewam się pewnie o 9.00 lub 10.00) około tej godziny rozpocznę nową rundę.

Wątpię, abym tak wcześnie wstał. XD

Jakkolwiek, zaczynaj beze mnie. Nie liczy się wszak wygrana, a dobra zabawa. :rd5:

Aż zainstaluję sobie Spellforce i zacznę od nowa by się dokładnie przygotować na Liannon :)

Heh. Aż chciałbym móc zrobić to samo...

Edit: Lol? wyrwano mnie z łóżka o ósmej? No... to chyba się jednak zjawię. Drogą wyjątku...

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Rozpoczynamy drugą rundę! Nowy, potężny przyjaciel.: Przechodzimy przez portal prowadzący do miejsca gdzie prawdopodobnie jest Rohen, podczas podróży czujemy się dziwnie pewnie to z powodu przechodzenia pierwszy raz. Gdy nareszcie z niego wychodzimy jesteśmy lekko oszołomieni lecz szybko nam to przechodzi i zmierzamy w stronę wioski otoczonej palisadą, mijamy dwóch strażników i od razu widzimy... No właśnie kogo? (Odpowiadamy tyle ile o nim wiemy ale zasięg maksymalny jest do zakonu świtu, proszę nie wychodźcie do oddechu zimy czy cieniu feniksa.)

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Krzak! A obok krzaku ,,kumpla" Rohena. Siwego staruszka. Zna go bardziej niż inni z Zakonu Świtu, często gawędzi z nim przy herbatce. Dariusem się zwie. Pisze bodajże o różnych krainach - rzecz jasna o tych, które to Rohenowi udało się uratować.. zna się także na różnych starych językach itp, czego będziemy świadkiem, gdy zabierze nam ,,księgę dzieciobójcy" z questa jakiś czas potem... hej, zaraz... oprócz expa to nie dał nam nic w zamian? Ech... za jego radą udamy się do Celen Fell, by dowiedzieć się jak dostać do Eloni...

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Plothorse poeto :D 2 punkty łapaj, posealor niestety nie zdążyłeś. Mała ciekawostka zaraz zrobimy quest "Z głębin" bo jest bardzo ciekawy, znaczy się do połowy :P Pomoc przy goblinach.: Na zlecenie Porucznika Celen Fell wybieramy się by zamordować pewnego goblina, spalić jego obóz i tym samym oczyścić Liannon w największego zagrożenia (podobno :P). Dość łatwe pytanie za 1 punkt (brak dodatkowych punktów). Jak się nazywał goblin którego mamy zamordować?

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mój błąd sry nie ganiaj mnie ze szczotą :D Oczywiście łapaj punkt :) "Z głębin" Idąc do portalu prowadzącego do Shiel zatrzymuje nas pewien strażnik i mówi aby nie zbliżać się do kopalni gdyż jest tam duch który pojawił się nie wiadomo skąd. Niestety ciekawość i nieodparta chęć walki każe iść nam do tej istoty... Jak nazywał się strażnik? Kim była ów istota nawiedzająca kopalnię?

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość
Temat jest zablokowany i nie można w nim pisać.

Discord Server

Partnerzy

  • For Glorious Equestria
  • Bronies Polska
  • Bronies na DeviantArcie
  • Klub Konesera Polskiego Fanfika
  • Kącik lektorski Bronies Corner
  • Lailyren Arts
×
×
  • Utwórz nowe...