Skocz do zawartości

Rozmówki damsko-męsko-drzewne


Delfinek Keola

Recommended Posts

Spróbowałem na http://www.youtube.com/watch?v=kS0rwOVM8fE... utwór jest bardzo odprężający, ale potrafi czasami wysokimi częstotliwościami denerwować... mam wrażenie, że po opuszczeniu częstotliwości całości o 8Hz brzmi lżej. Mniej denerwuje. Choć to nie jest pitagorejska skala, bo ona ma inne interwały, to jest jakby... lepiej? Ale równie dobrze może to być efekt placebo. Idę eksperymentować dalej.

Link do komentarza

Keola: korzystałeś z tych http://www.youtube.com/watch?v=W-kWiyNV_G0? Mi Asiekierka radził, by w pole Półtony wpisać -0,31 zamiast wpisywać wartości w hercach, jak na filmiku.

Nie korzystałem z tej instrukcji, po prostu wszedłem i obniżyłem przez zmniejszanie wysokości. Ale spróbuję z tymi półtonami, jak radzisz.

Sigur rós robi tak... nieprzyzwoicie, tak sympatyczną i przyjacielsko piękną muzykę.

Miło mi to słyszeć ^^ Czego do tej pory słuchałeś?

Link do komentarza

Ja miałam fazę na Sigur Ros po tym jak był na Openerze w Gdyni. Oczywiście nie byłam an koncercie, bo ich nie znałam. Potem żałowałam. Słuchałam jednej płyty czy dwóch... Akurat miałam wtedy emo fazę i lubiłam się podołować przy ich muzyce :P

Ja wtedy jeszcze niestety ich nie znałem... Poznałem koło półtorej roku temu za sprawą Sæglópur, które pokazała mi koleżanka. Przez pół roku słuchałem właściwie tylko ich. Byłem na dwóch ich koncertach, dwa dni pod rząd na Sacrum Profanum w Krakowie w zeszłym roku, w tym roku wybieram się jeszcze na ich koncert w Warszawie (w moje urodziny :yay:).

Ale ciężko mi idzie dołowanie się przy ich muzyce... wszystkie płyty, od Von do Valtari, oprócz ( ) są optymistyczne, pełne nadziei i piękne, ale nie smutne...

Link do komentarza

Okładka płyty wygląda tak:

Dołączona grafika

Z tyłu ani w środku nie ma żadnych informacji o nazwie płyty czy o tytułach utworów. Na płytę ogólnie zwykło się mówić "The Untitled Album", ale to w mowie. Pisze się po prostu ( ). Okładka odnosi się do dwuczęściowej budowy albumu, pierwsze cztery utwory są jasne i przynajmniej częściowo optymistyczne, z wyciągniętymi na pierwszy plan instrumentami klawiszowymi, a cztery następne, oddzielone kilkunastoma sekundami ciszy są ciężkie i wręcz rozpaczliwie smutne, ze sporym naciskiem na gitary i bas.

Link do komentarza

Dobry wieczór everypony. W dwóch sprawach przybywam. ( nie będę się dziwić jak nikt nie odpowie :rainderp:)

Znacie jakieś strony na których mogę obejrzeć serial bez limitu czasowego?

A druga sprawa ( taka bardziej paranormalna):

Zawsze w nocy czuję że coś mnie obserwuje, zawsze też widzę jakieś cienie " przebiegające" po ścianach/suficie/podłodze. Czasami czuje jak by ktoś mnie dotykał, dziobał , kluł igłami itp a w pokoju jestem tylko ja. Nie wiem czy to moja spaczona wyobraźnia. I nie mam kota. Mam psa :fluttershy4:. Który i tak ze mną nie śpi. I tak jest tylko w moim pokoju. Nigdzie indziej.

Link do komentarza
Gość
Temat jest zablokowany i nie można w nim pisać.
×
×
  • Utwórz nowe...